آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

گرفتن پذیرش - Ronikairani - 22-11-2015

با سلام ممنون از سایت خوبتون.
ببخشید من لیسانسم دانشگاه بوعلی همدان با معدل ۹۲. ۱۵ زیست گیاهی بودم و فوق لیسانسم شهید بهشتی تهران با معدل ۵۰. ۱۷ دررشته بیوسیستماتیک جانوری. زبان هم تازه میخوام شروع کنم جدی بخونم.
خودم تمایل دارم دکتری evolutionary biology برا دانشگاه های امریکا اقدام کنم
ولی بعضی از دوستان میگن سخته برا امریکا برا دکتری نمیتون fund بگیرم و باید مججدد برا فوق لیسانس از دانشگاه های اروپا fund بگیرم بعد برا دکتری امریکا اقدام کنم. میخواستم کمکم کنیدچون نمیدونم براا یلس بخونم یاتافل وgre تشکر

RE: گرفتن پذیرش - Matinking - 22-11-2015

(22-11-2015, 02:21 PM)Ronikairani نوشته: با سلام ممنون از سایت خوبتون.
ببخشید من لیسانسم دانشگاه بوعلی همدان با معدل ۹۲. ۱۵ زیست گیاهی بودم و فوق لیسانسم شهید بهشتی تهران با معدل ۵۰. ۱۷ دررشته بیوسیستماتیک جانوری. زبان هم تازه میخوام شروع کنم جدی بخونم.  
خودم تمایل دارم دکتری evolutionary biology برا دانشگاه های امریکا    اقدام کنم
ولی بعضی از دوستان میگن سخته برا امریکا برا دکتری نمیتون fund بگیرم و باید مججدد برا فوق لیسانس از دانشگاه های اروپا fund بگیرم بعد برا دکتری امریکا اقدام کنم. میخواستم کمکم کنیدچون نمیدونم براا یلس بخونم یاتافل وgre تشکر

سلام

حرفی از مقاله نزدید... از یک فارق التحصیل master انتظار میره که الفبای تحقیق رو فرا گرفته باشه... در ساده ترین حالت از شما انتظار میرفته که حداقل در یک طرح تحقیقاتی شرکت کرده باشید و نتایج حاصله رو در قالب یه مقاله منتظر کرده باشید...
اگر مقاله ای کار نکرده باشید:

1- نمی تونید به اساتید ثابت کنید که روش تحقیق رو می دونید

2- عملا چون روی موضوع تحقیقاتی خاصی focus نکردید، خیلی سخت می تونید در جلب نظر اساتید موفق باشید.. چون اساتید معمولا به رزومه های نزدیک به field تحقیقاتی خودشون روی خوش نشون میدن...

شانس پذیرش phd شما صفر نیست... ولی خیلی زیاد هم ارزیابی نمیشه... اگر کار تحقیقاتی نکردید، شاید بهتر باشه master مجدد رو در دستور کار قرار بدید و این بار سعی کنید بیشتر مثل یک محقق کار رو پیش ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: گرفتن پذیرش - فرید - 23-11-2015

(22-11-2015, 02:21 PM)Ronikairani نوشته: با سلام ممنون از سایت خوبتون.
خودم تمایل دارم دکتری evolutionary biology برا دانشگاه های امریکا    اقدام کنم

سلام اول که تا نمره های زبان و جی ار ای جنرال و سابجکت مشخص نشده باشه نمیشه در مورد شانس پذیرشتون صحبت کرد. من با توجه به معدلتون بنظرم فاند گرفتن از دانشگاه های اروپا برای ارشد، سخت تر از فاند گرفتن در دکترا در امریکا می بینم. بنظرم با نمره های خوب در امتحانات می توانید شانس خوبی برای گرفتن پذیرش در دکترا داشته باشید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - houman22 - 04-12-2015

سلام 
من لیسانس عمران با معدل 18.04 فارغ التحصیل شدم و رتبه 1 دانشگاه . ارشدم هم عمران سازه با معدل 17.43 رتبه 4 شدم. تو لیسانسم یک مقاله کنفرانس چاپ شد و یک طرح پژوهشی. تو مسابقات خرپای ماکارونی هم مقام دارم. تو ارشد یک مقاله فرستادم به ASCE که هنوز جوابش نیومده، یک مقاله تو انجمن ملی بتن اکسپت گرفتم و یک مقاله هم کنفرانس تو آمریکا پرزنتیشن گرفتم.
نمره جی آر ای 292 شد رایتینگ 2.5 کوانت 149 و وربال 143
نمره آیلتس 6 اورال : اسپیکینگ و رایتینگ 6.5، لیسنینگ 6 و ریدینگ 5.5
شانسم برای پذیرش تو مقطع دکتری فکر کنم زیاد نباشه اون هم با فاند تو آمریکا، اروپا رو نمی دونم با این نمرات وضعم چطوره. حالا می خام برای ارشد مجدد اقدام کنم. تو آمریکا با این روزمه میشه به ارشد با فاند رسید؟ کدوم دانشگاه ها به نظرتون شانس بیشتری دارم.
سوال مهمم این هست که آیا تو SOP حرفی از ارشدی که خوندم بزنم یا کلاً هیچ اشاره ای نباید به ارشد سازه بکنم با توجه به اینکه 3 مقاله در دوره ارشد داشتم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - مهمان - 07-12-2015

@Torkan
سلام اینطوری که من از پست های شما متوجه شدم شما برای مستر مجدد و برای ترم بهار اقدام کردین. ممنون میشم اگر در مورد مستر مجدد و احتمال گرفتن فاند برای کسیکه حتما به فاند احتیاج داره چه راهی بهتره . چون من نمرات زبان و جنرالم چشمگیر نیست که بتونم امسال پذیرش با فاند برای دکتری بگیرم. آیا باتوجه به معدلای متوسط و نمرات عادی زبان و اینکه مستر و مقاله دارم شانسم برای مستر مجدد با فاند چقدره چون ترجیح میدم زودتر برم. ممنونم

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - nanock - 27-02-2016

با سلام،

دوستان عزیز ... فایل پیوستی رزومه من هست، متاسفانه به دلیل بودجه خیلی خیلی کمی که دارم فقط دارم به اروپا اپلای میکنم چون اپلیکیشن فی نمی خواد و اینکه از ترکیه هم پذیرش دکترا دارم ولی .... ولی ....
واقعیتش نمی خوام واسه دکترا دانشگاه ضعیف یا متوسطی برم .... میخوام دکترا رو یه دانشگاه خیلی خوب بخونم واسه همین برنامه ریزی کردم که یه ارشد دیگه بگیرم .... تازه احتمال پیداکردن کار مرتبط هم زیاد میشه ... به احتمال خیلیی زیاد برم ترکیه و از نزدیک با اساتید صحبت کنم... الان هم سربازی رو طی میکنم... تا پاییز سال دیگه هم تموم میشم .... میخواستم بدونم با توجه به رزومه نظرتون چی هست؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Torkan - 27-02-2016

(07-12-2015, 10:45 PM)مهمان نوشته: @Torkan
سلام اینطوری که من از پست های شما متوجه شدم شما برای مستر مجدد و برای ترم بهار اقدام کردین. ممنون میشم اگر در مورد مستر مجدد و احتمال گرفتن فاند برای کسیکه حتما به فاند احتیاج داره چه راهی بهتره . چون من نمرات زبان و جنرالم چشمگیر نیست که بتونم امسال پذیرش با فاند برای دکتری بگیرم. آیا باتوجه به معدلای متوسط و نمرات عادی زبان و اینکه مستر و مقاله دارم شانسم برای مستر مجدد با فاند چقدره چون ترجیح میدم زودتر برم. ممنونم

مستر مجدد؟! من؟ کی ؟ کجا؟
در مورد فاند هم خیلی زیاد نوشتم بهتره تاپیک ها رو بخونیدSmile

بااحترام،
ترکان

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - مهمان - 06-04-2016

با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
سؤالی که در حاله حاضر برای من به وجود آمده این است که برای افزایش شانس پذیرش در مستر مجدد آیا باید با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم اقدام کرد یا بهتر اینه که دانشگاه ندونه که اپلیکنت در حاله حاضر مدرک کارشناسی ارشد داره و میخواد برای مستر مجدد اقدام کنه!
مقطعی که من میخوام برای اون اپلای کنم دکتری پیوسته هست که برای اپلای کردن مدرک کارشناسی کفایت میکنه! معدله مدرک کارشناسی من 16.71 هست ولی معدله ارشدم بهنره و 18.86. جفتش هم از یک دانشگاه!
حالا الحاق کردن مدرک ارشد شانس پذیرش رو افزایش میده به نظر شما با توجه به اینکه دوره دکتری پیوسته هست یا اصلا فرقی نداره؟ یا حتی ممکنه اثر منفی داشته باشه در تصمیم نهایی دانشگاه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Matinking - 06-04-2016

(06-04-2016, 04:09 PM)مهمان نوشته: با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
سؤالی که در حاله حاضر برای من به وجود آمده این است که برای افزایش شانس پذیرش در مستر مجدد آیا باید با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم اقدام کرد یا بهتر اینه که دانشگاه ندونه که اپلیکنت در حاله حاضر مدرک کارشناسی ارشد داره و میخواد برای مستر مجدد اقدام کنه!
مقطعی که من میخوام برای اون اپلای کنم دکتری پیوسته هست که برای اپلای کردن مدرک کارشناسی کفایت میکنه! معدله مدرک کارشناسی من 16.71 هست ولی معدله ارشدم بهنره و 18.86. جفتش هم از یک دانشگاه!
حالا الحاق کردن مدرک ارشد شانس پذیرش رو افزایش میده به نظر شما با توجه به اینکه دوره دکتری پیوسته هست یا اصلا فرقی نداره؟ یا حتی ممکنه اثر منفی داشته باشه در تصمیم نهایی دانشگاه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام

اگر بتونید potential supervisor تون رو مجاب کنید و SoP خوبی بنویسید شاید از دید دانشگاه شاید خیلی اهمیتی نداشته باشه شما برای master مجدد اقدام می کنید... منتها جایی که ممکن هست این اقدام براتون دردسرساز بشه مرحله visa processing هست که تقریبا درجای جای دنیا برای visa مشکل ساز هست...

دیدگاه عام این هست که کسانی که master دارند به النسبه دید تحقیقاتی بهتری نسبت به کسانی دارند که از direct اقدام می کنند.. مگر اینکه applicant ی که direct اقدام می کنه سوابق تحقیقاتی داشته باشه که اون وقت شانسش بیشتر خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - aminshk - 06-04-2016

(06-04-2016, 04:18 PM)Matinking نوشته: سلام

اگر بتونید potential supervisor تون رو مجاب کنید و SoP خوبی بنویسید شاید از دید دانشگاه شاید خیلی اهمیتی نداشته باشه شما برای master مجدد اقدام می کنید... منتها جایی که ممکن هست این اقدام براتون دردسرساز بشه مرحله visa processing هست که تقریبا درجای جای دنیا برای visa مشکل ساز هست...

دیدگاه عام این هست که کسانی که master دارند به النسبه دید تحقیقاتی بهتری نسبت به کسانی دارند که از direct اقدام می کنند.. مگر اینکه applicant ی که direct اقدام می کنه سوابق تحقیقاتی داشته باشه که اون وقت شانسش بیشتر خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنونم از جوابی که دادید
فقط در حاله حاضر این سوال برای من بوجود آمده که سفارت از کجا متوجه مجدد بودن مستر خواهد شد (یعنی اگه پذیرش داده بشه در نامه پذیرش قید میشود که مستر مجدد هست؟یا سفارت راه کاره دیگه ای داره برای این موضوع)
البته سوپروایزر از همون اول مشخص نمیشه و در کل با توجه به بیانات شما استفاده از مدرک مستر صرف کمک برای گرفتن پذیرش میتونه مفید واقع بشه!