آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-Ph-D)

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - MaMi - 15-03-2012

(15-03-2012, 12:58 PM)atoosa asiabani نوشته: با سلام و احترام
کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد خرم آباد با معدل 54/17
کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 81/16 و نمره پایان نامه 5/19
نمره آیلتس 7
مقاله داخلی :1
تالیف کتاب: 1
کنفرانس بین المللی:1
آیا امکان داره برای مقطع دکتری مهندسی صنایع از کانادا یا آمریکا بورس بگیرم؟
ممنون
سلام دوست من و به فروم خوش آمدید
به نظر من، امکان همه چیز به خودتون بستگی داره Wink
اگر درست متوجه شده باشم تا الان، این امکان برای شما وجود خواهد داشت، راستی GRE ندارید؟

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - amin_mb - 15-03-2012

دوست خوبم! سلام!
خیلی خوش اومدید!

خداراشکر نمره زبان شما نیارهای اکثر دانشگاه های آمریکا و تمام کانادا را برطرف می کنه!
فقط میمونه نمره GRE برای آمریکا!

برای کانادا پیشنهاد می کنم:
روی مقالات معتبر و خارجی که ممکن هست از پایان نامتون در بیاد بیشتر کار کنید!
شروع کنید با اساتید دانشگاه های مختلف تماس بگیرید!
در کانادا مهم ترین قسمت پذیرش استاد هست!
متاسفانه دانشگاه آزاد مدرک شناخته شده ای برای دانشگاه های خوب کانادا نیست! ولی اصلا ناامید نشوید! تلاش خودتون را بکنید!
بودند کسانی که با مدرک دانشگاه آزاد از دانشگاه های نسبتا خوب پذیرش گرفته باشند!

برای آمریکا:
مهم ترین قسمت با توجه به رزومه شما آوردن نمره GRE بالا و افزایش تجربیات تحقیقاتیتون هست!

باز منتظر نظرات بقیه دوستان با تجربه تر باشید!
خوش و خرم باشید!

شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - homayoun - 05-04-2012

سلام.من دانشجوی دکترای حرفه ای دامپزشکی در دانشگاه سراسری سمنانم.میخوام برای phd برم canada یا هلند .میخواستم بپرسم چقدر شانس دارم و ایا امکان تغییر رشته به پزشکی را در این کشور ها دارم یا نه؟ ممنون.

ترم 4
معدلم 17
مقاله هم دارم و در حال حاضر دارم رو یکیش کار میکنم
کلاس زبان فشرده ام میرم تا پایان دوره ام هم به امید خدا ielts بگیرم
یک کتابم در مورد رشته ام هم دارم ترجمه میکنم

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - سریتا - 06-04-2012

سلام

پزشک و متخصص کودکان می باشم. که علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع PhD رشته ژنتیک پزشکی و در صورت امکان در یکی از دانشگاهای کانادا می باشم.

مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه شاهد با معدل 5/15

تخصص کودکان و نوزادان از دانشگاه جندی شاپور اهواز

فعلا آیلتس را شروع کردم، البته در کنارش فرانسه را هم جهت آشنایی شروع کردم.

مقاله داخلی یکی دارم اما ژورنالهای خارجی وISI ندارم .

در برنامه ام شرکت در کارگاه های تخصصی ژنتیک و مهندسی ژنتیک با ارایه مدرک معتبر بین المللی در نظر گرفتم.

بنظر شما، آیا شانسی در اخذ پذیرش دارم؟ یا اینکه چطور میتوانم شانس ام را افزایش دهم؟

با سپاس از حسن توجه شما مشاوران عزیز

در صورت امکان لطفا پاسخ را به آدرس زیر ارسال نمایید.

cerita.g@gmail.com

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Behnoush - 06-04-2012

(06-04-2012, 04:13 PM)سریتا نوشته: سلام

پزشک و متخصص کودکان می باشم. که علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع PhD رشته ژنتیک پزشکی و در صورت امکان در یکی از دانشگاهای کانادا می باشم.

سلام
اول اینکه چون کلا اینجا هدف اینه که از این پرسش و پاسخ ها اطلاعاتی جمع آوری بشه که برای همه قابل استفاده باشه من جوابم رو به ایمیلتون ارسال نمی کنم و اینجا می نویسم شاید در آینده کسی با شرایط شما هم همین سوال رو داشته باشه .
کلا فاکتورهایی که میتونه شانس شما رو افزایش بده یکی نمره بالای تافل یا ایلتس هست . چون مدنظرتون کانادا هست به نمره GRE نیازی ندارید ولی تک و توک بعضی دانشگاه ها و دپارتمان ها ی کانادا هم GRE رو میخوان مثلا بعضی دپارتمان های دانشگاه بریتیش کلمبیا . پس اول اینکه سعی کنید نمره بالایی توی امتحان های زبان کسب کنید.
دوم داشتن مقاله هست بخصوص مقالات خارجی و ISI و کنفرانس های بین المللی . داشتن مقاله داخلی خیلی تاثیری توی پذیرش گرفتن نداره ولی میتونه نشان دهنده این باشه که شما فرد فعال و علاقه مندی هستین.
سوم داشتن سابقه تحقیق آزمایشگاهی و آشنایی با تکنیک های آزمایشگاهی رشته مورد نظرتون. مثلا در مورد ژنتیک آشنایی با تکنیک های پایه زیست سلولی مولکولی و بیوشیمی مثل استخراج DNA ،PCR کشت سلول ، الکتروفورز، بلاتینگ.... تکنیک های پیشرفته تری مثل الکترون میکروسکوپی، مس اسپکترومتری،کلونینگ،... مزیت حساب میشه. اگه یه مقدار کارای ازمایشگاهی اینجوری انجام بدید کمک بزرگیه چون رقبای شما افراد با مدرک فوق لیسانس علوم پایه هستن که کارشون ریسرچ ازمایشگاهی بوده و توی این زمینه چندگام از شما جلوترن .
و اینکه استاد پیدا کنید. به استادایی که به کارشون علاقه مند هستین ایمیل بزنید و رزومه تون رو براشون بفرستین. میتونید لیست استادارو از توی وبسایت دپارتمان ببینید و خلاصه کارشون رو بخونید. مطمئنا هم بهترین جواب رو از استادایی میگیرید که کارشون به سابقه شما نزدیک باشه. سعی کنید برای پیدا کردن استاد و ایمیل زدن بهشون وقت بذارید چون اگه استادی پیدا کنید که از رزومه شما خوشش بیاد خیلی جلو میفتید و میتونه خیلی کمکتون کنه و تا حدی پذیرشتون رو تضمین کنه.
موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Karim - 06-04-2012

(06-04-2012, 04:13 PM)سریتا نوشته: سلام

مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه شاهد با معدل 5/15

تخصص کودکان و نوزادان از دانشگاه جندی شاپور اهواز

فعلا آیلتس را شروع کردم، البته در کنارش فرانسه را هم جهت آشنایی شروع کردم.

مقاله داخلی یکی دارم اما ژورنالهای خارجی وISI ندارم .

در برنامه ام شرکت در کارگاه های تخصصی ژنتیک و مهندسی ژنتیک با ارایه مدرک معتبر بین المللی در نظر گرفتم.

بنظر شما، آیا شانسی در اخذ پذیرش دارم؟ یا اینکه چطور میتوانم شانس ام را افزایش دهم؟

با سپاس از حسن توجه شما مشاوران عزیز

در صورت امکان لطفا پاسخ را به آدرس زیر ارسال نمایید.

cerita.g@gmail.com
خانم بهنوش توضیحات کامل را دادند در مورد مقاله فقط یک نکته رو من عرض کنم و اون اینکه چون شما متخصص کودکان هستید و احتمالا مشاوره ژنتیک هم به برخی از خانواده ها می دهید می توانید مقاله های بسیار خوبی در این زمینه بوِیژه case-report در ژورنال های معتبر بدهید

موفق باشی

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - سریتا - 06-04-2012

متشکر از راهنمایی

در دانشگاه های آمریکا گرایشی از ژنتیک وچود دارد که بطور تخصصی در فیلد اطفال آموزش می دهد.طول مدت تحصیل 5 ساله که بخشی آن بصورت بالینی و در بیمارستان آموزش داده می شود.(تمایلی به تحصیل در آمریکا ندارم)

آیا در دانشگاه های کانادا چنین شرایطی وجود دارد؟

و با توجه به اینکه بیش از 50% بیماریهای ژنتیکی مادرزادی هستند، یعنی داشتن تخصص اطفال تاثیری در شرایط من نداره؟ و دیگه اینکه در مجموع با شرایط گفته شده آگر نمره آیلتس 7 و کارکاه های تخصصی ژنتیک را بگذرانم شانس من در جه سطحی است؟

متشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Behnoush - 06-04-2012

(06-04-2012, 06:35 PM)سریتا نوشته: متشکر از راهنمایی

در دانشگاه های آمریکا گرایشی از ژنتیک وچود دارد که بطور تخصصی در فیلد اطفال آموزش می دهد.طول مدت تحصیل 5 ساله که بخشی آن بصورت بالینی و در بیمارستان آموزش داده می شود.(تمایلی به تحصیل در آمریکا ندارم)

و با توجه به اینکه بیش از 50% بیماریهای ژنتیکی مادرزادی هستند، یعنی داشتن تخصص اطفال تاثیری در شرایط من نداره؟ و دیگه اینکه در مجموع با شرایط گفته شده آگر نمره آیلتس 7 و کارکاه های تخصصی ژنتیک را بگذرانم شانس من در جه سطحی است؟

متشکر
باید سایت دانشگاه های کانادا بخصوص School of Medicine رو بگردید ببینید این رشته ای که مد نظرتون هست رو دارن یا نه. معمولا دانشکده های پزشکی کلی انستیتو وابسته هم دارن که کارای جدید و جالبی انجام میدن.
مسلما هم تخصص شما امتیاز خوبی هست و ایشالا شانس خوبی خواهید داشت. فقط وقت بذارید سایت ها رو چک کنید اساتیدی که کارشون رو دوست دارید پیدا کنید و ایمیل بزنید بهشون. توی ایمیل فرستادن هم پیگیر باشید و با چندتا جواب منفی یا جواب ندادن استادا ناامید نشید چون عادیه ولی بالاخره جواب میگیرید Smile

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Karim - 06-04-2012

(06-04-2012, 06:35 PM)سریتا نوشته: متشکر از راهنمایی

متشکر
در آمریکا منظورتون PhD هست یا خیر تخصص پزشکی یعنی MD؟
منظورتون از کار گاههای تخصصی چه چیزی است میشه دقیقا اسم ببرید؟ چون داشتن کارگاه هیچ گاه به پای مقاله نمیرسه وشما بنظره من سعی کنید مقاله ISI با ایمپکت مناسب پابلیش کنید.
بله تخصص اطفال مفیده ولی خوب شما باید بتونید تز دکترا رو بگذورنبد و استاد باید مطمین بشه شما از پسش بر می آییدو این رو شما با نشان دادن سابقه تحقیقاتی خود یعنی مقاله باید نشان دهید

پ.ن: چرا شما هدفتون ژنتیک پزشکی هست؟ و این مثل این میمونه که یک نقر بخواد دوتا PhD بگیره! و ی چون تخصص اطفال بخوایم معادل سازی کنیم معادل PhD هست بهتر نیست فلوشیب های مرتبط با ژنتیک بخونید؟

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - sinadurak - 07-04-2012

با سلام لیسانس دانشگاه دولتی تهران رشته مدیریت بازرگانی معدل 14.26

فوق لیسانس دانشگاه دولتی تهران رشته مدیریت بازرگانی معدل 14.60

زبان آیلتس 6 مقاله ندارم

سن 33 سال سابقه کار 8سال

آیا با شرایط بالا می توان امید به پذیرش در یکی از دانشگاههای کانادا و آمریکا در مقطع دکتری داشت ؟؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.