آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - m.ost - 09-09-2013

(08-09-2013, 09:08 PM)'پریسا ع' نوشته: با عرض سلام وخسته نباشید من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه آزاد قزوین خوندم ومعدلم 18.20 در مورد زبان هم ADVANCE رو تموم کردم اما امتحان ندادم میخوام بدونم چطوری میتونم ویزای فول فاند از آمریکا بگیرم ممنون از راهنماییهاتون.

سلام دوست عزیز

فکر میکن منظور شما شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا هست. چیزی به نام ویزای فول فاند نداریم. شما پذیرش فول فاند میتونین بگیرین و ویزا مرحله بعد از اون هست. 
معدل شما بالا هست ولی معدل تنها بدون داشتن مدرک زبان و دانستن سایر مشخصات رزومه برای نظر دادن کافی نیست. 
اگر قصد شما ادامه تحصیل در Business school هست باید در امتحان GMAT شرکت کنید که نمره بالا در اون خیلی در گرفتن پذیرش و فاند تاثیر داره. 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 10-09-2013

(08-09-2013, 03:32 PM)'sassss' نوشته: با سلام می خواستم بپرسم که گرفتن پذیرش همراه با فند در رشته هایی مثل مدیریت بیمه و مدیریت مالی خیلی سخته با علم به این موضوع که این جور رشته ها در ایران خیلی قوی نیستند ممنون.

درود
کلا بستگی به رزومه و همچنین مقطع مورد نظر داره
ولی در کل شاید بشه گفت (برای فاند) حداقل در مقطع Master شانس بسیار ضعیفه بخاطر اینکه خود امریکایی ها زیاد در این رشته ها شرکت میکنند
شانس پذیرش برای دکترا بیشتر از Master هست

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 10-09-2013

(08-09-2013, 04:39 PM)'Behnaz sadat' نوشته: سلام من مدرک تحصیلیم لیسانس نقاشی‌ با معدل ۱۷ می‌باشم می‌خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد در رشته نقشی‌ شانسی دارم
ویرایش توسط MaMi به دلیل تبدیل پینگلیش به فارسی

درود دوست عزیز
متاسفانه اطلاعات این فروم در مورد پذیرش در رشته ی نقاشی زیاد نیست (من به شخصه کاربری رو اینجا نمیشناسم که برای نقاشی در امریکا اپلای کرده باشه)
کلا بهتره برای اینکه به حداقل های مورد نیاز برای پذیرش برسید بهتره وبسایت دانشگاههای مختلف رو چک کنید
بطور مثال Boston University برای Master نقاشی رو ارائه میده که نیازمند پورتفولیو برای تمامی متقاضیان و این مدارک برای متقاضیان international هست (دانشکاه رنک 22 در رشته ی Painting/drawing رو داره)
کلا فقط اگر از روی حدس بخوام بگم (و در مقایسه با رشته ی معماری بخوام صحبت کنم) شانس گرفتن فاند برای Master احتمالا ضعیف باشه. 

(09-09-2013, 01:03 AM)'m.ost' نوشته:
سلام دوست عزیز
فکر میکن منظور شما شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا هست. چیزی به نام ویزای فول فاند نداریم. شما پذیرش فول فاند میتونین بگیرین و ویزا مرحله بعد از اون هست. 
معدل شما بالا هست ولی معدل تنها بدون داشتن مدرک زبان و دانستن سایر مشخصات رزومه برای نظر دادن کافی نیست. 
اگر قصد شما ادامه تحصیل در Business school هست باید در امتحان GMAT شرکت کنید که نمره بالا در اون خیلی در گرفتن پذیرش و فاند تاثیر داره. 

درود
توضیحات رو m.ost عزیز به شما دادن و همونطور که گفتن به فاکتورهای زیادی برای گرفتن پذیرش نیاز دارید
پیشنهاد میکنم این جزوه رو که توسط اعضای همین فروم تهیه شده رو مطالعه کنید(لینک ویکی جزوه)، اطلاعات خوبی برای روند گرفتن پذیرش تا اطلاعات در مورد ویزا رو به شما ارائه میکنه. بعد هر سوالی داشتید در فروم (و در تاپیک مربوط) مطرح کنید دوستان پاسخ میدن

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ice - 10-09-2013

(08-09-2013, 10:49 PM)'gisiya' نوشته: سلام ببخشید من عضو جدید هستم و زیاد با این سایت اشنا نیستم پس عذر خواهی میکنم اگه سوالم تکراریه.من لیسانسم رو در رشته ی گیاه پزشکی از ازاد(علوم تحقیقات ) دارم.ایلتسمم 6 شدم.معدلمم 17/27.مقالم دارم می خواستم بدونم شانسم برای پذیرش و فاند چقدره؟ جی ار ای حتما لازمه؟؟ خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز به آکادمیا خوش آمدید. شانستون در مجموع برای پذیرش خوب، گرفتن فاند برای ارشد خیلی دشوارتر از دکترا هست ولی غیر ممکن نیست. جی آرای بسته به کشور و دانشگاه فرق داره، آمریکا معمولا لازم هست و بهتره شرایط اپلای همه دانشگاه های مورد نظرتون رو بررسی کنید. فقط هم دنبال رشته خودتون نگردید چون مرز رشته های ما مثل اونا نبوده ممکن مثلا در گروه های فیزیولوژی گیاهی اساتیدی پیدا کنید که کارشون در زمینه مورد علاقه شما باشه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Behnoush - 10-09-2013

(08-09-2013, 10:49 PM)'gisiya' نوشته: سلام ببخشید من عضو جدید هستم و زیاد با این سایت اشنا نیستم پس عذر خواهی میکنم اگه سوالم تکراریه.من لیسانسم رو در رشته ی گیاه پزشکی از ازاد(علوم تحقیقات ) دارم.ایلتسمم 6 شدم.معدلمم 17/27.مقالم دارم می خواستم بدونم شانسم برای پذیرش و فاند چقدره؟ جی ار ای حتما لازمه؟؟ خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

چه رشته ای مد نظرتون هست؟ بیماری ؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - spt - 11-09-2013

سلام و خوش آمدید   Smile
جی آر ای حتما برای آمریکا لازمه...   معدلتون خوبه و آیلتستون خیلی بالا نیست...   شانس برای فاند گرفتن دارید اما کلا برای ارشد فاند گرفتن سخت تره تا برای دکترا... 
به اینجا هم مراجعه کنید میتونید تخصصی راجع به رشتتون اطلاعات بگیرید..   به طور کلی میتونم بگم شانس دارید و ایشالا فاند خواهید گرفت   Smile

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - abiafshar - 17-09-2013

با عرض سلام و خسته نباشید به همه
حقیقتش من توی بزرگترین دو راهی زندگیم قرار گرفتم و واقعا موندم که کدومو انتخاب کنم.
قصد دارم که برای گرفتم مدرک PHP به آمریکا برم و از اونجایی که از پس هزینه های اونجا بر نمی یام، به شرطی می تونم برم که بتونم از یکی از دانشگاه های اونجا بورسیه بگیرم.
از طرفی هم اگر از همین الان شروع به خوندن کنم، توی دانشگاه های ایران امکان قبولیم زیاده.
حالا اگر بخوام رفتن به آمریکا رو انتخاب کنم، باید قید دانشگاه های ایران رو بزنم و دیگه هیچ تلاشی برای اون نکنم و وقتی می تونم این تصمیم رو بگیرم که مطمئن باشم می تونم با شرایطی که دارم از یکی از دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرم.
در ادامه من شرایط و رزومم رو می نویسم، از کسایی که در این زمینه تجربه دارن و متخصص هستند خواهش می کنم
به صورت دقیق به من بگن که شانس گرفتن بورسیه برای من چند درصده. که من بتونم بر اساس اون تصمیم بگیرم. ممنون
1- کارشناسی با معدل 18.22 از دانشگاه آزاد همدان (نفر اول)
2- کارشناسی ارشد با معدل 17.5 از دانشگاه آزاد اراک (نفر دوم)
3- یک عدد مقاله ISI
4- تافل با نمره ی 95
5- GRE با نمره خوب
6- کارت پایان خدمت سربازی
7- توصیه نامه هم می تونم حداقل از 4 استاد بگیرم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 17-09-2013

دوست من خودم نقل قول نکردم تا دوستان دیگه جواب بدن
فقط این رو میگم شما که میگی جی ار ای نمره خوب اصلا نمیشه گفت شانستون واسه فاند چقدره؟
و یا تافل ایا امتحان دادین 95 شدین؟دوستانی میگفتن با فرض تافل بالای 90 رفتن امتحان 108 شدن و دوستانی بودن هم 83 شدن
منظورم اینه که به خصوص برای شما که دقیق میخوای باید نمراتت هم دقیق باشه
فقط این رو من بگم که صرف نظر از دانشگاهات معدلت خوبه
رشتتون رو هم بگین دوستان نظر بدن
بااحترام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - abiafshar - 17-09-2013

بله شما درست می گی. من باید یکم واضح تر می گفتم.
تافل با نمره ی 95 رو دارم. ولی GRE رو هنوز امتحان ندادم و نمی دونم چند می شه به همین خاطر گفتم یک نمره ی خوب.
رشتم هم کامپیوتر- نرم افزار هست. بقیه ی چیزها رو هم که همشون رو گفتم.
حالا لطف کنید و دقیق بگید که شانسم چقدره؟ ممنون از همگی