آکادمیا کافه
باز کردن حساب بانکی بدون SSN در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: باز کردن حساب بانکی بدون SSN در امریکا (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-SSN-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

باز کردن حساب بانکی بدون SSN در امریکا - mahyarelc - 30-09-2011

درود
همونطوری که میدونین مهمترین ID در امریکا Social Security Number هست؛که برای خیلی موارد (باز کردن حساب، گرفتن Driving license ...) بکار میره. البته میشه از طرقی بدون SSN هم این کارها رو انجام داد.
برای باز کردن حساب بانکی، معمولا بانکهای امریکا SSN رو برای افتتاح حساب میخوان که اگه شما حقوقی دریافت نمیکنین، قاعدتا SSN ندارین.
بعضی بانکها هستن که ID آلترناتیو TIN - Tax Identification Number رو قبول میکنن (همراه با بقیه مدارک مورد نیازشون مثل پاسپورت و ... که دانشجوی اینترنشنال داره با خودش)
برای درخواست این ID شرط خاصی لازم نیست و شما میتونین براش معمولا در Department of Treasury, Internal revenue Service اپلای کنید...نکته مهم اینه که نباید درحواست SSN داده باشید تا بتونید برای این ID اپلای کنید
دریافت TIN معمولا 5-6 هفته طول میکشه.برای بانکهایی که TIN رو قبول دارن معمولا اگر کپی درخواست TIN رو ارائه بدین، حساب باز میکنن با این شرط که تا مدت معینی (مثلا 2 ماه) TIN رو ارائه بدید (درغیر این صورت اکانت رو freeze میکنن)
بانکهای معدودی هم هستن که بدون TIN و SSN خساب باز میکنن
دو تا بانکی که من میشناسم Bank of America و Chase هستن
معمولا با مدارکتون و برگه ای که نشون بده شما در امریکا دارین زندگی میکنین (مثلا برگه اجاره محل زندگی) میشه در این بانکها بدون TIN و SSN حساب باز کرد.

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN - ShahdaD - 10-12-2011

امروز با شعبه بانکی توی کمپس صحبت کردم، از بنده برای افتتاح حساب 2 آیدی شناسایی خواستند(پاسپورت و I-20) قابل قبول است و افتتاح حساب کمتر از نیم ساعت طول میکشد، همچنین شما می توانید حساب checking or saving یا هر دو رو باز کنید و حتی برای حساب خود کارت دریافت کنید...

در زمان افتتاح حساب حتما درخواست افتتاح حسابی را بدهید که بدون دریافت هزینه است و به نوعی رایگان است...

هیچ نیازی به دریافت SSN نیست برای بعضی از بانک ها....

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN - rennepink - 13-04-2012

میشه اسم بانک که گفتید به منم بددهید؟ یعنی SSN نمیخواهند؟ میشه بگید چه حسابی بود که هزینه افتتاح حساب نداشته

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN - mahyarelc - 14-04-2012

(13-04-2012, 07:00 PM)rennepink نوشته: میشه اسم بانک که گفتید به منم بددهید؟ یعنی SSN نمیخواهند؟ میشه بگید چه حسابی بود که هزینه افتتاح حساب نداشته
دوست عزیز لطفا پستها رو با دقت بخونید:

نقل قول: دو تا بانکی که من میشناسم Bank of America و Chase هستن
ضمنا معمولا اگه بگید دانشجو هستید(معمولا بانکها حساب برای دانشجوها دارن)، fee نباید پرداخت کنید

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN - lavender - 01-10-2013

وقتی می خواید حساب بانکی رو بدون ssn باز کنید می گن آدرس ایران رو بزنید و همینطور یه نامه بنویسید که چرا توی امریکا هستید و... ( من برای یکی از دوستام که جدید اومده بود این کار رو کردیم) و متصدی بانک گفت به محض اینکه ssn  اومد بیاید بهمون اعلام کنید.

درخواست افتتاح حساب در آمریکا - itm7 - 07-11-2013

به نام خدا

با سلام خدمت اعضای محترم انجمن

آیا کسی از دوستان می تواند برای بنده ، حساب بانکی واقعی در آمریکا باز کند

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN - mahyarelc - 08-11-2013

(07-11-2013, 04:38 PM)'itm7' نوشته: به نام خدا
با سلام خدمت اعضای محترم انجمن
آیا کسی از دوستان می تواند برای بنده ، حساب بانکی واقعی در آمریکا باز کند

درود
تا اونجا که اطلاع دارم، برای باز کردن حساب، خود شخص و مدارک اقامتیش (ویزا ، آدرس محل زندگی و ...) باید باشن

[برش] فرق Debit با Credit در چیست؟ - Nabijamali - 06-10-2014

با تشکر از شما
من از ایران میتونمحساب بانکی در امریکا باز کنم قبل از اینکه وارد امریکا بشم۰ضمن اینکه ccnرو دارم۰

RE: باز کردن حساب بانکی بدون SSN در امریکا - MaMi - 22-01-2015

(06-10-2014, 02:14 AM)'Nabijamali' نوشته: با تشکر از شما
من از ایران میتونمحساب بانکی در امریکا باز کنم قبل از اینکه وارد امریکا بشم۰ضمن اینکه ccnرو دارم۰

شما برای اینکه بتونید در امریکا حساب باز کنید، همونجور که در ارسال های قبل اشاره شده، حتما باید در امریکا حضور داشته باشید یا اینکه مدارکی دال بر اقامت در امریکا ارائه بدید (مثل آدرس محل سکونت، اجاره نامه و ...). اگر منظور شما از CCN همون SSN باشه، حتی برای اینکه SSN برای شما صادر بشه (جدا از موارد مرتبط به صدور SSN مثل شغل، گرین کارت و ...) شما باید آدرس محل سکونت دائم تون رو در امریکا، ارائه بدید.

[برش] مقایسه بانک های آمریکا - mahdyonline - 28-07-2016

اگر من بخوام از ایران حساب باز کنم توی آمریکا چطور میتونم؟
آیا میشه اصلا"