آکادمیا کافه
فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ (/Thread-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Andre - 25-12-2014

(25-12-2014, 11:37 PM)'s.h' نوشته: سلام، اگه من ارشد ایران قبول شم و ثبت نام کنم، و در حین تحصیل پذیرش یه دانشگاه خارجی رو بگیرم (بعد دو ترم  گذشته از ارشد مثلا) باید انصراف بدم؟ اصلا میشه برم؟ شرایط چیه؟ ممنون.

بستگی به عواملی داره که مهمترین اونا رو در ادامه نوشتم. اول اینکه شما کمک هزینه دریافت کردید و یا اینکه خیر؟ دوم، اکر دریافت نکردید می تونید خودتون هزینه ها رو پرداخت کنید؟ با روشن کردن پاسخ سوالات فوق می‌تونید تصمیم بگیرید انصراف بدهید یا خیر. اگر سربازی هم دارید که باید از ابتدا مشکل خدمت رو حل کنید و یا وثیقه بگذارید.

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - ماویس - 04-03-2015

سلام. من مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم. معدل خوبی رو پیش بینی میکنم ولی دانشگام غیر انتفاعیه. در حال یادگیری زبانم و احتمالا همزمان با لیسانس آیلتس با نمره بالا هم میگیرم. در ضمن پشتوانه مالی هم ندارم و شاید بتونم 20 تا 30 میلیون برای گرفتن ویزا جور کنم. به نظر شما با شرایط من امکان بورس کامل در یکی از کشور های اروپایی وجود داره ؟ یا اینکه بهتره ارشدمم همین جا در یه دانشگاه دولتی بخونم و بعد برا دکترا اقدام کنم؟

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Emir - 04-03-2015

(04-03-2015, 07:55 PM)ماویس نوشته: سلام. من مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم. معدل خوبی رو پیش بینی میکنم ولی دانشگام غیر انتفاعیه. در حال یادگیری زبانم و احتمالا همزمان با لیسانس آیلتس با نمره بالا هم میگیرم. در ضمن پشتوانه مالی هم ندارم و شاید بتونم 20 تا 30 میلیون برای گرفتن ویزا جور کنم. به نظر شما با شرایط من امکان بورس کامل در یکی از کشور های اروپایی وجود داره ؟ یا اینکه بهتره ارشدمم همین جا در یه دانشگاه دولتی بخونم و بعد برا دکترا اقدام کنم؟
با سلام و خوش اومدین به اکادمیه .
در اول بایست بگم پذیرش و فاند برای رشته های اقتصادی و مدیریتی حتی اگه در اروثا هم فوق گرفته باشین سخته چه برسه به ارشد ایران .
چه بسا دوستانی هستن که با رزومه های درخشان نتونستن بورس دکتری بشن . حالا شرایط واسه بورس در ارشد که خیلی خیلی مشکله .
اصلا شرایط پذیرش رشته های فنی را با رشته های بزینس قابل مقایسه نیست . علتش اینه در کشورهای پیشرفته خود بومی های این کشورها خودشون رو با رشته های سخت و دشوار فنی و علوم پایه درگیر نمیکنند , میان رشته های بزینس رو میخونند و مهندس ها رو براحتی از جهان سوم میارن .
توصیه من اینه نه شما بلمه هر کسی میخواد در این رشته ها ادامه بده حتما بره در یکی از دانشگاه های رایگان اروپایی ادامه بده و بعد راحت تر میتونه واسه دکتری بورس شه . فنلاند , المان , ونروژ دانشگاه های رایگان دارن . با ماهی ۴۰۰ یورو هم میتونین زندگیتون رو تامین کنین . در ضمن یه ترم دیگه میتونین کار های نظافتی اگه شانس بیارین , گیر بیارین .
با تشکر

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - comet_utob - 05-08-2015

سلام وقتتون بخیر
من ترم ۲ ارشد دانشگاه علم و صنعتم رشته ام مهندسی برقه کارشناسی هم دانشگاه دولتی شهرستان بودم با معدل 15.60 ، گرایش کارشناسیم الکترونیک و گرایش ارشدم مخابرات و بعد از این دو ترم فهمیدم ک اصلا دوسش ندارم میخوام واسه ارشد آلمان یا اتریش اقدام کنم اما از یه طرف نگران هزینه های تحصیل اونجام چون اینجا روزانه ام اما از یه طرف دیگه نه علم و صنعتو دوس دارم نه گرایش ارشدمو ! زبانم هم خوبهولی امتحاندافل ندادم هنوز و در فکر دادنشم ب نظرتون چیکار کنم اینو ادامه بدم یا انصراف بدم? راستش متاسفانه من اصلا ادم ریسک پذیری نیستم میگم انصراف بدم بعد با خودم میگم اگه بهم پذیرش ندن چی چون یه سال زحمت کشیدم واسه ارشد قبول شدن Sad بعد میگم کاش همین ارشدو ادامه بدم بعد واسه دکترا اقدام کنم ولی معدل این دو ترمم خوب نشد و فکر نکنم بتونم تو این فرصت باقیمونده بتونم بهتر از معدل از کارشناسیم کنم واقعا نمیدونم چ تصمیمی بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - nader - 05-08-2015

(05-08-2015, 10:38 AM)comet_utob نوشته: سلام وقتتون بخیر
من ترم ۲ ارشد دانشگاه علم و صنعتم رشته ام مهندسی برقه کارشناسی هم دانشگاه دولتی شهرستان بودم با معدل 15.60 ، گرایش کارشناسیم الکترونیک و گرایش ارشدم مخابرات و بعد از این دو ترم فهمیدم ک اصلا دوسش ندارم میخوام واسه ارشد آلمان یا اتریش اقدام کنم اما از یه طرف نگران هزینه های تحصیل اونجام چون اینجا روزانه ام اما از یه طرف دیگه نه علم و صنعتو دوس دارم نه گرایش ارشدمو ! زبانم هم خوبهولی امتحاندافل ندادم هنوز و در فکر دادنشم ب نظرتون چیکار کنم اینو ادامه بدم یا انصراف بدم? راستش متاسفانه من اصلا ادم ریسک پذیری نیستم میگم انصراف بدم بعد با خودم میگم اگه بهم پذیرش ندن چی چون یه سال زحمت کشیدم واسه ارشد قبول شدن Sad  بعد میگم کاش همین ارشدو ادامه بدم بعد واسه دکترا اقدام کنم ولی معدل این دو ترمم خوب نشد و فکر نکنم بتونم تو این فرصت باقیمونده بتونم بهتر از معدل از کارشناسیم کنم واقعا نمیدونم چ تصمیمی بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید

سلام 
دوست عزیزدر مورد پذیرش که قطعا شانس داری 
من لیسانس برق دیدم با معدل 15/7 و تافل 98 ار دانشگاه آخن پذیرش گرفته اونم کورس انگلیسی
پس مشکلی واسه انصراف و پذیرش در ارشد نداری
اما
من جای شما باشم به شخصه ارشدو میگیرم یه رزومه فوی دزست میکنم تو ای مدت با نمره ریان بالا و همینطور حی آر ای

و مقاله و سپس به پذیرش در مقطع دکترا همراه با قاند فقط فکر میکنم

شما ارشدو که 1 سال دیگه ازش مونده رو ادامه بدید ضرر نخواهید کرد

تو این 1 سال هم بقیه مقدمات رو فراهم کنید

موفق باشید

[برش] مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - مهمان - 07-09-2015

سلام

من لیسانسمو از دانشگاه ارومیه با معدل 16.90رشته مهندسی شهرسازی گرفتم و الان هم از دانشگاه پردیس بین الملل علم و صنعت رشته طراحی شهری قبول شدم، می خواستم
ازتون سوال کنم که به نظرتون اصلا پردیس علم و صنعتو نرم و برای گرفتن پذیرش ارشد اقدام کنم بهتره، یا اینکه برم ارشدو تو پردیس بخونم و بعد برای دکترا اقدام کنم؟
آیا پردیس بین الملل بودن دانشگاه نمره منفی تو پذیرش محسوب میشه؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - فرید - 08-09-2015

(07-09-2015, 05:27 PM)مهمان نوشته: سلام

من لیسانسمو از دانشگاه ارومیه با معدل 16.90رشته مهندسی شهرسازی گرفتم و الان هم از دانشگاه پردیس بین الملل علم و صنعت رشته طراحی شهری قبول شدم، می خواستم
ازتون سوال کنم که به نظرتون اصلا پردیس علم و صنعتو نرم و برای گرفتن پذیرش ارشد اقدام کنم بهتره، یا اینکه برم ارشدو تو پردیس بخونم و بعد برای دکترا اقدام کنم؟
آیا پردیس بین الملل بودن دانشگاه نمره منفی تو پذیرش محسوب میشه؟

سلام
من نظرم در مورد پردیس در پست های قبلی گفتم. در مورد اینکه ایران بخوانی ی ابروی خارج، اگر هزینه پردیس زیاد بهتر که این هزینه در خارج صرف کنید و در دانشگاه هایی که رایگان هست فقط نیاز دارید هزینه زندگی بدهید که فکر نکنم از هزینه پردیس بیشتر بشه. بازم تحقیق کنید در مورد مزایا و معایب اون.

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - Razi131322 - 23-03-2016

سلام دوستان. چند تا سوال داشتم تمیدوارم بتونید راهنمایی کنید. من این مدت واقعاً کلافه ام. بنده لیسانس از دانشگاه پیام نور در علوم اجتماعی دارم با معدل 15.30. آیلتس با نمره ی 7 هم دارم. و به تازگی قصد دارم فرانسه رو هم شروع کنم و تا سال آینده به حد C1 برسم. این وسط موندم که ارشد رو بدم ودر ایران این دوسال رو ادامه بدم یا اینکه برای مستر توی اروپا اپلای کنم. دانشگاههای رایگان توی آلمان ودانمارک و سوئد واینها هستند. مشکل بنده این هست که دانشگاه لیسانسم چندان مشهور نیست و همچنین هیچ رزومه ایی ندارم. به نظر شما با مبلغ حدود 35 الی 40 میلیون تومن میشه برای مستر اپلای کرد و اونجا یک کار پاره وقت هم انجام داد که حداقل بخشی از هزینه ها رو پوشش بده. هرچی فکر می کنم واقعاً گذروندن دو سال دیگه برای ارشد توی ایران بیشتر وقت تلف کردن هست بعدش دو سال دیگه سربازی و... از یه طرف دیگه به نظر شما شانس پذیرش گرفتنم برای اروپا یا کانادا چقدر هست در همون حوزه ی علوم اجتماعی؟ و آیا این مبلغ کافی هست برای مدت دو سال مستر؟ آیا امکان کار پارت تایم هست؟ آیا پس از اخذ مستر در اروپا بدون نیاز به مدارک ایران(نظام وظیفه و وثیقه و...) امکان آپلای برای دکترا هست؟ و شرایط اخذ اقامت در این زمینه و در این مدت چطور هست؟

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - nader - 23-03-2016

(23-03-2016, 05:39 PM)Razi131322 نوشته: سلام دوستان. چند تا سوال داشتم تمیدوارم بتونید راهنمایی کنید. من این مدت واقعاً کلافه ام. بنده لیسانس از دانشگاه پیام نور در علوم اجتماعی دارم با معدل 15.30. آیلتس با نمره ی 7 هم دارم. و به تازگی قصد دارم فرانسه رو هم شروع کنم و تا سال آینده به حد C1 برسم. این وسط موندم که ارشد رو بدم ودر ایران این دوسال رو ادامه بدم یا اینکه برای مستر توی اروپا اپلای کنم. دانشگاههای رایگان توی آلمان ودانمارک و سوئد واینها هستند. مشکل بنده این هست که دانشگاه لیسانسم چندان مشهور نیست و همچنین هیچ رزومه ایی ندارم. به نظر شما با مبلغ حدود 35 الی 40 میلیون تومن میشه برای مستر اپلای کرد و اونجا یک کار پاره وقت هم انجام داد که حداقل بخشی از هزینه ها رو پوشش بده. هرچی فکر می کنم واقعاً گذروندن دو سال دیگه برای ارشد توی ایران بیشتر وقت تلف کردن هست بعدش دو سال دیگه سربازی و... از یه طرف دیگه به نظر شما شانس پذیرش گرفتنم برای اروپا یا کانادا چقدر هست در همون حوزه ی علوم اجتماعی؟ و آیا این مبلغ کافی هست برای مدت دو سال مستر؟ آیا امکان کار پارت تایم هست؟ آیا پس از اخذ مستر در اروپا بدون نیاز به مدارک ایران(نظام وظیفه و وثیقه و...) امکان آپلای برای دکترا هست؟ و شرایط اخذ اقامت در این زمینه و در این مدت چطور هست؟
درود
دوست عزیز خوش آمدید به آکادمیا

جواب تمام سوالات شما بار ها و بارها در تایپیک های اروپا مورد گفتگو قرار گرفته اما بازم من برای شما تشریح خواهم کرد
بله شما شانس دارید با این نمره زبان و این معدل در رشته های مربوط به رشته تحصیلی خورتون در مستر در کشوری چون آلمن اخذ پذیرش کنید

من پیشنهاد میکنم به جای فرانشه آلمانی رو شروع کنید

برای یافتن کار پاره وقت بسیار مفید خواهد بود
۸۰۰۰ یورو برای بلوک تو سفارت کافی خواهد بود
علی رغم اینکه اونجا میتونی راحت با ۲ روز کار در هفته  تمام هزینه هاتو در بیاری
ختی بازار سیاه هم میتونی در کنارش کار کنی
مدرک دانشگاهت مشکلی نیست مهم معدلته بیشتر

کشورهای دگه در اروپا هم شانس داری از جمله ایتالیا و ... که گفتی خودت اما توجه کن شرایط کار و اقامت بعد از تحصیل اونجا نسبت به آلمان چیپ تر خواهد بود و من حتما به شما آلمان رو توصیه میکنم

موفق باشید

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - Razi131322 - 23-03-2016

(23-03-2016, 06:08 PM)nader نوشته: درود
دوست عزیز خوش آمدید به آکادمیا

جواب تمام سوالات شما بار ها و بارها در تایپیک های اروپا مورد گفتگو قرار گرفته اما بازم من برای شما تشریح خواهم کرد
بله شما شانس دارید با این نمره زبان و این معدل در رشته های مربوط به رشته تحصیلی خورتون در مستر در کشوری چون آلمن اخذ پذیرش کنید

من پیشنهاد میکنم به جای فرانشه آلمانی رو شروع کنید

برای یافتن کار پاره وقت بسیار مفید خواهد بود
۸۰۰۰ یورو برای بلوک تو سفارت کافی خواهد بود
علی رغم اینکه اونجا میتونی راحت با ۲ روز کار در هفته  تمام هزینه هاتو در بیاری
ختی بازار سیاه هم میتونی در کنارش کار کنی
مدرک دانشگاهت مشکلی نیست مهم معدلته بیشتر

کشورهای دگه در اروپا هم شانس داری از جمله ایتالیا و ... که گفتی خودت اما توجه کن شرایط کار و اقامت بعد از تحصیل اونجا نسبت به آلمان چیپ تر خواهد بود و من حتما به شما آلمان رو توصیه میکنم

موفق باشید

ممنون از راهنمایی جامع شما. من هیچ تجربه ایی از خروج از کشور ندارم و تازه می خوام گذرنامه ام رو دربیارم. منظورتون از بلوک توی سفارت چی هست؟ یعنی این مبلغ بنده رو توی سفارت نگه می دارن یا مالیات و اینها ازش برداشته میشه؟ چون تصور بنده اینه که اون مبلغی رو که با خودم می برم اونجا باید هزینه ی اسکان و چند ماه اولیه کنم تا کار پیدا کنم. مسئله ی دیگه اینه که با دوستان همینجا در مورد زودبازده تر بودن زبان فرانسه در مدت یک سال نسبت به آلمانی بحث داشتیم. مایلم دو یا سه کشور با سیستم آموزشی رایگان که زبان فرانسه در اونها کارایی بیشتری داره و به بنده معرفی کنید با سطح مطلوب و مناسب. سوم اینکه طبق اطلاعتم من چون ورودی 90 هستم به مدت 6 سال معافیت تحصیلی دارم و مبلغ وثیقه برای مدت 2 سال ارشد خارج از کشور 8 میلیون تومان هست. آیا بعد از خروج از کشور و تمام شدن مستر، برای کارهای دکتری نیازی نیست که به ایران برگردم؟ منظورم کارهای اداری پیچ در پیچ و بیهوده است. چهارم شرایط گرفتن اقامت چطوری هست؟ واقعاً ممنون میشم جواب این سوالات رو بدید.