آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - butterfly - 11-08-2015

(10-08-2015, 03:22 PM)kimiya_ab نوشته: با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم آزاد کردن مدرک ارشدبرای رفتن چجوری انجام میشه ؟مدرک دانشگاه های روزانه منظورم هستچون هنوز مشغول به تحصیل هست طرف و در ترم مهر 94 پایان نامه اش رو داره و اینکه از قبل در یه جایی سرکار میرفته و بیمه رد شده براش و نمیتونه از سیستم دفاتر کاریابی استفاده کنه !! همزمان هزینه ی نقدیش هم خیلی زیاد هست بالای 20 میلیون فک میکنم در میاد !! اگه میشه آپشن های دیگه رو بگید !!!آیا برای رفتن حتما باید مدرکش آزاد بشه ؟اگه آره چجوری ؟ و اگه نه چیکار باید بکنه ؟؟

سلام، دوست عزیز گرفتن دانشنامه دوره روزانه به سه روش امکان پذیره: 1- ارائه سابقه کار - البته سابقه کار بعد از اتمام تحصیلات-  به میزانی که تعهد خدمت دارید. 2- پرداخت هزینه، 3- اقدام از طریق عدم کاریابی. 
همون طور که  خودتون اشاره کردید چون سابقه بیمه دارند بنابراین اقدام از طریق عدم کاریابی ریسک داره بنابراین راه های اول و دوم باقی می مونه و اگر توان پرداخت هزینه برای گرفتن دانشنامه رو ندارند باید صبر کنند تا سابقه کارشون به اندازه لازم بشه یا حداقل بخشی از هزینه رو کم کنه.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - butterfly - 11-08-2015

(10-08-2015, 10:02 AM)gunnersregister نوشته: سلام.( نمیدونم سوالم رو جای مناسبی می پرسم یا نه؟!)
تقریبا خیلی از پستها رو خوندم.خواستم از دوستانی که تجربه مشابه داشتن راهنمایی بگیرم.
من مهر ماه ارشد قبول میشم(ایشالا ورودی 94 خواهم بود و با احتمال زیاد روزانه) .آیا میتونم مدرک کارشناسیم رو (که ورودی 83 بودم ،روزانه و منطقه 3) بخرم (با هزینه کمتر) و از سابقه کار (بیمه برام رد شده)+ دوره سربازی که مجموعا  4 سال شده برای آزاد کردن مدرک ارشد در آینده استفاده کنم؟
این اقدام رو میتونم بعد از فارغ التحصیلی از دوره ارشد هم انجام بدم یا باید در طول دوره ارشد این کار رو انجام بدم(برای اینکه بتونم از سابقه کارم برای ارشد استفاده کنم).

و سوال آخر: آیا بعد از فارغ التحصیلی از ارشد میتونم از مورد عدم کاریابی استفاده کنم(من قبلا کار کردم و بیمه دارم)؟

سلام، به نظرم اگه تا قبل از ورود به دوره ارشد مدرک لیسانس رو با پرداخت هزینه بخرید بتونید مدرک ارشد رو با سابقه کار ازاد کتید. منتها سابقه کاری که ارائه می دید باید مربوط به بعد از اتمام دوره ارشد باشه و از سابقه کار قبلی نمی تونید استفاده کنید. همون طور که خودتون هم اشاره کردید دوره سربازی هم برای ادای تعهد خدمت لحاظ می شه و تا جایی که می دونم برای ارشد نیاز به دوسال سابقه کار دارید. 
منتها این نکته رو هم در نظر بگیرید احتمال تغییر قوانین تا زمان فارغ التحصیلی شما از مقطع ارشد وجود داره و بهترین مرجع برای روند اخذ دانشنامه واحد امورش دانشگاه شماست.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - MINA93 - 13-08-2015

با سلام
لیسانس مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) دانشگاه پیام نور دارم با معدل15.89
دانشجوی ارشد دانشگاه شیرازم تو رشته هوش مصنوعی
زبانم متوسط به بالا هستم.
در حال نوشتن 2 کتاب هستم.
تزی که روی ان کار میکنم رو میخوام یه مقاله از آن در بیاورم.
 تو جشنواره جوان خوارزمی با ارائه یک طرح نوآوری شرکت کردم.
به نظرتون آیا شانس قبولی در دانشگاههای خوب کاندا مثل تورنتو را دارم یا نه؟
لطف کنید من را راهنمایی کنید. باتشکر

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - danielartist - 14-08-2015

سلام و عرض ادب و احترام 

ممنون میشم اگه که راهنماییم کنین 

من فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه سراسری (شبانه) دی ماه 93 هستم و تا دی 94 معافیت یکساله ی تحصیلی دارم. 
سوالم اینه که با توجه به اینکه معافیت سربازی ندارم اما  هزینه ی تحصیلمو پرداخت کردم آیا میتونم دانشنامه ی خودمو آزاد کنم ؟ اگه آره چجوری ؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - Torkan - 15-08-2015

درود

دوستان تا حالا از کسی شنیدن چنین کاری انجام شده باشه؟

کسانی که هنوز درسشون تموم نشده و هنوز دانشجو حساب میشوند میتونن به آموزش دانشکده شون مراجعه کنن و یه برگ تغییر رشته داخل دانشگاه بگیرن و از رشته ی دانشگاهیشون که روزانه هستش به همون رشته ولی شبانه تغییر رشته بدن.
اینطوری میتونن به جای حدودا 9 میلیون حدود 2-3 میلیون پرداخت کنن.
 این راه فقط برای کسایی که هنوز دانشجو حساب میشن اعتبار داره.
!!!

بااحترام،
ترکان

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - ardavan - 29-08-2015

سلام
من میخواستم به چند تا دانشگاه درخواست بفرستم و با توجه به این که هر دانشگاه ریز نمرات و دانشنامه میخواد چی کار باید بکنم؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - nasim1234 - 29-08-2015

(29-08-2015, 09:48 PM)ardavan نوشته: سلام
من میخواستم به چند تا دانشگاه درخواست بفرستم و با توجه به این که هر دانشگاه ریز نمرات و دانشنامه میخواد چی کار باید بکنم؟

دوست عزیز شما برای اپلای نیاز به دانشنامه نداری. ریزنمره لازمه که باید به انگلیسی باشه اگر دانشگاهتون انگلیسی میده همونو بگیرین اگر نه فارسی ر وبدین ترجمه رسمی کنن براتون Smile

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - rasul72 - 30-08-2015

باسلام من سال اخر کارشناسی رشته مهندسی شینی در دانشگاه علمو صنعت با معدل 17 هستم.سابقه Ta در دانشکده رو دارم و دانشجوی برتر شناخته شدم و عضو انجمن علمی هم بودم.میخاستم شانس پذیرشم رو در کشور هایی مث کانادا و یا استرالیا بدونم.و اینکه به من فاند در مقطع کارشناسی ارشد تعلق میگیره؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - rasul72 - 30-08-2015

با سلام من دانشجوی سال اخر لیسانس با معدله بالای 17 در دانشگاه علم و صنعت با سابقه ی taو عضو انجمن علمی دانشکده و دانشجوی برتر هستم.شما شانس من رو در پذیرش دانشگاه هایی نظیر کانادا و یا استرالیا چطور میدونید؟واینکه ایا فاند و اسکالر شیپ به من تعلق میگیره؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nasim1234 - 30-08-2015

(30-08-2015, 01:36 AM)rasul72 نوشته: باسلام من سال اخر کارشناسی رشته مهندسی شینی در دانشگاه علمو صنعت با معدل 17 هستم.سابقه Ta در دانشکده رو دارم و دانشجوی برتر شناخته شدم و عضو انجمن علمی هم بودم.میخاستم شانس پذیرشم رو در کشور هایی مث کانادا و یا استرالیا بدونم.و اینکه به من فاند در مقطع کارشناسی ارشد تعلق میگیره؟؟

استرالیا رو من در جریان نیستم.
در مورد کانادا هم بیشتر باید درباره رزومتون بگید تا بشه بهتر گفت. اما شانس که دارید مسلما.

مقاله دارید؟
سابقه ریسرچ (کار با استاد. کار در آزمایشگاه) دارید؟ وضعیت ریکامهاتون چطور هست؟
نمرات زبانتون یعنی تافل و GRE‌چند هست؟

اینها رو بگین تا بشه یه راهنمایی بهتری کرد. 
موفق باشید Smile