آکادمیا کافه
انتخاب موضوع پایان نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+--- موضوع: انتخاب موضوع پایان نامه (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3

انتخاب موضوع پایان نامه - spt - 09-09-2011

یکی از موارد مهمی دانشجو ها باهاش درگیر هستن مخصوصا در مقطع ارشد موضوع پایان نامه هست.
عنوان پایان نامه به نوعی در آینده و زندگی فرد اثر میزاره و مهم ترین موضوعش برای ادامه تحصیل و کار میشه... در کنار اینکه اثر خیلی زیادی بر روی گرایش دکتراشون داره.
این قضیه برای بیشتر برای دانشجو هایی مطرح هست که میخان برای دکترا با اقبال بیشتری مواجح بشن و استاد های بیشتری اون ها رو قبول کنن برای دکترا و بورس شدن.
اینجا میتونیم راجع به موضوع پایان نامه در رشته های برق و کامپیوتر و انتخابش با دوستان با تجربه مشورت کنیم...

RE: انتخاب موضوع پایان نامه - mahyarelc - 28-09-2011

درود
از دوستان مطلع میخوام یک راهنمایی به من بکنن
من احتمالا برای پایان نامه master ، یا برم رو FPGA کار کنم؛ یا روی GPU
پیشنهادی اگه هست که کدومو انتخاب کنم خوشحال میشم بشنوم

RE: انتخاب موضوع پایان نامه - m0h3n - 29-09-2011

(28-09-2011, 08:57 PM)mahyarelc نوشته: درود
از دوستان مطلع میخوام یک راهنمایی به من بکنن
من احتمالا برای پایان نامه master ، یا برم رو FPGA کار کنم؛ یا روی GPU
پیشنهادی اگه هست که کدومو انتخاب کنم خوشحال میشم بشنوم

من FPGA کار نکردم ولی فکر می کنم وضعیت GPU خوب باشه. البته به کشور محل تحصیل شما هم بستگی داره.
این لینک رو هم ببینید بد نیست.

http://www.youtube.com/watch?v=XtGf0HaW7x4

موفق باشید

RE: انتخاب موضوع پایان نامه - mahyarelc - 29-09-2011

(29-09-2011, 12:00 AM)m0h3n نوشته: من FPGA کار نکردم ولی فکر می کنم وضعیت GPU خوب باشه. البته به کشور محل تحصیل شما هم بستگی داره.
این لینک رو هم ببینید بد نیست.

http://www.youtube.com/watch?v=XtGf0HaW7x4

موفق باشید
ممنون از لینک
کشور تحصیلم امریکاست..الانم یکی از درسهام به GPU مرتبطه ؛ یعنی آشنام تا حدودی
نظر شخصیم اینه که فرصتهای بیشتری الان برای FPGA هست (افراد بیشتری هم روش کار میکنن)؛ ولی GPU تازه داره جا میفته (فرصتهای کمتری هست و افراد کمتری تو این زمینه کار میکنن) و حرفهای زیادی واسه گفتن داره
برای همین موندم تو کدوم زمینه کار کنم

(29-09-2011, 01:53 AM)mahyarelc نوشته: ممنون از لینک
کشور تحصیلم امریکاست..الانم یکی از درسهام به GPU مرتبطه ؛ یعنی آشنام تا حدودی
نظر شخصیم اینه که فرصتهای بیشتری الان برای FPGA هست (افراد بیشتری هم روش کار میکنن)؛ ولی GPU تازه داره جا میفته (فرصتهای کمتری هست و افراد کمتری تو این زمینه کار میکنن) و حرفهای زیادی واسه گفتن داره
برای همین موندم تو کدوم زمینه کار کنم

اتفاقا زمینه کاری که جدید هست و تازه داره روش کار میشه بهتره. چون قدرت مانور بیشتر هست و کار آکادمیک بیشتری میشه روش انجام داد.
با توجه به اینکه احتمالا باید دانشجوی مستر باشید، داشتن مقاله هم در زمینه کاری جدید راحت تر هست.
البته بنظرم میزان علاقه شما اهمیت بالایی برای انتخاب این دو زمینه کاری داره.

موفق باشید

RE: انتخاب موضوع پایان نامه - mahyarelc - 29-09-2011

(29-09-2011, 03:20 AM)m0h3n نوشته: اتفاقا زمینه کاری که جدید هست و تازه داره روش کار میشه بهتره. چون قدرت مانور بیشتر هست و کار آکادمیک بیشتری میشه روش انجام داد.
با توجه به اینکه احتمالا باید دانشجوی مستر باشید، داشتن مقاله هم در زمینه کاری جدید راحت تر هست.
البته بنظرم میزان علاقه شما اهمیت بالایی برای انتخاب این دو زمینه کاری داره.

موفق باشید
بله Master هستم
از لحاظ علاقه هیچ فرقی ندارن برام!...جفتشون کاملا مورد علاقم هستن
از لحاظ مقاله موافقم...اما مثلا اگه بخوام کار کنم، فرصتهای بیشتری برای FPGA هست (متقاضی هم بیشتر هست البته احتمالا)...ولی خب GPU جای کار داره حسابی
در مورد بازار کار اطلاعی دارید؟ ...فکر کنم تو آلمان باشین...اونجا مثلا (میخوام بعنوان نمونه برای اروپا بدونم) اوضاع چجوریه برای این دو زمینه؟

(29-09-2011, 03:57 AM)mahyarelc نوشته: بله Master هستم
از لحاظ علاقه هیچ فرقی ندارن برام!...جفتشون کاملا مورد علاقم هستن
از لحاظ مقاله موافقم...اما مثلا اگه بخوام کار کنم، فرصتهای بیشتری برای FPGA هست (متقاضی هم بیشتر هست البته احتمالا)...ولی خب GPU جای کار داره حسابی
در مورد بازار کار اطلاعی دارید؟ ...فکر کنم تو آلمان باشین...اونجا مثلا (میخوام بعنوان نمونه برای اروپا بدونم) اوضاع چجوریه برای این دو زمینه؟

گفتم بهتون. من FPGA کار نکردم و اطلاعی ندارم. ولی GPU خوب داره روش کار میشه و بازار کار خوبی داره این جایی که من هستم.

RE: انتخاب موضوع پایان نامه - Babak - 30-09-2011

من هم با محسن موافقم. فیلد FPGA خیلی وقته که وجود داره و تقریبا اشباع شده، ولی استفاده از GPU برای پردازش موازی در نرم‌افزارهای غیرگرافیکی خیلی داره داغ می‌شه و GPGPU بحث کاملا به‌روزی هست و احتمالا زمینه‌های کاریش و موقعیت‌هاش بسیار گسترش پیدا خواهد کرد. من اگر جای شما بودم می‌رفتم دنبال برنامه‌نویسی برای GPU.

انتخاب موضوع پایان نامه - masi7 - 18-07-2012

سلام خدمت دوستان گرامی
من شدیدا نیاز به کمک دارم , می خوام موضوع پایان نامه رو انتخاب کنم .
کسی هست اطلاعاتی در مورد constraint programing و آینده و دانشگاه هایی که میشه پذیرش گرفت داشته باشه ؟
سیستم های recommend er چی , کسی هست که اطلاعاتی در موردش بهم بده ؟
ممنون از همه دوستان

RE: شاخه های رشته کامپیوتر در ارشد - Babak - 18-07-2012

من اطلاعاتم در این مورد خیلی زیاد نیست، ولی در کنفرانس‌ها و مقالاتی که در سال‌های اخیر چاپ شده، مطلب زیادی در مورد constraint programming ندیدم و به همین خاطر حدس می‌زنم که در این زمینه خیلی تحقیقات زیادی صورت نمی‌گیره، ولی این حدس ممکنه اشتباه باشه و صرف این که من ندیدم دلیل خوبی نیست. به همین خاطر، من توصیه می‌کنم که نگاهی به مقالاتی که در کنفرانس‌های مطرح زبان‌های برنامه نویسی مثل (PLDI) در سال‌های اخیر چاپ شده بیاندازید یا حداقل عنوان یا چکیده مقالات این کنفرانس‌ها رو یک نگاهی بیاندازید ببینید که چقدر مطلب در این زمینه می‌بینید تا دید بهتری پیدا کنید.

در مورد recommender systems اطلاعات من زیاد نیست، ولی چند سال پیش در این مورد تحقیقات نسبتا زیادی انجام می‌شد و حدس می‌زنم که هنوز هم تحقیقات انجام بشه. نمونه‌های عملی این سیستم‌ها در وب‌سایت‌های موسیقی و ویدئو پیاده‌سازی شده، ولی با توجه به این که این سیستم‌ها هنوز با ایده‌آل فاصله زیادی دارند، به نظر می‌رسه که هنوز جای کار داشته باشند.