آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-Ph-D)

دکترا در کانادا - rmnrz - 01-01-2016

سلام دوستان عزیز.
من در حال حاضر ترم اول دانشجوی ارشد امیرکبیر(کامپیوتر)  هستم، ولی  کارشناسی به دلایلی غیر انتفاعی خوندم ... میخواستم بدونم امیدی دارم برای دکتر در کانادا ادامه تحصیل بدم.. معدل  کارشناسیم 14 است. هیچ مقاله ای هم ندارم ، و موضوع پایان نام مشخصه شده تقریبا و دارم با یکی از بهترین اساتید روش کار میکنم. زبان هم کلاس TOFEL  دارم میرم.
ممنون میشم راهنماییم کنید، چه دانشگاهی میتونم، و چه شرایطی باید داشته باشم..
مرسی.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - MBA_DBA - 11-01-2016

سلام دوستان.
یه سوال ازتون داشتم:
من تا الان ۱۹ مقاله انگلیسی به ترتیب زیر چاپ کردم و رزومه پژوهشی من اینه به نظرتون برای ورود به دکتری PhD باید بازم مقاله بنویسم یا همین تعداد خوبه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا شرایط من برای پذیرش در دکتری چطوره؟
۱. کارشناسی در ۶ ترم دانشگاه پیام نور مدیریت بازرگانی با معدل ۱۵.۳۳
۲. کارشناسی ارشد در ۳ ترم دانشگاه پیام نور مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل پژوهشی با نمره پایان نامه ۱۹.۵۰ و رتبه عالی و معدل ۱۵.۵۳
۳. چاپ کتاب به زبان فارسی در ۵۰۳ صفحه و تیراژ ۱۰۰۰ جلد
۴. چاپ ۹ مقاله isc در کشور مالزی
۵. چاپ ۳ مقاله Scopus در کشور هند
۶. مقالات isi  به این ترتیب
۳ isi در کشور اکراین
۲ isi در کشور لهستان
۱ isi در کشور هند
۱ isi در کشور جمهوری چک
جمع مقالات ژورنالی ۱۹ مقاله
شرکت در همایش:
۲ همایش بین الملل کشور ترکیه
۲ همایش بین الملل در دبی
۱ همایش بین الملل در مالزی
۱ همایش ملی در دانشگاه محقق اردبیلی
۱ همایش ملی دانشگاه تهران
جمع همایشات ۷ همایش و مقاله ارائه شده در اونها
به نظر شما بازم باید مقاله بدم یا شرایطم خوبه؟ضمنا چقدر شانس پدیرش دارم؟‌در کل شرایط من چطور؟ لطفا نظرتون رو بفرمایید. با تشکر از شما دوستان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Matinking - 11-01-2016

(11-01-2016, 10:46 PM)MBA_DBA نوشته: سلام دوستان.
یه سوال ازتون داشتم:
من تا الان ۱۹ مقاله انگلیسی به ترتیب زیر چاپ کردم و رزومه پژوهشی من اینه به نظرتون برای ورود به دکتری PhD باید بازم مقاله بنویسم یا همین تعداد خوبه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا شرایط من برای پذیرش در دکتری چطوره؟
۲. کارشناسی ارشد در ۳ ترم دانشگاه پیام نور مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل پژوهشی با نمره پایان نامه ۱۹.۵۰ و رتبه عالی و معدل ۱۵.۵۳
۳ isi در کشور اکراین
۲ isi در کشور لهستان
۱ isi در کشور هند
۱ isi در کشور جمهوری چک
شرکت در همایش:
۲ همایش بین الملل در دبی
به نظر شما بازم باید مقاله بدم یا شرایطم خوبه؟ضمنا چقدر شانس پدیرش دارم؟‌در کل شرایط من چطور؟ لطفا نظرتون رو بفرمایید. با تشکر از شما دوستان

سلام

مقالات وقتی کارا هستند که دارای محتوای ارزشمند باشند و در ژورنال های شناخته شده منتشر بشن...
وگرنه 19 تا که هیچ، حتی 100 مقاله هم نه اساتید رو گول خواهد زد نه admission committee رو...
مثلا برای یک کامپیوتری ارائه یک مقاله در کنفرانس STOC از چندین و چند مقاله در ژورنال های ISI عادی می تونه ارزشمندتر باشه...

معدل های شما برای کانادا رقابتی نیستند...
ولی اگر فرض کنیم مقالاتتون درخور باشند، بعید هست نتونید با جلب نظر اساتیدی که در حیطه تحقیقاتی تون فعال هستند، position ی برای خودتون دست و پا کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - nasim1234 - 12-01-2016

(11-01-2016, 10:46 PM)MBA_DBA نوشته: سلام دوستان.
یه سوال ازتون داشتم:
۳ isi در کشور اکراین
۲ isi در کشور لهستان
۱ isi در کشور هند
۱ isi در کشور جمهوری چک
شرکت در همایش:
۲ همایش بین الملل در دبی

اسم چندم مقالات هستید؟
موضوع مقالات همه در یک زمینه خاص هست یا متفاوتن تا حدی؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - محمد70 - 13-01-2016

سلام دوستان.
24سالمه
مدرک کاردانی برق-الکترونیک از دانشکده فنی با معدل 15.12.
مدرک کارشناسی برق-الکترونیک از موسسه غیر انتفاعی اصفهان با معدل 14.28 که جمعا معدل لیسانسم میانگین میشه 14.76.
مدرک کارشناسی ارشد برق-کنترل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با معدل 15.8.
6تا مقاله کنفرانسی ملی و بین المللی دارم.
یک مقاله علمی پژوهشی در ژرنال دانشگاه تربیت مدرس دارم.
یک مقاله isc از ترکیه دارم.
یه مقاله isi از ieee هم دارم که البته هنوز جوابش نیومده.
شیش تا ثبت اختراع دارم.
عضو بنیاد ملی نخبگان هستم.
نفر پنجم جشنواره خوارزمی هم تو کشور بودم.
مخترع برتر کشور هم در سال 94 بودم.
مسلط به زبان برنامه نویسی cpp و c هم هستم.
کلی نرم افزار تخصصی هم بلدم.
مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه و قصد دارم امتحان بدم.
بنظر شما شانس پذیرش تو کانادا رو دارم؟ بنظرتون کدوم دانشگاه ها میتونم برم؟
پیشاپیش سپاسگزارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - the_y - 13-01-2016

سلام
کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه سراسری زنجان با معدل 13.6
کارشناسی ارشد از علم صنعت در مهندسی ICT با معدل 17.5
1 مقاله ISI  سابمیت (ژورنال نسبتا خوب)
1 مقاله علمی پژوهشی داخل
یک مقاله علمی ترویجی داخل
6سال سابقه کار مرتبط
تقدیر شده به عنوان دانشجوی برتر (ممتاز آموزشی)
عضو استعدادهای درخشان علم و صنعت
امتحان زبان هنوز ندادم ولی زبانم خوبه.
متقاضی دکترا در کامپیوتر ساینس با فاند کامل
با این وضعیت به نظرتون وارد مکاتبه با اساتید بشم یا برم دنبال بهتر کردن رزومه؟
ممنون از توجهتون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Matinking - 13-01-2016

(13-01-2016, 04:15 AM)the_y نوشته: سلام
کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه سراسری زنجان با معدل 13.6
کارشناسی ارشد از علم صنعت در مهندسی ICT با معدل 17.5
1 مقاله ISI  سابمیت (ژورنال نسبتا خوب)
1 مقاله علمی پژوهشی داخل
یک مقاله علمی ترویجی داخل
6سال سابقه کار مرتبط
تقدیر شده به عنوان دانشجوی برتر (ممتاز آموزشی)
عضو استعدادهای درخشان علم و صنعت
امتحان زبان هنوز ندادم ولی زبانم خوبه.
متقاضی دکترا در کامپیوتر ساینس با فاند کامل
با این وضعیت به نظرتون وارد مکاتبه با اساتید بشم یا برم دنبال بهتر کردن رزومه؟
ممنون از توجهتون

سلام

معدل کارشناسی مینیمم خیلی از دانشگاه های کانادا رو pass نمی کنه... یعنی حتی اگر فرض کنیم استادی شما رو بپذیره بعیئ نیست دانشگاه مانع نهایی شدن پذیرش بشه...

دو توصیه دارم...

1- سعی کنید با اساتید دانشگاه هایی در ارتباط باشید که پذیرش در اونها "صرفا استاد محور" هست... این قبیل دانشگاه ها کم هستند.. ولی شاید تنها شانس شما برای کانادا به حساب بیان که بشه با این رزومه کاری صورت داد...

2- همزمان سعی کنید کارهای تحقیقاتی بیشتری بکنید و رزومه تون رو ارتقا بدید... 
شاید حتی بد نباشه نیم نگاهی هم به آمریکا داشته باشید... چرا که با یک نمره خیلی خوب GRE می تونید تا حدی معدل نامناسب کارشناسی تون رو پوشش بدید...

براتون آرزوی موفقت دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - the_y - 13-01-2016

ممنون از لطفتون
دو تا سوال دیگه داشتم.
1-میشه بفرمایید که دانشگاههای استاد محور کدوم دانشگاهها هستن؟
2-من یه بار به ادمیشن دانشگاه رجینا ایمل زدم (مینیمم معدل 15 خواسته بودند) و ازشون پرسیدم گفتند که اون کمیته ای که اپلیکیشن ها رو بررسی می کنن بیشتر به معدل ارشد توجه می کنن و در نتیجه شما هنوز می تونی اپلای کنی با توجه به اینکه معدل ارشدت بالاتره. الان به نظرتون وقتی مدرک زبانم آماده شده برای این دانشگاه اپلای بکنم یا نه؟
بازم تشکر می کنم ازتون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Matinking - 13-01-2016

(13-01-2016, 10:21 AM)the_y نوشته: ممنون از لطفتون
دو تا سوال دیگه داشتم.
2-من یه بار به ادمیشن دانشگاه رجینا ایمل زدم (مینیمم معدل 15 خواسته بودند) و ازشون پرسیدم گفتند که اون کمیته ای که اپلیکیشن ها رو بررسی می کنن بیشتر به معدل ارشد توجه می کنن و در نتیجه شما هنوز می تونی اپلای کنی با توجه به اینکه معدل ارشدت بالاتره. الان به نظرتون وقتی مدرک زبانم آماده شده برای این دانشگاه اپلای بکنم یا نه؟
بازم تشکر می کنم ازتون

سلام

1- من لیست خیلی جامع و شاملی از این دانشگاه ها در ذهن ندارم... ولی دوستانی دارم که با رزومه های نه چندان قوی ولی "با تایید بسیار پشتوانه دار از یک استاد" از SFU و UCalgary پذیرش گرفته ان... البته طبیعتا دپارتمان ها سیاست های مختلف دارند و این دلیل نمیشه چنین مواردی در مورد شما هم حتما صدق کنند... باید با صحبت کردن با دانشجویان پذیرفته شده در رشته هدفتون، به جمع بندی برسید که کدوم دپارتمان ها دقیقا استاد محورند...

2- این ها صرفا بازار گرمی برای گرفتن application fee از applicant هاست... اگر معدل شما 10 هم باشه احتمالا باز هم به apply تشویق خواهید شد!
اگر با میانگین کسانی که در اونجا پذیرفته شدید فاصله دارید و از استادی هم جواب ندارید، بعید هست apply مفید فایده باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - iman7 - 13-01-2016

(13-01-2016, 10:21 AM)the_y نوشته: ممنون از لطفتون
دو تا سوال دیگه داشتم.
بازم تشکر می کنم ازتون
سلام
در کانادا کلا به آخرین مقطع توجه دارند و در نتیجه شما مشکل حداقل معدل رو ندارید. اما بحث اصلی بر سر رقابته. اکثر کسایی که اپلی کردن مشکل "حداقل" رو ندارن پس به موارد دیگه هم پرداخته میشه.
تا اونجایی که من می دونم دانشگاههای کانادا غیر از UBC و Toronto استاد محور هستن و بدون جواب استاد اپلی کردن 90% بی نتیجس. (اشاره به اون "کمیته" هم به گروهی هست که اپلیکیشن رو از نظر حداقل های معدل و زبان چک می کنن و اگه اکی بود به دانشکده می فرستن که بره دست استاد)
اما استادایی هم هستن که به هر کسی ایمیل می زنه می گن اپلی کن و بعدا از اپلی رسمی دانشجوی دلخواه رو انتخاب می کنن.
در نهایت "رقابت" مهمترین عامله. به نظر من جواب مثبت از استاد هم شرط لازمه نه کافی.