آکادمیا کافه
کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - m.arash - 30-10-2011

لطفا مسائل مرتبط با مقایسه سفارت های آمریکا در کشورهای مختلف را در این موضوع مطرح نمایید. این موضوع جهت ارائه مشورت برای انتخاب سفارت با توجه به شرایط مطرح شده از سوی شما ایجاد شده است.
کاربران گرامی می توانند با مطرح کردن نکات مثبت و منفی موجود از نظر خود با استناد به تجربیات شان به نقد سفارت ها بپردازند. نقد های کاربران می تواند متوجه گرفتن وقت از سفارت ها, مصاحبه ها و کلیرنس باشند.

لینک مفید: چگونه از سفارت های آمریکا در کشورهای دیگر وقت مصاحبه بگیریم؟ (راهنمای Non-Immigrant)

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - Faraz - 30-10-2011

موضوع بسیار جالب و مهمی است ولی فکر می کنم این نظر سنجی سال به سال باید جدید شود. چون روال تغییر می کند.مثلا تابستان سال قبل بچه ها تو انکارا واقعا راحت بودند ولی تابستان امسال برای بعضی ها طول کشید و قبرس گاها سریع تر جواب می داد. همچنین این مسئله کاملا به داشتن یا نداشتن فاند هم بستگی دارد.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - mohamad0014 - 30-10-2011

سلام

به نظرتون سفارت مجازی وعده داده شده می تونه کمکی در این زمینه کند؟

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - m.arash - 31-10-2011

(30-10-2011, 10:48 PM)mohamad0014 نوشته: سلام

به نظرتون سفارت مجازی وعده داده شده می تونه کمکی در این زمینه کند؟
درود

این طور که خانم کلینتون گفتند و من از سایت های خبری آمریکا خوندم هدف از ایجاد این سفارت تنها در اختیار گذاشتن اطلاعات مربوط به ویزا, تحصیل دانشجویان و به طور کلی سفر است. فکر نمی کنم این کار مشکلی از مسائل مربوط به گرفتن وقت سفارت از کشورهای دیگه, کلیرنس و ... رفع کنه و برداشت من بیشتر این هستش که کار سفارت های دیگه آمریکا در کشورهای همسایه ایران کمی کم تر میشه! در واقع برخی از ایمیل ها و تلفن هایی که قبلا به این سفارت ها زده می شد بعدا به این سفارت مجازی زده میشه!
البته این برداشت من بود. باید منتظر باشیم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد ولی بعید هست مشکلات ما کم تر بشه!

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - AVA - 31-10-2011

به نظر شما گرفتن وقت مصاحبه از سفارتهایی که آفیسر اونها با دانشگاه های ایران آشنایی دارند می تونه اثر مثبتی بر اخذ ویزا داشته باشه؟
اگر جواب دوستان مثبت هست لطفا در صورت اطلاع ، سفارتهایی که آفیسر اونها با دانشگاههای ایران آشنایی دارند را اینجا معرفی کنید.
مرسی

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - m.arash - 03-11-2011

(31-10-2011, 07:03 PM)AVA نوشته: به نظر شما گرفتن وقت مصاحبه از سفارتهایی که آفیسر اونها با دانشگاه های ایران آشنایی دارند می تونه اثر مثبتی بر اخذ ویزا داشته باشه؟
اگر جواب دوستان مثبت هست لطفا در صورت اطلاع ، سفارتهایی که آفیسر اونها با دانشگاههای ایران آشنایی دارند را اینجا معرفی کنید.
مرسی
پروسه ویزا شامل دو بخش مصاحبه و کلیرنس است. هر دو بخش به نحوی بستگی به تصمیم افیسر داره!
حالا موضوعی که شما مطرح کردید می تونیم این طور استدلال کنیم که شناخت دانشگاه های ایران توسط افیسر چه جنبه های مثبت و منفی داره! از دید من اگر اثر مثبتی هم داشته باشه تنها بر روی برداشت افیسر از سطح علمی دانشگاه تون یا احیانا خودتون تاثیر داره, نه نظری که وی باید مطابق با قوانین بده! مثلا من میدونم که افیسر چینی سفارت دبی با بچهای شریف آشنایی داره و تصدیق کرده که سطح علمی خوبی دارند! حالا دانستن این موضوع چه کمکی می کنه؟ از نظر من تنها باعث میشه اگر افیسر قصد رد کردن شما رو داشته باشه از بهانه هایی مانند اینکه سطح علمی دانشگاه یا خود شما پایین هست رو مطرح نکنه و به بهانه های دیگه متوسل بشه! از طرفی افیسر های آنکارا و دبی به دانشگاه هایی مانند مالک اشتر و امام صادق خوب واقف هستند و افیسرهای سفارت های دیگه هم اگر اسم دانشگاه شما رو نشنیده باشند کافیه جست و جویی در کامپیوتر خود بکنه و همه چیز دست گیرش بشه!
یکی از لایه های امنیتی پیش بینی شده در پروسه کلیرنس که اغلب توسط افیسر در همان مرحله مصاحبه تصمیم گیری میشه ارتباط دانشگاه شما با صنایع نظامی و تکنولوژیکی هستش و سابقه همکاری این نوع دانشگاه ها!
به طور کل ارزیابی علمی شما جزء وظایف اقیسرها نیست اگر هم شنیده ایم که متقاضیان را به بهانه GPA پایین, دانشگاه گم نام در ایران رد کرده اند تنها بهانه بوده! البته این مساله را در نظر داشته باشید ممکن است افیسری با توجه به کم کاری علمی شما و همچنین رنک پایین دانشگاه مقصد به این جمع بندی برسه که قصد شما ماندن در آمریکاست یا اهداف دیگری جز تحصیلات اونوقت به راحتی می تونه با همین استدلال ضعیف شما رو رد بکنه چون نسبت به tie to home country شما قانع نشده!

در کل اگر شما همچنان معتقدید که آشنایی با نوع دانشگاه مفیده برای شما, پیشنهاد می کنم که سفارت های آنکارا یا دبی و یا عشق آباد را انتخاب کنید.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - Faraz - 03-11-2011

آرش سوال آوا رو اینجوری مطرح می کنم:
سفارت هایی که با پرونده ایرانی ها آشنا هستند چرا بهتر هستند؟من اطلاعی راجع به قوانین به اون صورت ندارم ولی از یکی از بچه ها شنیده بودم که دلیل اینکه کسی سراغ کشور هایی به جز کشور های معمول نمی ره اینه که با پرونده های ایران آشنایی ندارند به راحتی پرونده رو رد می کنند.

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - m.arash - 03-11-2011

(03-11-2011, 04:21 PM)Faraz نوشته: آرش سوال آوا رو اینجوری مطرح می کنم:
سفارت هایی که با پرونده ایرانی ها آشنا هستند چرا بهتر هستند؟من اطلاعی راجع به قوانین به اون صورت ندارم ولی از یکی از بچه ها شنیده بودم که دلیل اینکه کسی سراغ کشور هایی به جز کشور های معمول نمی ره اینه که با پرونده های ایران آشنایی ندارند به راحتی پرونده رو رد می کنند.
وزارت امور خارجه ایالات متحده در ضوابط مصاحبه ایرانی ها و چند کشور دیگر مانند یمن, کوبا و ... پیش بینی کرده است که در صورت عدم آشنایی افیسر با کیس های مربوط به مردم این کشورها افیسر به راحتی می تواند به دلیل عدم شناخت وی از کشور (نداشتن اطلاعات لازم) درخواست متقاضی را رد کند و از وی بخواهد که به سفارت هایی برود که وزارت امور خارجه برای آن کشورها پیش بینی کرده است. این قانون بیشتر به این خاطر دست افیسر ها رو باز گذاشته که درصد خطا پایین بیاید.

حالا چرا سفارت هایی که با پرونده های ایرانی ها آشنا هستند و یا به طور معادل این سفارت ها از سوی وزارت امور خارجه برای مصاحبه ما ایرانی ها پیش بینی شده است بهتر هستند؟
دلیل اصلی که می توان ذکر کرد, قانونی است که این سفارت ها را مجاب کرده که پاسخ متقاضیان ایرانی را بدهند و اگر یکی از این سفارت ها به دلیل عدم شناخت کیس های ایرانی کسی را رد کرد آن فرد به راحتی می تواند از طریق نامه نگاری و تلفن تخلف سفارت مربوطه را گزارش کند.
سفارت هایی که از سوی وزارت امور خارجه برای مصاحبه ایرانی ها پیش بینی شده, دارای افیسر هایی هستند که اطلاعات لازم امنیتی, فرهنگی, سیاسی را در خصوص جامعه و حکومت ما کسب کرده اند.
دلیل دیگر که اهمیت زیادی دارد کاهش طول کلیرنس دارد. این بدان معنا نیست که سرعت کار بالاست! تنها ممکن است به دلیل روبرو شدن با تعداد زیادی از ایرانی ها, در مورد برخی از افراد تصمیم بگیرند که یک یا چند لایه امنیتی نیاز به چک کردن نیست. یعنی ممکن است تعداد لایه های امنیتی که برای یک متقاضی در سفارت آنکارا تعیین می شود از تعداد لایه های امنیتی که برای همان متقاضی اما در سفارتی نا آشنا با کیس های ایرانی تعیین می شود کم تر باشد.
تنها عیبی که سفارت های نا آشنا با کیس های ایرانی دارند این است که در زمان هایی که تعداد متقاضیان زیاد است ممکن است مدت بیشتری برای چک های امنیتی نیاز باشد. اغلب بچها هم به همین دلیل به سفارت های دیگر مراجعه می کنند.

اما چرا در این میان سفارت هایی مانند بیروت, نروژ, انگلستان و ... گاها کیس های ایرانی های مقیم ایران را قبول می کنند؟
در قوانین پیش بینی شده که با نظر افیسر سفارت سایر کشورها نیز می توانند پاسخ متقاضیان ایرانی را هم بدهند اما ملزم به این کار نیستند تنها در صورت تمایل و نظر شخصی افیسرها!

سفارت سوریه در سایت خود مشخص کرده که توصیه می کند ایرانی ها به این کشور برای دریافت روادید نیایند و به کشورهایی که شناخت بیشتری نسبت به کیس های ایرانی ها مثل آنکارا و دبی دارند بروند و ریسک رد شدن در مصاحبه را هم قبول نکنند. اما در این میان افرادی هستند که رفته اند و موفق به دریافت ویزا شدند اما به جرات میگم که نسبت این افراد به رد شده ها خیلی کم است!

پیشنهاد می کنم سفارت هایی که خود اظهار داشته اند که کیس های ایرانی ها را قبول نمی کنند را برای مصاحبه انتخاب نکنید. برای سفارت سایر کشور ها هم قبل از گرفتن وقت توصیه می کنم ابتدا با سفارت مکاتبه کنید تا نظر افیسر ها را جویا شوند و در صورت ابراز رضایت وقت بگیرید.

در پایان این نکته را متذکر می شوم که نکاتی که مطرح می شود تنها احتمالات را بررسی می کنند و لزوما چنین نیست!

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - ShahdaD - 10-12-2011

من امسال برای ویزا از سفارت آمریکا در عشق آباد اقدام کردم میتونم به قطع بگم، یکی از بهترین سفارت های حال حاضر هست، فوق العاده برخورد خوبی با ایرانیان دارند، مصاحبه وقت چندانی نمیگیرد و نکته جالب این قضیه ویزاهای مولتیپلی است که صادر میکند، من و 13 نفر دیگر در 1 روز همه ویزای مولتیپل گرفتیم.

آفیسر از بنده هیچ کدوم از سوال های زیر رو نپرسید:

چرا میخوای به آمریکا بری؟

چرا تو کشور خودت درس نمیخونی؟

و برنامت برای بعد از تحصیل چیه؟

در واقع اصل بر این بود اگر شما پول تحصیلت رو داری بیا برو...بنده توی 21 روز کلیر شدم....

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزا مناسب تر است؟ - bzz - 10-12-2011

پروسه ویزا شامل دو بخش مصاحبه و کلیرنس است.میشه در موردش کمی توضیح بدین؟
چون من نمیدونو هیچی