آکادمیا کافه
خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - ShahdaD - 05-06-2012

(05-06-2012, 05:33 PM)kasra515 نوشته: سلام دوستان
من واقعا گیج شدم. این بحث رو دنبال کردم هم به صورت قطعی چیزی دستگیرم نشد. یکی از دوستان می گفت 1000 دلار بیشتر نمی تونی بگیری.
کسی به صورت قطعی می تونه بگه من که پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا گرفتم و فول فاند هم نیستم چقدر دلار دولتی می تونم بگیرم و با خودم همون اول ببرم؟
قانون در این زمینه بسیار مشخصه، شما میتونید به ازای هر ماه زندگی 1000 دلار رو دریافت کنید، معمولا وزارت علوم نامه رو هر ترم یک ماه و برای مدت 5 ماه میدهد...برای کیس ینده 6 ماه بود اما بانک تنها حاضر به دادن 5000 دلار برای هزینه ی 5 ماه زندگی شد به علاوه هزینه ی شهریه ی شما تا سقف هر ترم 7500 دلار، در صورتی که هزینه ی شما ترمی بیش از 12500 دلار میشود ناجارید که مابقی رو از بازار ازاد تهیه کنید.

متاسفانه نگرانی اصلی همکاری نکردن بانکهاست(گاهی اوقات) و امکان لغو شدن این ارز برای دانشجویان. هرچند تا به حال بحثی در مورد قطع شدن این ارز برای دانشجویان نشده است اما به اوضاع فعلی کشور این امکان وجود دارد.

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - میلاد - 06-06-2012

(05-06-2012, 06:58 PM)ShahdaD نوشته: قانون در این زمینه بسیار مشخصه، شما میتونید به ازای هر ماه زندگی 1000 دلار رو دریافت کنید، معمولا وزارت علوم نامه رو هر ترم یک ماه و برای مدت 5 ماه میدهد...برای کیس ینده 6 ماه بود اما بانک تنها حاضر به دادن 5000 دلار برای هزینه ی 5 ماه زندگی شد به علاوه هزینه ی شهریه ی شما تا سقف هر ترم 7500 دلار، در صورتی که هزینه ی شما ترمی بیش از 12500 دلار میشود ناجارید که مابقی رو از بازار ازاد تهیه کنید.

متاسفانه نگرانی اصلی همکاری نکردن بانکهاست(گاهی اوقات) و امکان لغو شدن این ارز برای دانشجویان. هرچند تا به حال بحثی در مورد قطع شدن این ارز برای دانشجویان نشده است اما به اوضاع فعلی کشور این امکان وجود دارد.
شهداد جان، البته با کمی پافشاری و حستجو میتونید برای هر ترم 13500 دلار هم تهیه بفرمایید. یعنی به جای 5 ماه که شما دریافت کردید، 6 ماه دریافت کنید.
البته در حال حاضر وزارت علوم برای هر سال 3 تا نامه میده، یکی ترم اول، دومی برای ترم دوم و سومی برای تابستان. پیشنهاد میکنم پروفایل خودتون رو در نشا کنترل کنید شاید شما هم مجاز به دریافت نامه ارز برای تابستان شناخته شده باشید.

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - ShahdaD - 06-06-2012

(06-06-2012, 02:03 PM)میلاد نوشته: شهداد جان، البته با کمی پافشاری و حستجو میتونید برای هر ترم 13500 دلار هم تهیه بفرمایید. یعنی به جای 5 ماه که شما دریافت کردید، 6 ماه دریافت کنید.
البته در حال حاضر وزارت علوم برای هر سال 3 تا نامه میده، یکی ترم اول، دومی برای ترم دوم و سومی برای تابستان. پیشنهاد میکنم پروفایل خودتون رو در نشا کنترل کنید شاید شما هم مجاز به دریافت نامه ارز برای تابستان شناخته شده باشید.
ممنون از اطلاعات کاملتون میلاد جان، البته من تقاصای دریافت نامه بانک برای ترم بعدی که پاییز هست رو دادم، اما تا الان پاسخی نگرفته ام( البته خودشون گفتند فعلا نامه رو تا آخر تابستون میدن) در صورتی که شما برای ترم تابستان مشغول به تحصیل نباشید آیا بازهم مشمول دریافت نامه برای بانک میشوید؟

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - میلاد - 06-06-2012

(06-06-2012, 04:40 PM)ShahdaD نوشته: ممنون از اطلاعات کاملتون میلاد جان، البته من تقاصای دریافت نامه بانک برای ترم بعدی که پاییز هست رو دادم، اما تا الان پاسخی نگرفته ام( البته خودشون گفتند فعلا نامه رو تا آخر تابستون میدن) در صورتی که شما برای ترم تابستان مشغول به تحصیل نباشید آیا بازهم مشمول دریافت نامه برای بانک میشوید؟
والا دقیقا نمیدونم چه کسانی میتونن برای تابستون بگیرن. البته میشه خدس زد کسایی میتونن بگیرن که مشغول به تحصیل باشن، اما در عمل هنوز نمیدونم چه کاری انجام میدن. من خودم اشتغال به تحضیلی که 5-6 ماه پیش به وزارت علوم دادم شامل تابستون هم میشد، دیروز چک کزدم دیدم میتونم برای تابستون رو نامه بگیرم. در نامه قبلی که وزارت علوم به من داد تابستون رو ننوشته بود، و حالا میتونم برای تابستون هم اقدام کنم.

البته خیلی وقت ها بانک ها خودشون 12 ماه هزینه زندگی رو میدن. مثلا نامه ترم دوم شما برای 5 ماه ترم دوم هست اما با بانک صحبت کنید معمولا قبول میکنن که تابستون رو هم با همون نامه بدن. چون هنوز بانک نمیدونه که وزارت علوم برای تابستون جداگانه نامه میده!

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - ShahdaD - 06-06-2012

(06-06-2012, 07:45 PM)میلاد نوشته: والا دقیقا نمیدونم چه کسانی میتونن برای تابستون بگیرن. البته میشه خدس زد کسایی میتونن بگیرن که مشغول به تحصیل باشن، اما در عمل هنوز نمیدونم چه کاری انجام میدن. من خودم اشتغال به تحضیلی که 5-6 ماه پیش به وزارت علوم دادم شامل تابستون هم میشد، دیروز چک کزدم دیدم میتونم برای تابستون رو نامه بگیرم. در نامه قبلی که وزارت علوم به من داد تابستون رو ننوشته بود، و حالا میتونم برای تابستون هم اقدام کنم.

البته خیلی وقت ها بانک ها خودشون 12 ماه هزینه زندگی رو میدن. مثلا نامه ترم دوم شما برای 5 ماه ترم دوم هست اما با بانک صحبت کنید معمولا قبول میکنن که تابستون رو هم با همون نامه بدن. چون هنوز بانک نمیدونه که وزارت علوم برای تابستون جداگانه نامه میده!
ممنونم از توضیحات کاملت میلاد عزیز. البته برای بنده این قضیه دقیقا برعکس بود یعنی با اینکه وزارت علوم نامه رو برای 6 ماه داده بود بانک تنها حاضر به دادن 5 ماه شد. به هرحال متاسفانه به دلیل اینکه این اولین بار هست که این اتفاق می افتد و هنوز سیستم در حال ازمون و خطا هست امکان داره بشه خوش شانسی آورد یا بد شانسی.

سوال دیگری هم برای من پیش اومده میلاد جان که واقعا" نمیدونم قضیه از چه قراره؟ ایا میشه به طور مثال برای ترم پاییز با گواهی اشتغال به تحصیل ترم بهار نامه دریافت کرد و بعد گواهی اشتغال به تحصیل ترم پاییز رو هم به بانک و هم به وزارت علوم ارایه داد؟
چون در این صورت دانشجو ناچار میشه ارز رو از بازار ازاد تهیه و بعد ارز دانشجویی رو جایگزین اون کنه.

از وقتی که میگذاری، سپاس گذارم

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - Pejman - 06-06-2012

امیدوارم سوال شهداد جان فراموش نشه، من هم سوالی برام پیش اومده و خب از اهمیت زیادی برخورداره. من اگر ویزام رو زود بگیرم برای آمریکا، احتمالاً یک یا دو ماه دیگر خواهد بود. آیا می تونم امیدوار باشم برای ترم پاییز ارز دانشجویی بهم تعلق بگیره یا نه؟ مرسی پیشاپیش.

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - میلاد - 07-06-2012

(06-06-2012, 08:46 PM)ShahdaD نوشته: ممنونم از توضیحات کاملت میلاد عزیز. البته برای بنده این قضیه دقیقا برعکس بود یعنی با اینکه وزارت علوم نامه رو برای 6 ماه داده بود بانک تنها حاضر به دادن 5 ماه شد. به هرحال متاسفانه به دلیل اینکه این اولین بار هست که این اتفاق می افتد و هنوز سیستم در حال ازمون و خطا هست امکان داره بشه خوش شانسی آورد یا بد شانسی.

سوال دیگری هم برای من پیش اومده میلاد جان که واقعا" نمیدونم قضیه از چه قراره؟ ایا میشه به طور مثال برای ترم پاییز با گواهی اشتغال به تحصیل ترم بهار نامه دریافت کرد و بعد گواهی اشتغال به تحصیل ترم پاییز رو هم به بانک و هم به وزارت علوم ارایه داد؟
چون در این صورت دانشجو ناچار میشه ارز رو از بازار ازاد تهیه و بعد ارز دانشجویی رو جایگزین اون کنه.

از وقتی که میگذاری، سپاس گذارم
والا شهداد جان، بستگی داره به نامه اشتغال به تحصیلی که میگیری، مثلا من نامه استغال به تحصیلم رو از دانشگاه جوری گرفتم که هم ترم دوم رو بپوشونه، هم تابستون رو. اما نامه اشتغال به تحصیل اگه فقط مخصوص ترم پاییز باشه بعید میدونم بتونید باهاش برای ترم بعدی هم نامه بگیرید، چون ممکنه درس شما تموم شده باشه و در عمل ترم بعدی در کار نباشه. برای همین وزارت علوم و بانک لازم دارن بدونن که شما در همین ترم مشغول به تحصیل هستید.

البته در این زمینه تجربه ای ندارم و اگه من جای شما بودم حتما شانسم رو امتحان میکردم چون قانون بعضی وقت ها یه چیز میگه و در عمل اپراتور یه کار دیگه انجام میده.

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - میلاد - 07-06-2012

(06-06-2012, 10:15 PM)Pejman نوشته: امیدوارم سوال شهداد جان فراموش نشه، من هم سوالی برام پیش اومده و خب از اهمیت زیادی برخورداره. من اگر ویزام رو زود بگیرم برای آمریکا، احتمالاً یک یا دو ماه دیگر خواهد بود. آیا می تونم امیدوار باشم برای ترم پاییز ارز دانشجویی بهم تعلق بگیره یا نه؟ مرسی پیشاپیش.
فکر میکنم بتونید ارز رو بگیرید. البته با بانک قبل از اینکه نامه رو بگیرید هماهنگ کنید. پروسه نامه وزارت علوم بعید میدونم بیشتر از یک ماه طول بکشه، بانک هم به خودتون بستگی داره که چه بانکی رو پیدا کرده باشید. از 3-4 روز تا 2-3 ماه میتونه زمان ببره.

چیزی که انتخاب بانک رو سخت میکنه اینه که بانک باید قبول کنه ارز رو به شما کامل پرداخت کنه، وگرنه خیلی از بانک ها هستن که الان میگن فقط هزینه زندگی رو میدن، یا فقط هزینه شهریه رو. اما بهترین کار اینه که همه ارزی رو که میتونید رو یکجا بگیرید و خیالتون راحت بشه.

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - ShahdaD - 23-06-2012

میلاد جان یک سوال برای من پیش اومده: ایا امکانش هست بدون نامه از وزارت علوم و فعلا برای هزینه ی زندگی از بانک میزان هزینه ی زندگی رو دریافت کرد؟ اخباری بر تایید چنین کاری شنیدم...

RE: خرید ارز دانشجویی به نرخ بانک مرکزی - kasra515 - 23-06-2012

من استرسم خیلی بیشتره! دانشگاه ما پروسه فارغ التحصیل شدن رو معمولا یک ماه طول میده. من قبل از فارغ تحصیل شدن می تونم برم وزارت علوم و کاراشو انجام بدم؟