آکادمیا کافه
انتخاب عنوان پایان نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: انتخاب عنوان پایان نامه (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87--1441)

صفحات 1 2 3

انتخاب عنوان پایان نامه - spt - 09-09-2011

یکی از موارد مهمی دانشجو ها باهاش درگیر هستن مخصوصا در مقطع ارشد موضوع پایان نامه هست.
عنوان پایان نامه به نوعی در آینده و زندگی فرد اثر میزاره و مهم ترین موضوعش برای ادامه تحصیل و کار میشه... در کنار اینکه اثر خیلی زیادی بر روی گرایش دکتراشون داره.
این قضیه برای بیشتر برای دانشجو هایی مطرح هست که میخان برای دکترا با اقبال بیشتری مواجح بشن و استاد های بیشتری اون ها رو قبول کنن برای دکترا و بورس شدن.
اینجا میتونیم راجع به موضوع پایان نامه و انتخابش با دوستان با تجربه مشورت کنیم... Smile

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - نیما - 27-02-2012

سلام من هم کارشناس ارشد صنایع غذایی هستم و اگه مشاوره ای نیازه من در خدمتم

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - sara66 - 18-10-2012

سلام

من منابع طبیعی- محیط زیست - گرایش آلودگی ها دانشگاه علوم تحقیقاتم

3 تا سوال:

1-دانشگاه علوم تحقیقات برای بورس گرفتن که مشکل ساز که نمیشه درسته؟ اعتبار لازم رو داره تا جایی که میدونم، باز آره و نه شما هم خاطر جمعی میاره

2-من هر چی بررسی میکنم معادل رشتمون رو پیدا نمیکنم - یا مهندسی محیط زیست آلودگیه یا شیمی آلودگی یا عمران آلودگی؛ ولی منابع طبیعی محیط زیست گرایش آلودگی نمیبینم!!!!!! چه پیشنهادی برای حل این مشکل دارید؟ ممکنه برای بورس به دردسر بیافتم؟

3-برای پایان نامه به شدت به مشکل خوردم با اینکه پایان نامه های بچه های دیگه رو میبینم و ساینس دایرکت رو هم گشتم
نمیدونم رو چی کار کنم-اگه پیشنهاد دارید بفرماید
:|

ممنونم ازتون راهنماییم کنید

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - MaMi - 18-10-2012

(18-10-2012, 01:30 AM)sara66 نوشته: 3- برای پایان نامه به شدت به مشکل خوردم با اینکه پایان نامه های بچه های دیگه رو میبینم و ساینس دایرکت رو هم گشتم
نمیدونم رو چی کار کنم-اگه پیشنهاد دارید بفرماید
ضمن خوشامد به شما به جهت پیوستن به فروم Smile
دوست من، به نظرم یکی از کارها برای یافتن موضوع پایان نامه، این است که شما در بخش "پیشنهادات" پایان نامه های سایر دوستان، یا در بخش Conclusion مقالات، دقت کنید که به چه سوال هایی پاسخ داده نشده و یا چه سوال هایی رو برای تحقیقات آتی مطرح و پیشنهاد کرده است. اینجوری شما یک ایده کلی از کاری که میتونید انجام بدید خواهید داشت. در ادامه ایده هایی رو که از مقالات یا پایان نامه های مختلف میگیرید، یادداشت کرده و با بررسی بیشتر و با توجه به امکانات موجود، ببینید که کدومش امکان بررسی و تحقیق (با توجه به علایق و سلایق شما، نظر استاد راهنما و از همه مهمتر امکانات آزمایشگاهی یا میدانی) بیشتر رو دارد. ضمن اینکه شما برای شروع حداقل باید بدونید که در چه بخشی علاقمند به کار هستید. سپس در جستجوهاتون کلیدواژه های مرتبط رو در نظر بگیرید.

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - soilman - 18-10-2012

MaMi پاسخ بیشتر سوال هایتان را داده...علاقه مهم ترین چیزه به نظر من وقتی قراره 4 سال در مورد اون موضوع کار کنید....

در مورد سوال اول اگه منظورتون برای دانشگاه های خارجی که بورس علوم تحقیقات رو قبول کنن خیر مشکلی نیست...فقط شما باید بورستون هزینه ها رو در اون دانشگاه تامین کنه....

سوال دومتون هم باید بگم اصلا نباید انتظار داشته باشید که شبیه یا حتی نزدیک رشته ی مورد نظرتون رو در دانشگاه های خارجی پیدا کنید....منابع طبیعی و محیط زیست خیلی گسترده هست....شاخه های آب water و خاک soil و محیط زیست environmental science یا engineering همگی مرتبط با چگونگی عبور آلاینده ها از محیط های مختلف و ارائه ی راه حل ها می باشند....

پیروز باشید

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - sara66 - 18-10-2012

(18-10-2012, 01:53 AM)MaMi نوشته: ضمن خوشامد به شما به جهت پیوستن به فروم Smile
دوست من، به نظرم یکی از کارها برای یافتن موضوع پایان نامه، این است که شما در بخش "پیشنهادات" پایان نامه های سایر دوستان، یا در بخش Conclusion مقالات، دقت کنید که به چه سوال هایی پاسخ داده نشده و یا چه سوال هایی رو برای تحقیقات آتی مطرح و پیشنهاد کرده است. اینجوری شما یک ایده کلی از کاری که میتونید انجام بدید خواهید داشت. در ادامه ایده هایی رو که از مقالات یا پایان نامه های مختلف میگیرید، یادداشت کرده و با بررسی بیشتر و با توجه به امکانات موجود، ببینید که کدومش امکان بررسی و تحقیق (با توجه به علایق و سلایق شما، نظر استاد راهنما و از همه مهمتر امکانات آزمایشگاهی یا میدانی) بیشتر رو دارد. ضمن اینکه شما برای شروع حداقل باید بدونید که در چه بخشی علاقمند به کار هستید. سپس در جستجوهاتون کلیدواژه های مرتبط رو در نظر بگیرید.

(18-10-2012, 03:31 PM)soilman نوشته: MaMi پاسخ بیشتر سوال هایتان را داده...علاقه مهم ترین چیزه به نظر من وقتی قراره 4 سال در مورد اون موضوع کار کنید....

در مورد سوال اول اگه منظورتون برای دانشگاه های خارجی که بورس علوم تحقیقات رو قبول کنن خیر مشکلی نیست...فقط شما باید بورستون هزینه ها رو در اون دانشگاه تامین کنه....

سوال دومتون هم باید بگم اصلا نباید انتظار داشته باشید که شبیه یا حتی نزدیک رشته ی مورد نظرتون رو در دانشگاه های خارجی پیدا کنید....منابع طبیعی و محیط زیست خیلی گسترده هست....شاخه های آب water و خاک soil و محیط زیست environmental science یا engineering همگی مرتبط با چگونگی عبور آلاینده ها از محیط های مختلف و ارائه ی راه حل ها می باشند....

پیروز باشید

منظورم اینه که از یه دانشگاه خوب بخوام پذیرش بگیرم همراه فاند، اینکه علوم تحقیقاتم و دانشگاه سراسری نیستم که تاثیر گذار نیست، درسته؟ آزمون gre هم برای دکترا گرفتن باید بدم؟
خیلی ممنونم بابت راهنماییتون درباره رشتم....
از مامی عزیز هم خیلی ی ی ی ی ممنونم

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - MaMi - 18-10-2012

(18-10-2012, 03:59 PM)sara66 نوشته:
منظورم اینه که از یه دانشگاه خوب بخوام پذیرش بگیرم همراه فاند، اینکه علوم تحقیقاتم و دانشگاه سراسری نیستم که تاثیر گذار نیست، درسته؟ آزمون gre هم برای دکترا گرفتن باید بدم؟
خیلی ممنونم بابت راهنماییتون درباره رشتم....
سوالتون در مورد شانس پذیرش در دانشگاه های امریکا رو میتونید در این تاپیک دنبال کنید دوست من Smile
من فقط گذرا اشاره کنم که دانشگاه محل تحصیل تاثیرگذار هست ولی میشه این اثر رو با موارد دیگه، مثل معدل بالا، مقاله خوب و نمرات زبان و GRE بالا جبران کرد. موفق باشی دوست من
محمد

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - env.plan - 24-11-2012

یکی از بخش های محیط زیست که اصلا در موردش حرفی زده نمیشه مبحث ارزیابی توان و آمایش سرزمین و....هستش.من هرجا دنبال اطلاعات واسه رشته محیط زیست هستم فقط در مورد مهندسی محیط زیست یا منابع طبیعی و... این ها صحبت شده.کسی نیست که در مورد مباحثی که من تو ذهنمه نظری بده؟؟؟؟؟؟

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - MaMi - 24-11-2012

(24-11-2012, 03:04 PM)env.plan نوشته:
یکی از بخش های محیط زیست که اصلا در موردش حرفی زده نمیشه مبحث ارزیابی توان و آمایش سرزمین و....هستش.من هرجا دنبال اطلاعات واسه رشته محیط زیست هستم فقط در مورد مهندسی محیط زیست یا منابع طبیعی و... این ها صحبت شده.کسی نیست که در مورد مباحثی که من تو ذهنمه نظری بده؟؟؟؟؟؟
دوست من، در مورد رشته شما من اطلاعات زیادی ندارم ولی بنظرم و همونطور که اینجا اشاره کردم، اول از همه شما باید پایان نامه ها یا مقالاتی که نزدیک به موضوع مورد نظر شما است رو مرور کنید (مخصوصا بخش conclusion مقالات و پیشنهادات پایان نامه ها) اینجوری میتونید یک ایده کلی در مورد موضوع مدنظرتون بدست بیارید. بعد کلیدواژه های مرتبط رو در پایگاه های داده های مرتبط مثل (Scopus، پایگاه نشریات الکترونیکی دانشگاه تهران و ...) رو جستجو کنید. یک کاری که میتونید انجام بدهید این است که وقتی مقاله تقریبا مرتبطی با موضوع مدنظرتون پیدا کردید، به مقالاتی که در بخش منابع و مراجع هم ذکر شده، نگاهی بیاندازید. وقتی کاملا مسئله رو برای خودتون روشن کردید، اونوقت باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که آیا با توجه به امکانات موجود در دانشگاه یا حتی ظرفیت علمی اساتید، میتونید این موضوع رو به سرانجام برسونید یا خیر.

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - env.plan - 24-11-2012

بله دوست عزیز و مرسی از راهنماییتون.کتابخونه دانشگاه تهران یا مجلاتی که تو سایت این دانشکده هستش واقعا عالیه اما من برای پیدا کردن معادل رشته ام خارج از کشور و.....دچار مشکل شدم البته هنوز از اساتیدم سوال نپرسیدم!!!!!اینکه حالا این رشته تو خارج چه تاپیکهاییش طرفدار داره؟؟؟؟چون خودتونم کاملا میدونید که محیط زیست رشته ی گسترده ای خصوصا گرایش ر شته ما. Smile دلیل اینکه اینجا سوالامو مطرح میکنم اینه که واقعا جوابای خوبی دارم می گیرم .