آکادمیا کافه
کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

RE: کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی - مهمان - 10-10-2015

با سلام 
من میخوام یه پولی دارم در بانک مرکزی هند که برای من به ایران ارسال بشه چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم ، تحقیق کردم بانکهای دارای سوئیفت ایران با هند ارتباط دارن ولی نه با بانک مرکزی فقط به یوکو بانک کار میکنن ، برای انتقال به یوکو بانک هم باید حساب داشته باشم که ندارم و دسترسی و امکانشو ندارم ، صرافیها هم میگن انتقال میدیم ولی آیا میشه اعتماد کرد و معتبر هستند یا نه ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید .
با تشکر
alimohammadi2060@gmail.com

RE: کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی - Torkan - 10-10-2015

(10-10-2015, 06:35 PM)مهمان نوشته: با سلام 
من میخوام یه پولی دارم در بانک مرکزی هند که برای من به ایران ارسال بشه چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم ، تحقیق کردم بانکهای دارای سوئیفت ایران با هند ارتباط دارن ولی نه با بانک مرکزی فقط به یوکو بانک کار میکنن ، برای انتقال به یوکو بانک هم باید حساب داشته باشم که ندارم و دسترسی و امکانشو ندارم ، صرافیها هم میگن انتقال میدیم ولی آیا میشه اعتماد کرد و معتبر هستند یا نه ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید .
با تشکر
alimohammadi2060@gmail.com

درود

دوست من از کجا تحقیق کردید؟ هیچ بانکی در خارج از کشور با بانک داخل کشور نمیتونه داد و ستد بکنه.
برین صرافیهای معتبر براتون انجام میدن ولی خوب از 3 تا 8 روز متغیره و کارمزد هم اگر دلار باشه حدود 40 تا 80 تا میگیرن!
صرافی معتبر باشه، مشکلی نیست.

بااحترام،
ترکان

RE: کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی - مهمان - 23-10-2015

با سلام،
من به تازگی برای درس به ژاپن، شهر کیوتو آمده ام.
اینجا برای کارت های اعتباری اقدام کرده ام.
دوستام می گن که چون ایرانی هستم احتمالا رد بشه!!
نمی دونم کلا کل دنیا با ما مشکل دارن!
می خواستم بدونم دوستان کسی می دونه که چه طور میشه یه کارت اعتباری مناسب چه از تو ایران و چه اینجا تهیه کنم، اینچا خیلی خیلی لازم دارم.
ممنونم

newsojili.s.loooo@gmail.com

RE: کارت‌های اعتباری بین‌المللی بانک‌های ایرانی - Torkan - 14-08-2016

محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران می‌گوید که شرکت پست ایران "در چارچوب قوانین تجارت بین‌الملل قراردادی را با یکی از شرکت‌های خارجی برای استفاده از کارت اعتباری با عنوان ویژن کارت ایرانیان منعقد کرده است."
به گفته آقای واعظی، این کارت اعتباری به هر ارزی قابل تبدیل است: "شرکت پست با انعقاد قراردادی توانست موضوع توزیع کارت اعتباری بین‌الملل را با شرکت ویژن کارت ایرانیان با سقف اعتباری ۱۰ هزار دلار روزانه داشته باشد."
"با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مشکلات مردم برای سفرهای خارجی و پرداخت‌های بین‌المللی تا حدی حل خواهد شد."
حسین مهری، مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت از امروز (۲۴ مرداد، ۱۴ اوت) در دو واحد پستی این کارت‌ها که سه نوع طلایی، نقره‌ای و برنزی دارند ارائه خواهد شد و در هفته دولت (هفته اول شهریور) در ۱۵۰ شهر ایران در دسترس خواهند بود.
به گفته مدیر عامل پست ایران، یک سال روی این طرح کار شده و در "دو ماه آینده نیز صفحه انگلیسى سایت تجارت الکترونیکی پست" راه‌اندازی خواهد شد تا تجارت الکترونیک در ایران گسترش پیدا کند.
وزیر ارتباطات و مدیر عامل پست از این کارت‌ها به عنوان "کارت اعتباری" یاد کرده‌اند، اما با توجه به توضیحات آنها به نظر می‌رسد که این کارت‌ها در واقع کارت پرداخت (دبیت) هستند که می‌توان آن را برای خرید بین‌المللی استفاده کرد.
Image copyright Getty
حامد ذوالفقاری، مدیرعامل شرکت ویژن کارت ایرانیان توضیح داده است: "ما پس از برجام وارد ایران شدیم. شرکتی خصوصی در مالزی هستیم که مالی نیستیم، اما فعالیت مالی داریم. در حال حاضر با شرکت ملی پست در تعامل هستیم. طرح کارت‌های پیش پرداخت مستر کارت تحت نظارت قوانین بین‌المللی و بانک مرکزی اجرایی می‌شود."
"مردم می‌توانند به ریال خرید و کارت‌های خود را به صورت ارزی شارژ کنند. میزان ارز درخواستی بدون اینکه اسکناسی از کشور خارج شود در کارت قرار می‌گیرد. عملیات ارزی نیز از طریق صرافی ثامن انجام می‌شود."
آقای ذوالفقاری همچنین تاکید کرد که صرافی ثامن شرکتی خصوصی است که "ارتباطی به موسسه ثامن الحجج ندارد."
با این‌حال برخی رسانه‌های ایران از قول آقای ذوالفقاری نقل کرده‌اند که "عملیات ارزی این کارتهای پیش‌پرداخت بین‌المللی از طریق صرافی بانک سامان انجام می‌شود."
مدیرعامل شرکت ویژن کارت همچنین گفت: "کارت‌های پیش پرداخت تنها توسط خود شخص یا مقام قضایی بنا به مسائل پولشویی بلاک (مسدود) می‌شوند. ما نیز از قوانین بین المللی استفاده کردیم تا بتوانیم کارتی وارد کنیم تا هیچ کس نتواند آن را بلاک کند."
آقای ذوالفقاری گفت که در صورت بروز مشکل، "در دویست و ده کشور که مستر کارت نماینده دارد، بانک عامل ما جوابگوی مشتری‌هاست."
رسانه‌های ایران حدود شش ماه پیش از قرارداد شرکت خدمات الکترونیک پارسیان با یک شرکت خارجی برای فراهم کردن امکان خرید آنلاین با استفاده از کارت‌های خرید رایج در ایران خبر داده بودند.
منبع: همه جا!

اینجا گفته سقف 10 هزار دلار این دقیقا یعنی چی؟ بعدش تا جایی که میدونم کارمزد اینها خیلی زیاد خواهد بود.