آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - مهمان - 07-05-2017

سلام کدوم کشور اروپایی برای سفارت اذیت نمی کنه ؟
میخوام برای  فرصت مطالعاتی اقدام کنم
سپاس

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - automotive - 07-05-2017

(07-05-2017, 12:16 PM)مهمان نوشته: سلام کدوم کشور اروپایی برای سفارت اذیت نمی کنه ؟
میخوام برای  فرصت مطالعاتی اقدام کنم
سپاس
سلام
برای روادید دانشجویی اگر پرونده متقاضی مشکل خاصی نداشته باشه و توانایی مالی به سفارت اثبات بشود، احتمال دریافت روادید بالا خواهد بود.
وجود فامیل درجه یک، اقدام به همراه همسر و فرزند و سن بالا از جمله مواردی هستند که احتمال دریافت روادید را کاهش می‌دهند.

RE: تفاوت فاند و بورسیه و اسکالرشیپ و فلوشیپ و ... - مهمان - 19-05-2017

سلام.من ارشد حشره شناسی پزشکی با معدل بالای 17 و کارشناسی گیاهپزشکی با معدل بالای 18 (هر دو مقطع در دانشگاه دولتی) هستم. در حال حاضر دارم زبان میخونم تا مدرک آیلتس بگیرم. یک مقاله سابمیت شده داخلی دارم. برای phd کدوم کشورها رو پیشنهاد میدید؟ البته دانشگاههایی با هزینه های کمتر. چون از نظر مالی از طرف کسی حمایت نمی شوم.

با تشکر

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - shotole - 27-07-2017

سلام من فارق التحصیل مهندسی صنایع با معدل 17.15 از دانشگاه آزاد بروجرد در مقطع کارشناسی هستم. با توجه به اینکه تیر ماه فارق التحصیل شدم یک سال فرجه دارم
که برای کارهای مهاجرت اقدام کنم میخواستم بدونم :
1.شانسم برای پذیرش چقدره
2.چه کشور هایی مناسب هستن برام با توجه به اینکه به کنترل پروژه علاقه دارم و با نرم افزاراش آشنا هستم (البته به مباحث دیگه بی علاقه نیستم)
3.چه موقع باید برای پذیرش اقدام کنم ؟ یعنی ترم های اونجا کی شروع میشن ؟ با توجه به اینکه من تا تیر ماه سال دیگه فرصت دارم
درضمن من زبانم متوسطه و میخوام یه دوره ی فشرده برای آیلتس شرکت کنم که فکر میکنم 4-5 ماه طول میکشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
و سوال اخر اینکه میشه به موسسات مورد تایید وزارت علوم اعتماد کرد که در زمینه ی مهاجرت فعالیت میکنن؟
ببخشید که طولانی شد

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Saeedssh - 04-08-2017

سلام دوستان من در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی در دانشگاه سراسری شهرستان مشغول به تحصیل هستم و شرایطم به صورت زیر هست و اینکه می خوام واسه یه دانشگاه معتبر آمریکا یا کانادا واسه پاییز ۲۰۱۸ اپلای کنم لطفا راهنماییم کنید.
معدل: ۱۸.۲۰ و شاگرد اول طی سه سال متوالی
مقاله داخلی: ۳ تا که همشون به صورت ارائه بوده (و نه پوستر) اسم اول
مقاله ISI: دو تا که سابمیت شدن و قراره که تا بهمن ماه در مجلات معتبر چاپ بشن. (کار مشترک با یکی از دانشگاه های فنلاند) و اسم منم اول هست در دو مقاله.
دو بار تجربه شرکت در مسابقات ملی کمیکار داشتم با رتبه خوب.
۳ سال تجربه TA (Teaching Assistant درس تخصصی رشته ترمودینامیک مهندسی شیمی
از دو استادیار و مدیرگروه دانشکده هم توصیه نامه دارم.
برای آیتلس هم دارم میخونم تا آخر سال سعی میکنم ۶.۵ تا ۷ بگیرم.
سه تا نرم افزار تخصصی رشته هم مدرک دارم (هایسیس متلب فلوئنت)

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Torkan - 04-08-2017

(04-08-2017, 01:19 AM)Saeedssh نوشته: سلام دوستان من در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی در دانشگاه سراسری شهرستان مشغول به تحصیل هستم و شرایطم به صورت زیر هست و اینکه می خوام واسه یه دانشگاه معتبر آمریکا یا کانادا واسه پاییز ۲۰۱۸ اپلای کنم لطفا راهنماییم کنید.
معدل: ۱۸.۲۰ و شاگرد اول طی سه سال متوالی
مقاله داخلی: ۳ تا که همشون به صورت ارائه بوده (و نه پوستر) اسم اول
مقاله ISI: دو تا که سابمیت شدن و قراره که تا بهمن ماه در مجلات معتبر چاپ بشن. (کار مشترک با یکی از دانشگاه های فنلاند) و اسم منم اول هست در دو مقاله.
دو بار تجربه شرکت در مسابقات ملی کمیکار داشتم با رتبه خوب.
۳ سال تجربه TA (Teaching Assistant درس تخصصی رشته ترمودینامیک مهندسی شیمی
از دو استادیار و مدیرگروه دانشکده هم توصیه نامه دارم.
برای آیتلس هم دارم میخونم تا آخر سال سعی میکنم ۶.۵ تا ۷ بگیرم.
سه تا نرم افزار تخصصی رشته هم مدرک دارم (هایسیس متلب فلوئنت)

درود
ایالات متحده که  gre میخواد این از این. اگر قصد امریکا دارین باید gre بدین. رزومتون خوب هست. ایلتس رو هم سعی کنین همون 7 رو بیارید. مقاله داخلی در رزومه میاد ولی isi ها چاپ بشه دستتون برا استاد پیدا کردن بازتره.
برا کانادا دنبال استاد باشید به نظرم ارشد رو برید اونجا بعد دکتری امریکا. برا مقطع ارشد فاند کامل گرفته واقعا سخت هست چون اساتید و دانشگاه ها مایلند پولی که میدن به ثمر بشینه برا تز دکتری و مقالات.
وگرنه اگر میخواید امریکا برید همون مستقیم دکتری اپلای کنید با gre خوب میتونید فول فاند بشید.
درست اپلای کنید.

(04-08-2017, 08:53 AM)Torkan نوشته: درود
ایالات متحده که  gre میخواد این از این. اگر قصد امریکا دارین باید gre بدین. رزومتون خوب هست. ایلتس رو هم سعی کنین همون 7 رو بیارید. مقاله داخلی در رزومه میاد ولی isi ها چاپ بشه دستتون برا استاد پیدا کردن بازتره.
برا کانادا دنبال استاد باشید به نظرم ارشد رو برید اونجا بعد دکتری امریکا. برا مقطع ارشد فاند کامل گرفته واقعا سخت هست چون اساتید و دانشگاه ها مایلند پولی که میدن به ثمر بشینه برا تز دکتری و مقالات.
وگرنه اگر میخواید امریکا برید همون مستقیم دکتری اپلای کنید با gre خوب میتونید فول فاند بشید.
درست اپلای کنید.
ممنون از پاسختون به نظر شما اگه ایران بمونم و بتونم واسه ارشد یکی از دانشگاه های تهران قبول شم و بعد واسه دکتری اقدام کنم بهتره یا همین حالا برم؟؟؟

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Torkan - 04-08-2017

(04-08-2017, 11:36 AM)Saeedssh نوشته: ممنون از پاسختون به نظر شما اگه ایران بمونم و بتونم واسه ارشد یکی از دانشگاه های تهران قبول شم و بعد واسه دکتری اقدام کنم بهتره یا همین حالا برم؟؟؟

خواهش میکنم
فاند براتون تا چه حد مهم هست. تاکید دارم اگر مشکل هزینه زیادی ندارید همین الان تشریف بیارید خارج از ایران! حتی اگر مشکل هزینه دارید اگر اون مقالاتتون چاپ بشه و نمره زبان بالایی بیارید در کانادا میتونید استاد پیدا کنید. حتی امریکا میشه رفت با نیمچه فاند برای ترم اول مستر بعد فول فاند شد با نشان دادن خود! حتی ترکیه چد تا دانشگاهش واقعا سطح تحقیقاتشون بالاست و فاند خوبی هم میدن برا مستر. اروپا رو خیلی توصیه نمیکنم. من باشم قطعا ارشد رو خارج از ایران میخونم. حالا هر جا شد (بالتبع با رزومه شما اگر اون شرایط هم فراهم بشه که گفتم هر جا منظور جاهای متوسط به بالاست)
سطح تدریس و به خصوص تحقیق در خارج از ایران واقعا چند سر و گردن بالاتر از ایران هست به دلایلی که تکرار مکررات میشه گفتنش.

(04-08-2017, 12:03 PM)Torkan نوشته: خواهش میکنم
فاند براتون تا چه حد مهم هست. تاکید دارم اگر مشکل هزینه زیادی ندارید همین الان تشریف بیارید خارج از ایران! حتی اگر مشکل هزینه دارید اگر اون مقالاتتون چاپ بشه و نمره زبان بالایی بیارید در کانادا میتونید استاد پیدا کنید. حتی امریکا میشه رفت با نیمچه فاند برای ترم اول مستر بعد فول فاند شد با نشان دادن خود! حتی ترکیه چد تا دانشگاهش واقعا سطح تحقیقاتشون بالاست و فاند خوبی هم میدن برا مستر. اروپا رو خیلی توصیه نمیکنم. من باشم قطعا ارشد رو خارج از ایران میخونم. حالا هر جا شد (بالتبع با رزومه شما اگر اون شرایط هم فراهم بشه که گفتم هر جا منظور جاهای متوسط به بالاست)
سطح تدریس و به خصوص تحقیق در خارج از ایران واقعا چند سر و گردن بالاتر از ایران هست به دلایلی که تکرار مکررات میشه گفتنش.
فاند خیلی واسم مهمه مشکلم همین هست لطفا در این رابطه راهنمایی بفرمایید و این که اگه واسه امریکا اپلای کنم ایا مشکل رفت و امد به ایران ر ندارم واسه ویزا؟؟؟

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - comboy - 04-08-2017

(04-08-2017, 02:08 PM)Saeedssh نوشته: فاند خیلی واسم مهمه مشکلم همین هست لطفا در این رابطه راهنمایی بفرمایید و این که اگه واسه امریکا اپلای کنم ایا مشکل رفت و امد به ایران ر ندارم واسه ویزا؟؟؟

مشکل رفت و آمد فقط یک هفته بود، اگه نذاشتن برین می تونین از خانم انوشه انصاری درخواست کنین به جای شما برن.
اصلن ما نریم آمریکا آینده علم به خطر می افته.
خبرگزاری مهر