آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای فنلاند (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

مدارک لازم برای ویزای فنلاند - spt - 19-01-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی پرداخته میشود.

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - P.E - 05-02-2011

با سلام،

مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزا به شرح زیر است :

- تکمیل فرم مربوطه

- پذیرش از موسسه آموزشی (در صورت همراه داشتن همسر و یا فرزند گرفتن موافقت دانشگاه برای آنها نیز الزامی است)

- شناسنامه همراه با ترجمه انگلیسی

- آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه انگلیسی

- داشتن سپرده بانکی معادل 6،000 یورو در حساب بانکی متقاضی

- بیمه درمانی (برای دریافت اطلاعات بیشتر قبل از تهیه بیمه نامه با سفارت تماس بگیرید)

- بیمه درمانی بایستی از یک شرکت معتبر که بیمه درمانی آن اعتبار بین المللی داشته باشد خریداری شود در غیر اینصورت از یک شرکت بیمه بین المللی این بیمه نامه را تهیه فرمایید.

- بیمه درمانی بایستی دارو و درمان های اساسی در فنلاند و سایر کشورهای اروپایی را پوشش دهد.

- بیمه درمانی بایستی کل مدت اقامت شما در فنلاند را پوشش دهد اما اگر امکان تهیه چنین بیمه نامه ای میسر نیست بیمه نامه حداقل بایستی کل مدت اولین اجازه اقامتی را که از سفارت دریافت می نمایید پوشش دهد. اولین اقامت معمولا یکساله می باشد. لطفا روزهایی که در سفر به/از فنلاند هستید را نیز در نظر گرفته, اطمینان حاصل نمایید که بیمه مذکور این روزها را نیز پوشش می دهد.

- اگر کل مدت اقامت شما در فنلاند کمتر از 2 سال باشد بیمه درمانی شما بایستی تا سقف 100.000 یورو هزینه درمان را پوشش دهد.

- اگر کل مدت اقامت شما در فنلاند بیشتر از دو سال است بیمه درمانی شما بایستی تا سقف 30.000 یورو هزینه درمانی و دارویی را پوشش دهد.

- در صورتیکه شما دارای بیمه نامه بین المللی هستید این بیمه نامه قابل قبول است مشروط بر اینکه کلیه شرایط بالا را دارا باشد.

- اصل و فتوکپی هر یک از مدارک ارائه شده (روی کاغذ A4)

- هنگام انتخاب مقطع تحصیلی در موسسه آموزشی در فنلاند، دانشجو باید در اسرع وقت درخواست اجازه اقامت نماید. اداره مهاجرت تصمیم مثبت را ظرف حدود دو ماه انجام می دهد.

-از کلیه دانشجویانی که درخواست اجازه اقامت می نمایند خواسته می شود که بیمه درمان مسافرتی با اعتبار یکسال (که هر ساله تمدید می شود) بهنگام درخوست اجازه اقامت همراه داشته باشند.

-پیشنهاد می شود مدرک زبان انگلیسی IELTS 5.0 یا TOEFL 550 به سفارت ارائه شود هر چند داشتن این مدارک طبق قانون الزامی نیست.

این مدارک ممکن است در طول زمان تغییر کنند برای اطلاعات بیشتر به سایت سفارت مراجعه فرمایید.

موفق باشید.

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - Amir - 30-05-2011

دوستان بدونند که پاسپورت باید امضا شده باشه و بعد ازش کپی بگیرید برای ارائه به سفارت
شخصا اسم و فامیلم را به انگلیسی و یک خورده شکسته و امضا کردم

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - Amir - 11-06-2011

دقت کنید از من دو سری فرم پرشده خواست مسئولش
یعنی در واقع یک سری اصل فرم پر شده و یک سری کپی از فرم پرشده
و من چون فرم را با توی کامپیوتر پر کرده بودم، همون فایل را دو سری پرینت گرفتم ( یک سری هم واسه احتیاط بود مثلا) که نهایتا هر دو سری را در حضور خودش امضا کردم و تحویل دادم

از پاسپورت و صفحاتی که توضیحات و مهر داره هم دو سری کپی ازم گرفت
پاسپورت را هم بهم پس داد بدون درج هیچ مهری

گفت از این دو سری یک سری را خودش نگه می داره و یک سری می فرسته فنلاند چون تصمیم گیری در فنلاند انجام می شه
من کلا واسه احتیاط از هر مدرک (چه اصل مدرک لیسانس، ریز نمرات و چه اصل ترجمه ها و...) 3 سری کپی همراه داشتم که من هیچ کم کسری نخورم در نهایت
ولی یک دانشجو دیگه که بود چند تا کم کسری داشت
یک دلیلش می تونه این باشه چون سفارت از بعضی ها یک سری کپی می گیره و از بعضی دو سری واسه این یک خورده سرگردانی وجود داره که به راحتی میشه با رعایت احتیاط خیالمون را راحت کنیم.......

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - f.shabani - 13-11-2014

دوستان سلام
یه سوال دارم: من تازه ارشدم رو تموم کردم و برای دکترا از دانشگاه تورکو پذیرش گرفتم آیا مدرک ارشدم باید آزاد باشه یا اینکه ترجمه غیر رسمی (که مهر دارالترجمه داره) کافیه؟

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - saaaaam - 13-11-2014

(13-11-2014, 02:54 PM)'f.shabani' نوشته: دوستان سلام
یه سوال دارم: من تازه ارشدم رو تموم کردم و برای دکترا از دانشگاه تورکو پذیرش گرفتم آیا مدرک ارشدم باید آزاد باشه یا اینکه ترجمه غیر رسمی (که مهر دارالترجمه داره) کافیه؟

سلام دوست خوب
همان مدرکی که برای پذیرش به دانشگاه ارایه کردی برای ویزا هم بدی کافی هست 

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - مهمان - 29-11-2015

با سلام..ببخشید دایی من 28سال مقیم فنلاند هستش الان برای من و همسرم دعوتنامه میفرسته تا برای دیدار و تفریح چند روری بریم فنلاند. آیا باز ویزا لازم هس؟؟؟ باز برای مصاحبه میفرستن سفارت؟؟ کلا ما باید چیکار کنیم،.
ممنون از راهنماییتون.

RE: مدارک لازم برای ویزای فنلاند - Shihan - 29-11-2015

(29-11-2015, 02:54 PM)مهمان نوشته: با سلام..ببخشید دایی من 28سال مقیم فنلاند هستش الان برای من و همسرم دعوتنامه میفرسته تا برای دیدار و تفریح چند روری بریم فنلاند. آیا باز ویزا لازم هس؟؟؟ باز برای مصاحبه میفرستن سفارت؟؟ کلا ما باید چیکار کنیم،.
ممنون از راهنماییتون.

بله. چرا که نه، شما پس از گرفتن برگه دعوتنامه باید مدارک ویزای شنگن رو مطابق با مدارکی که سفارت فنلاند نیاز داره (ویزای توریستی) تهیه کنید و به سفارت تسلیم کنید. ممکنه سفارت مدارک اضافی یا مصاحبه هم ازتون انجام بده.