آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - saeed - 15-09-2011

(15-09-2011, 10:48 AM)Babak نوشته: سلام سعید جان
شرایط شما بد نیست. از نظر مقاله شرایط شما بسیار خوبه، اما از نظر معدل چندان تعریفی نداره. نمرات زبان و GRE شما هم معمولیه، نه خیلی فوق‌العاده است و نه پایینه. به همین خاطر من فکر می‌کنم شما امکان پذیرش رو در مجموع دارید، ولی نه از دانشگاه‌های خیلی تاپ. احتمالا بتونید از دانشگاه‌های بین رنک حدود ۵۰ تا ۲۰۰ پذیرش بگیرید و امیدوارم که فاند هم بتونید دریافت کنید.

سلام بابک جان
به نظر شما من با چه ترتیبی شروع به کار کنم بهتره؟ برم موسسه یا خودم شروع کنم. در ضمن چه جوری می تونم استاد پیدا کنم اکثر استادا جواب میل رو نمی دهند. یه سوال دیگه الان شما می گی رنک 50 به بالا مثلا دانشگاه austin رنک کلیش بالای 100 هست ولی رنکش تو عمران 15 هست. الان وضعیت این دانشگاه چیه. من اقدام بکنم یا نه
با تشکر از توجه شما

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 16-09-2011

(15-09-2011, 05:19 PM)Rfdesign نوشته: سلام دوستانرشته مهندسی برق-مخابرات/گرایش میدان امواج
معدل کارشناسی 13
معدل ارشد 15-16 (هنوز دفاع نکردم)
مدرک زبان ندارم
مقاله ندارم
از سه استاد می تونم توصیه نامه بگیرم
برای PHD پذیرش می خوام/از دانشگاههای 50-200 آمریکا/فاند حتما می خوام داشته باشم که دغدغه ی مالی دیگه نداشته باشم وهمه ی تمرکزم روی درس باشه

خب معدلم رو که دیگه نمیشه عوض کرد اما
کارهایی که باید روی اونها تلاش کنم و بسازمشون چه کارهایی هستند؟
اگه همه ی تلاشم رو برای مدرک زبان، GRE و مقاله بکنم و همه ی اینها برای اردیبهشت ماه سال آینده (91) آماده بشه آیا برای سال آینده می تونم شروع به تحصیل بکنم؟
به نظر شما حداقل زمانی که میتونم شروع به تحصیل بکنم چه تاریخیه، باتوجه به شرایطم؟
مرسی
همون طور که خودتون اشاره کردید، کارهایی که می‌تونید بکنید بالابردن نمره GRE، زبان و دادن مقاله است. توصیه‌نامه هم مهمه. حتما با استادهاتون صحبت کنید که بتونید حتما توصیه‌نامه‌های خیلی خوبی بگیرید.
ددلاین اقدام کردن برای شروع تحصیل در پاییز سال ۲۰۱۲ در اغلب دانشگاه‌های امریکا اواخر سال ۲۰۱۱ یا اوایل سال ۲۰۱۲ است، البته استثنا هم وجود داره، ولی به طور کلی اردیبهشت برای پاییز سال آینده دیره و فکر می‌کنم که باید بیشتر به فکر بهار یا پاییز ۲۰۱۳ باشید. به خصوص اگر فاند می‌خواید احتمالا باید بیشتر روی پاییز ۲۰۱۳ حساب کنید.

(15-09-2011, 07:49 PM)saeed نوشته: سلام بابک جان
به نظر شما من با چه ترتیبی شروع به کار کنم بهتره؟ برم موسسه یا خودم شروع کنم. در ضمن چه جوری می تونم استاد پیدا کنم اکثر استادا جواب میل رو نمی دهند. یه سوال دیگه الان شما می گی رنک 50 به بالا مثلا دانشگاه austin رنک کلیش بالای 100 هست ولی رنکش تو عمران 15 هست. الان وضعیت این دانشگاه چیه. من اقدام بکنم یا نه
با تشکر از توجه شما
به نظر من موسسات کار خاصی برای شما انجام نمی‌دن و فقط جیب‌تون رو خالی می‌کنند. کاری نیست که خودتون نتونید انجام بدید. همه ما هم اینجا هستیم و هر کمکی از دست‌مون بربیاد انجام خواهیم داد.
جواب ندادن استادها مساله طبیعی‌ای هست و در اغلب مواقع این طوره. تنها راهش پشتکار زیاد و ادامه دادن کار و تماس گرفتن با استادهای بیشتر و نوشتن متنی هست که توجه استادها رو بیشتر به خودش جلب کنه.
در مورد دانشگاهی مثل austin که گفتید رنکش در عمران خوبه، ولی در رنک کلی بالای ۱۰۰ هست، به نظرم باید یک مقدار محتاط باشید. دانشکده‌هایی که رنک خوبی دارند معمولا در مورد پذیرش سخت‌گیر هستند. به همین خاطر توصیه کلی من این هست که اگر برای این جور جاها که رنک خوبی دارند می‌خواهید اقدام کنید حتما سعی کنید اول با استادی در اون دانشگاه هماهنگ کنید و بعد اقدام کنید، در غیر این صورت احتمال رد شدن زیاده.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - saeed - 16-09-2011

(16-09-2011, 09:52 AM)Babak نوشته: .
در مورد دانشگاهی مثل austin که گفتید رنکش در عمران خوبه، ولی در رنک کلی بالای ۱۰۰ هست، به نظرم باید یک مقدار محتاط باشید. دانشکده‌هایی که رنک خوبی دارند معمولا در مورد پذیرش سخت‌گیر هستند. به همین خاطر توصیه کلی من این هست که اگر برای این جور جاها که رنک خوبی دارند می‌خواهید اقدام کنید حتما سعی کنید اول با استادی در اون دانشگاه هماهنگ کنید و بعد اقدام کنید، در غیر این صورت احتمال رد شدن زیاده.
با تشکر از بابک عزیز
من دقیقا متوجه نشدم دانشگاه رنک 50 به بالا که می گی یعنی چی؟
یعنی رنک کلی بالای 50 یا رنک دانشکده مهندسی یا رنک دپارتمان عمران یا هر سه تای اینا؟
آخه اگه هر سه تا رو با هم ترکیب کنیم خیلی از دانشکده ها حذف می شه .شاید بالای 150 تا
ممنون

منظور من رنک دانشگاه در رشته شما بود، نه ترکیب هر سه مورد. ضمن این که واضحه که عددهایی که من گفتم حدودیه و بیانگر بازه‌ای هست که شانس گرفتن پذیرش بیشتری با توجه به شرایطی که گفتید دارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brotherhood - 16-09-2011

سلام دوست من من میخام برای گرفتن لیسانس به یکی از دو کشور که گفتی بیام و میخام کامپیوتر بخونم.
اما از اونجایی که بدون بورس نمیتونم میخام راهنماییم کنی.
شنیدم خیلی خیلی سخت به دیپلمه ها بورس میدن؟
میتونی راهنمایی کنی؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ehsan - 17-09-2011

سلام بابک جان من کارشناس مدیریت سلامت هستم که در کانادا معمولا رشته های Health ADMINSTRATION معادلش میشه معدلم 17.48 و دارم برای تافل اینترنتی میخونم که به گفته استادم حدود 90 میشم چون جلسه آخر ازمون امتحان گرفت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درس خوندم میخواستم بگم که در مورد فاند خیلی ابهام دارم و اصلا نمیدونم چه جوری باید بگیرم و از چه راهی باید اینکارو بکنم توی کارشناسی خیلی فعال بودم و کارهای پژوهشی زیادی دارم به طوریکه تو دانشکده به پژوهشگر معروفم و موضوعات زیادی کار کردم و البته حدود 8 مقاله داخلی دارم که تو چندتا پایگاه انگلیسی هم ایندکس میشه میخواستم در مورد فاند راهنمایی اساسی بکنی منو، خیلی ازت ممنون میشم که اگه برات مقدوره جوابت رو به ایمیلم بفرستی راستی کانادا میخوام برم البته در مورد امتحان جی مت هم یه کم مشکل دارم میخواستم بدون بعد DEADLINE هم میشه بفرستمش چون نمیدونستم برای رشته ما ضروری و هنوز آماده نیستم البته دانشگاه dallahouseie بهم گفت تا تیر ماه سال 1391 میتونم فقط جی متم رو بفرستم و بقیه مدارک رو تو همون تاریخ deadline..
خواهشا راهنماییم کن خیلی بهش نیازدارم چون هیچکسی رو ندارم که ازش راهنمایی بگیرم.
e.farahabadi@gmail.com

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-09-2011

(16-09-2011, 06:58 PM)brotherhood نوشته: سلام دوست من من میخام برای گرفتن لیسانس به یکی از دو کشور که گفتی بیام و میخام کامپیوتر بخونم.
میتونی راهنمایی کنی؟
متاسفانه اطلاعات من در مورد گرفتن پذیرش لیسانس خیلی کمه، ولی اگر گرفتن فاند براتون مهمه، راستش فکر نمی‌کنم امریکا گزینه خوبی باشه. گرفتن فاند در مقطع لیسانس اصلا ساده نیست. به خصوص این که بتونید از ابتدا با فاند وارد مقطع لیسانس بشید چندان محتمل نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Cortex - 17-09-2011

(16-09-2011, 06:58 PM)brotherhood نوشته: سلام دوست من من میخام برای گرفتن لیسانس به یکی از دو کشور که گفتی بیام و میخام کامپیوتر بخونم.
میتونی راهنمایی کنی؟
دوست من:
با اجازه بابک عزیز:
صرفاً جهت پیشنهاد اینو می گم که اگر اینطوری که داری برای پذیرش پیش می ری ادامه بدی حتماً دچار سردرگمی میشی. چون خودم هم یه زمانی تکلیفم رو نمی دونستم و همین جوری بودم دارم به شما هم می گم... اما بعدها فهمیدم الکی انرژی خودم رو صرف چیزهایی کردم که نباید...
در ابتدای راه به شما پیشنهاد می دم با کسی که همین راه رو قبلاً رفته صحبت کنید و جوانب کار رو بصورت کلی بسنجید...
من یه فلوچارت طراحی کردم و در این تاپیک گذاشتم. شما طبق همون پیش برو و بزار زمان بگذره...
ضمن اینکه شما نمی تونی با دیپلم کاردانش بری پیش دانشگاهی نظری... باید حداقل فوق دیپلم رو بگیری و بعد یا ادامه بدی یا پیش دانشگاهی رو بگذرونی کنکور سراسری بدی.(چون معدلی نداری برای کنکور)
مشکل دوم اینکه که دیپلم شما 11 سالست. که اروپا نمی پذیره این رو... چه بسا شما می خوای تغییر رشته هم بدی...
من پیشنهاد می دم شما حتماً حتماً تا لیسانس رو اینجا بخونی و چون گرایش فنی رو انتخاب کردی مسیرت سخت خواهد بود... پس اگه این رو انتخاب کردی بزار همون موقع یا حداقل ترم 2-3 برای اطلاعات پذیرش جستجو کن...چون برای مستر احتمال فاند تقریباً 30% هست برای کارشناسی اگر نگم صفر اما 5% اونهم بعد از اینکه شما بری اونجا و کار درون کمپی چیزی جور کنی...
اگر مشکل سربازی نداری و هدفت صرفاً رفتن هست می تونی کانادا مهاجرت کنی... که البته اون هم سختی های خاص خودش رو داره اما بیشتر به شرایط شما میاد...
موفق باشی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-09-2011

(17-09-2011, 12:00 AM)ehsan نوشته: سلام بابک جان من کارشناس مدیریت سلامت هستم که در کانادا معمولا رشته های Health ADMINSTRATION معادلش میشه معدلم 17.48 و دارم برای تافل اینترنتی میخونم که به گفته استادم حدود 90 میشم چون جلسه آخر ازمون امتحان گرفت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درس خوندم میخواستم بگم که در مورد فاند خیلی ابهام دارم و اصلا نمیدونم چه جوری باید بگیرم و از چه راهی باید اینکارو بکنم توی کارشناسی خیلی فعال بودم و کارهای پژوهشی زیادی دارم به طوریکه تو دانشکده به پژوهشگر معروفم و موضوعات زیادی کار کردم و البته حدود 8 مقاله داخلی دارم که تو چندتا پایگاه انگلیسی هم ایندکس میشه میخواستم در مورد فاند راهنمایی اساسی بکنی منو، خیلی ازت ممنون میشم که اگه برات مقدوره جوابت رو به ایمیلم بفرستی راستی کانادا میخوام برم البته در مورد امتحان جی مت هم یه کم مشکل دارم میخواستم بدون بعد DEADLINE هم میشه بفرستمش چون نمیدونستم برای رشته ما ضروری و هنوز آماده نیستم البته دانشگاه dallahouseie بهم گفت تا تیر ماه سال 1391 میتونم فقط جی متم رو بفرستم و بقیه مدارک رو تو همون تاریخ deadline..
خواهشا راهنماییم کن خیلی بهش نیازدارم چون هیچکسی رو ندارم که ازش راهنمایی بگیرم.
سلام
شرایط‌تون بسیار خوب به نظر می‌رسه و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی برای گرفتن پذیرش و فاند داشته باشید. در مورد رشته شما اطلاعات من ناچیزه، اما اگر مشابه رشته‌های فنی باشه، معمولا لازم نیست که برای گرفتن فاند کار خاصی انجام بدید. معمولا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وقتی شما درخواست پذیرش می‌کنید برای فاند هم در نظر گرفته می‌شید. بعضی از دانشگاه‌ها در فرم‌های پذیرش‌شون قسمتی دارند که از شما می‌پرسند که فاند لازم دارید یا خیر. اگر چنین چیزی در فرم‌ها هست که طبیعتا باید بگید که فاند احتیاج دارید.

در مورد ارسال GMAT بعد از ددلاین، به نظر من بدون هماهنگی با دانشگاه چنین کاری نکنید. بعضی از دانشگاه‌ها خیلی راحت فایل رو ممکنه ناقص در نظر بگیرند و رد کنند. در نتیجه در صورتی که می‌خواهید چنین کاری کنید، حتما با دانشگاه هماهنگ کنید و مطمئن بشید که اون‌ها با این مساله مشکلی ندارند.