آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-Ph-D)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - M1KE - 04-10-2013

طبیعی هست که وقتی شما در زمینه مرتبط ادامه تحصیل بدهید شانس گرفتن پذیرش و فاند شما بیشتر خواهد شد. چون یکی از مهمترین عوامل انتخاب کاندیدای مناسب، داشتن سوابق مرتبط تحصیلی و کاری هست. آن هم در دکتری که قرار هست شما روی موضوع خاصی با جزئیات بیشتر دقیق شوید و این کار تنها در صورتی امکان پذیر هست که در زمینه موردنظر تجربه و پیشینه علمی یا کاری داشته باشید. اینکه بتوانید فاند بگیرید یا نه به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دنبال RA باشید می بایست استاد موردنظر شما هم پروژه پژوهشی چیزی داشته باشند که شما روی آن کار کنید و در این زمینه هم داشتن تجربه و سابقه مرتبط در زمینه آن پروژه خاص، شانس شما را افزایش خواهد داد. اگر دنبال TA باشید می بایست نمره زبان خوبی داشته باشید (به ویژه مهارت گفتاری) و در درس های موردنظر استادتان قوی بوده باشید.

(04-10-2013, 02:02 AM)'گلچهره' نوشته: سلام، ممنون از راهنماییتون.
اگه رشته خودمو ادامه بدم چی؟ شانس گرفتن بورسیه دارم؟
با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Pooya.n - 07-10-2013

سلام دوستان نازنين، من تازه عضو شدم و اين اولين ارسالمه
كارشناسي مديريت صنعتي از دانشگاه دماوند با معدل ١٣.٦٨ سال ١٣٨٤
كارشناسي ارشد مديريت تكنولوژي گرايش انتقال تكنولوژي از دانشگاه علوم و تحقيقات تهران با معدل ١٦.٧٠ سال ١٣٩٢
مقاله ISI اخيرا يك مقاله
هنوز مدرك زبان ندارم
ميخواستم بدونم براي اخذ پذيرش دوره دكتري با فاند در دانشگاههاي كانادا شانسي دارم يا نه و اينكه دقيقا بايد روي چه مدرك و چه نمره ي زباني متمركز بشم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - mahnaz103 - 07-10-2013

(07-10-2013, 08:47 PM)'Pooya.n' نوشته: سلام دوستان نازنين، من تازه عضو شدم و اين اولين ارسالمه
كارشناسي ارشد مديريت تكنولوژي گرايش انتقال تكنولوژي از دانشگاه علوم و تحقيقات تهران با معدل ١٦.٧٠ سال ١٣٩٢
مقاله ISI اخيرا يك مقاله
هنوز مدرك زبان ندارم
ميخواستم بدونم براي اخذ پذيرش دوره دكتري با فاند در دانشگاههاي كانادا شانسي دارم يا نه و اينكه دقيقا بايد روي چه مدرك و چه نمره ي زباني متمركز بشم؟

با سلام خدمت شما و خوش آمد گویی Smile
معدل ارشدتون بد نیست اما لیسانس متاسفانه خیلی کمه !! اگه هدفتون کانادا باشه باید درنظر بگیرید که کانادا رو معدل حساس تره نسبت به جاهای دیگه!!! مقاله که خوبه اگه ISI باشه و هرچی بیشترو مرتبط تر با رشته الان ورشته ای که بعدا میخواهید ادامه بدید ایشالله بهتر خواهد بود 
باید به سایت دانشگاه های کانادا سر بزنید تا ببینید مینیمم های مدنظرشون چیه ! یعنی مثلا آیلتس چند میخوان حداقل 
شمانبایدبه حداقل ها اکتفا کنید ...برای پذیرش بهتر و فاند باید از مینیمم ها خیلی بالاتر بدست بیارید...مخصوصا زبان رو ...آیلتس مثلا 7.5 خوبه و جای امیدواری داره اما نمره ی 6 خیلی پائینه!! چون رقابت بالاست و هرکس نمره ش بالاتر باشه راحت میتونه استادو قانع کنه که فاند بده مثلا 
اگر امریکا مدنظرتون بود که اونوقت برای پوشش دادن معدل لیسانس ،جی آر ایی خیلی مورد خوبی بود ...
حالا شما بررسی کنید دانشگاه های کانادارو ببینید چی به چیه !! اصلا چیا میخواد !اما مطمئن باشید همیشه جای امیدواری هست و این به تلاش شما برای کسب نمرات بالای زبان + مقاله های خوب و مهمتر از همه ی اینها یافتن استادی که به زمینه ی کاری شما نزدیک تر باشه بستگی داره..باید در پیدا کردن اساتید خوب تلاش کنید و در کنار اون برای مقاله و زبان 
انشالله که به هدفتون حتمامیرسید ..فقط نا امید نشید و محکم قدم بردارید 
موفق باشید 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Torkan - 07-10-2013

(07-10-2013, 08:47 PM)'Pooya.n' نوشته: سلام دوستان نازنين، من تازه عضو شدم و اين اولين ارسالمه
مقاله ISI اخيرا يك مقاله
هنوز مدرك زبان ندارم

با کسب اجازه از دوستمون این رو بگم که کشورها رو هم محدود نکنید
متاسفانه معدل لیسانس شما به نسبت کمه و کانادا هم شدیدا معدل محور و استاد محور هستش
دقت کنید نمیگم کانادا رو روش حساب نکن ولی باید کاملا دقت کنید و REQUIREMENT هاشون رو بررسی کنید
اگر هم که امریکا میخوای با توجه به رشتت GMAT و یا GRE میخواد که مهمه
اگر میخواهید با دست باز اپلای کنید به نظرم روی مقالات بیشتر کار کنید و کشورهای اروپایی رو از یاد نبرید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Pooya.n - 08-10-2013

(07-10-2013, 10:17 PM)'Charming' نوشته:
با کسب اجازه از دوستمون این رو بگم که کشورها رو هم محدود نکنید
متاسفانه معدل لیسانس شما به نسبت کمه و کانادا هم شدیدا معدل محور و استاد محور هستش
دقت کنید نمیگم کانادا رو روش حساب نکن ولی باید کاملا دقت کنید و REQUIREMENT هاشون رو بررسی کنید
اگر هم که امریکا میخوای با توجه به رشتت GMAT و یا GRE میخواد که مهمه
اگر میخواهید با دست باز اپلای کنید به نظرم روی مقالات بیشتر کار کنید و کشورهای اروپایی رو از یاد نبرید
دوست عزیزم Charming
این دید شما کاملا درسته که Apply کردن با دست باز و محدود نشدن به یک کشور خاص منطقی تره. من یکی از اهدافم از ادامه تحصیل در مقطع دکتری اینه که بتونم به واسطه اون مهاجرت کنم و Second Nationality بگیرم. یکی از دلایل مطرح کردن کانادا بعنوان انتخاب اصلی برام همینه. چون تا جایی که اطلاع دارم دانشجویان دوره دکتری که International هستن پس از یک سال از شروع تحصیل میتونن در کانادا Permanent Resident بشن. ولی آمریکا اینجوری نیست. یا بقیه کشورها.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Torkan - 08-10-2013

خوب کار شما منطقی هستش و درباره RESIDENT و یا CITIZENSHIP شدن بهتره دوستان نظر بدن چون من تا تهش نرفتم به خصوص کانادا
در ضمن خود کانادا هم جا خوبیه و میتونین به اون پیشرفتی که میخواین برسین
بله با توجه به هدفی که دارین ادامه بدین راهتون رو
ممکنه اولش جواب نگیرین ولی کم کم میشه با دادن مقاله (حذف آفت معدل کم لیسانس) به راحتی و با زبان بالا به مقصد رسید...
فقط یه چیز رو بگم : فقط به خاطر اینکه چون فوری میتونم RESIDENT بشم برم یه کشور خاص دلیل خوبی هستش ولی بازم مشورت کنید با دوستان چون دلیل آنچنان قاطعی هم نیستش

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - لاله52 - 08-10-2013

با سلام
من می خواستم بدونم با شرایط من امکان فاند گرفتن از دانشگاههای با رنک خوب هست؟
1-معدل، دانشگاه و رشته:کارشناسی_امیرکبیر.مهندسی نفت.16.07     ارشد_امیرکبیر. اکتشاف نفت.17.80
3-نمره زبان: هنوز ازمون ندارم ولی احتمالا نمره خوبی میگیرم
4-تعداد مقالات: 2تا کنفرانس داخلی_1 ISI_ یه    علمی پزوهشی
5-مقطع پذیرش:phd

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - M1KE - 08-10-2013

معدل هایتان که خیلی خوب هست و حداقل دانشگاه هایی مثل بریتیش کلمبیا، تورنتو و مک گیل را را هم برآورده می کند. البته رشته شما را فکر نمی کنم این دانشگاه ها داشته باشند (خودتان کنترل کنید تا مطمئن شوید) ولی دانشگاه آلبرتا که در استان نفتی کانادا قرار گرفته رشته مهندسی نفت را دارد و دانشگاه خیلی خوبی است. به نظرم انرژی خودتان را روی این دانشگاه متمرکز کنید چون در نهایت زمینه کاری بیشتری هم در آنجا برایتان فراهم خواهد بود. در کل اگر بتوانید نمره زبان آیلتس 7 یا بیشتر از آن بیاورید می توانید روی دانشگاه های خوب کانادا هم حساب باز کنید.
فقط با توجه به اینکه انتخاب هایتان از نظر تعداد دانشگاه هایی که این رشته را دارند محدود است، سعی کنید از ابتدا متن ایمیل ها و موارد دیگر را عالی بنویسید چون خیلی راحت قابل جایگزین کردن نیست. در حالی که در رشته های دیگر که تعداد دانشگاه ها زیاد است جایگزین کردن دانشگاه ها کار چندان سختی نیست. موفق باشید.
(08-10-2013, 03:33 PM)'لاله52' نوشته: با سلام
من می خواستم بدونم با شرایط من امکان فاند گرفتن از دانشگاههای با رنک خوب هست؟
1-معدل، دانشگاه و رشته:کارشناسی_امیرکبیر.مهندسی نفت.16.07     ارشد_امیرکبیر. اکتشاف نفت.17.80
3-نمره زبان: هنوز ازمون ندارم ولی احتمالا نمره خوبی میگیرم
4-تعداد مقالات: 2تا کنفرانس داخلی_1 ISI_ یه    علمی پزوهشی
5-مقطع پذیرش:phd

به نظر من مهاجرت از تحصیل پدیده مهمتری است چون مدت زمان بیشتری را شامل می شود و جنبه های بیشتری از زندگی فرد را تحت تاثیر خودش قرار می دهد. به همین دلیل منطقی است که شما ابتدا کشوری را که علاقه دارید به آن مهاجرت کنید انتخاب کنید و سپس به دنبال دانشگاه های خوب آن باشید (نه اینکه ابتدا به دانشگاهی در کشور دیگری بروید و بعد دنبال مهاجرت به کشور سومی باشید -- اتفاقی که برای خیلی از دانشجویان ایرانی که در کشورهای اروپایی یا آسیایی تحصیل می کنند می افتد)، دلیل آن هم این است که تحصیل در آن کشور خود بخشی از فرآیند سازگاری با آن کشور و آشنا شدن با زبان، فرهنگ و بازار کار آن کشور است. دانشگاه های کانادا هم در مقایسه با آمریکا اگر چه از نظر تعداد کمتر هستند ولی در رتبه های بسیار خوبی قرار دارند. بنابراین اگر هدف نهایی شما اقامت در کاناداست و تحصیل در دانشگاه خاصی مدنظرتان نیست با توجه به اینکه معدل لیسانس تان پایین است سعی کنید نمره زبان خوبی در آیلتس آکادمیک بیاورید (دست کم 6.5 و ترجیحا 7 یا بیشتر در صورت توانایی) و روی دانشگاه های بالاتر از رتبه 500 متمرکز شوید که معمولا معدل های لیسانس کمتری می خواهند تا شانس گرفتن پذیرشتان بیشتر شود. البته اگر هزینه اپلای کردن زیاد برایتان مهم نیست می توانید برای یکی دو دانشگاه بهتر هم اقدام کنید ولی در مجموع بیشتر انرژی تان را روی رتبه هایی بگذارید که در همان سال (های) ابتدایی پذیرش بگیرید و زیاد وقت تان تلف نشود.
(08-10-2013, 02:28 AM)'Pooya.n' نوشته:
دوست عزیزم Charming
این دید شما کاملا درسته که Apply کردن با دست باز و محدود نشدن به یک کشور خاص منطقی تره. من یکی از اهدافم از ادامه تحصیل در مقطع دکتری اینه که بتونم به واسطه اون مهاجرت کنم و Second Nationality بگیرم. یکی از دلایل مطرح کردن کانادا بعنوان انتخاب اصلی برام همینه. چون تا جایی که اطلاع دارم دانشجویان دوره دکتری که International هستن پس از یک سال از شروع تحصیل میتونن در کانادا Permanent Resident بشن. ولی آمریکا اینجوری نیست. یا بقیه کشورها.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Andre - 12-10-2013

با سلام، در سایت http://www.scholarshipscanada.com اقدام به ثبت نام نموده ام. مشکلی که وجود دارد این است که معدل های دیپلم و آخرین دوره دانشگاهی در مقیاس 1-100 است. حال سوال اینجاست که اولاً این سایت کارگشاست؟ و مورد دیگر اینکه، آیا با ضرب معدل در 5 می توان این اطلاعات را وارد کرد؟ توجه کنید که معدل دیپلم دارای دو قسمت کتبی و کل است و همچنین دوره ارشد نیز به دو قسمت با پایان نامه و بدون آن تقسیم می شود.
[attachment=4970]

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - گلچهره - 18-10-2013

سلام
ببخشید می خواستم بدونم اگه بخوام رشته ژنتیک پزشکی در مقطع ارشد پذیرش بگیرم مدرک ارشدم هم در نظر گرفته می شه یا فقط مدرک لیسانس مد نظره؟ شانسم برای ارشد بیشتره یا دکتری؟
از دانشگاه های متوسط به بالا برای ارشد این رشته اطلاعی دارین؟
خیلی ممنون