آکادمیا کافه
فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ (/Thread-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Madridista - 11-04-2014

سلام
پس شما می گید اگر از نظر مالی مشکلی نباشه، بهتره که برم خارج؟
چون من اگر ایرانم بمونم بعد سربازی میرم خارج. پس بهتره همین قبلش کار رو یکسره کنم؟
یعنی خوندن تو دانشگاه تهران وقت تلف کردنه ؟ همون دانشگاه متوسط از تهران بهتره؟

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Torkan - 11-04-2014

(11-04-2014, 02:59 AM)'Madridista' نوشته: سلام
پس شما می گید اگر از نظر مالی مشکلی نباشه، بهتره که برم خارج؟
چون من اگر ایرانم بمونم بعد سربازی میرم خارج. پس بهتره همین قبلش کار رو یکسره کنم؟
یعنی خوندن تو دانشگاه تهران وقت تلف کردنه ؟ همون دانشگاه متوسط از تهران بهتره؟

دوست عزیز
چند تا واقعیت رو باید در نظر گرفت:
اولا  باید دقیقا هدف از خارج رفتن رو مشخص کرد که چیه: در شرایط فعلی و در صورت ادامه این شرایط اگر میخواید برید به نظر من برگشتن زیاد نمیتونه کار درستی باشه. به این مساله هم فکر کنید شدید! چون چه چیزی خواهید کاشت و چه چیزی خواهید برداشت؟! (کلا رفتن به خارج از کشور نصفش میتونه به خاطر مسایل درسی باشه).البته این نظر من هستش!
اما مساله دیگه اینه که صد در صد اگر مشکل مالی ندارید چرا که نه؟ تجربه جدید - فرهنگ جدید- روشهای نوین درس خواندن و ... و... در خارج از کشور به خصوص به قول YOUSI عزیز نه حالا دانشگاههای مثلا پاکستان  و بعضی کشورها ولی درس خوندن در اکثر کشورهای اروپایی و امریکایی و کانادایی و حتی بعضی از اسیای شرقیها واقعا ارزش داره.
یه نکته دیگه اینکه نباید زیاد به رنک توجه کرد: مثلا رنک یه دانشگاه المانی اگه پایینتر (بدتر) از شریف باشه به نظر من باز به خصوص اگر از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید 100 درصد المان بهتره به دلایلی که گفتنش تکرار مکررات هستش.
ببینید مثال ساده ای بزنم حالا اصلا دور نریم همین ترکیه رو در نظر بگیرین:
 دوستی داشتم ژنتیک میخوند تو ایران دکترا رو رفت ترکیه (HACETTEPPE)...فردی که لیسانس رو اصلا درس نمیخوند و رشتش رو دوست نداشت حالا بمب انگیزه شده و ... چون به ازای درسی که میخونه ارزش قایل هستن براش و تفریحش هم به معنای واقعی هستش...
پ.ن: این نظر من بود و ممکنه مخالف هم داشته باشه که خیلی خوبه دوستان نظراتشون رو هم بدن.

بااحترام

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Simon2007 - 11-04-2014

(11-04-2014, 01:51 AM)'Madridista' نوشته: سلام دوستان
من شرایط اینکه کارشناسی ارشد رو توی ایران در دانشگاه تهران بخونم رو دارم. رشته هم رشته ای هست که دلخواه خودمه.
اگر بمونم باید سربازی هم برم اما خارج برم سربازی دیگه نمیرم.
بنظرتون بمونم و بخونم یا برم اونور رشته ای که یک ذره با رشته دلخواهم فرق داره بخونم؟

سلام
همونطور كه دوستان گفتند هر شخصي ميتونه اين سوال شما رو با گوشه چشمي به آرزوها و خواست هاي خودش پاسخ بده. مهم اينه كه شما هدفتون چيه؟ ميخواهيد نهايتا چيكار كنيد؟ هدفتون ادامه تحصيله؟ مهاجرته؟ ميخواهيد از سربازي به نوعي معاف كنيد خودتون رو و هزاران سوال ديگه. 
اگر بمونيد و دانشگاه تهران درس بخونيد و بتونيد رزومه ي قوي ارائه كنيد باز هم مرزهاي كشورهاي زيادي به روي شما بازه. ولي مشكل همون دو ساله كه من خودم هرگز به كسي توصيه نميكنم اگر شرايطش رو داره به اين اجباري تن بده. اما خوب دانشگاه تهران براي شما هزينه نداره و اگر پاتون رو از مرز بيرون گذاشتيد از روز اول كانتر دلارتون به كار ميوفته. 
اگر واقعا هزينه براتون جز آيتم هاي بي اهميته من توصيه ميكنم از دانشگاه هاي خارج كشور استفاده كنيد . اينكه فرموديد يك كم با رشته ي دلخواه من فرق داره ، اين ذهنيت رو ايجاد ميكنه كه رشته دلخواه شما فقط در دانشگاه تهرانه؟ اينطور هست؟ اگر خير كه حتما از دانشگاه هاي خوب خارج كشور استفاده كنيد و مهارت هاي ديگه اتون رو هم زودتر شارپ كنيد. همه چيز فقط درس خواندن نيست اينكه زودتر با فرهنگ خارج ايران آشنا و منطبق بشيد خودش هنر كمي نيست. 
اگر كه توان هزينه كردن را نداريد بمونيد و به ناچار اون 2 سال رو هم جز عمرتون حساب نكنيد. فارغ التحصيل شدن از دانشگاه تهران خيلي هم خوبه و باز هم بعدش ميتونيد با رزومه  عالي براي جاهاي خوب و ادامه تحصيل اقدام كنيد. 
شادزي

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Madridista - 11-04-2014

(11-04-2014, 12:09 PM)'Simon2007' نوشته:
سلام
همونطور كه دوستان گفتند هر شخصي ميتونه اين سوال شما رو با گوشه چشمي به آرزوها و خواست هاي خودش پاسخ بده. مهم اينه كه شما هدفتون چيه؟ ميخواهيد نهايتا چيكار كنيد؟ هدفتون ادامه تحصيله؟ مهاجرته؟ ميخواهيد از سربازي به نوعي معاف كنيد خودتون رو و هزاران سوال ديگه. 
اگر بمونيد و دانشگاه تهران درس بخونيد و بتونيد رزومه ي قوي ارائه كنيد باز هم مرزهاي كشورهاي زيادي به روي شما بازه. ولي مشكل همون دو ساله كه من خودم هرگز به كسي توصيه نميكنم اگر شرايطش رو داره به اين اجباري تن بده. اما خوب دانشگاه تهران براي شما هزينه نداره و اگر پاتون رو از مرز بيرون گذاشتيد از روز اول كانتر دلارتون به كار ميوفته. 
اگر واقعا هزينه براتون جز آيتم هاي بي اهميته من توصيه ميكنم از دانشگاه هاي خارج كشور استفاده كنيد . اينكه فرموديد يك كم با رشته ي دلخواه من فرق داره ، اين ذهنيت رو ايجاد ميكنه كه رشته دلخواه شما فقط در دانشگاه تهرانه؟ اينطور هست؟ اگر خير كه حتما از دانشگاه هاي خوب خارج كشور استفاده كنيد و مهارت هاي ديگه اتون رو هم زودتر شارپ كنيد. همه چيز فقط درس خواندن نيست اينكه زودتر با فرهنگ خارج ايران آشنا و منطبق بشيد خودش هنر كمي نيست. 
اگر كه توان هزينه كردن را نداريد بمونيد و به ناچار اون 2 سال رو هم جز عمرتون حساب نكنيد. فارغ التحصيل شدن از دانشگاه تهران خيلي هم خوبه و باز هم بعدش ميتونيد با رزومه  عالي براي جاهاي خوب و ادامه تحصيل اقدام كنيد. 
شادزي

سلام مرسی از پاسخ همه دوستان.من هم چون سنم کمه (21 سال) دوست دارم که زودتر برم. چون الان با این سن اگر قرار باشه با محیط خو بگیرم، راحت تره. اگر قرار باشه کارهایی انجام بدم که شاید توی ایران هیچوقت انجامشون نمیدادم، راحت تره.
فقط نمیدونم که اگر برم می تونم بعد از تحصیل شغلی پیدا کنم یا مجبور میشم برگردم ؟!!! چون اگر برگردم همون داستان خدمت رفتن اتفاق می افته و من بعد از دو سال تحصیل و هزینه کردن مجبورم بیام برم خدمت. اگر اینطور باشه من قبلش میرم خدمت که دیگه با کار پیدا نکردن توی خارج همه چیز زندگیم از بین نره.
از افراد دوست و آشنا که در خارج هستن سوال کردم اکثرا می گن دانشجو هایی که میان خارج (بیشتر آمریکا) معمولا بعدتحصیل همونجا کار پیدا می کنن و موندگار میشن.
رشته من (مدیریت هتل)‌ معمولا همیشه توش کار هست.
به نظرتون با خوب درس خوندن،‌کسب معدل خوب، به دست آوردن تجربه میشه به کار کردن بعد از تحصیل امیدوار شد ؟؟

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - Simon2007 - 15-04-2014

(11-04-2014, 11:39 PM)'Madridista' نوشته:
سلام مرسی از پاسخ همه دوستان.من هم چون سنم کمه (21 سال) دوست دارم که زودتر برم. چون الان با این سن اگر قرار باشه با محیط خو بگیرم، راحت تره. اگر قرار باشه کارهایی انجام بدم که شاید توی ایران هیچوقت انجامشون نمیدادم، راحت تره.
فقط نمیدونم که اگر برم می تونم بعد از تحصیل شغلی پیدا کنم یا مجبور میشم برگردم ؟!!! چون اگر برگردم همون داستان خدمت رفتن اتفاق می افته و من بعد از دو سال تحصیل و هزینه کردن مجبورم بیام برم خدمت. اگر اینطور باشه من قبلش میرم خدمت که دیگه با کار پیدا نکردن توی خارج همه چیز زندگیم از بین نره.
از افراد دوست و آشنا که در خارج هستن سوال کردم اکثرا می گن دانشجو هایی که میان خارج (بیشتر آمریکا) معمولا بعدتحصیل همونجا کار پیدا می کنن و موندگار میشن.
رشته من (مدیریت هتل)‌ معمولا همیشه توش کار هست.
به نظرتون با خوب درس خوندن،‌کسب معدل خوب، به دست آوردن تجربه میشه به کار کردن بعد از تحصیل امیدوار شد ؟؟

سلام
فكر ميكنم سوالتون با عنوان همخواني نداره اما پاسختون مثبته. من توصيه ميكنم اهداف بلند مدت يا بزرگ رو به اهداف كوچك تقسيم كنيد و از الان افقتون كار نباشه. شما خيلي مسير داريد اين رو به سرانجام برسونيد و مطمئن باشيد زمانش كه برسه كار مناسب هم پيدا مي كنيد. الان فقط به اينكه خوب و پر بار درس بخونيد و رزومه عالي داشته باشيد فكر كنيد. خيلي عاليه كه در اين سن به فكر هستيد. 
شادزي

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - civilnima - 20-09-2014

با سلام 
من الان ترم 7 کارشناسی عمران هستم  با معدل 14.8 (فعلا) که البته برای این که معدلم بهتر بشه و فرصت درس خوندن ارشد یا زبان رو داشته باشم می خوام 9 ترم تموم کنم ، زبانم هم سطحش خوبه و با 10 ماه کار کردن میتونم آزمون های زبان روخوب بدم .مقاله ISI هم دارم روش کار میکنم و تا 2 ماه دیگه آماده می شه .و نامزدم هم تقریبا شرایطش مثل من هستش.
حالا سوالم اینه که به نظرتون من برای ارشد (با فاند ) اقدام  به پذیرش بکنم بهتره یا این که این جا بخونم و رزومه رو بهتر کنم تا شانسم بهتر بشه برای دکتری  ؟ (با توجه به این که فاند برای مستر خیلی سخته )
مشکلی که دارم اینه که چون می خوام سربازی برم با ارشد دست کم 4 سال می شه و این 4 سال خیلی سخته این جا موندن .
یک راه حل دیگه ای هم که به ذهنم می رسه اینه که من بعد از کارشناسی برم سربازی و نامزدم هم بره ارشد بخونه ، بعد اون برای دکتری اقدام کنه و من هم برای مستر . 
حالا به طور کلی شما کدوم راه رو پیشنهاد می کنید ؟
1- بعد از کارشناسی برم سربازی و من برای مستر و نامزدم برای دکتری اقدام کنه؟
2-بعد از کازشناسی ، ارشد بگیرم و جفتمون برای دکتری اقدام کنیم ؟
ممنون از لطفتون 

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - نگین میرخسروی - 20-09-2014

(20-09-2014, 12:31 AM)'civilnima' نوشته: با سلام 
من الان ترم 7 کارشناسی عمران هستم  با معدل 14.8 (فعلا) که البته برای این که معدلم بهتر بشه و فرصت درس خوندن ارشد یا زبان رو داشته باشم می خوام 9 ترم تموم کنم ، زبانم هم سطحش خوبه و با 10 ماه کار کردن میتونم آزمون های زبان روخوب بدم .مقاله ISI هم دارم روش کار میکنم و تا 2 ماه دیگه آماده می شه .و نامزدم هم تقریبا شرایطش مثل من هستش.
حالا سوالم اینه که به نظرتون من برای ارشد (با فاند ) اقدام  به پذیرش بکنم بهتره یا این که این جا بخونم و رزومه رو بهتر کنم تا شانسم بهتر بشه برای دکتری  ؟ (با توجه به این که فاند برای مستر خیلی سخته )
مشکلی که دارم اینه که چون می خوام سربازی برم با ارشد دست کم 4 سال می شه و این 4 سال خیلی سخته این جا موندن .
یک راه حل دیگه ای هم که به ذهنم می رسه اینه که من بعد از کارشناسی برم سربازی و نامزدم هم بره ارشد بخونه ، بعد اون برای دکتری اقدام کنه و من هم برای مستر . 
حالا به طور کلی شما کدوم راه رو پیشنهاد می کنید ؟
1- بعد از کارشناسی برم سربازی و من برای مستر و نامزدم برای دکتری اقدام کنه؟
2-بعد از کازشناسی ، ارشد بگیرم و جفتمون برای دکتری اقدام کنیم ؟
ممنون از لطفتون 

سلام
ببینید انتخاب بازه زمانیش با خودتون که کی برید .... 

به هر حال نمره شما زیاد جالب نیست به خصوص برای فاند
من 2 پیشنهاد دارم برای شما
1بعد از کارشناسی ارشد بگیرید و برای دکترا اقدام کنید .
2- در حال حاضر با این شرایط بعضی کشورهای اروپایی مثل اتریش و .. راحت تر با رزومه ونمره شما برخورد میکنند واحتمال پذیرش بالایی از بعضی دانشگاه های اروپایی دارید که البته هزینه تحصیل ندارند و شما باید هزینه زندگیتون رو فقط بدید

انتخاب باشما
Smile .

موفق باشید .

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - hasti.k - 31-10-2014

سلام دوستان
میخواستم اگه کسی میتونه کمکم کنه.من سال دوم ریاضی محض دانشگاه رجایی هستم.در ضمن بورسیه آموزش و پرورش هم هستم.ولی میخوام ازش بیام بیرون.و بالافاصله بعد از مدرک لیسانس میخوام بورسیه بگیرم.به نظرتون توی این 2 یا3سال باید چه کارایی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انجام بدم؟؟[img]images/smilies/sad.gif[/img]

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - ahmadpashaei - 31-10-2014

(31-10-2014, 11:33 PM)'hasti.k' نوشته: سلام دوستان
میخواستم اگه کسی میتونه کمکم کنه.من سال دوم ریاضی محض دانشگاه رجایی هستم.در ضمن بورسیه آموزش و پرورش هم هستم.ولی میخوام ازش بیام بیرون.و بالافاصله بعد از مدرک لیسانس میخوام بورسیه بگیرم.به نظرتون توی این 2 یا3سال باید چه کارایی انجام بدم؟؟[img]images/smilies/sad.gif[/img]

سلام. به آکادمیاکافه خوش اومدین
باید تا حد امکان معدلتون رو بالا بکشید و پایان نامه رو جوری بردارید که به تحقیقات کاربردی که به روز تر هست نزدیک باشه و احیانا مقاله هم در بیاد ازش. در همین حین باید به زبان انگلیسی هم توجه ویژه بکنید. 
پ ن1)این پست شما ربطی به این تاپیک نداره و چون پست اولتون بود ج دادم ولی از مدیران محترم می خوان منتقل کنن به بخش "هیچی از پذیرش نمیدونم" یا هرجایی که خودشون صلاح می دونن.
پ ن2) شما در بخش نتایج پذیرش پروفایل درست کردین که اشتباهه و بی زحمت حذفش کنید آخه اون مربوط قبولی ایران و کنکور نیست  بلکه مربوط به پذیرشهای خارج از کشور میشه. ایشالا وقتی پذیرش گرفتین پرش کنید.
موفق باشید

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج؟ - s.h - 25-12-2014

سلام، اگه من ارشد ایران قبول شم و ثبت نام کنم، و در حین تحصیل پذیرش یه دانشگاه خارجی رو بگیرم (بعد دو ترم  گذشته از ارشد مثلا) باید انصراف بدم؟ اصلا میشه برم؟ شرایط چیه؟ ممنون.