آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - shteimouri - 13-08-2018

سلام
معدل 14.93 دانشگاه آزاد شهرری مهندسی مکانیک
آیلتس 6 آکادمیک
برای کانادا concordia  شانسی دارم>؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - hoseini.me - 20-08-2018

سلام،
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کارشناسی: مهندسی صنایع امیرکبیر معدل 16.8
ارشد: مهندسی مالی امیرکبیر معدل 17.8
5 سال سابقه کار در مالی (سازمان بورس و اوراق بهادار)
یک مقاله ISI
آیلتس 7.5 (3 تا 8 ولی رایتینگ 6.5!) البته فعلا ورژن جنرال و تافل 100 که 3 سال پیش بوده
دانشنامه، ریز نمرات، پایان خدمت و کلا همه چی آماده دارم.
راستش برای اقامت کانادا دارم اقدام میکنم ولی میخوای ببینم به نظرتون تا اقامت اوکی بشه میتونم برای ارشد فایننس از دانشگاه های تورنتو (فرقی نمیکنه کدوم) فاند بگیرم که قبل از شروع کار در اونجا مدرک از اون کشور داشته باشم؟
به نظرتون کدوم دانشگاه ها رو امتحان کنم؟
گروه یا کانالی هست که دانجوهای دانشگاهی مثل مک مستر، یورک، رایرسون، رست انتاریو یا کویینز باشن؟
این دانشگاه ها به نظرتون شانسم چطور؟
ممنون ببخشید خیلی طولانی شد.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - automotive - 25-08-2018

@butterfly
@Ebish
@atlantic
@szeinalilathori
سلام
در این ارسال به اشتباه اعلام کردم که خود به خود مهر میشود. اما اصل موضوع و چند سوال

من فارغ التحصیل دانشکده فنی شهید منتظری مشهد هستم، گواهی موقت صادر را به دانشکده بردم تا اصل دانشنامه رو دریافت کنم، به من اعلام کردند که اصل دانشنامه شما تهران است و باید شخصا و حضورا به تهران دانشگاه فنی و حرفه ای
نشانی: تهران، میدان ونک، خیابان برزیل شرقی، پلاک 4 ساختمان مرکزی دانشگاه فنی  و حرفه ای
مراجعه کنید و پس از دریافت دانشنامه دوباره به دانشکده بازگردید تا ریزنمرات شما صادر شود
سپس ریز نمرات و دانشنامه را در سامانه آپلود کرده و پس از تایید دوباره ما برای دریافت مهر برجسته به وزارت علوم ببرید

این قسمت نقل قولی است از فایل راهنمای سامانه تایید مدارک

"درخواست دانشجویان و دانش آموختگان آموزشکده های فنی و حرفه ای نیز بعد از بررسی و تایید آموزشکده های مربوطه و سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای (دانشگاه منتخب)، در دست بررسی سازمان امور دانشجویان قرار میگیرد"

الآن دقیقا من باید برم تهران بعدش برگردم مشهد، کارهای سامانه رو انجام بدم دوباره برم تهران سازمان مرکزی فنی و حرفه ای بعدش برم وزارت علوم؟!

یا اینکه این قسمت سازمان مرکزی که الآن باید برم مدرکم رو بگیرم به صورت اتوماسیون (سیستمی) مدرک من رو از خود سامانه تایید مدارک تایید میکنند و دیگه فقط وزارت علوم باقی میماند و از طریق شعب منتخب پستی اعلام شده و میتوان مدارک را پست کرد؟ (یا از طریق برخی شرکت هایی که این کار را انجام میدهند؟)

پی نوشت: البته راه حل دومی نیز وجود داشت که اعلام کردند فرم شماره 6 را پرینت میگیریم و ریاست دانشکده امضا میکند و سپس میتوانید ترجمه کنید که البته ایشان گفتند که سامانه تایید مدارک این برگه را به عنوان دانشنامه قبول میکند و افرادی ترجمه همین مدرک را استفاده کردند و مشکلی نبوده است
که من این ریسک را انجام ندادم.

تحصیل در رشته ارشد شیمی - samatin - 28-08-2018

باسلام من بامعدل 14.25 دررشته شیمی محض از دانشگاه الزهرا فارغ التحصیل شدم الان 8 سال هست که در زمینه لوبریکنت و گریس کار کردم ایا شانسی برای ادامه تحصیل در کانادا دارم

آزاد سازی مدارک تحصیلی - saeed1395 - 31-08-2018

با سلام

دوستان من پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، از مدت زمان یکساله ای که فرصت داشتم تا خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم استفاده، و برروی مقالاتم کار کردم. پس از یکسال خودم رو معرفی کردم (96/12/1) و در حال حاضر، در حال پر کردن هفتمین ماه خدمت هستم. تقریبا 20 ماه از فارغ التحصیلیم (در دی ماه سال 95) زمان میگذرد.

با این تفاسیر من قادر خواهم بود بگونه ای (با قانون هایی نظیر عدم کاریابی یا هر چیز دیگری) مدارک تحصیلیم (مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات) رو از دانشگاه بگیرم یا خیر؟ یا حتما باید ابتدا دوران سربازی رو تمام و بعد از دریافت کارت پایان خدمت، برای گرفتن مدارک تحصیلی اقدام کنم؟

با سپاس فراوان

RE: آزاد سازی مدارک تحصیلی - butterfly - 03-09-2018

(31-08-2018, 12:00 PM)saeed1395 نوشته: با سلام

دوستان من پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، از مدت زمان یکساله ای که فرصت داشتم تا خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم استفاده، و برروی مقالاتم کار کردم. پس از یکسال خودم رو معرفی کردم (96/12/1) و در حال حاضر، در حال پر کردن هفتمین ماه خدمت هستم. تقریبا 20 ماه از فارغ التحصیلیم (در دی ماه سال 95) زمان میگذرد.

با این تفاسیر من قادر خواهم بود بگونه ای (با قانون هایی نظیر عدم کاریابی یا هر چیز دیگری) مدارک تحصیلیم (مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات) رو از دانشگاه بگیرم یا خیر؟ یا حتما باید ابتدا دوران سربازی رو تمام و بعد از دریافت کارت پایان خدمت، برای گرفتن مدارک تحصیلی اقدام کنم؟

با سپاس فراوان

باید کارت پایان خدمت رو بگیرید.

شانس گرفتن پذیرش از کانادا - zahra-9877 - 15-09-2018

سلام دوستان.
من مدرک کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان با معدل 18.75 رو دارم . آیا با این مدرک و بدون داشتن مقاله ، شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا در رشته های روانشناسی یا تکنولوژی آموزشی وجود داره؟ ممنون میشم اگر هر اطلاعاتی از رشته ها ، دانشگاه ها یا شرایط اپلای دارین راهنمایی کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nirvana1404 - 29-10-2018

سلام وقتتون بخیر،من ارشد جامعه شناسی دارم با معدل 17/03 مدرک زبان ندارم و مقاله خارجی هم ندارم 
اما مقاله داخلی و کتاب دارم 
امکان گرفتن پذیرش تو دانشگاه کنکوردیا کانادا رو دارم؟
با توجه به اینکه دیدم نوشته بود مدرک زبان الزامی نیست

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - saaaaam - 30-10-2018

(29-10-2018, 03:08 PM)nirvana1404 نوشته: سلام وقتتون بخیر،من ارشد جامعه شناسی دارم با معدل 17/03 مدرک زبان ندارم و مقاله خارجی هم ندارم 
اما مقاله داخلی و کتاب دارم 
امکان گرفتن پذیرش تو دانشگاه کنکوردیا کانادا رو دارم؟
با توجه به اینکه دیدم نوشته بود مدرک زبان الزامی نیست

دوست عزیز
مدرک زبان برای کسانی که یک مقطع به زبان انگلیسی خوانده اند الزامی نیست نه برای شما
در ضمن معدل لیسانس شما هم بسیار مهم هست و حداقل یک مقاله معتبر در مجله ای ای اس ای هم لازم دارید تا در رقابت بورس شانس داشته باشید
پس نمره زبان فراموش نشود
شاد باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nasim.tahmasebi - 24-11-2018

سلام وقت بخیر

میشه منو راهنمایی بفرمایید.
من کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم
معدل کارشناسی ۱۴/۵۱ هست
می خوام برای ائامه تحصیل به کانادا برم
چقدر امکان داره Applay بشم
آیا امکان گرفتن کمک هزینه هم دارم ؟