آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - ariana - 15-05-2013

سلام
اینکه خیلی بد شد [img]images/smilies/sad.gif[/img]
خوب اینم یک نوع گرایش مدیریته  آخه چرا قبول ندارن، ضمنا گرایشم بازاریابیه...
یعنی هیچ دکترایی نمیتونم شرکت کنم..؟ من دکترای جهانگردی دوست دارم.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - spt - 16-05-2013

(15-05-2013, 10:41 PM)'ariana' نوشته: سلام
اینکه خیلی بد شد [img]images/smilies/sad.gif[/img]
خوب اینم یک نوع گرایش مدیریته  آخه چرا قبول ندارن، ضمنا گرایشم بازاریابیه...
یعنی هیچ دکترایی نمیتونم شرکت کنم..؟ من دکترای جهانگردی دوست دارم.

ببینید این یکم بحث تخصصی میشه که شاید اینجا خیلی خوب نباشه ادامه دادنش...
اما به طور کلی من به همه میگم! دکترا خیلی خیلی جزئی تره موضوعش و خاص تر...   شما هزاران موضوع رو میتونید اسمش رو بزارید مدیریت، مثلا دکترای مهندسی مکانیک خیلی خیلی گنده هست، باید تخصصی تر فکر کنید برای دکترا...   حالا از بین رشته های مختلف گسترده ترینش همین مدیریت هست...   شما فرمودید بازاریابی! باید بگم اصلا بازاریابی کلا ربطی به مدیریت نداره و به بیزینس ربط داره!!   
مطمئنا شما میتونید دکترا بخونید اما اول باید رشته ی مورد نظرتون رو بشناسید و بعدش بر اساس اون اپلای کنید...   اگه سوالی داشتید توی انجمن مدیریت مطرح کنید لطفا که اینجا رو شلوغ نکنیم   Smile

اما من به همه ی دوستان میگم، برای دکترا اول باید بدونید دقیقا دنبال چی هستید و ریسرچ اینترستتون چیه و بعدش دنبالش بگردید...  در غیر اون صورت زحمتتون خیلی الکی زیاد میشه...   
موفق باشید  Smile

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - elhamme - 16-05-2013

درود. وقت بخیر
من این سوالو برای یکی از دوستام می پرسم.
رشتشون بیوتکنولوژی هستش و معدل لیسانسشون 16.57 از دانشگاه سراسری و معدل ارشدشون 18.70 هستش از دانشگاه بوعلی.نمره آیلتس7 و یک مقاله در دست تهیه دارند .می تونن توصیه نامه هم بگیرن .آیا امکان فول فاند دارند از دانشگاه های آمریکا یا استرالیا؟
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Babak - 17-05-2013

در دانشگاه‌های امریکا نمره GRE خیلی مهمه و بدون نمره GRE نمی‌شه به راحتی اظهارنظر کرد، اما صرف‌نظر از GRE سایر شرایط ایشون خوبه و اگر نمره خوبی در GRE بیارند شانس پذیرش و فاند از امریکا رو دارند. من در مورد استرالیا خیلی اظهارنظر نمی‌کنم، اما تا اونجا که خبر دارم در استرالیا داشتن مقاله خوب برای پذیرش و فاند در مقطع دکترا مهمه و با توجه به این که ایشون هنوز مقاله‌ای ندارند، شاید پذیرش و فاند از استرالیا یک مقدار مشکل باشه.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - aaa2008 - 21-05-2013

با سلام
با شرایط زیر من میتونم جایی فاند بگیرم؟
معدل لیسانس :14.20
معدل فوق لیسانس:15.20
دانشگاه:هر دو سراسری
مقاله و نمره زبان فعلا ندارم

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - spt - 21-05-2013

(21-05-2013, 07:48 PM)'aaa2008' نوشته: با سلام
با شرایط زیر من میتونم جایی فاند بگیرم؟
معدل لیسانس :14.20
معدل فوق لیسانس:15.20
دانشگاه:هر دو سراسری
مقاله و نمره زبان فعلا ندارم

سلام دوست عزیز و خوش آمدید    Smile
رشته تون چیه؟ 
معدلتون خیلی خوب نیست اما اگه رشته ی خوبی داشته باشید با نمره زبان خوب شاید بتونید فاند بگیرید...
لطفا یکم اطلاعات بیشتر بدید از شرایطتون..

موفق باشید   Smile

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - aaa2008 - 21-05-2013

ببخشید فراموش کردم
رشته من مهندسی مکانیک هست و دارم برای ielts میخونم
احتمالا در اینده نزدیک یکی دو تا مقاله بتونم داشته باشم
با تشکر

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - moji.ndr - 23-05-2013

سلام
بنده قصد دارم توی top 10 دانشگاه های آمریکا پذیرش با fund بگیرم تا pHd اگه شد ادامه بدم  رشته بنده کامپیوتره فعلا  کاردانی
دولتی  و دارم برای کاردانی به کارشناسی می خونم از لحاظ  بار علمی و هوشی تو رشتهم عالی هستم زمینه تخصصی من (برنامه نویسیه)   از  15 سالگی وارد این بحث  و محثا شدم معدلم هم خوبه  و قصد دارم برای 2 سال بعدم اگه کارشناسیمو گرفتم قبلش کار های خارج رفتن ... رو انجام بدم زبانم دارم می خونم
و فعلا قصد اینکه 2 سال وقتمو صرف سربازی کنم (می دونید که فراموشی و.... ) وضعیت مالیم زیاد جالب نیس 
راهنمایی کنید  ؟مقاله ای چیزی باید بنویسم؟ چیکار باید بکنم ؟

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - Shahrouz - 23-05-2013

درود 
به نظرم واقع بینانه تصمیم بگیرید. در هر حال اگر برایتان این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است، معدل بسیار عالی کارشناسی و ارشد، نمرات زبان (تافل و جی ار ای بسیار خوب) و مقالات های کوالیتی بایدهای دانشگاههای تاپ 10 آمریکا هستند. در برنامه ریزی خود این مسائل را لحاظ کنید. مهمترین مسئله در حال حاضر معدل بالاست. این مسئله را جدی بگیرید.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد(صرف نظر از کشور مقصد) - atefeh_J - 31-05-2013

با سلام
من کارشناسی فیزیک با معدل 14.69 و ارشدم در رشته فوتونیک با معدل 16.71 تمام کردم 5 مقاله داخلی 2کنفرانس بین المللی و 1 ژورنال دارم که ژورنال هنوز اکسپتش نیامده. زبان هم کانون  5 سال پیش تمام کردم و دیگه سراغش نرفتم.
تو کنفرانسی که رفته بودم رنیس هیئت مدیره کنفرانس یک پروفسور کانادایی بود که خیلی از کار من خوشش امده بود و به من گفت هر وسیله ای بخوای برات تهیه می کنم و میفرستم!!! من براشون ایمیل زدم که می خوام پذیرش بگیرم و ایشون گفتن شرایط دانشگاهشون چیه بعد از ان هم ایمیل زدم که استاد راهنمای من میشید و پاسخی ندادند. تا چند روز پییش که من برایشان ایمیل زدم که وسیله لازم دارم برای تستهام ایشان هم در پاسخ گفتن برات میفرستم مشخصات وسایلت را بگو..
ببخشید طولانی شد من چند تا سوال دارم
1-با شرایط من امکانی که بتونم بورس بگیرم چقدر است؟؟کلاس زبان آیلتس تازه شروع کردم بروم(برای آزمون آزمایش که رفتم 5 بودم)
2-به نظرتان می تونم روی این استادی که توضیحش را دادم فکر کنم و دانشگاه ایشون اقدام کنم؟؟خودم احساس می کنم از کاره من خوشش آمده که وسیله رایگان می خواد برام بفرسته- یا کلا بیخیال ایشون بشم و جاهای دیگه اقدام کنم؟؟
3-برای  گرفتن نمره 7 آیلتس چند ماه باید سرمایه گذاری کنم؟؟
ممنون از لطفتان