آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - ice - 29-09-2014

(29-09-2014, 04:26 PM)'blueearth' نوشته:
سلام دوستان میشه این متنی که من برای اساتید اماده کردم و ازش استفاده میکنم رو بررسی کنید؟
من نمیدونم چرا جوابی دریافت نمیکنم
خیلی ناامید شدم Sad
Dear respected Professor X,
My name is X and I would like to attend graduate school in X University, under your supervision. Having visited your profile and read your publications and and I found that X and X  are among your research interests.
 and I’m looking for a potential supervisor.
I am a bachelor graduate from X with good research background and experiences both in lab work and bioinformatics on different projects. I am keen on doing researches in your area of interest. For example in one of my projects I have worked on X. I know that Although most of my project has been related to bioinformatics , but that’s not due to my lack of interest in lab work, I am also really interested into hypothesis driven experiments, I also and have wet lab work experiences in  and I am familiar where I have worked with some techniques such as PCR and spectrophotometry.
I  have been published some a number of papers in journals and conferences papers including: X, X and X.
I have also attached my C.V and I will appreciate it if you kindly take a look at it.
I know you’re very busy so I appreciate any time you can give me. 
I’m eagerly looking for you reply.
Thanks very much
Thanking you

پيدا كردن استادي كه پاسخ بده آسون نيست، پس نبايد نااميد بشيد. اين مشكل در علوم زيستي بيشتر هم احساس ميشه. هنگام نگارش نامه بايد خيلي مختصر و مفيد نوشته بريد سر اصل مطلب، به هيچ وجه هم مثل فارسي از ادبيات تعارفي استفاده نكنيد. نامه نمونه اي از توانايي زبان شما به حساب اومده در نگارش آن نبايد غلط قابل توجهي ديده بشه.
از مقالات و پوسترهاتون مهمترين و مرتبطترين رو نامبرده و بقيه رو در رزومه بگذاريد. 
در عنوان نامه و آدرس خودتون هم دقت كنيد و از اسامي غير حرفه اي استفاده نكنيد.
در جواب ندادن استادها پاسخ خيلي از مشكلات احتمالي داده شده، به اونجا مراجعه كنيد.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - fairy1 - 15-10-2014

سلام و وقت بخیر
من کارشناسی ارشد هستم و شهریور 94 فارغ التحصیل میشم. اگر بخوام با قانون عدم کاریابی مدارکمو آزاد کنم مدارکم برای شهریور95 آزاد میشن. آیا میتونم برای پاییز 95 پذیرش بگیرم؟  چون بعد از deadline دانشنامم آزاد میشه، دانشگاه بهم مهلت میده که دانشنامه رو دیرتر براشون ببرم؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - Glee - 15-10-2014

(15-10-2014, 10:24 PM)'fairy1' نوشته: سلام و وقت بخیر
من کارشناسی ارشد هستم و شهریور 94 فارغ التحصیل میشم. اگر بخوام با قانون عدم کاریابی مدارکمو آزاد کنم مدارکم برای شهریور95 آزاد میشن. آیا میتونم برای پاییز 95 پذیرش بگیرم؟  چون بعد از deadline دانشنامم آزاد میشه، دانشگاه بهم مهلت میده که دانشنامه رو دیرتر براشون ببرم؟

سلام..
موقعی که برای آزاد کردن مدرکتون اقدام میکنید باید حداقل یک سال از زمان فارغ التحصیلیتون و حداقل شش ماه از زمان ثبت نام در یک کاریابی گذشته باشه... شما اگه شهریور 94 فارغ التحصیل بشید و به موقع هم تو کاریابی ها ثبت نام کنید، شهریور 95 میتونید مدارکتون رو آزاد کنید.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 16-10-2014

(15-10-2014, 10:24 PM)'fairy1' نوشته: سلام و وقت بخیر

سلام. در ادامه راهنمایی دوستمون باید بگم شما اپلای رو با مدرک موقت انجام میدین ولی نهایتا باید دانشنامه رو با خودتون ببرید و تحویل بدین. پس شما در صورتی که سربازی رفته باشین میتونید در این یکسال مدرکتون رو آزاد کنید و پاییز 95 سر کلاس باشید چرا که اپلای شما همون پاییز و زمستان 94 انجام شده.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - ماه سبز - 19-10-2014

سلام
لطفا منو راهنمائی کنید، من لیسانس تکنولوژی معماری دارم و 1 سال فارق التحصیل شدم با معدل 14.5 و آیلتس 6.5، هیچ مقاله ای ندارم و میخواستم بدونم با این شرایط میتونم برای ارشد معماری در یکی از دانشگاهای خوب کانادا اقدام کنم؟
وضعیت اشتغال بعد از فارق التحصیلی در کانادا چطوره؟
اگر مهم باشه اینم بگم که من 6 سال سابقه کاردارم و الان هم مشغول به کار هستم.
ممنون که وقت گذاشتید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نگین میرخسروی - 19-10-2014

(19-10-2014, 10:08 PM)'ماه سبز' نوشته: سلام
لطفا منو راهنمائی کنید، من لیسانس تکنولوژی معماری دارم و 1 سال فارق التحصیل شدم با معدل 14.5 و آیلتس 6.5، هیچ مقاله ای ندارم و میخواستم بدونم با این شرایط میتونم برای ارشد معماری در یکی از دانشگاهای خوب کانادا اقدام کنم؟
وضعیت اشتغال بعد از فارق التحصیلی در کانادا چطوره؟
اگر مهم باشه اینم بگم که من 6 سال سابقه کاردارم و الان هم مشغول به کار هستم.
ممنون که وقت گذاشتید

سلام

ببینید معدل شما کمه مخصوصا اگر بخواید فاند هم بگیرید , اما آیلتس شما میشه گفت در کل خوبه اما برای دانشگاههای تاپ کمه ... من هم آیلتس 6.5 دیدم هم 7 برای اپلای ...
در کل باید استاد پیدا کنید ببینید با این شرایط شما رو میخواد یا نه وگاها دیده شده افراد با معدل کم هم پذیرش گرفته اند ...
اما این که سابقه کاری دارید خیلی خوبه ...
در مورد سوال دیگه تون هم من از یکی از دوستام شنیدم زیاد وضعیت جالبی نداره معماری در کانادا و تصمیم داره برای کار بره دبی
اما به نظر من  نمیشه قطعیت داد ..
به هرحال شرایط  و توانایی های افراد با هم متفاوت است .

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - ماه سبز - 22-10-2014

سلام دوستان
من میخوام از طریق Skill work اقدام کنم و تشکیل پرونده بدم برای مهاجرت به کانادا.
میتونم هم زمان توی دانشگاه Simon هم اقدام کنم برای گرفتن ویزای تحصیلی؟
میشه هم زمان برای هر دو اقدام کنم یا فقط باید یکی ازین دو راه برم؟
ممنون میشم راهنمائیم کنین

نحوه آزاد سازی مدارک از دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟ - Madridista - 29-10-2014

سلام
دوستان کسی در این رابطه تجربه ای داشته ؟ میدونید باید چه کارهایی انجام بدیم؟
نحوه آزاد سازی مدارک از دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

[برش] دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - leon15851 - 29-10-2014

سلام من یه مشکل دارم خواهشا راهنمایی کنین
اول شرایطم رو شرح میدم:
- من ارشد شبانه ی فردوسی خوندم و نمره ی پایان نامم ثبت شده ولی هنوز تسویه نکردم. 
- کارشناسی روزانه ی بوعلی سینا بودم، و هنوز گواهی موقتم رو هم ازونجا نگرفتم.
- سربازی نرفتم و مشمول هستم.
حالا مشکلم: برای اپلای امریکا ریز نمرات و مدرک می خوام. ارشدم رو که فکر می کنم از فردوسی بتونم بدون مشکل و ترجمه شده بگیرم. ولی دانشگاه بوعلی تا وقتی دانشنامه رو آزاد نکنم بهم هیچ مدرک و ریز نمرات رسمی ای نمیده. فقط یه ریز نمرات داد بدون مهر و امضا (که دارالترجمه گفت این بدون اعتباره و ترجمش نکرد)
الان من برای اینکه مدرک لیسانسم رو از بوعلی بخرم باید یک مدرک از نظام وظیفه هم به دانشگاه ارائه بدم. مبنی بر اینکه یا خدمت کردم یا اینکه برام پذیرش اومده و وثیقه رو گذاشتم.
حالا من واقعا موندم چیکار کنم. ممنون میشم کمکم کنین.

سوال دیگم اینه که احتیاجی نیست که چند سری ریز نمرات از دانشگاه بگیرم درسته؟ چون اپلیکیشن ها آنلاین هست میشه یک سری از دانشگاه بگیرم و همون رو برای همه جا اسکن کنم درسه؟ دانشگاه که ریز نمرات رو خطاب به دانشگاه یا ارگان خاصی نمینویسه؟
این رو برای این می پرسم که خیلی جاها نوشتن "گرفتن ریز نمرات ترجمه شده به تعداد دانشگاههایی که قصد اپلای دارید"
ممنون

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - leon15851 - 29-10-2014

سلام من یه مشکل دارم خواهشا راهنمایی کنین
اول شرایطم رو شرح میدم:
- من ارشد شبانه ی فردوسی خوندم و نمره ی پایان نامم ثبت شده ولی هنوز تسویه نکردم. 
کارشناسی روزانه ی بوعلی سینا بودم، و هنوز گواهی موقتم رو هم ازونجا نگرفتم.
سربازی نرفتم و مشمول هستم.
حالا مشکلم: برای اپلای امریکا ریز نمرات و مدرک می خوام. ارشدم رو که فکر می کنم از فردوسی بتونم بدون مشکل و ترجمه شده بگیرم. ولی دانشگاه بوعلی تا وقتی دانشنامه رو آزاد نکنم بهم هیچ مدرک و ریز نمرات رسمی ای نمیده. فقط یه ریز نمرات داد بدون مهر و امضا (که دارالترجمه گفت این بدون اعتباره و ترجمش نکرد) 
الان من برای اینکه مدرک لیسانسم رو از بوعلی بخرم باید یک مدرک از نظام وظیفه هم به دانشگاه ارائه بدم. مبنی بر اینکه یا خدمت کردم یا اینکه برام پذیرش اومده و وثیقه رو گذاشتم.
حالا من واقعا موندم چیکار کنم. لطفا کمکم کنین.

*سوال دیگم اینه که احتیاجی نیست که چند سری ریز نمرات از دانشگاه بگیرم درسته؟ چون اپلیکیشن ها آنلاین هست میشه یک سری از دانشگاه بگیرم و همون رو برای همه جا اسکن کنم درسه؟ دانشگاه که ریز نمرات رو خطاب به دانشگاه یا ارگان خاصی نمینویسه؟
این رو برای این می پرسم که خیلی جاها نوشتن "گرفتن ریز نمرات ترجمه شده به تعداد دانشگاههایی که قصد اپلای دارید"
ممنون