آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Torkan - 04-12-2013

(04-12-2013, 08:53 PM)'Sara.Za' نوشته: اونوقت چه دانشگاهی با شرایط من میخونه؟
از طرفی ایران قبول نمیکنه که مردم کمتر برن نه اینکه سطح علم ملاک باشه

اولا من نمیدونم کانادا هم مثل امریکا مستقیم دکترا اصلا قبول میکنه یا نه؟!تاجایی که میدونم ترجیح دانشگاههای کانادا بر مستر هست بعد دکترا.
جواب ساده سوالتون:
دانشگاههایی که اساتید زمینه نزدیکتری با شما دارن.
دانشگاههایی که minimum requirement ها رو دارین.
دانشگاههایی که زمینه پیشرفت شما باشه توش.
دانشگاههایی که استاد فضای خالی داشته باشه تا برتون داره.
دانشگاههایی که فاند حداقل رو بدن بسته به البته نیاز شما.
البته این مساله استاد بیشتر واسه کانادا مطرحه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - yousi - 04-12-2013

(04-12-2013, 08:47 PM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز ایران چه مدرکی رو قبول نمیکنه؟!!
direct phd رو؟
کی مدرک خود ایران رو قبول داره که حالا بیاد مدرک direct phd رو قبول نکنهBig Grin
دوست عزیز شنیده ها رو ول کنین شما بهترین گزینه رو انتخاب کنید.
اصلا نمیشه گفت چون دانشگاه رنک پایین رو انتخاب کردین فاند میگیرین و بالعکس.
دوستی داشتم رشتش برق بود از دانشگاه رنک 70 رد شد ولی رنک 64 فاند داد بهش با پذیرش!
مساله رنک نمیدونم چرا خیلی مهمه تو این مملکت
بگردید دانشگاههایی رو پیدا کنید که با شرایط شما میخونه

سلام
charming عزیز حرفت کاملا درست. گرفتن فاند به شانس هم بستگی داره
اما مسئله اینحاست که استادی که تو دانشگاه رنگ بالا هستند ترجیح میدن هرچی fund  ار صنعت یا دانشگاه میگیرند برای دانشجوهای PhD شون اختصاص یدن. این حور دانشگاه هاهم دانشجوهای TOP از همه جای دنیا Apply  میکنند. برای همین گرفتن fund از در مقطع فوق به مراتب سخت تر از دانشگاه هایی میشه که دانشحوهای معمولی تری Apply میکنند و یک رزومه خوب حتی برای فوق لیسانس هم فاند پیدا میشه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Torkan - 04-12-2013

(04-12-2013, 08:58 PM)'yousi' نوشته:
سلام
charming عزیز حرفت کاملا درست. گرفتن فاند به شانس هم بستگی داره
اما مسئله اینحاست که استادی که تو دانشگاه رنگ بالا هستند ترجیح میدن هرچی fund  ار صنعت یا دانشگاه میگیرند برای دانشجوهای PhD شون اختصاص یدن. این حور دانشگاه هاهم دانشجوهای TOP از همه جای دنیا Apply  میکنند. برای همین گرفتن fund از در مقطع فوق به مراتب سخت تر از دانشگاه هایی میشه که دانشحوهای معمولی تری Apply میکنند و یک رزومه خوب حتی برای فوق لیسانس هم فاند پیدا میشه.

yousi عزیز کاملا درسته
فقط موردی رو بگم که من خیلی دیدم دو نفر با شرایط یکسان نمره معدل تقریبی البته و تافل 94 و جی ار ای کونت برابر و وربال 2 نمره اختلاف فقط تفاوت 3 عدد در مقاله که زیاده خوب واسه یه دانشگاه اپلای کردن امریکا و چون هر دو مستر بودن به هیچ کدوم هم فاند ندادند.
مثلا ممکن بود اگه یکی دکترا اپلای میکرد فاند هم میگرفت.
ولی این بحث که یه نفر به دانشگاه بد رنک تر اپلای کنه و حتما فاند میگیره ولی از دانشگاه برتر نه جای تحقیق و تفحس زیادی داره!
گذری اگر بزنید میبینید که دانشگاههای خوب پول بسیار بیشتری نسبت به دانشگاههای پایین تر دارن و دستشون باز تره.
وگرنه دانشگاههای پایین از خداشونه به دانشجوهای خوب فاند بدن تا همه برن اونجا.
ولی در حالت کلی بحث شما منطقی هستش و قبول دارم.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - aryangolden - 06-12-2013

دوستان برای گرفتن ریز نمرات حتما باید داتشنامه رو آزاد کنیم؟
اینطور که از بقیه پرسیدم گفتن که دانشگاه خودش هزینه کارنامه و هزینه پست رو میگیره و مستقیم میفرسته زیر نمرات رو واسه دانشگاه مقصد! یعنی صحبتی از آزاد کردن مدرک یا مهر وزارت خارجه و غیره نبوده! این قانون جدیدا وضع شده؟ چون من از دوستانی که پارسال اپلای کردن پرسیدم
کسی تجربه ای از دانشگاه امیر کبیر داره؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - blur - 06-12-2013

(06-12-2013, 01:14 AM)'aryangolden' نوشته: دوستان برای گرفتن ریز نمرات حتما باید داتشنامه رو آزاد کنیم؟
اینطور که از بقیه پرسیدم گفتن که دانشگاه خودش هزینه کارنامه و هزینه پست رو میگیره و مستقیم میفرسته زیر نمرات رو واسه دانشگاه مقصد! یعنی صحبتی از آزاد کردن مدرک یا مهر وزارت خارجه و غیره نبوده! این قانون جدیدا وضع شده؟ چون من از دوستانی که پارسال اپلای کردن پرسیدم

بعضی از دانشگاه ها با گرفتن هزینه ریزنمرات جداگانه و بدون دانشنامه هم اونارو بهتون میدن...این هزینه کارنامه که می فرمایید همین هزینه ست. که اگر دانشگاه پدذیرفت و شما پرداخت کردین و برا دانشگاه مقصد خود دانشنامه مهم نبود می تونید اینطوری اقدام کنید

(03-12-2013, 07:33 PM)'proxima' نوشته: سلام دوستان.من الان ترم 7 کارشناسی غیر انتفاعی سپاهان اصفهان درس می خونم و برای یه دانشگاه ایتالیا اقدام کردم و انگار باید تا اخر تیر یا مرداد یا حالا وسطای شهریور بتونم دانشنامه رو بگیرم که بهم ویزا بدن.
می خواستم ببینم که چطور میشه ازاد کرد مدرکو یا دانشنامه رو گرفت که از الان برم دنبالش.
یعنی می خوام بدونم که میشه گرفت دانشنامه یا حالا مدرکی که به مهر وزارت علوم برسه که من بتونم ترجمه با مهر دادگستری بزنم؟

من در مورد دانشگاه های غیرانتفاعی بصورت خاص اطلاعی ندارم ولی قاعدتا شما بعد از اتمام درستون و تسویه حساب کامل با دانشگاه می تونید برا دانشنامه اقدام کنید و درخواست بدین که براتون صادر شه و بعدش تاییدشو از وزارت علوم بگیرین و بدین برای ترجمه. موفق باشید

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - Torkan - 06-12-2013

(06-12-2013, 01:14 AM)'aryangolden' نوشته: دوستان برای گرفتن ریز نمرات حتما باید داتشنامه رو آزاد کنیم؟

دوست عزیز ممکنه دانشگاه شما اینکار رو بکنه واسه اپلایتون بعد ازادسازی مثلا ریزنمرات ولی در نهایت شما بعد پذیرش باید اصل ریزنمرات و دانشنامه رو بدین مهر وزارت علوم بخوره تا ترجمه رسمی بشه و مهر justice بخوره.
تا اونجا که میدونمaut هم مستثنی نیست و قطعا غير رسمي مینویسه رو کارنامه تون چون ازاد نشده. دليلش هم اينه كه تا مدارك شما مهر وزارت علوم و justice نداشته باشه بهش رسمي نميگن. رسمي بودن يعني داشتن اين مهرها...
شما دانشگاه مقصدت هم مهمه که بگه official یا unofficial
قوانین زود زود عوض میشن بهترین مرجع همون اموزش دانشگاهتون هست.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - giga - 06-12-2013

سلام دانشنامه رو پس از اخذ پذیرش باید برای دانشگاه اونور  ارسال کنیم یا هنگام اپلای کردن پست کنیم؟ راستی من خیلی همکلاسی هام تو دانشگاه با ریز نمرات غیر رسمی و قبل از فارغ التحصیل شدن اپلای کردن و پذیرش و فول فاند گرفتن و تیر ماه فارغ التحصیل  شدند و برای ترم پاییز رفتند. آیا اینکار امکان پذیر هست؟

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - Torkan - 06-12-2013

(06-12-2013, 02:08 PM)'giga' نوشته: سلام دانشنامه رو پس از اخذ پذیرش باید برای دانشگاه اونور  ارسال کنیم یا هنگام اپلای کردن پست کنیم؟ راستی من خیلی همکلاسی هام تو دانشگاه با ریز نمرات غیر رسمی و قبل از فارغ التحصیل شدن اپلای کردن و پذیرش و فول فاند گرفتن و تیر ماه فارغ التحصیل  شدند و برای ترم پاییز رفتند. آیا اینکار امکان پذیر هست؟

بله
حتی دوستانی هستن مثلا از ترم 7 هم اپلای میکنن و نمرات مربوطه رو میفرستن تا بعد پذیرش اصلش رو بفرستن
خیر اکثرا دانشنامه نمیخوان
باز به کشور و دانشگاه مقصد بستگی داره
بعضی دانشگاهها میگن باید official بفرستی یعنی در داخل پاکت دانشگاه با مهرمربوطه...باز اونم به دانشگاه شما بستگی داره که ریزنمره قبل ازاد کردن میده به شما یا نه که یکم بعیده...اندک دانشگاهها تو تهران ریزنمره انگلیسی میدن نه همه دانشگاهها...
بازم میگم خیلی از دانشگاهها انلاین میفرستین یعنی فقط کارنامه غیر رسمی میگیرین فقط با مهر مترجم اسکن میکنین میره بعد پذیرش ازاد میکنین حالا به هر طرقی و با خودتون میبرین دانشگاه مقصد

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - aryangolden - 06-12-2013

ممنون charming عزیز
یک سوال دیگه
سایت دانشگاه ما به صورت آنلاین هم یه پی دی اف انگلیسی شامل نمرات رو میده، البته روش نوشته unofficial! اگه جای آفیشیال نخواد میشه همین رو پرینت کنیم و بفرستیم؟ بدون هیچ مهر و چیزی؟
البته آرم دانشگاه و غیره هست! یه آدرس ایمیل هم تهش زده که اگه کسی بخواد چک کنه با اون تماس بگیره

(06-12-2013, 06:44 PM)'aryangolden' نوشته: ممنون charming عزیز
یک سوال دیگه
سایت دانشگاه ما به صورت آنلاین هم یه پی دی اف انگلیسی شامل نمرات رو میده، البته روش نوشته unofficial! اگه جای آفیشیال نخواد میشه همین رو پرینت کنیم و بفرستیم؟ بدون هیچ مهر و چیزی؟
البته آرم دانشگاه و غیره هست! یه آدرس ایمیل هم تهش زده که اگه کسی بخواد چک کنه با اون تماس بگیره

دوست عزیز دانشگاه مقصد چی نوشته؟این مهمه؟
اگه بگه official باید بذارین تو پاکت دانشگاه
اگه انلاین اسکن بخواد که خوب نمیخواد کاری بکنین همون اپلود
اگه پستی بخواد ولی unofficial خوب همون رو بذار پاکت معمولی بده بره...
هم از دانشگاه مقصد بپرس که البته خودش مینویسه تو سایت قطعا requirement ها رو هم از دانشگاه خودت بپرس ببین مهر میزنن رو پاکت که بعید میدونم