آکادمیا کافه
فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ (/Thread-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - nader - 23-03-2016

(23-03-2016, 06:25 PM)Razi131322 نوشته: ممنون از راهنمایی جامع شما. من هیچ تجربه ایی از خروج از کشور ندارم و تازه می خوام گذرنامه ام رو دربیارم. منظورتون از بلوک توی سفارت چی هست؟ یعنی این مبلغ بنده رو توی سفارت نگه می دارن یا مالیات و اینها ازش برداشته میشه؟ چون تصور بنده اینه که اون مبلغی رو که با خودم می برم اونجا باید هزینه ی اسکان و چند ماه اولیه کنم تا کار پیدا کنم. مسئله ی دیگه اینه که با دوستان همینجا در مورد زودبازده تر بودن زبان فرانسه در مدت یک سال نسبت به آلمانی بحث داشتیم. مایلم دو یا سه کشور با سیستم آموزشی رایگان که زبان فرانسه در اونها کارایی بیشتری داره و به بنده معرفی کنید با سطح مطلوب و مناسب. سوم اینکه طبق اطلاعتم من چون ورودی 90 هستم به مدت 6 سال معافیت تحصیلی دارم و مبلغ وثیقه برای مدت 2 سال ارشد خارج از کشور 8 میلیون تومان هست. آیا بعد از خروج از کشور و تمام شدن مستر، برای کارهای دکتری نیازی نیست که به ایران برگردم؟ منظورم کارهای اداری پیچ در پیچ و بیهوده است. چهارم شرایط گرفتن اقامت چطوری هست؟ واقعاً ممنون میشم جواب این سوالات رو بدید.
تمتم سوالات شما واضخ و مبرهن هست
اما چون زیاد بودش من کلی جواب میدم
بسیار ساده است و در تمامی تایپیک ها ی مربوطه اگه مطالعه کنید در مورد تک تک سوالای شما واسخ داده شده است
۸۰۰۰ یورو تمکین مالی است هزینه ۱ سال زندگی در آلمان
سفارت این پول رو بلوک میکنه و به شما ماهیانه  پرداخت میکنه
زبان آلمانی دوره فوق فشرده ۶ ماهه میتونید به سطح b1 برسید حال شما که مدرک انگلیسی با نمره بالایی دارید و قصد شما کورس های انگلیسی هستش مشکلی نخواهید داشت بنده فقط برای شانس کار و آینده اون رو یک پوئن مثبت دونستم
در مورد معافیت تخصیلی در بخش مربوطه کامل توضیح داده شده است چون حالت های مختلفی اره من فقط اینجا اشاره میکنم بهش:
شما هر سال باید برای تمدید ویزا به ایران بیاید
سنوات شما هم مثل سنوات ارشد در ایران هستش
باید همیشه نظام وظیفه شما رو تایید کنه و معافیت تحصیلی بده
بعد از اتمام درس در آلمان ۱ سال فرصت پیدا کردن شغل داری
بعد پیدا که شد ۳ سال اقامت موقت میدن بهتون و سپس دائم
موفق باشید

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - Razi131322 - 23-03-2016

(23-03-2016, 07:24 PM)nader نوشته: تمتم سوالات شما واضخ و مبرهن هست
اما چون زیاد بودش من کلی جواب میدم
بسیار ساده است و در تمامی تایپیک ها ی مربوطه اگه مطالعه کنید در مورد تک تک سوالای شما واسخ داده شده است
۸۰۰۰ یورو تمکین مالی است هزینه ۱ سال زندگی در آلمان
سفارت این پول رو بلوک میکنه و به شما ماهیانه  پرداخت میکنه
زبان آلمانی دوره فوق فشرده ۶ ماهه میتونید به سطح b1 برسید حال شما که مدرک انگلیسی با نمره بالایی دارید و قصد شما کورس های انگلیسی هستش مشکلی نخواهید داشت بنده فقط برای شانس کار و آینده اون رو یک پوئن مثبت دونستم
در مورد معافیت تخصیلی در بخش مربوطه کامل توضیح داده شده است چون حالت های مختلفی اره من فقط اینجا اشاره میکنم بهش:
شما هر سال باید برای تمدید ویزا به ایران بیاید
سنوات شما هم مثل سنوات ارشد در ایران هستش
باید همیشه نظام وظیفه شما رو تایید کنه و معافیت تحصیلی بده
بعد از اتمام درس در آلمان ۱ سال فرصت پیدا کردن شغل داری
بعد پیدا که شد ۳ سال اقامت موقت میدن بهتون و سپس دائم
موفق باشید
خیلی عذر می خوام. چارت راهنمای پذیرش رو دیدم و یه تصویر کلی از مسیر دارم. جزوه رو هم داونلود کردم. فقط طبق نظر شما ویزای تحصیلی یک ساله هست و بعد از یک سال حتماً باید به ایران برای تمدید مراجعه کرد، درسته؟ من بیشتر مشکلم با قضیه ی سربازی هست در این مورد...

(23-03-2016, 07:52 PM)Razi131322 نوشته: خیلی عذر می خوام. چارت راهنمای پذیرش رو دیدم و یه تصویر کلی از مسیر دارم. جزوه رو هم داونلود کردم. فقط طبق نظر شما ویزای تحصیلی یک ساله هست و بعد از یک سال حتماً باید به ایران برای تمدید مراجعه کرد، درسته؟ من بیشتر مشکلم با قضیه ی سربازی هست در این مورد...

بله سال بعد برای تمدید ویزا باید بازم بیاید و تمکین مالی هم ارايه بدید دوباره
سربازی مشکلی نخواهید داشت شنوات شما مث سنوات فوق لیسانس در داخل ایرن خوهد بود

موفق باشید

(23-03-2016, 07:57 PM)nader نوشته: بله سال بعد برای تمدید ویزا باید بازم بیاید و تمکین مالی هم ارايه بدید دوباره
سربازی مشکلی نخواهید داشت شنوات شما مث سنوات فوق لیسانس در داخل ایرن خوهد بود

موفق باشید

پس برای دو سال تحصیل بنده باید 2 بار 8000 یورویی به سفارت پرداخت کنم. این مبلغ واقعاً زیاده. من نهایتاً بتونم 40 میلیون تومن فراهم کنم. منظورم این بود کل مبلغ 35 الی 40 میلیون تومن برای دو سال تحصیل مناسب هست؟ هیچ راه دیگه ایی نیست؟ مثلاً این 8هزار یورو(حدود 29میلیون تومن) رو یکبار بدم به سفارت و سال دوم خودم کار کنم و درآمد داشته باشم. ببخشید برای سوالات مبتدیانه.

در ضمن اگر بتونید کشورهایی که زبان فرانسه در اونها کاربردی ترن و نظام رایگان دانشگاهی دارن رو معرفی کنید تا بنده کم کم شروع کنم.

(23-03-2016, 08:51 PM)Razi131322 نوشته: پس برای دو سال تحصیل بنده باید 2 بار 8000 یورویی به سفارت پرداخت کنم. این مبلغ واقعاً زیاده. من نهایتاً بتونم 40 میلیون تومن فراهم کنم. منظورم این بود کل مبلغ 35 الی 40 میلیون تومن برای دو سال تحصیل مناسب هست؟ هیچ راه دیگه ایی نیست؟ مثلاً این 8هزار یورو(حدود 29میلیون تومن) رو یکبار بدم به سفارت و سال دوم خودم کار کنم و درآمد داشته باشم. ببخشید برای سوالات مبتدیانه.
بنده عرض کردم که 
شما میتونی اونجا کار کنید شما نهایتا اگه زرنگ باشی تو کل ۲ سال ۴۰۰۰ یورو هم از جیب خودت نخواهی داد 
اونجا میتونی کار کنی و دست به این پولم نزنی جز روزای اول که هنوز نا واردی 
اما با کار کردن همه هزینه ها پوشش داده میشه
شما در تمدید وایزای سال دوم هم باز باید اون تمکین مالیت رو نشون بدی
چه خرج کرده باشی چه نکرده باشیش

(23-03-2016, 08:53 PM)Razi131322 نوشته: در ضمن اگر بتونید کشورهایی که زبان فرانسه در اونها کاربردی ترن و نظام رایگان دانشگاهی دارن رو معرفی کنید تا بنده کم کم شروع کنم.

خود فرانسه و بعضی از دانشگاه های بلژیک و بعضی دانشگاه های کانادا
اینا دانشگاه های فرانسه زبان دارند
سیستم آموزش رایگانشو دقیق اطلاع ندارم

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - Razi131322 - 24-03-2016

(23-03-2016, 09:35 PM)nader نوشته: خود فرانسه و بعضی از دانشگاه های بلژیک و بعضی دانشگاه های کانادا
اینا دانشگاه های فرانسه زبان دارند
سیستم آموزش رایگانشو دقیق اطلاع ندارم

من دانشگاه هلسینکی رو پیدا کردم که ظاهرا کاملاً رایگان هست، کورس انگلیسی داره و اجازه ی 20 ساعت کار هفتگی و امکان اقامت پس از تحصیل. نظر شما در مورد این دانشگاه و شرایط کار پارت تایم در هلسینکی چیه؟ در ضمن توی بازه ی زمانی اپلیکیشن زده اواسط دسامبر 2016 تا آخر ژانویه ی 2017 یعنی پذیرش برای ترم بهار خواهد بود درسته؟. توی این فاصله من فقط میتونم اینترنتی درخواست بدم و منتظر باشم تا جواب بگیرم و بعد برای مدارک اقدام کنم؟

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - مهمان - 02-12-2016

سلام.. من هم در چنین شرایطی قرار دارم و واقعا نمیدونم ارشد و اینجا بخونم یا برم؟ فارغ التحصیل عمران ام با معدل داغون ولی برای رفتن از آلمان میتونم فاند بگیرم. خیلی شرایط سختیه ک نمیدونم چی رو انتخاب کنم! ضمن اینکه شنیدم برای دکترا خیلی از افراد مجیور شدن دوباره اونجا مستر بخونن تا قبول کنن. Sad((((

RE: فوق لیسانس در ایران یا خارج کشور؟ - Torkan - 02-12-2016

(02-12-2016, 09:59 PM)مهمان نوشته: سلام.. من هم در چنین شرایطی قرار دارم و واقعا نمیدونم ارشد و اینجا بخونم یا برم؟ فارغ التحصیل عمران ام با معدل داغون ولی برای رفتن از آلمان میتونم فاند بگیرم. خیلی شرایط سختیه ک نمیدونم چی رو انتخاب کنم! ضمن اینکه شنیدم برای دکترا خیلی از افراد مجیور شدن دوباره اونجا مستر بخونن تا قبول کنن. Sad((((

درود

خیلی از افراد مجبور شدن چنین کاری بکنن درست نیست! شاید تعدادشون محدود باشه.
اگر هزینه مساله ای نیست و یا فاند رو مطمینید میگیرید فوق سهله دیپلم رو هم باید خارج از ایران گرفتSmile
دیگه تحلیلش با خودتون