آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-Ph-D)

شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Cortex - 21-01-2011

دوستان عزیز برای پرسیدن شانس پذیرش در مقطع دکتری تخصصی Ph.D از دانشگاه های کانادا به سوالات زیر حتماً پاسخ کامل دهید:

1-معدل (دوره کارشناسی و ارشد):
2-دانشگاه و رشته (دوره کارشناسی و ارشد):
3-نمره زبان (همه مهارت ها) و GRE/GMAT:
4-تعداد مقالات و شرح مختصر از کار پژوهشی:

باتشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - shroya - 06-02-2011

با عرض سلام و خسته نباشيد ،‌راستش اطلاعاتي كه من الان دارم كامل نيست چون هنوز ارشدم تموم نشده و امتحان زبان ندادم ولي به صورت حدودي ميخوام بدونم امكان داره كه بتونم بورسيه كامل بشم يا نه

1) معدل : معدل كارشناسي ام 18.20 هستش و براي كارشناسي ارشدم كه الان دانشجو ام و ترم اول كارشناسي ارشدم معدلم 17.80 شده كه اميدوارم بتونم تا ترم ديگه به 18 برسونمش البته اميدوارم !!!
2) دانشگاه و رشته : دانشگاه كارشناسي ام شاهد بوده و رشته ام بيوتكنولوژي ،‌براي ارشدم هم كه دانشگاهم تهرانه و رشته ام بيوتكنولوژي با گرايش ميكروبي وبراي كانادا هم هنوز تصميم نگرفتم كه كدوم دانشگاه و هنوز تحقيق نكردم ولي ميخوام توي دانشگاه هاي تاپ ،‌بورسيه ي كامل بشم ، در رشته ي بيوتكنولوژي يا مهندسي ژنتيك و يا ژنتيك
3) الان سطح زبانم اينتر مديت هستش و تصميم دارم تا سال ديگه تافل بگيرم
4)هنوز مقاله اي ندادم ولي اميدوارم بتونم از توي پايان نامه ي ارشدم حد اقل 1 مقاله يا حد اكثر 2 مقاله بنويسم
5) مقطعي كه دلم ميخواد برم دكترا هستش البته با بوسيه كامل ،‌البته اگه ارشد و دكترا رو با هم بورس كنن بازم مشكلي ندارم كه دوباره از ارشد بخونم ....

حالا به نظر شما و با در نظر گرفتن احتمالات ،‌آيا امكان داره كه بتونم از يكي از بهترين دانشگاه هاي كانادا بورسيه كامل بگيرم ؟ چون اگه پذيرش تنها باشه نميتونم برم و فقط در صورتي كه بورسيه كامل باشه ميتونم برم
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Babak - 06-02-2011

معدل شما بسیار خوبه و در حال حاضر رشته شما بسیار داغه و فاند براش (حداقل در امریکا) زیاده. به نظر من اگر مقاله داشته باشید، شانس‌تون رو برای گرفتن پذیرش خیلی بالاتر خواهید برد. طبیعتا داشتن نمره خوب تافل هم کمک خواهد کرد.
شاید من اگر جای شما امریکا رو هم در نظر می‌گرفتم، چون در زمینه رشته شما به شدت داره سرمایه‌گذاری می‌کنه.

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Cortex - 06-02-2011

دوست من:
در تکامل توضیحات بابک عزیز می تونم بگم علی رغم دانشگاه های آمریکا، دانشگاه های کانادا بلاشک شما رو فول فاند خواهند کرد. اگر نمره زبانتون هم مانند بقیه روزمه تون درخشان باشه شک نکنید یکی از دانشگاه های خوب کانادا در مقطع PhD هم پذیرش خواهید گرفت.
تا اینجا همه چیز عالی بوده، کلید موفقیت حتمی شما در نمره زبان است. اما تصمیمتون رو بگیرید.(امریکا= تافل، کانادا= آیلتس)
موفق باشید.

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - sogol10082003 - 07-02-2011

سلام
ببخشید می شه در مورد رزومه من هم نظر بدین. ممنون میشم
رشته مهندسی مواد
لیسانس امیرکبیر معدل 14/74
ارشد سهند تبریز معدل 17/21
امتحان زبان حدود تیر مرداد میدم
دو تا مقاله کنفرانس بین المللی که در ایران برگزار شده
دو تا ژورنال سابمیت شده
دو تا تالیف کتاب.
برای دکتری میخوام اقدام کنم برای آمریکا و کانادا می خواستم بدونم به نظرتون فول فاند می تونم پذیرش بگیرم؟ اگه آره چه دانشگاه هایی؟( حدودا می خوام بدونم) راستی مگه واسه کانادا با تافل نمی شه پذیرش گرفت که داخل پرانتز نوشتین کانادا= آیلتس؟؟؟ ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Cortex - 07-02-2011

من درمورد سوالی که از من کردید جواب می دم چون راستش دانشگاه سهند رو نمی شناسم و در مورد مواد اطلاعی ندارم.
خیر. کانادا هم آیلتس می پذیرد هم تافل. اما از دید من گرفتن آیلتس می نیمم(کانادا6.5 تا 7) آسان تر است از گرفتن iBT می نیمم.(نظر من)
چون من خودم عین این اشتباه رو کردم. به هوای کانادا بودم و رفتم آیلتس، اما حالا می بینم تصمیم آمریکا است و شانسم و با آیلتس برای آمریکا کاهش پیدا می کند. و این دو امتحان چون مهارتی هستند نمی شه راه رو عوض کرد.منظورم از اون پرانتر گرفتن تصمیم قطعی است دوست من.
موفق باشید.

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Pejman - 08-02-2011

(07-02-2011, 01:29 AM)sogol10082003 نوشته: سلام
ببخشید می شه در مورد رزومه من هم نظر بدین. ممنون میشم
رشته مهندسی مواد
لیسانس امیرکبیر معدل 14/74
ارشد سهند تبریز معدل 17/21
امتحان زبان حدود تیر مرداد میدم
دو تا مقاله کنفرانس بین المللی که در ایران برگزار شده
دو تا ژورنال سابمیت شده
دو تا تالیف کتاب.
برای دکتری میخوام اقدام کنم برای آمریکا و کانادا می خواستم بدونم به نظرتون فول فاند می تونم پذیرش بگیرم؟ اگه آره چه دانشگاه هایی؟( حدودا می خوام بدونم) راستی مگه واسه کانادا با تافل نمی شه پذیرش گرفت که داخل پرانتز نوشتین کانادا= آیلتس؟؟؟ ممنون

شما شرایطتون بد نیست. معدل فوق خوبی دارید ولی لیسانس تون معدلش پایین هست. تا نمره زبانتون نیاد نمی شه نظری داد. در کل دانشگاه های کانادا معمولاً مینیمم نمره زبان بالاتری نسبت به بقیه جاها دارند. فکر می کنم اگر به دانشگاه متوسط به بالا فکر می کنید باید آیلتس آکادمیک حداقل 7 و تافل iBT حداقل 92 داشته باشید. البته پر واضحه که دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه، من کلی گفتم...
از نظر مقاله اگر بتونید تو کنفرانس های خارجی معتبر و یا ژورنال های با IF خوب مقاله بدید، با فرض نمره زبان قابل قبول فکر می کنم که شانس خوبی برای پذیرش و فاند از دانشگاه های رنک متوسط و نسبتاً خوب کانادا داشته باشید. می تونید از این سایت برای آشنایی حدودی با رنکینگ دانشگاه های کانادا استفاده کنید.
در ضمن یادتون باشه که پیدا کردن استاد در کانادا خیلی در گرفتن پذیرش نقش داره. پس حتماً بعد از اینکه نمره زبانتون اومد شروع به مکاتبه با اساتید بکنید. موفق باشید.

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - sogol10082003 - 08-02-2011

خیلی ممنونم از راهنماییتون. ببخشید منظورتون از دانشگاه متوسط حدود چه رنکیه؟ می شه یه حدودی بهم بگین؟ ممنونم

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Pejman - 08-02-2011

مثلاً تو همون رنکینگ (البته سعی کنید به رنکینگ های دیگه هم رجوع کنید، این واسه مثال بود) از 5 تا 18 رو می شه گفت متوسط.

RE: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا - Iman - 04-07-2011

سلام دوستان
من میخوام برای دکترا توی دانشگاههای رنک بالا مثل تورنتو یا مک گیل
اقدام کنم. به نظرتون شرایطم برای قبولی با فاند خوب چقدره؟

رزومم:

لیسانس سراسری اراک معدل 16 رشته civil engineering

فوق آول: تربیت مدرس معدل 16.2 رشته civil engineering (hydraulic structures)

فوق دوم: دانشگاه آیندهون هلند معدل تا سال اول 8 از 10 رشته construction management

1 مقاله ISI و 1 مقاله conference

اکثرا نفر اول تا سوم بودم تو رشتم و برای مسترم تو هلند یکی از بهترین بورسای اروپا رو بردم

5 سال سابقه کار مرتبط توی ایران

توصیه نامه خوب هم میتونم بگیرم

نمره زبانم آیلتس 7.5 بوده ولی فکر کنم چون الان دارم انگلیسی میخونم مستر دومم رو نیازی نیست.

برای رشته Construction management میخوام اقدام کنم.

ممنون