آکادمیا کافه
amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس (/Thread-amirHossein-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3)

amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - amirHossein - 24-10-2011

کارشناسی : دانشگاه علم و صنعت مهندسی مکانیک
کارشناسی ارشد :‌ دانشگاه ملی مالزی- مندسی مکانیک

هم اکنون در انتظار کلیرنس
۳ ساله تقریبا تدریس تخصصی رایتینگ تافل و آیلتس میکنم. نمره تافلم ۱۰۰ و نمره رایتنگم ۲۹ Wink
با توجه به اینکه رایتینگ به جورایی غول به حساب میاد برای دوستان. مشاوره در امور رایتینگ خواستید در خدمتم.
ارادتمند

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - Nasim67 - 26-10-2011

سلام امیرحسین جان(و نیز خوشامد)
من در نوشتن رایتینگ با صرف انگلیسی نوشتن مشکلی ندارم!مشکل من یکم بنیادی تر است و اونم اینکه من اصولا حتی نمی دونم به فارسی باید در جواب این سوال چیا بگم!!یعنی مثلا اگه یکی بهم خط بده که آره اینارو باید بگی خیلی راحت شرح و بسطش می دم و راجع بهش می نویسم اما خوب موقع امتحان که کسی با آدم نیست!
خواستم ببینم پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیه؟
ممنون

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - amirHossein - 27-10-2011

سلام خانم نسیم.

شما باید روی پاراگراف بندی و سازماندهی ایده هات کار کنی. کلا این مطلب رو من جلسه اول کلاسام درس میدم یعنی:
Organization of Idea in 5 Paragraph Essay
که شامل brainstorming و خلق آرگیومنت و بسط و ساپورت آرگیومت و استدلال شماست. شما اگه میخوای اصولی کار کنی کتابای
Critical Reasoning رو بخون برای GMAT و GRE هم میخونن.
اگرم نمیخوای اونقدر تخصصی واردش بشی جزوه رایتینگ آریانپور جلسه اولش همینارو توضیح داده. البته اگه یه نفر رو پیدا کنی برات بگه خیلی بهتره.
در کل مشکل حادی نیست. فقط تا حالا کار نکردی و از بچگی و زنگ های انشا به جای اینکه اینارو یادمون بدن زورمون میکردن خاطره شمال رفتن تو تابستون رو بنویسیم.

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - Nasim67 - 27-10-2011

امیر حسین جان
من تافل که دادم رایتینگم 4.5 یا 5 شد(خاطرم نیست دقیق) و دو تا رایتینگ GMAT رو هم 4 شدم.با اینکه برای هیچ کدومشون هیچی نخونده بودم و فقط از رو تجربیات قبلیم به ساختار بندی و پاراگراف بندی ها و اینکه چی رو چطوری و کجا توضیح بدم مسلط بودم.
اما مشکل اینجاس که یه سری چیزا اصلا به ذهنم نمیرسه!!مثلا وقتی دارم مزایا و معایب می گم چیزای اصولا تابلو رو از قلم میندازم!
خودم یه بار به فکرم رسید که مثل اسپیکینگ عمل کنم یعنی یه سری چارچوب های کلی رو آماده کنم از قبل تا اونجا وقت واسه فکر کردن نذارم و سریعتر عمل کرده باشم و از اونجایی که اغلب موضوعات تکراری هستند راحت تر میشه راجع بهشون نوشت.
البته اینم می دونم که این راه حل موقتیه اما خوب من بعدا به آسمون ریسمون بافتن نیاز نخواهم داشت و خدارو شکر در نوشتن و ساپورت مطالب علمی مشکلی ندارم چون اونا حساب دو دو تا چهارتاست!
حالا شما موافق این کار هستید؟
مرسی

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - amirHossein - 27-10-2011

خوبه ۴ چوب داشته باشی اما به قول خودت موقتی و ممکنه یه جا دستت رو ببنده. کلا موضوعات زیادی رو هم کار کنی ۱۰۰ درصد جواب میده چون همه رو دیگه به هم ربط میدی و کارت راه میی افته اما به نظر من اگه قصد داری اصولی کار کنی Critical Reasoning حتما کار کن. من خودم یه سری پادکست توی Itunes U دانلود کردم یه استاد بود توی دانشگاه آکسفورد خیلی خوب درس داد.
توی آیتونز یو سرچ کن Critical Reasoning for beginners سریع میاد.
ارادتمند

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - reihaneh - 04-01-2012

سلام اميرحسين جان
من يك ماه و نيم ديگه تافل دارم و اصلا رايتينگ خوبي ندارم و كلا از اينكه دست به قلم بشم ميترسم و اعتماد به نفس ندارم
بنظر ما من چطوري شروع كنم؟با چه موضوعاتي و از چه منابعي؟
كلا سطح زبانم متوسط هست
ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد

RE: amirHossein: مجرب در رایتینگ تافل و آیلتس - amirHossein - 08-01-2012

سلام دوست عزیز. شرمنده برای پاسخ با تاخیر. من تازه رسیدم دیار غربت دیگه گرفتاری زیاده.کلا رایتینگ مجموعه ای از تمرین و تکنیکه. اصلا هم سخت نیست. شما اول باید یه تسلط نسبی روی گرامر و لغات پیدا کنی. بعد شروع کنی به یادگیری تکنیک های نوشتن . بعد هم تمرین کنی. روزی ۲ تا انشا بنویسی . چون داری برای تافل میخونی قطعا گرامر و لغاط رو کار میکنی. برای تکنیک نوشتن میتونی از جزوه آریان پور استفاده کنی. اگر هم بتونی چند جلسه ای استاد بگیری تا بهت نوشتن رو یاد بده . پاراگراف بندی نحوه استدلال و ساپورت استدلالت رو یاد بگیری و تا روز امتحانت روزی حد اقل یه دونه رو بنویسی. قول میدم نمره خوب میگیری