آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-08-2011

امید جان
در امریکا دانشگاه خیلی زیاده و تقریبا همیشه می‌شه یک دانشگاهی رو پیدا کرد که بشه ازش پذیرش گرفت، حتی اگر شرایط خوبی هم نداشته باشید، مشکل اینجاست که گرفتن ویزا برای چنین دانشگاه‌هایی خیلی مشکله. راستش من از بچه‌ها کسی رو سراغ ندارم که از دانشگاه غیرانتفاعی مستقیم اومده باشه امریکا، اما خوب طبیعتا من از تمام افرادی که پذیرش می‌گیرند خبر ندارم و ممکنه باشند کسانی که تونستند این کار رو بکنند. یک راهی که بیشتر جواب داده اینه که از اروپا پذیرش فوق لیسانس بگیرید و بعد از فوق برای دکترا در امریکا اقدام کنید. من سراغ دارم از بچه‌ها که تونستند چنین کاری بکنند و اتفاقا از دانشگاه‌های نسبتا خوب امریکا هم پذیرش گرفته‌اند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Cortex - 30-08-2011

ممنون
اما من میشناسم کسائی که از پیام نور و علمی کاربردی آمریکا مستقیم اومدن.یعنی برای ویزا حتماً باید دانشگاه رو بشناسند یا به عنوان دانشگاه دقت می کنند؟
مثلاً من که دانشگاه فنی ام و دولتی هم هست اونقدر دانشگاه های مارو میشناسند که تشخیص بدهند که غیرانتفاعی نیست؟ یا صرفاً دانشگاه ها رو از روی اسم میشناسند؟
تاثیر نمرات زبان مثه IELTS و GRE در پروسه ویزا تا چه حد می تونه این خلاء رو پر کنه؟

مرسی بابک جان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-08-2011

برای ویزا بیشتر به دانشگاهی که شما ازش پذیرش گرفتید نگاه می‌کنند، نه دانشگاهی که در ایران درش درس خوندید. البته ممکنه دانشگاه ایران یا سایر شرایط شما هم براشون مهم باشه، ولی ویزا چندان ضوابط مشخصی نداره و نمی‌شه گفت که دقیقا بر چه اساسی هست، اما در امریکا کم نیستند دانشگاه‌هایی که اگر شما مایل باشید از جیب‌تون خرج کنید حتما بهتون پذیرش می‌دهند و طبیعتا سطح اغلب این دانشگاه‌ها بسیار پایینه. سفارت معمولا به کسانی که از چنین دانشگاه‌هایی پذیرش بگیرند ویزا نمی‌ده، چون کسی که از چنین دانشگاه‌هایی پذیرش می‌گیره مشخصه که دنبال درس خوندن نیست و صرفا به خاطر رفتن به امریکا به دنبال پذیرش بوده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - AVA - 31-08-2011

برای گرفتن ویزا فکر می کنم میزان فاند هم مهم باشه. مثلا دانشجویانی که فول فاند می گیرند راحت تر و سریع تر ویزاشون صادر میشه. درسته بابک جان ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-08-2011

درسته الهام جان، البته این طور نیست که اگر کسی فاند نتونه بگیره به هیچ وجه بهش ویزا ندن، اما داشتن فاند شانس گرفتن ویزا رو بیشتر می‌کنه. در عین حال کم نبوده‌اند کسانی که از دانشگاه‌های خوب پذیرش بدون فاند گرفته‌اند و تونسته‌اند ویزا بگیرند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Cortex - 31-08-2011

بابک جان من الان واقعاً شرمندم دوباره سوال می کنم؛ اما عجیب گیج شدم...
والا مبنا سوال من پذیرش نبود، اسم و عنوان دانشگاهی بود که من درس خونده بودم تو ایران. ببینید سوال من اینه؛ شما فرض کنید من دانشگاه غیرانتفاعی درس خوندم اما موفق شدم از دانشگاه زیر رنک 100 آمریکا پذیرش با مثلاً 50% فاند گرفتم. نمره GRE و زبان قابل قبولی دارم. معدل بالای 15

حالا برای ویزا، دانشگاهی که پذیرش گرفتم مهمه یا دانشگاهی که تا لیسانس درس خوندم؟

درمورد اینکه ندیدید کسی از دانشگاه های سطح پایین از آمریکا پذیرش گرفته باشه دو علت است.
تو پرانتز بگم بنا به غیر بالانس بودن محیط آموزشی دانشگاه های ایران واقعاً ممکنه افرادی از موسسات غیرانتفاعی و علمی کاربردی و پیام نور بسیار سواد بیشتری از دانشگاه های رنک اول داشته باشند... من خودم به وفور دیدم، چه در محیط آکادمیک و آزمایشگاه چه محیط کار...
اون دو علت یکی نداشتن دانش اپلای هست، یکی نبودن تو محیط اپلای. نه صرفاً سطح پایین علمی... مثلاً اینکه دانشجویان شریف بیشترین تعداد اپلای رو دارند اینه که در اون محیط تلاش برای رسیدن به معیارهای دانشگاه ها خیلی بیشتر از دانشگاه دولتی شهر دیگه و خیلی خیلی بیشتر از دانشگاه های غیر انتفاعی است.
شما الان اگه از 100 نفر از دانشجویان ترم 6 یه موسسه غیرانتفاعی بپرسین GRE چیه مسلماً 99 نفر نمی دونند... اما همین سوال رو از بچه های برق شریف بپرسین آمار دقیقاً برعکس خواهد بود.
خوب ما هم برای همین همچین سایتی راه اندازی کردیم.
سوال دومم اینه که منظورتون از دانشگاه خوب و بد رو یکم واضح تر بیان کنید. دقیقاً چه دانشگاهی از دید آفیسر خوب تلقی میشه و هدف صرف اومدن به آمریکا نیست؟

خیلی خیلی ممنون

امید جان
من هم دقیقا همین سوال رو جواب دادم و گفتم که دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید برای ویزا خیلی مهم‌تر از دانشگاهی هست که در ایران درش درس خوندید. این که از دید آفیسر چه دانشگاهی خوبه و چه دانشگاهی بد رو نمی‌شه خیلی دقیق مشخص کرد، اما این طوری در نظر بگیرید که دانشگاهی که رنکش در امریکا از حدود ۳۵۰ بیشتر باشه می‌ره جزو دانشگاه‌های متوسط به بعد و گرفتن ویزا برای چنین دانشگاه‌هایی سخت می‌شه. طبیعتا هر چه دانشگاه کم اسم و رسم‌تر باشه شرایط هم مشکل‌تر خواهد شد.

در مورد موسسات غیرانتفاعی و غیره هم بحث اصلا سر سواد فارغ‌التحصیلان نیست. کاملا ممکنه که افرادی از این دانشگاه‌ها بیرون بیان که بسیار باسواد باشند و همچنین ممکنه که افرادی از دانشگاه‌های خوب بیرون بیان که سواد چندانی نداشته باشند، اما وقتی بحث بر سر پذیرش هست، اسم و رسم دانشگاه می‌تونه کمک کنه و طبیعیه که معروف بودن دانشگاه می‌تونه شانس فارغ‌التحصیلانش رو بالا ببره.
غیر از این مساله، اغلب دانشگاه‌های امریکا دانشجویان ایرانی و بعضا استادهای ایرانی دارند. معمولا در مورد کیفیت دانشگاه‌های ایران با این افراد مشورت می‌شه. از خود من موقعی که دانشجو بودم بارها در مورد کیفیت دانشگاه‌های مختلف ایران که در رزومه متقاضیان پذیرش نوشته شده بود سوال شده بود. از بسیاری از دوستان دیگه‌ام هم خبر دارم که در مورد کیفیت دانشگاه‌های ایران سوال شده بود. خلاصه این که این طور نیست که دانشگاه‌های امریکایی هیچ شناختی روی دانشگاه‌های ایران نداشته باشند. شناخت تا حدود خوبی وجود داره و کیفیت دانشگاه محل تحصیل می‌تونه تاثیر مهمی در شانس گرفتن پذیرش داشته باشه. در عین حال، کیفیت دانشگاه فقط یکی از معیارهای پرونده شماست. معدل، نمرات زبان و GRE، توصیه‌نامه‌های شما، SoP و داشتن مقاله هم در گرفتن پذیرش موثر هستند و با داشتن شرایط مناسب دیگه می‌شه تاثیر نامطلوب کیفیت دانشگاه محل تحصیل رو کم کرد.

مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا - mohammad.maleki - 31-08-2011

من تازه با این سایت اشنا شدم
یه چند تا سوال و در نهایت یه راهنمایی از شما میخوام
دانشجوی رشته کامپیوتر در دانشگاه ازاد قزوین
من دیپلم رشته کامپیوتر از ایران (فنی و حرفه ای) دارم
رزومه - این لینک رزومه منه
میخواستم بدونم میتونم با این شرایط و معدل 15 دیپلم از دانشگاهی پذیرش بگیرم

این یکی از کارهای منه که با استفاده از یه جور شبیه ساز پردازش ابری (trident engine browsers )
تصویر یک - تصویر دو - تصویر سه
پیشاپیش ممنون از کمکتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-09-2011

محمد جان
اول این که نمره TOEFL و به خصوص GRE هم نقش مهمی در گرفتن پذیرش دارند که شما ظاهرا در حال حاضر این امتحانات رو ندادید و در نتیجه نمی‌شه خیلی اظهارنظر قطعی در مورد شرایط شما کرد. به هر حال اگر من بخواهم نظرم رو در مورد شرایط فعلی شما بگم، به نظرم گرفتن پذیرش از آمریکا برای شما کمی مشکله و احتمالش خیلی زیاد نیست. بعضی از دوستانی که شرایطی شبیه به شما داشته‌اند از دانشگاه‌های اروپایی موفق به گرفتن پذیرش شده‌اند. شاید بهتر باشه که شما هم برای مقطع فوق‌لیسانس از دانشگاه‌های اروپایی اقدام کنید و بعد از اون اگر شرایط خوبی داشته باشید می‌تونید برای مقطع دکترا به سراغ دانشگاه‌های امریکا برید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ice - 04-09-2011

درود
من کارشناسی و ارشدم در رشته زیست رو دانشگاه سراسری با معدل بالای 17 گرفتم. یک مقاله چاپ شده، یک پوستر و دو مقاله تحت بررسی دارم. نمره آیلتس رو هم 8.5 آوردم (هنوز GRE ندادم). با توجه به اینکه گفتید برای دانشگاه هایی اپلای کنم که به نظرم امکان پذیرش بیشتری دارند، به نظرتون برای چه دانشگاه هایی در امریکا در صورت جواب نگرفتن استاد اپلای کنم (از نظر رتبه و ...) تا باز شانس پذیرش داشته باشم؟
سپاس