آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - زری زری - 05-11-2012

سلام.تو رو خدا به این دانشجوهای پزشکی بیچاره هم کک کنید.من واقعا گیجم میخوام پذیرش بگیرم و برم آمریکا ولی میخوام هزینش کم باشه دانشگاهشم معتبر باشه!به کجا درخواست بدم؟به استاد؟کدوم دانشگاه ؟
البته من دانشجوی پزشکی سال 2 هستمبعد علوم پایه درخواست بدم یا اینکه میتونم الان درخواست بدم بعد علوم پایه برم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Karim - 05-11-2012

(05-11-2012, 01:30 AM)زری زری نوشته: سلام.تو رو خدا به این دانشجوهای پزشکی بیچاره هم کک کنید.من واقعا گیجم میخوام پذیرش بگیرم و برم آمریکا ولی میخوام هزینش کم باشه دانشگاهشم معتبر باشه!به کجا درخواست بدم؟به استاد؟کدوم دانشگاه ؟
البته من دانشجوی پزشکی سال 2 هستمبعد علوم پایه درخواست بدم یا اینکه میتونم الان درخواست بدم بعد علوم پایه برم؟

بهترین کار اینه که سایت دانشکده های پزشکی مورد نظرتون رو چک کنید، شرایطشتون رو بدقت برای دانشجویان اینتر نشنال مطالعه کنید و اگه سوالی داشتید بهشون ایمیل بزنید.چون خوشبختانه یا متاسفانه بچه های که از ایران واسه پزشکی آمریکا می روند تعدادشون خیلی کم هست و به همین خاطر اطلاعات جامعی در اختیار نیست. اگر خودتون در گوگل سرچ کنید اطلاعات خوبی می تونید کسب کنید

موفق باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahyarelc - 06-11-2012

(04-11-2012, 02:15 AM)Ahmad2008e نوشته: دوستان با توجه به این شرایط به نظرتون بهتره برای کارشناسی اقدام بشه یا برای دکتری پیوسته ( البته با توجه به امکان گرفتن فاند )
دوست عزیز بدون شک امکان گرفتن فاند برای دکترای مستقیم در مقایسه با فوق لیسانس (فکر کنم منظورتون فوق بود ، نه لیسانس) بیشتره

برحال پیشنهادم اینه که یک نمره خوب GRE بگیرید، بعد بهتر میشه نظر داد

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - MAJID - 08-11-2012

سلام اقا بابک

نتیجه گیری من از معیارهای بالا بردن شانس پذیرش این هستش که تمام عوامل رو با هم بررسی میکنن و یک عامل تعیین کننده نیست اما ممکنه اثرگذاری بیشتری برای گرفتن پذیرش و فاند داشته باشه.تافل و gre که بستگی به وقتی که میگذاریم داره و در صورت وقت زیاد میشه تافل 100 و gre 1300 رو هم اورد .معدل بزرگترین مشکله به خصوص لیسانس که دیگه نمیشه کاریش کرد.میمونه مقاله که خیلی از بچه ها میگن تا یه تعدادیش اثر گذار هستش .من کاملا با این مخالفم.شاید اگر 1000 تا مقاله داخلی یا ژورنال های پولی و خیلی کم اهمیت داشته باشین این حرف صدق کنه.توی نتایج پذیرش چندتا از بچه ها رو دیدم معدل لیسانس 13 داشتند اما با حدود 15 مقاله isi تونسته بود واسه دکترا فاند بگیرند از امریکا.جالب اینکه یکیشون gre هم نداشت.به نظر من تاثیر مقالات متعدد isi در کنار معدل برای استادی که باهاش در ارتباط هستیم مهمترین عامله اما بقیه موارد مثل gre برای کمیته پذیرش تعیین کننده تر هستش.همونطور که بهنوش خانم گفتش.اقا بابک جایی در مورد patent گفتین .میخوام بدونم تاثیر یک patent و کشف مهم که قابلیت تجاری شدن رو هم داره برای پذیرش چقدر هستش ؟ برای جبران معدل لیسانس پیشنهاد شما بالا بردن نمره gre و تافل بود .و قبلا پیشنهاد کردین دانشگاههای رنک 50 تا 100رو درخواست بدم.ایا داشتن یک patent تجاری و مهم در کنار مقالات تا الان بیشتر از 3 isi و چاپ یک کتاب مربوط به کار پایان نامم باعث میشه بتونم این کمبود معدل رو جبران کنم و این تعیین رنک مدنظر شما رو تغییر بدم و از بین 20 دانشگاه تاپ رشته خودم پذیرش بگیرم ؟ (شانس بی تاثیر نیست و همینطور ارتباط داشتن با استادی که کارمون رو قبول داشته باشه اما دانشگا ههای تاپ معیار هاشون متفاوته و از اونجایی خودتون هم تجربه تحصیل در دانشگاه تاپ و patent رو داشتین لطفا نظرتون رو بگین).ممنونم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 08-11-2012

یک مساله‌ای که در مورد مقاله به طور خاص در بین بچه‌های ایرانی خیلی رواج پیدا کرده، ISI بودن مقاله است، در صورتی که ISI بودن لزوما نشون دهنده اعتبار نیست. داشتن مقاله در کنفرانس‌ها یا ژونال‌های خیلی مشهور رشته شما که چاپ مقاله درشون واقعا سخت باشه و استاندارد بالایی داشته باشند، می‌تونه شانس پذیرش شما رو به طور قابل توجهی بالا ببره. سایر مقالات هم قطعا تاثیر مثبت خواهند گذاشت، ولی طبیعتا تاثیرشون کمتر از کنفرانس‌ها و ژورنال‌های مشهور هست.
داشتن patent مرتبط با رشته هم شاید بتونه کمی کمک بکنه، ولی مساله اینجاست که قبول شدن patent بیشتر یک مساله حقوقی هست تا علمی. patentها در رزومه شما حداکثر یک تیتر هستند و خیلی از مطالب نه چندان با اهمیت و علمی رو می‌شه patent کرد. به همین خاطر به نظر شانس پذیرش رو خیلی بالا نخواهند برد و استادان و کمیته پذیرش هم معمولا اون قدر وقت نمی‌ذارند که patent ها رو ارزشیابی کنند. در نتیجه داشتن patent مثبت تلقی می‌شه، اما نباید انتظار داشته باشید که شانس‌ پذیرش‌تون رو متحول کنه.

به نظر من برای جبران معدل مهمترین عامل برای پذیرش از امریکا می‌تونه GRE باشه و بعدش مقاله در ژورنال‌های مشهور رشته‌اتون.
در نهایت شانس هم در گرفتن پذیرش مهمه. شما حتی در صورت داشتن شرایط عالی هم نباید ریسک کنید و فقط به دنبال ۲۰ تا دانشگاه‌ها تاپ رشته خودتون باشید و حتما باید دانشگاه‌های با رنک پایین‌تر رو هم در سبد اپلای خودتون بذارید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Shahrouz - 08-11-2012

درود

تجربه من میگه مقالات چندان در آمریکا تاثیر گذار نیست. به هر حال قطعا شما درژورنالهایی مثل nature و یا science که مقاله چاپ نکرده اید در دوره ارشد! سایر مقالات جدا از اعتبارشان، فاقد ارزشی برابر با نمره جی ار ای و معدل هستند. این تعداد مقاله ای که دارید اگر معتبر هستند برای گرفتن فاند کافی هستند. وقت بسیار زیادی بر روی جی ار ای بگذارید و نمره خود را افزایش دهید. فعلا ریسرچ را فراموش کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - MAJID - 08-11-2012

منظور من patent هستش که ثبت شده.مثل ثبت یک ژن در بانک جهانی ژن با مدرک مستدل و ثبت کردن حقوقی اون patent .منظورم کار کوچیک نیستش.در اون صورت چی اقا بابک ؟ منظورم از مقالات هم دقیقا همون ژورنال های مشهور هستش که برا هر رشته ای وجود داره.منم حتما توی همه رنک ها درخواست میدم.در این صورت نظر شما چیه .ایا احتمال پذیرش در دانشگاه رنک 20 وجود داره ؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Shahrouz - 08-11-2012

مجید جان من انتهای راه روگفتم که دستت بیاد! مقالات در آمریکا خیلی تعیین کننده دانشگاهی که میروید نیست. تعیین کننده هست ولی نه اینکه بتونه شانس شما رو به شکل وصف ناشدنی افزایش بده. دوستی دارم که اگرخواستید مشخصات او را میگویم. لیستی از ژورنالهایی که ایشان مقاله چاپ کردند
soft matter, advanced materials, acs nano, j phys chem, j coll sci, macromalecules, ,,,,
یک سرچ کوچیک کنید دستتون میاد اعتبار این ژورنالها. ایشون از تمام رنک 1 تا 50 ریجکت شدند و الان در ژنو درس میخونند. یک یا دو مقاله isi برای نشان دادن کار شما کافیه و به جی ار ای و معدل توجه کنید.مگراینکه قصد داشته باشید استرالیا و یا اروپا بروید.

کار داریم تا کار شهروز خان..بعضی کارا میبینی جدیدند و هم مقاله سطح بالا ازش در میاد و هم patent میشه داداش من.اگه همه بچه های ارشد میتونستن که دیگه دنیا گلستان بود.اون مجلاتی هم که گفتی مقاله کسایی چاپ میشه که یا در اینده جایزه نوبل میبرند یا جز 200 دانشمند جهان هستند برادر من...نه مثل منو شما دنبال پذیرش دکترا باشن..مقاله ای که من میگم در حد بچه های phd هستش و وقتی استاد میبینه طرف اینقد فعال و مسلط هستش بعید میدونم فاند نده.در ضمن من شخصا تاثیر مقالات علمی سطح بالا و ارتباط با اساتید مرتبط رو بیشتر از چیزای دیگه میدونم.منظور منم وصف ناشدنی نبودش..کسی که به این سطح میرسه حتما مطمئنا حرفی برا گفتن داره و براش قابل وصفه.همه بچه ها برای پذیرش phd امریکا از همه جهان نمره gre و تافل خوبی دارند و بخش پذیرش برای این ها یه سطح بندی انجام میده اما همه نمره های خوبی دارند که دارن امریکا پذیرش میکنند.تنها تفاوت اون ها نواوری و تحقیقاتشونه.اگه میبینی gre و تافل برا بچه های ایران اینقد بزرگ شده چون توش ضعیفیم..زبان ایرانی ها ضعیفه به نسبت هندی ها و عرب ها و چینی ها و نمیتونیم به حداقل معیارهای پذیرش برسیم برای همین تابو شده.دلیل پذیرش بچه های شریف صرفا معدل و زبان و gre نیستش بلکه هوش بالاشونه که باعث میشه قدرت نواوری و کار تحقیقاتی داشته باشند تا بتونن مشکلات بزرگ رو برا کشورها تو همه حوزه ها حل کنند.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Babak - 08-11-2012

(08-11-2012, 11:00 AM)MAJID نوشته: منظور من patent هستش که ثبت شده.مثل ثبت یک ژن در بانک جهانی ژن با مدرک مستدل و ثبت کردن حقوقی اون patent .منظورم کار کوچیک نیستش.در اون صورت چی اقا بابک ؟ منظورم از مقالات هم دقیقا همون ژورنال های مشهور هستش که برا هر رشته ای وجود داره.منم حتما توی همه رنک ها درخواست میدم.در این صورت نظر شما چیه .ایا احتمال پذیرش در دانشگاه رنک 20 وجود داره ؟
من در مورد ثبت ژن اطلاعی ندارم، ولی در مورد patent گفتم که مشکل اصلی چی هست، اما اگر مقاله در ژورنال‌های مشهور داشته باشید می‌تونه بهتون کمک کنه، ولی همون طور که شهروز هم گفت اگر نمره خوبی در GRE نیارید، با توجه به این که معدل خیلی بالایی هم نداشتید، شانس پذیرش‌تون به شدت کم می‌شه.
من بهتون پیشنهاد می‌کنم که شروع کنید با استادهای دانشگاه‌های رنک ۱ تا ۲۰ مکاتبه کنید و ببینید که با شرایط موجود چطور جواب می‌گیرید. احتمالا این بهترین راهی هست که می‌تونید شانس پذیرش‌تون از این دانشگاه‌ها رو محک بزنید.