آکادمیا کافه
کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: گرفتن وقت از سفارت امریکا در آنکارا در سال 2014 - Torkan - 20-02-2014

(20-02-2014, 05:43 PM)'Ebrahimi_Nik' نوشته: سلام بچه ها
من دوره فرصت مطالعاتیم از 30 مارچ شروع میشه. هنوز فرم دی اس بیست نوزده هم به دستم نرسیده. اما سویس آی دی رو دارم و میتونم باهاش وقت بگیرم. خیلی استرس دارم نرسم، کسی میتونه راهنمایی کنه که کدوم کشور اقدام کنم واسه ویزا بهتره؟ با توجه به اینکه مثلیکه اول باید پول واریز کنی بعد وقتها رو میبینی نمیدونم اگه واسه سفارت آنکارا پول بریزم اصلا وقت خالی قبل شروع دوره ام میده یا نه. توروخدا یکی به دادم برسه!! کسی هست بگه آیا وقتای آنکارا تو ماه مارچ جا داره یا نه؟؟

سلام دوست عزیز
اولا باید توجه کنید که بله تا زمانی که پول ریخته نشه وقت ها کامل دیده نمیشه. البته بعضی دوستان وقتی پول میریزن اینجا یه اسکرین شاتش رو قرار میدن تا سایرین هم ببینم.مثلا تو پستهای بالایی میتونید ببینید وقت های ازاد رو.ولی دقت کنید که ممکنه در عرض یک روز وقت ها پر و یا حتی خالی بشه. ترکیه که کلا رتبه 1 رو داره تو پر شدن وقت ها.
راستش اینجا تاپیک سفارت آمریکا در آنکارا هستش و فک میکنم بهتره از موضوع خارج نشیم.
دوست عزیز همین الان 24 فوریه وقت میده هر سه کشور معروف. شما دقیقا 41 روز وقت داری البته اگه نامه دیر کرد (LATE ARRIVAL) بهتون ندن رو گفتم. نمیدونم رشتتون چیه ولی با توجه به پروسه کلیرنس و SECURITY CHECK ی که هیچ محدودیت زمانی نداره و مشخص نیست که چقدر طول خواهد کشید ویزا بدن بهترین کار وقت گرفتن در سریع ترین فرصت ممکن هست. حتی یک روز هم حیاتیه واسه شما حتی اگه در جا ویزا هم بگیرین که یکم بعیده.
اینجا رو ببینید که جای بهتری واسه سوال شماست. همچنین به اینجا هم سر بزنید. این تاپیک هم تا حدی کمکتون میکنه تا دستتون بیاد بعضی موارد مهم.
در ضمن اینجا هم معایب و مزایای سفارتهای مختلف آورده شده که دوستمون heisenberg7 زحمتش رو کشیده شما میتونید اونارم بخونید. این تاپیک خیلی مهمه که شاید بشه گفت ایروان واسه ویزاهای نوع J تو چند ماه اخیر زودتر کلیر کرده. از حدودا 3 هفته داشتیم تا دو ماه.
هرچند به نظر خودم اگه پرونده بره واشنگتن آنچنان فرقی بین سفارت ها نیست. چون واشنگتن اعلام میکنه و سفارت اجرا میکنه.
در نهایت نظر خودم اینه هر کدوم از کشورها زودتر تونستید وقت بگیرید بگیرید و برید.
در ضمن افرادی همرشته ای شما که قبلا سفارت رفتن و یا تو همین فروم هستن خیلی میتونن کمک کنن واسه جواب نسبتا قطعی به این سوال.
بااحترام

RE: گرفتن وقت از سفارت امریکا در آنکارا در سال 2014 - Ebrahimi_Nik - 20-02-2014

سلام چارمینگ عزیز. خیلی ممنونم بابت راهنمائیهاتون. رشته ام بیوتکنولوژیه (البته اونجا میگم بیوتکنولوژی دامپزشکی که حساسیتش کمتر باشه) و رو پروژه ای که قرار کار کنم اسم نانوپارتیکل اومده Sad هرچند مشخصه که قسمت نانوش قبلا کار شده و من به بعد اونرو قراره کار کنم و کاری به نانو ندارم. با این تفاسیر نمیدونم رشتم حساسه و بهتره دوبی نرم یا حساس نیست و چون دوبی زودتر وقت میده برم اونجا؟ یکی میگفت دی اس بیست نوزده رو نمیتونن بفرستن ایران اما از من آدرس ایران رو گرفتن میترسم اینم باز بفهمن نمیشه بفرستن ایران و آدرس جای دیگه بخوان و پروسه طولانی تر شه. شما اطلاعی در این زمینه دارین؟ هرچند از تاپیک دور شدم اما ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Torkan - 20-02-2014

(20-02-2014, 09:36 PM)'Ebrahimi_Nik' نوشته: سلام چارمینگ عزیز. خیلی ممنونم بابت راهنمائیهاتون. رشته ام بیوتکنولوژیه (البته اونجا میگم بیوتکنولوژی دامپزشکی که حساسیتش کمتر باشه) و رو پروژه ای که قرار کار کنم اسم نانوپارتیکل اومده Sad هرچند مشخصه که قسمت نانوش قبلا کار شده و من به بعد اونرو قراره کار کنم و کاری به نانو ندارم. با این تفاسیر نمیدونم رشتم حساسه و بهتره دوبی نرم یا حساس نیست و چون دوبی زودتر وقت میده برم اونجا؟ یکی میگفت دی اس بیست نوزده رو نمیتونن بفرستن ایران اما از من آدرس ایران رو گرفتن میترسم اینم باز بفهمن نمیشه بفرستن ایران و آدرس جای دیگه بخوان و پروسه طولانی تر شه. شما اطلاعی در این زمینه دارین؟ هرچند از تاپیک دور شدم اما ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام بر شما
نامه I-20 هم چیزی شبیه DS 2019 هست واسه ویزاهای فرصت مطالعاتی و اگه خود دانشگاه از شما آدرس ایران رو خواسته تا بفرسته معمولا ممکنه بسته رو با پست های معمولی بفرسته که طول بکشه نه با EXPRESS. شما براشون گفتید که احتیاج فوری دارید به نامه. حتما تاکید کردید که نامه رو با پست سریع بفرستن حتی اگه کمی خرج برداره؟ اگر مقدوره براتون و هنوز دانشگاه نامه رو نفرستاده به اینجا مراجعه کن و روش دیگه ای رو انتخاب کن تا نامه حداقل 5 روزه دیگه دستت برسه وگرنه فک میکنم دانشگاه خودش در جریانه دیگه و معمولا میدونه EMBARGOED COUNTRY ها دچار مشکل میشن و مجبور میشن با پست های معمولی بفرستن که معمولا خیلی طول میکشه.
از بحث منحرف نشیم به نظر من اگه فکر میکنید دبی روی رشته های حساس خیلی حساس تره و احساس میکنید ممکنه مشکل پیش بیاد نرید اونجا.
من فقط یه نفر رو میشناختم bio خونده بود و از دبی 41 روزه کلیر شد. مورد دیگه ای رو نمیشناسم.(منظورم این نیست که فردی وجود نداره منظورم اینه که یک نفر از دبی 41 روزه کلیر شده بود چند ماه پیش البته واسه ویزای F-1 تو رشته شما)
آنکارا هم که میدونید کلیرنساش طولانیه و البته دقیقتر از همه کار میکنه و نرخ ریجکتش کمتره.
ایروان هم همیشه بینابین بوده ولی بازم میگم تا اونجا که میدونم ویزای J-1 ها کلیرنسشون به نسبت کمتر هستش از نظر زمانی.
در نهایت من خودم همیشه ترتیب زیر رو به خصوص برا کسی که وقت زیاد داره پیشنهاد میکنم ولی در مورد شما ممکنه قضیه فرق بکنه:
1- انکارا
2- ایروان
3- دبی
4- عشق اباد (راجع بهش اطلاعات زیادی ندارم ولی بعضی وقتا با بند 214 سوشیال تای رد میکنه دانشجو رو!)
بااحترام

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Ebrahimi_Nik - 20-02-2014

ممنون چارمینگ عزیز. طبق توصیه شما الان ایمیل زدم و گفتم اگه نمیشه اکسپرس بفرستن، رگولار نفرستن و به من بگن که یه آدرس تو یه کشور دیگه بهشون بدم تا ببینم چی جواب میدن. شما میدونی میشه مصاحبه رو با اسکن دی اس بیست نوزده انجام داد یا حتما باید همون اول اصلش باشه؟ آخه اینا گفتن اگه اصلش به زمان مصاحبت نرسید بگو تا اسکنش رو بدیم. هر چند من یه جایی خوندم باید اصلش باشه.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - Torkan - 21-02-2014

(20-02-2014, 11:57 PM)'Ebrahimi_Nik' نوشته: ممنون چارمینگ عزیز. طبق توصیه شما الان ایمیل زدم و گفتم اگه نمیشه اکسپرس بفرستن، رگولار نفرستن و به من بگن که یه آدرس تو یه کشور دیگه بهشون بدم تا ببینم چی جواب میدن. شما میدونی میشه مصاحبه رو با اسکن دی اس بیست نوزده انجام داد یا حتما باید همون اول اصلش باشه؟ آخه اینا گفتن اگه اصلش به زمان مصاحبت نرسید بگو تا اسکنش رو بدیم. هر چند من یه جایی خوندم باید اصلش باشه.

خواهش میکنم.
فقط دقت کنید که ادرس درست باشه و از تجربیات دیگران هم استفاده کنید راجع به همه شرکت ها تا مطمین ترینش رو انتخاب کنید. و یا اشنا داشته باشید تو کشور دیگه بفرسته براتون خیلی خوبه باز.مثلا من تبلیغ نمیکنم از طریق شرکتی که میفرستاد i-20رو دقیقا 5 روزه رسید ولی حدود 4 ماه پیش بود و الان ممکنه یه شرکت دیگه بهتر باشه. (هدفم اینه که اطمینان حاصل کنید بعد ادرس رو بدید)
اما در رابطه با بحث اسکن بهتره از سفارتی که وقت خواهید گرفت بپرسید که قبول میکنه یا نه؟(فک کنم اصلش رو بخوان)
در حالت کلی شدنش كه ميشه ولي بسته به جايي كه ميريد و بسته به اخلاق آفيسر مقابل شما و آب و هواي اونروز و شانس؛ اگر ازتون خواست چي مي خواهيد جواب بديد؟ ريسكه ولي گرفتن نگرفتنش شانسيه. با هماهنگي با پستهاي تركيبي يكجوري میتونید بگیرید. يا حتي رو گزينه هاي ارسال به هتل مربوطه هم فکر کنید تو کشورش.
اگر نیومد که دیگه چاره ندارید مجبورید با اسکنش برید که اونم پیشتون باشه برای احتیاط از همین حالا اگه دانشگاه داد. فقط اگه دلیل خواستن باید کامل توضیح بدید به صورت resoanable.
امیدوارم از موضوع تاپیک منحرف نشده باشیم.
بااحترام

[برش] نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در دوبی سال 2013 - SHAHIN_TTFU - 25-02-2014

دوستان يک سؤال داشتم لطفاً راهنماييم کنيد:

من 2 بار اقدام کردم برای نمايشگاه ,شينگن داشتم ولی تو پاس قبليم بود ولی با خودم نبرده بودم و ازم خواست گفتم همرام
 نيست

بار اول برای ديدن از نمايشگاه جواهر بود که افيسر گفت شما چون ت ه ..ر ي م هستين نميتونيد خريد کنيد و من هرچی گفتم ميخوام فقط ببينم مدل ها رو گفت نه و رجکت کرد در صورتی که دوست من ديروزش با همين دعوت نامه ويزا گرفت... 2 ماه ديگه اقدام کردم با همون دعوت نامه که گفتن زود اومدی بايد بزاری بيشتر بگزره از مصاحبه قبليت که بازم رجکت کردن و هر 2 از دوبی بود... حالا اين دفعه ميخوام با همسرم سفر کنم برای ويزا توريستی و بچمون که 5 سالش هست اينجا ايران بمونه.

نظرتون چيه از کجا و کی اقدام کنم ؟ آيا به افيسر جديد توضيح بدم دليل رجکت شدنم رو که روز قبلش دوستم با همون شرايط ويزا گرفت ؟ در ضمن اين دفعه ويزا شينگن هم تو پاسم دارم

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در دوبی سال 2013 - M1KE - 25-02-2014

برای توریستی ها شنیده بودم که اخیرا اوضاع دوبی بهتر از بقیه بوده که با توجه به اینکه شما دو بار در اونجا ناموفق بودین شاید بهتر باشه این بار سراغ آنکارا و در درجه دوم هم ارمنستان برین که به نسبت عملکردشون در چند سال اخیر خوب بوده. این بار گذرنامه قبلی تون رو هم ببرید که اگر خواستن بتونید نشون بدین چون یادمه در فرم DS-160 پرسیده می شد که قبلا به چه کشورهای خارجی سفر کرده بودین. اینکه بچه شما می مونه در ایران خیلی شانس گرفتن ویزای شما رو زیاد می کنه به دلیل همون بحث وابستگی اجتماعی. با همه اینها شرایط افراد خیلی متفاوت هست از سربازی و سابقه کار و مدرک تحصیلی گرفته تا خیلی موارد دیگه و صرفا داشتن دو دعوتنامه یکسان، شرایط افراد رو شبیه هم نمی کنه.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - SHAHIN_TTFU - 25-02-2014

(25-02-2014, 05:49 AM)'M1KE' نوشته: برای توریستی ها شنیده بودم که اخیرا اوضاع دوبی بهتر از بقیه بوده که با توجه به اینکه شما دو بار در اونجا ناموفق بودین شاید بهتر باشه این بار سراغ آنکارا و در درجه دوم هم ارمنستان برین که به نسبت عملکردشون در چند سال اخیر خوب بوده. این بار گذرنامه قبلی تون رو هم ببرید که اگر خواستن بتونید نشون بدین چون یادمه در فرم DS-160 پرسیده می شد که قبلا به چه کشورهای خارجی سفر کرده بودین. اینکه بچه شما می مونه در ایران خیلی شانس گرفتن ویزای شما رو زیاد می کنه به دلیل همون بحث وابستگی اجتماعی. با همه اینها شرایط افراد خیلی متفاوت هست از سربازی و سابقه کار و مدرک تحصیلی گرفته تا خیلی موارد دیگه و صرفا داشتن دو دعوتنامه یکسان، شرایط افراد رو شبیه هم نمی کنه.

ممنون از جوابتون من اينجا 2 تا مغازه جواهر فروشی دارم و پرينت حساب خوب و سربازی هم معاف شدم.
ويزا شينگن دارم اين دفعه هم تو پاس قبليم هم هم تو پاس جديدم. اين دفعه ميخوام 1 ماه توريستی برم امريکا رو ببينم
بچم که %100 ايران ميمونه همسرم 2 دل هست که بياد به نظرتون اگر باهم بياد احتمال گرفتن ويزا بيشتر ميشه يا اون هم ايران بمونه ؟ من از يه وکيلی پرسيدم که همرام بياد بهتر هست چون اينجوری ميگن احتمال داره من تنها برم بمونم  و اون بچه همراه مادرش ايران بمونه...
آيا انکارا برای توريستی ها جای خوبی هست ؟ ممنون از سايت خوبتون

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 26-02-2014

به نظر من هم اینکه همسرتون با شما بیاد و فرزندتون بمونه شانس گرفتن ویزا بیشتر از حالتی هست که شما به تنهایی برین. کارت پایان خدمت رو با خودتون ببرید ممکنه درباره علت معافی و اینها سوال بپرسند. اگر بتونید به شکلی نشون بدین که اون دو تا مغازه رو دارید خوبه و نشون میده که وضغ تون در ایران خوبه و خیلی دنبال موندن در آمریکا نیستید. ولی من خیلی موافق این نیستم که پول هنگفتی رو در حساب تون گذاشته باشید و برای توریستی ها ممکنه برداشت معکوس از اون بشه یعنی اینطور برداشت کنند که به کمک اون می خواهید در آمریکا بمونید. به طور دقیق تر اموالی که نقدپذیری بالایی دارند خیلی ملاک خوبی برای وابستگی اجتماعی نیستند. پول نقد که دیگه نقدترین حالت دارایی هست و به راحتی قابل انتقال هست. برای توریستی ها به نظر من میزانش می بایست در حد معقول باشه مثلا خدود 15-10 هزار دلار یا معادل ریالی اون. در مورد مکان سفارت من شنیده بودم که اخیرا اوضاع دوبی مناسب تر از بقیه بوده ولی ممکنه دوره ای و متغیر باشه. آنکارا جزو سفارت هایی هست که در طولانی مدت اگر که بهترین نبوده باشه به طور متوسط خوب بوده.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - SHAHIN_TTFU - 26-02-2014

(26-02-2014, 02:03 PM)'M1KE' نوشته: به نظر من هم اینکه همسرتون با شما بیاد و فرزندتون بمونه شانس گرفتن ویزا بیشتر از حالتی هست که شما به تنهایی برین. کارت پایان خدمت رو با خودتون ببرید ممکنه درباره علت معافی و اینها سوال بپرسند. اگر بتونید به شکلی نشون بدین که اون دو تا مغازه رو دارید خوبه و نشون میده که وضغ تون در ایران خوبه و خیلی دنبال موندن در آمریکا نیستید. ولی من خیلی موافق این نیستم که پول هنگفتی رو در حساب تون گذاشته باشید و برای توریستی ها ممکنه برداشت معکوس از اون بشه یعنی اینطور برداشت کنند که به کمک اون می خواهید در آمریکا بمونید. به طور دقیق تر اموالی که نقدپذیری بالایی دارند خیلی ملاک خوبی برای وابستگی اجتماعی نیستند. پول نقد که دیگه نقدترین حالت دارایی هست و به راحتی قابل انتقال هست. برای توریستی ها به نظر من میزانش می بایست در حد معقول باشه مثلا خدود 15-10 هزار دلار یا معادل ریالی اون. در مورد مکان سفارت من شنیده بودم که اخیرا اوضاع دوبی مناسب تر از بقیه بوده ولی ممکنه دوره ای و متغیر باشه. آنکارا جزو سفارت هایی هست که در طولانی مدت اگر که بهترین نبوده باشه به طور متوسط خوب بوده.

ممنون از راهنمايتون. آخه برای کسی که 2 تا مغازه جواهر فروشی و 1 کارگاه داره مبلغ 15.000 تا شک بر انگيز نيست ؟ نميگن کمه ؟ بين ارمنستان و انکارا کدوم رو برای کسی من پيش نهاد ميکنيد ؟