آکادمیا کافه
شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: شرط معدل - فرید - 07-04-2014

سلام
مینیمم که باید داشته باشید حتی اگر یک صدم هم کمتر باشه اکثرا ریجکت می کنند. ولی معمولا نقش کمیته در همین حد در کانادا که مینیمم ها چک میکنه و انتخاب دانشجو با استاد. اینجاست که دانشگاه مبدا تاثیر می ذاره و استاد ممکن تمایل داشته باشه با ایرانی هایی که در دانشگاه های مطرح درس خوندن کار کنه. اگر که دانشگاه دانشجویان ایرانی که در آمریکا و کانادا درس می خونن چک کنید می بینید که اکثرا از دانشگاه های دولتی و خوب هستند و کسایی که دانشگاه مطرح نیستند می روند کشورهای دیگه. من فکر میکنم که در رشته هایی مثل برق و مکانیک تاثیر دانشگاه مبدا خیلی بیشتر از رشته های دیگه است حالا نمی دونم برداشتم تا چقدر درست است.   
(07-04-2014, 01:17 AM)'butterfly' نوشته: سلام، درسته که نمیشه یه قانون کلی برای همه دانشگاه ها صادر کرد ولی به هرحال دوستانی که تجربه اپلای برای کانادا رو دارند می تونند یه میانگینی بدن از وضعیت. این که می فرمایید با سیستم ایران اشنایی خوبی دارند اتفافا باید بین مینیمم معدل یه فارغ التحصیل دانشگاه سراسری با بقیه دانشگاه های ایران یه فرقی باشه در صورتی که باتوجه به فرمایش شما اینطور نیست. این یه واقعیته که رنج معدل دانشگاه های سراسری پایین تر از دانشگاه آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی و ... هست. آیا به دلیل شناختشون نوع دانشگاه تو پذیرش تاثیر داره؟ نکته دیگه اینکه باز معدل تو ایران به رشته هم بستگی داره به طور مثال در رشته ریاضی اغلب معدل شاگرد اول 16 میشه. و میانگین نمره اکثر بچه های ریاضی 13 یا 14 هست. 

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - hashem_avazeh - 24-01-2015

سلام دوستان
ممنون میشم اگه من هم راهنمایی کنید.خواستم بدونم کسانی که معدلشون کمی پایین تر از حد مینیموم دانشگاه هست . prمقاله و 2 تا ریکام قوی میتونه کمکش کنه برای پذیرش گرفتن در مقطع ارشد. در ضمن سابقه ی کار هم دارم.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - anis - 12-06-2015

سلام میخواستم بدونم برای دانشگاه ای مثل کانکاردیا مینیمم معدل برای رشته معماری در مقطع ارشد چقدر یعنی باید معدلم چند باشه

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - Mehran28 - 12-06-2015

(24-01-2015, 02:01 PM)'hashem_avazeh' نوشته: سلام دوستان
ممنون میشم اگه من هم راهنمایی کنید.خواستم بدونم کسانی که معدلشون کمی پایین تر از حد مینیموم دانشگاه هست . prمقاله و 2 تا ریکام قوی میتونه کمکش کنه برای پذیرش گرفتن در مقطع ارشد. در ضمن سابقه ی کار هم دارم.

سلام
در بعضی از دانشگاها این امکانش هست، ولی در کشوری مثل کانادا در اکثر دانشگاهاش امکانش خیلی کمتر هست، اگر شما نظر استادی رو جلب کرده باشی و مشکل فقط معدل باشه قابل چشم پوشی هست.
موفق باشی/

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - Mehran28 - 12-06-2015

(12-06-2015, 11:26 AM)'anis' نوشته: سلام میخواستم بدونم برای دانشگاه ای مثل کانکاردیا مینیمم معدل برای رشته معماری در مقطع ارشد چقدر یعنی باید معدلم چند باشه

سلام
به طور متوسط حداقل معدل لازم 15 هست.
موفق باشی/

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - mhdsghz - 29-06-2015

با سلام
من تو ایران تا مقطع فوق لیسانس تحصیل کردم و در حال حاضر منتظر مهاجرت به کانادا هستم (اقدام از طریق skill worker)
می خواستم بدونم اگه بخام در کانادا در یک رشته جدید شروع به تحصیل کنم در مقطع لیسانس، آیا چون مهاجر هستم شهریه م نسبت به دانشجوهای خارجی عادی کمتر محاسبه میشه؟ یا حتما باید چند سال بگذره و citizen دایم بشم تا شهریه م مثل کانادایی ها باشه؟

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - MBA_DBA - 29-06-2015

سلام
دوستان یه راهنمایی میخواستم من معدل کارشناسیم 15.33 از 20 بوده و ارشد هم 15.4 از 20 نمره پایان نامه در هر دو مقطع 19.50 بوده و هر دو مقطع رو در دانشگاه پیام نور خوندم کارشناسی رو در 6 ترم و رشته مدیریت بازرگانی و ارشد رو در 3 ترم رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل میخواستم بدونم با این معدل میتونم تو مقطع دکتری در دانشگا های کانادا در مقطع دکتری همین رشته و گرایش پذیرش بگیرم؟ یه سری از دوستان میگن با این معدل اصلا دکتری نمیتونی بخونی و معدلت طبق مقیاس 4 آمریکا و کانادا میشه جزو دانشجویان تنبل آیا این درسته؟ معدل کارشناسی و ارشد من طبق این مقیاس چند میشه؟
لطفا راهنمایی کنید من رو دیوونه کردن Sad
معدل من چه سطحیه خیلی کمه؟
اگر ممکنه چندتا دانشگاهی که امکان پذیرش توش دارم معرفی کنید.
من متولد 1371 هستم 2 مدرک فنی و حرفه ای در زمینه حسابداری دارم یکی سطح خیلی خوب و یکی خوب و 10 مدرک MBA در ضمن 5 مقاله دارم که یکیش که از پایان نامه کارشناسیم نوشتم در کنفرانس بین الملل علوم رفتاری و علوم اجتماعی ترکیه پذیرش شده و بقیه در دست چاپ هست و 4 توصیه نامه هم دارم.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - M1KE - 29-06-2015

اغلب دانشگاه های کانادا و همین طور آمریکا حداقل معدل 3 از 4 یا به عبارتی B رو به عنوان ملزومات اولیه پذیرش در نظر می گیرند که تقریبا معادل معدل 15-14 ایران میشه. از این منظر دست کم مشکلی برای حداقل ها ندارین. با این حال چون نزدیک مرز هست طبیعتا شانس تون در مقایسه با کسانی که معدل 18-17 دارند کمتره. برای رتبه های جهانی حدود 500-300 اپلای کنید شانس بیشتری دارین. تلاش کنید در آزمون ها و بقیه موارد پرونده قوی تر باشین که شانس تون بیشتر بشه.

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - علی زهره روژان - 27-08-2015

ببخشید تو کدوم تاپیک باید ببینم معدل 17/37 و 18/56 من بر اساس سیستم کانادا چقدر محاسبه میشه؟

RE: شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - M1KE - 27-08-2015

معدل هاتون خوبه و حداقل های تقریبا همه دانشگاه ها رو برآورده می کنه. برای تبدیل می تونید به این تاپیک مراجعه کنید.