آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-Ph-D)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد - علیرضا_77 - 04-08-2018

با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم امکان بورسیه شدن در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان یا دانشگاه پلی تکنیک میلان برای من با شرایط زیر وجود داره؟
در حال حاظر دانشجوی کارشناسی دانشگاه شیراز هستم با معدل 17.20 و 1 سال دیگه هنوز از درسم مونده. رشته ی مهندسی برق قدرت هستم. نمره ی IELTS من 7 هست. سابقه ی کار ندارم. ولی چند تا مدرک فنی و حرفه ای دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - اسیلا - 27-08-2018

سلام
27 ساله هستم
کارشناسی شیمی کاربردی معدل 18.23 از دانشگاه ازاد مشهد
ارشد پلیمر از دانشگاه فردوسی مشهد معدل 17.71
یک مقاله isi
نمره ایلتس 6      R:6.5 - L:5.5 - W:6.0 - S:6.5
آیا شانسی دارم؟
برای کجا؟
موضوع پایان نامم لاستیک بوده

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - sepid69 - 28-08-2018

سلام، وقتتون بخیر
میشه در مورد رزومه من هم نظرتون رو بگین.
کارشناسی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۳/۰۷ رشته مهندسی صنایع گرایش مهندسی مدیریت پروژه
دانشجوی ارشد از موسسه غیرانتفاعی کار ترم سوم معدل ۱۷\۴۲ که این ترم به آخر به ۵۰\۱۸ میرسه
مدرک آیلتس زبان هم تا عید میگیرم حداکثر.
مدرک ICS برای دو نرم افزار map و primavera دارم. دوره های ICDL و SPSS و Auto Cad و Skeychup رو گذروندم.
موضوع پروپوزالم الگوی تعالی سازمانی EFQM هست،
میخوام ببینم اصلا شانسی دارم برای پذیرش دکتری توی همین رشته در کانادا و باید توی چه زمینه هایی مقاله داشته باشم.
ممنون میشم کمکم کنین

شرایط و مراحل اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا - Endi - 16-09-2018

سلام من هنوز هيچ فعاليتي براي اپلاي انجام ندادم ولي ميخوام خيلي سريع و فشرده اين مارو انجام بدم چندتا سوال دارم
اول اينكه از پس هزينه ها بر نميام و حتما بايد براي دريافت فاند اقدام كنم اول ميخواستم المان اپلاي كنم كه دردسر دريافت فاند را نداشته باشم ولي الان تصميم به مهاجرت كانادا دارم
ميشه كمك كنين و بهم بگين
در دوره PHD دايركت ميتونم اقدام كنم؟ و ايا ميتونم فاند دريافت كنم شرايطش چيه
ازمون هاي تافل يا ايلتس را بايد اقدام كنم؟
و اينكه كلن اول بايد مدارك زبانم رو بگيرم بعد شروع به ثبت اپلاي در دانشگاه ها كنم يا اينكه به صورت موازي با خوندن زبان ميتونم اپلاي كنم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - nmtele - 16-09-2018

دانشگاه کارشناسی :سراسری شهرستان
معدل کارشناسی : 13.65
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی برق-قدرت
دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه تبریز
معدل کارشناسی ارشد :16.01
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی برق-مخابرات سیستم
تعداد مقالات :5 مقاله isi با ایمپکت های 1 الی 1.3
سابقه کار: 2 سال
سابقه دریافت بورس :ندارم
تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
نمره زبان انگلیسی: TOEFL ibt 101

معدل کارشناسیم میدونم کمه واحد افتاده ام کم نداشتم میدونم نقطه ضعفه بزرگی هست ولی سعی کردم با پژوهش پوشش بدم و 2 تا مقاله دیگه در حال اماده کردنم میخواستم بدونم شانسم در چه حد هست.
ممنون میشم از دوستانی که وقت میذارند و راهنمایی میکنند.

RE: مراحل اوليه اقدام به مهاجرت - automotive - 17-09-2018

(16-09-2018, 04:13 PM)Endi نوشته: سلام من هنوز هيچ فعاليتي براي اپلاي انجام ندادم ولي ميخوام خيلي سريع و فشرده اين مارو انجام بدم چندتا سوال دارم
اول اينكه از پس هزينه ها بر نميام و حتما بايد براي دريافت فاند اقدام كنم اول ميخواستم المان اپلاي كنم كه دردسر دريافت فاند را نداشته باشم ولي الان تصميم به مهاجرت كانادا دارم
ميشه كمك كنين و بهم بگين
در دوره PHD دايركت ميتونم اقدام كنم؟ و ايا ميتونم فاند دريافت كنم شرايطش چيه
ازمون هاي تافل يا ايلتس را بايد اقدام كنم؟
و اينكه كلن اول بايد مدارك زبانم رو بگيرم بعد شروع به ثبت اپلاي در دانشگاه ها كنم يا اينكه به صورت موازي با خوندن زبان ميتونم اپلاي كنم؟

سلام
در سوالات شما تناقض وجود وجود دارد، قصد شما مهاجرت است یا ادامه تحصیل یا مهاجرت از طریق ادامه تحصیل؟
کانادا دکتری-مستقیم ندارد این موضوع تا آنجایی که من اطلاع دارم مخصوص آمریکا است.
شما رزومه ی خود را اعلام نکرده اید که بدون رزومه نمیتوان برای فاند نظری اعلام کرد.
هرکدام راحت تر هستید، تافل کامپیوتری و آیلتس کاغذی است، البته تفاوت های دیگری نیز دارند.
شما باید ترجمه مدارک را داشته باشید، نمره زبان را داشته باشید و سپس با اساتید مکاتبه کنید و پس از دریافت پاسخ قطعی یا پاسخ با اطمینان بالا، سپس اپلای کنید.
مخصوصا شما که بدون فاند نمیتوانید به آن کشور برای ادامه تحصیل اقدام کنید.
در وب سایت دانشگاه ها تاریخی به نام Deadline وجود دارد، این تاریخ حداکثر زمانی است که شما باید مدارک گفته شده در Admission requirements دانشکده مربوطه در وب سایت دانشگاه را فراهم کنید و اپلای کنید.
برای اطلاع بیشتر حتما جزوه فروم را در اینجا مطالعه کنید.
مطالعه موضوع زیر نیز میتواند کمک کنم هرچند جزوه خلاصه تر است.
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - automotive - 17-09-2018

(27-08-2018, 10:20 AM)اسیلا نوشته: سلام
27 ساله هستم
کارشناسی شیمی کاربردی معدل 18.23 از دانشگاه ازاد مشهد
ارشد پلیمر از دانشگاه فردوسی مشهد معدل 17.71
یک مقاله isi
نمره ایلتس 6      R:6.5 - L:5.5 - W:6.0 - S:6.5
آیا شانسی دارم؟
برای کجا؟
موضوع پایان نامم لاستیک بوده

سلام
برای کانادا اقدام کنید، با توجه به اینکه برای دریافت کمک هزینه باید با اساتید ارتباط برقرار کنید و تعداد دانشگاه های کانادا زیاد نیست، بهتر است وقت را هدر ندهید و برای ارتباط با اساتید وقت صرف کنید.

(28-08-2018, 06:57 PM)sepid69 نوشته: سلام، وقتتون بخیر
میشه در مورد رزومه من هم نظرتون رو بگین.
کارشناسی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۳/۰۷ رشته مهندسی صنایع گرایش مهندسی مدیریت پروژه
دانشجوی ارشد  از موسسه غیرانتفاعی کار ترم سوم معدل ۱۷\۴۲ که این ترم به آخر به ۵۰\۱۸ میرسه
مدرک آیلتس زبان هم تا عید میگیرم حداکثر.
مدرک ICS برای دو نرم افزار map  و primavera  دارم. دوره های ICDL  و SPSS و Auto Cad و Skeychup رو گذروندم.
موضوع پروپوزالم الگوی تعالی سازمانی EFQM هست،
میخوام ببینم اصلا شانسی دارم برای پذیرش دکتری توی همین رشته در کانادا و باید توی چه زمینه هایی مقاله داشته باشم.
ممنون میشم کمکم کنین

معدل کارشناسی شما برای کانادا پایین است، اما به هر حال با اساتید مکاتبه کنید، زمینه ی مقاله را باید شما مشخص کنید، به نظر من بهتر است از موضوعات روز باشد.

(16-09-2018, 11:35 PM)nmtele نوشته: دانشگاه کارشناسی :سراسری شهرستان
معدل کارشناسی : 13.65
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی برق-قدرت
دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه تبریز
معدل کارشناسی ارشد :16.01
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی برق-مخابرات سیستم
تعداد مقالات :5 مقاله isi با ایمپکت های 1 الی 1.3
سابقه کار: 2 سال
سابقه دریافت بورس :ندارم
تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
نمره زبان انگلیسی: TOEFL ibt 101

معدل کارشناسیم میدونم کمه واحد افتاده ام کم نداشتم میدونم نقطه ضعفه بزرگی هست ولی سعی کردم با پژوهش پوشش بدم و 2 تا مقاله دیگه در حال اماده کردنم میخواستم بدونم شانسم در چه حد هست.
ممنون میشم از دوستانی که وقت میذارند و راهنمایی میکنند.

والا مکاتبه کنید، هیچ چیز در کانادا شانسی نیست، اگر بتوانید نظر استاد را با سابقه ی پژوهشی به خود جلب کنید و برای دانشگاه معدل حداقلی ذکر نشده باشد میتوانید پذیرش دریافت کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - p40515 - 21-09-2018

با سلام سابقه من به صورت زیر است. میخوام بدونم الان برای پذیرش پاییز کانادا اقدام کنم یا بزارم ۶ ماه دیگه برای زمستان پذیرش دکترای فیزیک نظری اقدام کنم. در حال حاضر مقاله اولم در حال آماده شدن نهاییه اما تا ۶ ماه دیگه قطعا ۳ تا مقاله دارم چون در حال حاضر دارم مقاله دومم رو تکمیل میکنم. استادم هم نفر دوم فیزیکه ایرانه پروفسور نوذری که خوب از نظر بین المللی شناخته شده هستند. لطفا نظر بفرمایید. البته هدفم قطعا فاند بالاست ولا غیر.

لیسانس عمران شهید بهشتی معدل ۱۵.۰۴
فوق لیسانس اول ژئوفیزیک دانشگاه تهران معدل ۱۸.۲۰ - نفر اول کنکور ارشد
فوق لیسانس دوم فیزیک نظری دانشگاه مازندران ترم سوم هستم- معدلم تا الان ۱۸.۴۰ است و ترم پیش معدلم ۱۹.۶۰ شد و نفر اول دوره و نفر دوم کل دانشکده هستم.
زبانم قویه اما مدارکم منقضی شده باید دوباره امتحان بدم. آیلتس ۷ رو قطعا میارم. قبلا معلم زبان بودم و اسپیکینگ ۷.۵ دارم.
مقاله اولم تا یک ماه دیگه روی آرکایوه و دارم روی مقاله دوم کار میکنم.
دو تا ریکام قوی دارم که البته استادم وزنه خوبیه از نظر ریکام.
توان نرم افزاریه بالایی دارم و پروژه های محاسباتی رو میتونم هندل کنم ولی بیشتر نظری هستم.
موضوع دکترام مشخصه و دانشگاه برام مهم نیست فقط واسم یه استاد قوی مهمه که موضوعمو ساپورت کنه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Takin - 26-09-2018

سلام خدمت دوستان عزیز.
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
من لیسانس برنامه ریزی شهری دانشگاه باهنر معدل 16/61 و فوق مخاطرات محیطی همین دانشگاه با معدل 18/21 هستم.
مقاله هم داخلی یکی دارم و یه خارجی هم درحال نگارش دارم که احتمال زیاد تا 3 ماه دیگه سابمیت شه.
زبان هم مدرک دارم و فعلا دارم برای آیتلس آماده میشم.
نظرتون چیه؟ شانسی برای دکتری کونکوردیا دارم؟ یا اینکه دانشگاه دیگه ای که فول فاند باشه پیشنهاد میدید؟
ممنون از شما

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - butterfly - 29-09-2018

(26-09-2018, 12:58 PM)Takin نوشته: سلام خدمت دوستان عزیز.
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
من لیسانس برنامه ریزی شهری دانشگاه باهنر معدل 16/61 و فوق مخاطرات محیطی همین دانشگاه با معدل 18/21 هستم.
مقاله هم داخلی یکی دارم و یه خارجی هم درحال نگارش دارم که احتمال زیاد تا 3 ماه دیگه سابمیت شه.
زبان هم مدرک دارم و فعلا دارم برای آیتلس آماده میشم.
نظرتون چیه؟ شانسی برای دکتری کونکوردیا دارم؟ یا اینکه دانشگاه دیگه ای که فول فاند باشه پیشنهاد میدید؟
ممنون از شما

شما تو هر دانشگاهی که تونستید استاد پیدا کنید شانس پذیرش و فاند خواهید داشت. استادهای رشته خودتون رو در دانشگاه های کانادا بررسی کنید و از همین الان شروع به ایمیل زدن کنید. معمولا اگر استاد جواب بده باهاتون یه مصاحبه ویدئویی انجام میده و در صورتی که نتیجه مصاحبه مثبت باشه به احتمال زیاد پذیرش می گیرید.