آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - HajEbrahim - 10-11-2014

سلام. من کارشناسی ارشد برق قدرت خودم رو از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گرفتم. معدلم 18.49 هستش با نمره پایان نامه 19.7. یه مقاله ISC توو یکی از ژورنال های مالزی دارم با دوتا کنفرانسی داخلی که یکیشون بین المللی هستش. معدل کارشناسی من هم 17.67 بوده. زبان انگلیسی من زیاد جالب نیست. شانس من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا چطوره؟

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Andre - 10-11-2014

(27-10-2014, 01:44 PM)'masume-civil' نوشته: سلام، ممنون میشم راهنماییم کنید؛
من فارغ التحصیل ارشد عمران گرایش آب و سازه هیدرولیکی از دانشگاه صنعتی اصفهانم. معدلم 15.96 شده و دوتا مقاله ی داخلی داشتم تا حالا. الته واسه مقاله ی ISI  میخوام اقدام کنم. امتحات زبان هنوز ندادم ولی تو برنامم هست که تا 10 ماه دیگه امتحان بدم. میخوام بدونم واسه مقطع دکترا کدوم کشورها میتونم اقدام کنم؟ با توجه به اینکه میخوام فاند کامل داشته باشم (این موضوع خیلی مهمه واسم).
در ضمن اگه سابقه ی کار تو شرکتای مهندسین مشاور و سابقه ی تدریس تو دانشگاه داشته باشم، کمکم میکنه؟

ابتدا اینکه از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل شدید و معدلتون هم متوسط است. انتظار میره که شرایط مشابهی نیز برای مقطع کارشناسی برقرار باشه. در اینصورت، با داشتن نمره زبان و GRE شانص خودتون رو دارید. طبیعتاً کسب نمره مناسب در این آزمون ها می تونه شما رو به هدفتون نزدیک تر کنه. قطعا از سابقه کار خود مدرک تهیه کنید و به ترجه و تأیید نیز برسد. چون رشته تون مهندسی این سابقه کار مرتبط بسیار مهم است. 

چون درخواست کرده بودید پاسخ دادم. مطمئناً دوست خوبمون M1KE با توجه به تجربه خودشون میتونه راهنمایی بهتری ارائه کنند.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - M1KE - 10-11-2014

معدل هاتون که خیلی خوبه و این کارتون رو تا حد زیادی ساده می کنه. می بایست بیشتر انرژی تون رو روی بهبود زبان تون بگذارید و در تافل یا آیلتس به سطح 100 یا 7.0 برسونید و همین طور برای اینکه انتخاب هاتون بیشتر باشه به ویژه برای دانشگاه های آمریکا و تا حدی کانادا در GRE هم نمره بالای 310 بیارین. با این شرایط به نظرم امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه های ممتاز هم وجود داره. اگر بتونید افرادی رو پیدا کنید که زمینه های کاری شون مشابه شما باشه شانش تون هم بالاتر میره ولی در ابتدا می بایست زبان تون رو بهبود بدین.

(10-11-2014, 01:01 AM)'HajEbrahim' نوشته: سلام. من کارشناسی ارشد برق قدرت خودم رو از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گرفتم. معدلم 18.49 هستش با نمره پایان نامه 19.7. یه مقاله ISC توو یکی از ژورنال های مالزی دارم با دوتا کنفرانسی داخلی که یکیشون بین المللی هستش. معدل کارشناسی من هم 17.67 بوده. زبان انگلیسی من زیاد جالب نیست. شانس من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا چطوره؟

همونطور که Andre عزیز هم گفتن معدل هاتون به نسبت خوبه. بیشتر کشورهای دنیا گرایش های هیدرولیکی عمران رو دارند منتهی ممکنه دقیقا به اسم Hydraulic Structures نباشه و به شکل رشته مادر Hydraulic Engineering باشه و اگر تمایل داشتین روی موضوع سازه های هیدرولیکی با استادتون کار کنید. رشته Hydrotechnical Engineerng رو هم دیدم برخی دانشگاه ها دارند که در اون گرایش عمران هم می تونید این نوع کارها رو انجام بدین. در کل اگر بتونید زبان تون رو بهبود بدین و به حدودی که برای دوست بالایی اشاره کردم برسونید فکر نمی کنم مشکل زیادی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا یا آمریکای شمالی داشته باشید. انتخاب بین کشورشون به اهداف بلندمدت شما در اون کشورها و رتبه دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتین بستگی داره.

(27-10-2014, 01:44 PM)'masume-civil' نوشته: سلام، ممنون میشم راهنماییم کنید؛
من فارغ التحصیل ارشد عمران گرایش آب و سازه هیدرولیکی از دانشگاه صنعتی اصفهانم. معدلم 15.96 شده و دوتا مقاله ی داخلی داشتم تا حالا. الته واسه مقاله ی ISI  میخوام اقدام کنم. امتحات زبان هنوز ندادم ولی تو برنامم هست که تا 10 ماه دیگه امتحان بدم. میخوام بدونم واسه مقطع دکترا کدوم کشورها میتونم اقدام کنم؟ با توجه به اینکه میخوام فاند کامل داشته باشم (این موضوع خیلی مهمه واسم).
در ضمن اگه سابقه ی کار تو شرکتای مهندسین مشاور و سابقه ی تدریس تو دانشگاه داشته باشم، کمکم میکنه؟

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Mohammadsr - 11-11-2014

سلام من دانشجو رشته کارشناسی پیوسته مهندسی معماری دانشگاه آزاد هستم معدلم هم بالای 18 هست مدرک آیلتس هنوز ندارم ولی با فرض این که نمره آیلتسم هم 6.8 هست و مقاله های زیاد و خوبی داشته باشم شانسم در حالت کلی صرف نظر از کشور مقصد چقدره؟ شانسم برای کشور کره جنوبی چقدره ؟

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - masume-civil - 11-11-2014

با تشکر  از شما که وقت گذاشتین و جواب دادین Smile
یه سوال دیگه دارم، من نفر سوم ورودی مون شدم تو ارشد، با توجه به اینکه سطح معدلای دانشگاه صنعتی اصفهان پایینِ، به نظرتون ذکر این مورد که نفر سوم بودم تاثیری داره؟ نمره ی پایان نامه چطور؟ نمره ی پایان نامم 19.9 شده

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Andre - 11-11-2014

(11-11-2014, 05:40 PM)'masume-civil' نوشته: با تشکر  از شما که وقت گذاشتین و جواب دادین Smile
یه سوال دیگه دارم، من نفر سوم ورودی مون شدم تو ارشد، با توجه به اینکه سطح معدلای دانشگاه صنعتی اصفهان پایینِ، به نظرتون ذکر این مورد که نفر سوم بودم تاثیری داره؟ نمره ی پایان نامه چطور؟ نمره ی پایان نامم 19.9 شده

به نظر من شما فعلاً روی مسائل مربوط به زبان متمرکز کنید. چیز که گذشته که نمیشه تغییرش داد. دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از 5 دانشگاه برتر ایرانه. اساتید معمولاً دانشگاهای ایران رو می شناسند و نگران این موضوعات نباشید.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - masume-civil - 13-11-2014

آقای Andre بازم ممنون. من یه سوال دیگه بپرسم اگه میشه [img]images/smilies/shy.gif[/img] 
من یه دوستی تو دانشگاه کلگری دارم که میگه چون معدلت زیر 16 شده نمیتونی واسه phd اقدام کنی یعنی شانس زیادی ندارم به نظرش، میگه بیا 1بار دیگه مستر بخون. معدل کل کارشناسیم 15.6 شده از دانشگاه اصفهان ولی 2 سال آخر بالای 16 بوده. حالا به نظر شما من روی رشته ی خودم واسه دکتری تمرکز کنم یا با توجه به این حرفی که دوستم زده روی یکی دیگه از گرایشای عمران مثل زلزله کار کنم و یه مقاله بدم و واسه مستر اقدام کنم؟ (دو راهیِ خیلی بزرگیه واسه من، البته لازم به ذکرِ که من هم رشته ی خودمُ خیلی دوست دارم هم به زلزله خیلی علاقه مندم)
ببخشید که پر حرفی کردم و میدونم که سؤالم بخش اعظمش برمیگرده به تصمیماتِ خودم ولی میخواستم یه راهنمایی از شما هم گرفته باشم.
ممنون

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Andre - 13-11-2014

(13-11-2014, 11:22 PM)'masume-civil' نوشته: آقای Andre بازم ممنون. من یه سوال دیگه بپرسم اگه میشه [img]images/smilies/shy.gif[/img] 
من یه دوستی تو دانشگاه کلگری دارم که میگه چون معدلت زیر 16 شده نمیتونی واسه phd اقدام کنی یعنی شانس زیادی ندارم به نظرش، میگه بیا 1بار دیگه مستر بخون. معدل کل کارشناسیم 15.6 شده از دانشگاه اصفهان ولی 2 سال آخر بالای 16 بوده. حالا به نظر شما من روی رشته ی خودم واسه دکتری تمرکز کنم یا با توجه به این حرفی که دوستم زده روی یکی دیگه از گرایشای عمران مثل زلزله کار کنم و یه مقاله بدم و واسه مستر اقدام کنم؟ (دو راهیِ خیلی بزرگیه واسه من، البته لازم به ذکرِ که من هم رشته ی خودمُ خیلی دوست دارم هم به زلزله خیلی علاقه مندم)
ببخشید که پر حرفی کردم و میدونم که سؤالم بخش اعظمش برمیگرده به تصمیماتِ خودم ولی میخواستم یه راهنمایی از شما هم گرفته باشم.
ممنون

عرض کنم که حداقل معدل برای دانشگاه 15 هست.
http://grad.ucalgary.ca/prospective/admissions/international-admission-requirements/continent/asia/iran
دیگه اینکه مستر هم خوبه. خوب همیشه حساسیت ها کمتره رو این دوره. پایان نامه و پروژهای دکتری با ارشد خیلی فرق داره واسه همین بیشتر دنیا حساسیت هست که آیا دانشجو میتونه از پس اینکار بربیاد یا نه. درکل دانشگاههای آلبرتا خیلی سختگیرن. تصمیم گیری با خودتونه. اگر استاد پیدا نکردین، می تونین واسه مستر اپلای کنین.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - aftab m - 25-11-2014

سلام
ببخشید من ترم 3 ارشد بازرگانی شاخه بازاریابی هستم میشه منو راهنمایی کنید من موضوع مقاله ام برا پایان ام رو باید عوض کنم میشه تو موضوع منو راهنمایی کنید من میخوام پذیرش برا آلمان یا انگلیس بگیرم لطفا یه موضوع خیلی خوب که بتونم برا دکترا پذیرش بگیرم
با تشکر

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - saaaaam - 26-11-2014

'aftab m dateline='' نوشته: سلام
ببخشید من ترم 3 ارشد بازرگانی شاخه بازاریابی هستم میشه منو راهنمایی کنید من موضوع مقاله ام برا پایان ام رو باید عوض کنم میشه تو موضوع منو راهنمایی کنید من میخوام پذیرش برا آلمان یا انگلیس بگیرم لطفا یه موضوع خیلی خوب که بتونم برا دکترا پذیرش بگیرم
با تشکر

سلام دوست عزیز
در فنلاند بیشتر تحقیقات در زمینه بازاریابی بین فرهنگهای مختلف هست و بکارگیری تکنیکهای مدیریت دانش و اطلاعات در سازمانها بنظرم در مورد ikm تحقیق کنید کلی ایده پیدا می کنید