آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 07-02-2015

(07-02-2015, 03:15 AM)'mah shad' نوشته: سلام دوستان
من دانشجوی نرم افزار در مقطع کارشناسی دانشگاه تهران شمال هستم
تا بهمن سال دیگه کارشناسیمو فکر کنم با معدل حدود ۱۵ ( که معدل چندان خوبی به حساب نمیاد ) تموم کنم! و تا اون موقع می‌تونم آیلتسِ ۶.۵ رو بگیرم!
برای کارشناسی ارشد گزینه مناسب برای من فنلاند و پیشنهاد دادن
من چند مدرک برنامه نویسی از مجتمع فنی دارم و الان هم به عنوان برنامه نویس اندروید مشغول به کارم
می‌خواستم ببینم با شرایط من چقد احتمال پذیرش وجود داره؟
اصلا مدارک جانبیم و پروژه های کاریم برام امتیاز محسوب میشه؟
و اینکه کدوم دانشگاها رو به من پیشنهاد می‌کنید؟
و با توجه به اینکه من سال دیگه فارغ التحصیل میشم ، چه زمانی‌ خوبه که اقدام کنم برای apply کردن؟
اگرم امکان داره راهنماییم کنید حدودا هر ماه خرج زندگیم اونجا چقدر میشه؟
با تشکر

سلام در مورد فنلاند من شانس خوبی برای گرفتن پذیرش برای شما می بینم ولی اینجا فاند اننانی وجود ندارد مگر امدی واقعا توان تحقیقاتی بالایی داشته باشی و استادی شما را به گروه تحقیقاتی دعوت کند در غیر اینصورت شما بدون پرداخت شهریه می توانید اینجا تحصیل کنید
پیشنهاد من دانشگاه های هلسینکی - ترکو - تامپره - ابو اکادمی و لاپرنتا هست
در مورد هزینه زندگی و بقیه سوالات به این بخش رجوع نمایید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - mah shad - 07-02-2015

(07-02-2015, 12:26 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام در مورد فنلاند من شانس خوبی برای گرفتن پذیرش برای شما می بینم ولی اینجا فاند اننانی وجود ندارد مگر امدی واقعا توان تحقیقاتی بالایی داشته باشی و استادی شما را به گروه تحقیقاتی دعوت کند در غیر اینصورت شما بدون پرداخت شهریه می توانید اینجا تحصیل کنید
پیشنهاد من دانشگاه های هلسینکی - ترکو - تامپره - ابو اکادمی و لاپرنتا هست
در مورد هزینه زندگی و بقیه سوالات به این بخش رجوع نمایید

ممنون از رهنماییتون
فقط یه سوال؟
اونجا تحصیل رایگان دیگه؟ فقط باید خرج زندگیرو بدیم؟
من به این لینکیی که ارجاع دادین رفتم
ولی‌ زده موضوع بسته شده
نمی‌تونم سوال بپرسم Sad
فقط میخواستم ببینم هر ماه حدودا چقد می‌شه که یه برآورد هزینه خودم داشته باشم
اگر می‌شه فقط مبلغ حدودیشو اینجا اشاره کنید ممنون میشم ؛)
مچّکرم Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Emir - 07-02-2015

(07-02-2015, 04:09 PM)mah shad نوشته:
ممنون از رهنماییتون
فقط یه سوال؟
ولی‌ زده موضوع بسته شده
نمی‌تونم سوال بپرسم Sad
مچّکرم Smile
با سلام و اجازه از سام عزیز .
بله دوست من دانشگاه های فنلاند تحصیل رایگان هستند و شما هیچ مبلغی بابت شهریه پرداخت نمی کنید .
در مورد هزینه زندگی هم ماهیانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو هزینه زندگیتون متغیر هستش . با تشکر .

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 07-02-2015

(07-02-2015, 04:09 PM)'mah shad' نوشته:
ممنون از رهنماییتون
فقط یه سوال؟
ولی‌ زده موضوع بسته شده
نمی‌تونم سوال بپرسم Sad
مچّکرم Smile
بله دوست عزیز من در ان موضوع اگر دقت کنید حدود 30 خرده ای پست گذاشتم و منظور من مطالعه انها توسط شما بود موضوع را بستم تا کسی در انجا سوالی مطرح نکند و نظم پستها بهم بخورد
در مورد شانس پذیرش شما که کامل پاسخ دادم ولی در مورد هزینه زندگی با اینکه اینجا جای مناسبی نیست ولی عرض شود از ماهی 300 یورو به بالا من شخصا با ماهی 350 یورو دارم زندگی می کنم چون یک اتاق را با یک پسر دیگه اجاره کردم و هزینه اجاره را نصف کردم
اما در مورد شهریه با اینکه میگن مجانی هست ولی سالی حدود 102 یورو بابت عضویت در اتحادیه دانشجویی + 15 یورو یکبار بابت کارت دانشجویی  + 25 یورو تقریبا بابت کلید دانشگاه هزینه دارید که البته زیاد نیست

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - anis - 29-03-2015

سلام من دانشجو رشته معماری معدل 16 دانشگاه ازاد میخواستم بدونم ایا شانسی برای فاند گرفتن از  دانشگاه فلاند دارم ایا میتونم کمک هزینه بگیرم .

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - mirmohammad - 30-03-2015

با سلام
من دانشجوی سال سوم رشته سخت افزار کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی تهرانم.
معدلم کلم 16.04 و معدل 2 ترم اخیرم 18.14 و 16.72 بوده.
با توجه به تعداد واحدهای مونده میتونم معدلم رو بالای 17 برسونم.
در مورد مدرک زبان هم میتونم ilts در حدود 7 بگیرم.
میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پذیرش در دانشگاه aalto و یا helsinki رو دارم. (Computer Science)
در کل 3ترم حل تمرین استادهای خوبی بودم و ریکامهای خوبی میتونم بگیرم.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Mehran28 - 30-03-2015

(30-03-2015, 04:46 PM)'mirmohammad' نوشته: با سلام
من دانشجوی سال سوم رشته سخت افزار کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی تهرانم.
معدلم کلم 16.04 و معدل 2 ترم اخیرم 18.14 و 16.72 بوده.
با توجه به تعداد واحدهای مونده میتونم معدلم رو بالای 17 برسونم.
در مورد مدرک زبان هم میتونم ilts در حدود 7 بگیرم.
میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پذیرش در دانشگاه aalto و یا helsinki رو دارم. (Computer Science)
در کل 3ترم حل تمرین استادهای خوبی بودم و ریکامهای خوبی میتونم بگیرم.

سلام
دانشگاه helsinki خیلی دانشگاه خوبی هست به نظرم ضرر نداره که شانست رو برای این دانشگاه امتحان کنی احتمال اینکه بتونی از این دانشگاه پذیرش بگیری 50/50 هست به این دلیل میگم 50% شانس داری برای این دانشگاه اینه که دانشگاهای تاپ اکثرا درخواست برای پذیرش زیاد دارند و رقابتی تر هستند ممکنه رقبای شما قویتر باشند، ولی برای دانشگاهای دیگه از جمله aallto شانس خوب و بالایی داری.
موفق باشید/

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - idin_shafei_nia - 22-04-2015

سلام دوستان،
بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ولی میخوام انصراف بدم و برای مقطع ارشد فنلاند اقدام کنم، ممنون میشم نظرتون رو نسبت به شانس من برای گرفتن پذیرش بگید.

لیسانس رشته برق - قدرت با معدل ۱۴.۲۷
در یک شرکت خصوصی هم به مدت ۱۵ ماه کار کردم که مرتبط با رشته‌م بود و گواهیش رو دارم.
مدرک زبان هنوز ندارم ولی دارم فشرده میخونم که بتونم آیلتس ۶.۵ رو بگیرم.
میخوام برای ارشد مخابرات اقدام کنم.
TA یکی از اساتید هم بودم ولی چند سال گذشته و اون استاد خاص هم دیگه دانشگاه من نیستش و رفتش و گواهی TA شدنم رو ندارم Sad نمیدوم کلن این موضوع رو قید کنم توی رزومه یا خیر.

تا جایی که تحقیق کردم سه تا دانشگاه فنلاند اون رشته‌ایی رو که میخوام رو داشتن: ۱- آلتو ۲-اولو ۳-تامپره

شانسی برای پذیرش در این دانشگاها دارم یا کلن قید فنلاند رو بزنم و برم روی کشورای دیگه متمرکز بشم؟

با تشکر و احترام

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Andre - 22-04-2015

(22-04-2015, 09:04 PM)'idin_shafei_nia' نوشته: سلام دوستان،
بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ولی میخوام انصراف بدم و برای مقطع ارشد فنلاند اقدام کنم، ممنون میشم نظرتون رو نسبت به شانس من برای گرفتن پذیرش بگید.
لیسانس رشته برق - قدرت با معدل ۱۴.۲۷
در یک شرکت خصوصی هم به مدت ۱۵ ماه کار کردم که مرتبط با رشته‌م بود و گواهیش رو دارم.
مدرک زبان هنوز ندارم ولی دارم فشرده میخونم که بتونم آیلتس ۶.۵ رو بگیرم.
میخوام برای ارشد مخابرات اقدام کنم.
TA یکی از اساتید هم بودم ولی چند سال گذشته و اون استاد خاص هم دیگه دانشگاه من نیستش و رفتش و گواهی TA شدنم رو ندارم Sad نمیدوم کلن این موضوع رو قید کنم توی رزومه یا خیر.
تا جایی که تحقیق کردم سه تا دانشگاه فنلاند اون رشته‌ایی رو که میخوام رو داشتن: ۱- آلتو ۲-اولو ۳-تامپره
شانسی برای پذیرش در این دانشگاها دارم یا کلن قید فنلاند رو بزنم و برم روی کشورای دیگه متمرکز بشم؟
با تشکر و احترام

عرض شود که من خیلی مثل سم عزیز و سایر دوستان مجرب راجع به فنلاند اطلاع ندارم. مطلبی که اشاره می‌کنم راجع به وضعیت فعلی شماست. شما اگر از پس هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند بر میاین می‌تونید برای هر سه اون دانشگاهها اقدام کنید و اگر پذیرش گرفتین بعد انصراف بدین و در این کشور ادامه تحصیل بدین. ناگفته نماند در بسیاری از کشور ها معدل شرط بسیار مهمی است و نمیشه نظر قطعی ای راجع به وضعیت پذیرش شما ارائه کرد.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 23-04-2015

'anis dateline='' نوشته: سلام من دانشجو رشته معماری معدل 16 دانشگاه ازاد میخواستم بدونم ایا شانسی برای فاند گرفتن از  دانشگاه فلاند دارم ایا میتونم کمک هزینه بگیرم .

سلام
دوست عزیز رشته شما در فنلاند چندان بورس نیست و متاسفانه تنها فاندهای مستری که من دیدم به رشته های کامپیوتر و شیمی اعطا شدند