آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-08-2011

سلام heny عزیز
قبل از هر چیز ورودت به آکادمیا کافه رو خوش آمد می‌گم.
در مورد سوالاتت اول باید بگم که من متاسفانه در زمینه رشته شما تخصص کافی ندارم، اما اونچه که شنیده‌ام رو بیان می‌کنم و جواب سوالات رو به همون ترتیب سعی می‌کنم بدم. همون طور که خودتون هم گفتید تا اینجا که من اطلاع دارم برای رشته‌های هنر و معماری پروژه‌ها و کارهای قبلی و جوایزی که در مسابقات بردید مهمه تا مقاله.
۱. بعد از تحصیل شما باید کار پیدا کنید و شرکتی که براش کار می‌کنید براتون درخواست اقامت دائم (گرین کارد) بکنه. تا اونجا که می‌دونم مشکل خاصی برای رشته معماری وجود نداره و اگر کار مناسب پیدا کنید باید بتونید گرین کارد هم بگیرید، منتها ظاهرا پیدا کردن کار برای معمارها ساده نیست و معمولا پیدا کردن کار مناسب بسیار مشکله.
۲. فکر می‌کنم همه‌ی دانشگاه‌ها در زمینه نیاز به GRE یکسان نباشند. بعضی از دانشگاه‌ها رشته معماری (Architectural Design) رو در دانشکده مهندسی عمران تدریس می‌کنند (مثل Stanford). در این جور موارد GRE لازمه، اما بعضی از دانشگاه‌ها هم در دانشکده هنر تدریس می‌کنند. تا اونجا که می‌دونم دانشکده هنر به GRE نیاز نداره.
۳. راستش جواب سوال شما رو نمی‌دونم، اما می‌دونم که کلا امکان گرفتن بورسیه برای رشته معماری، به خصوص برای دانشجویان خارجی، کمه.
۴. به احتمال بسیار زیاد می‌تونید، اما نمی‌دونم شانس گرفتن پذیرش‌تون چقدر خواهد بود.
۵. شما اگر دنبال گرفتن پذیرش برای پاییز ۲۰۱۲ باشید، تا اواخر سال ۲۰۱۱ فرصت دارید که مدارک‌تون رو بفرستید. در نتیجه خوبه که حداکثر تا قبل از نوامبر امتحان آیلتس رو داده باشید تا نمره‌اش به موقع آماده باشه.

شانش گرفتن پذیرش و فاند از امریکا - khorshid20 - 10-08-2011

با سلام
من دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه آزاد هستم.البته کارشناسی را سراسری بودم.معدلام زیاد جالب نیست.لیسانس حدود 13 و ارشد 16.مقاله هم نداشتم.هیچ مدرک زبانی هم ندارم.چند سال تدریس کردم و 32 سالمه.چند تا سوال دارم:
1-ایا با این خصوصیاتی که گفتم شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا یا اروپا را دارم؟
2-از کجا میتونم بفهمم که هر دانشگاه چه نمره ای برای زبان رو قبول می کنه؟مثلا برای فلان دانشگاه باید greداشته باشم یا ielts؟و نمرم چقدر باید باشه؟
3-ایا تاریخ مشخصی برای پزیرش گرفتن از دانشگاهها هست؟معمولا از طریق اینترنت که سرچ می کنم ددلاینشون گذشته؟
4-برای gre باید کلاس برم؟هزینه هر بار امتحان gre چقدره؟
5-توی رزومه تحصیلیم باید چی بنویسم که جالب توجه بشه؟اخه من که سابقه خاصی ندارم.شنیدم بعضی موسسات رزومه مینویسن حدود 1میلیون هزینشه.می خوام بدونم جی توش مینویسن؟شما می دونید؟

با تشکر

شانش گرفتن پذیرش و فاند از امریکا - Babak - 11-08-2011

سلام دوست عزیر

۱. شانس پذیرش همیشه هست، اما زیاد و کم بودنش مهمه. به نظر من شانس گرفتن پذیرش شما از دانشگاه‌های خوب آمریکا (رنک زیر ۱۰۰) و همچنین دانشگاه‌های نسبتا خوب (رنک ۱۰۰ تا ۳۰۰) بسیار کمه. برای گرفتن پذیرش نمره زبان، GRE، معدل، دانشگاه قبلی و مقاله مهمه. نمره زبان و GRE شما مشخص نیست، اما بقیه موارد خیلی قوی نیست و به همین خاطر فکر می‌کنم که شانس پذیرش شما از امریکا زیاد نباشه. مشکل دیگه امریکا اینه که اگر از دانشگاه‌های درجه دو و سه پذیرش بتونید بگیرید، ممکنه ویزا بهتون ندن. در مورد اروپا متاسفانه من اطلاعاتم زیاد نیست، اما با توجه به نتایجی که دوستان دیگه گرفته‌اند فکر می‌کنند شانس پذیرش‌تون بیشتر از امریکا باشه.

۲. در سایت دانشگاه‌ها می‌تونید این اطلاعات رو پیدا کنید. معمولا سایت دانشگاه‌ها قسمتی به نام Graduate Admission داره و در اونجا معمولا قسمتی به نام Admission Requirements هست که اطلاعات مورد نظر شما رو شرح داده.

۳. معمولا ددلاین دانشگاه برای پاییز سال ۲۰۱۲، حدودا پایان سال ۲۰۱۱ است. شما قطعا ددلاین دانشگاه‌ها برای پذیرش امسال رو از دست داده‌اید، اما می‌تونید برای سال آینده اقدام کنید.

۴. راستش من ۱۰ سال پیش GRE دادم. اگر این سوالتون رو در انجمن GRE بپرسید جواب خواهید گرفت.

۵. نوشتن رزومه کار مشکلی نیست و قطعا یک میلیون تومن هزینه برنمی‌داره. خودتون با دیدن چند تا نمونه رزومه می‌تونید برای خودتون رزومه درست کنید. نمونه‌های رزومه روی اینترنت بسیار زیاده. در وب‌سایت من رزومه من رو می‌تونید به عنوان نمونه ببینید. مطمئنا با جستجو در اینترنت نمونه‌های بسیار بیشتری پیدا خواهید کرد. لازم نیست که رزومه بلند بالا باشه. به نظر من یک رزومه یک صفحه‌ایِ مناسب می‌تونه کافی باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 11-08-2011

(11-08-2011, 10:30 AM)Babak نوشته: سلام دوست عزیر

۱. شانس پذیرش همیشه هست، اما زیاد و کم بودنش مهمه. به نظر من شانس گرفتن پذیرش شما از دانشگاه‌های خوب آمریکا (رنک زیر ۱۰۰) و همچنین دانشگاه‌های نسبتا خوب (رنک ۱۰۰ تا ۳۰۰) بسیار کمه. برای گرفتن پذیرش نمره زبان، GRE، معدل، دانشگاه قبلی و مقاله مهمه. نمره زبان و GRE شما مشخص نیست، اما بقیه موارد خیلی قوی نیست و به همین خاطر فکر می‌کنم که شانس پذیرش شما از امریکا زیاد نباشه. مشکل دیگه امریکا اینه که اگر از دانشگاه‌های درجه دو و سه پذیرش بتونید بگیرید، ممکنه ویزا بهتون ندن. در مورد اروپا متاسفانه من اطلاعاتم زیاد نیست، اما با توجه به نتایجی که دوستان دیگه گرفته‌اند فکر می‌کنند شانس پذیرش‌تون بیشتر از امریکا باشه.

۲. در سایت دانشگاه‌ها می‌تونید این اطلاعات رو پیدا کنید. معمولا سایت دانشگاه‌ها قسمتی به نام Graduate Admission داره و در اونجا معمولا قسمتی به نام Admission Requirements هست که اطلاعات مورد نظر شما رو شرح داده.

۳. معمولا ددلاین دانشگاه برای پاییز سال ۲۰۱۲، حدودا پایان سال ۲۰۱۱ است. شما قطعا ددلاین دانشگاه‌ها برای پذیرش امسال رو از دست داده‌اید، اما می‌تونید برای سال آینده اقدام کنید.

۴. راستش من ۱۰ سال پیش GRE دادم. اگر این سوالتون رو در انجمن GRE بپرسید جواب خواهید گرفت.

۵. نوشتن رزومه کار مشکلی نیست و قطعا یک میلیون تومن هزینه برنمی‌داره. خودتون با دیدن چند تا نمونه رزومه می‌تونید برای خودتون رزومه درست کنید. نمونه‌های رزومه روی اینترنت بسیار زیاده. در وب‌سایت من رزومه من رو می‌تونید به عنوان نمونه ببینید. مطمئنا با جستجو در اینترنت نمونه‌های بسیار بیشتری پیدا خواهید کرد. لازم نیست که رزومه بلند بالا باشه. به نظر من یک رزومه یک صفحه‌ایِ مناسب می‌تونه کافی باشه.
بابک عزیز
سلام
فکر نمی کنید در پاسخ شماره یکتون این دوست ما را زیادی نامید کردید؟! و آیا فکر نمی کنید بهتر باشه که به دوست ما پیشنهاد بشه که نمره زبان وGREجنرال وحتی سابجکت و احتمالا مقاله خوب شانسشون را بسیار افزایش می دهد و اینکه احتمالا تماس مناسب با اساتید و توصیه نامه خوب قطعا کمک کننده خواهد بود. از همه مهمتر سابقه تدریس خیلی خوبی هم دارند.
فقط تنها نقطه ضعفشوکه کاری دیگه از دستشون ساخته نیست معدله لیسانسه. مقاله هم خوب قطعا راه براشون بازه که انجام بدهند.

مرسی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-08-2011

قطعا همین طوره. با نمره GRE و زبان بسیار خوب و داشتن مقاله می‌شه شانس پذیرش رو افزایش داد، اما بر اساس شرایط فعلی ایشون و با توجه به این نمره زبان و GRE ایشون مشخص نیست، گفتم که شانس پذیرششون خیلی بالا نیست. قطعا با داشتن مقاله و تغییر شرایط فعلی می‌شه شانس پذیرش رو افزایش داد. ضمن این که با شرایط موجود هم هنوز شانس پذیرش از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی وجود داره.
(11-08-2011, 09:28 PM)Karim نوشته: بابک عزیز
سلام
فکر نمی کنید در پاسخ شماره یکتون این دوست ما را زیادی نامید کردید؟! و آیا فکر نمی کنید بهتر باشه که به دوست ما پیشنهاد بشه که نمره زبان وGREجنرال وحتی سابجکت و احتمالا مقاله خوب شانسشون را بسیار افزایش می دهد و اینکه احتمالا تماس مناسب با اساتید و توصیه نامه خوب قطعا کمک کننده خواهد بود. از همه مهمتر سابقه تدریس خیلی خوبی هم دارند.
فقط تنها نقطه ضعفشوکه کاری دیگه از دستشون ساخته نیست معدله لیسانسه. مقاله هم خوب قطعا راه براشون بازه که انجام بدهند.

مرسی

شانش گرفتن پذیرش و فاند از امریکا - soilman - 12-08-2011

درود

بابک جان همانطور که بارها اشاره شده و خودت هم متذکر شدی با اینکه ددلاین های دانشگاه های امریکا می تونه تک و توک متفاوت باشه ولی جهت اقدام برای پاییز 2012 باید تا اخر امسال یعنی قبل از ژانویه و نهایتا تا اواخر دسامبر مدارکمونو فرستاده باشیم...

حال من که دارم برای جی ار ای می خونم و سعی دارم تا اواخر نوامبر امتحانشو بدم+تا الان از 60 واحد ممکن 35 واحد رو پاس کردم(25تا ری اگزم) و یه رزومه ی خیلی متوسط امیدی هست؟

زبان هم که خوب امیدوارم که به دلیل دو سال تحصیل فوق به زبان انگلیسی فاکتور بگیرن...

پ.ن:آیا لازمه ما برای اپلای سال بعد مدارک لیسانسمون رو هم بفرستیم؟یعنی من اون ور با خودم کپی های لیسانسمو دارم ولی آیا لازمه که مجددا بدم دارالترجمه و یه مدرک رسمی بدم؟منظورم اینه که مدارک حتما باید رسمی باشه یا کپی معمولی هم قبوله؟

با سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-08-2011

بله، اگر نمره‌ی GRE خوبی بیارید به نظر من شانس پذیرش دارید، به خصوص با توجه به این که مدرک فوق رو دارید از کشور اروپایی می‌گیرید شانس پذیرش‌تون بیشتر خواهد شد.
در مورد مدرک لیسانس، راستش تا اونجا که می‌دونم کپی نمرات رو دانشگاه‌ها قبول ندارند و تا اونجا که من اطلاع دارم دانشگاه معمولا یا اصل ریزنمرات یا ترجمه رسمیش رو لازم دارند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ar.ardakani198 - 12-08-2011

سلام آقا بابک ممنون میشم نظرتون رو در مورد شرایطم بگید
این شرایط من هستش لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور با معدل 14.65 !!دوره های مختلفی در مورد بیزیتس و کار آفرینی در اداره ی کار و امور اجتماعی و فنی و حرفه ای گذروندم!!!

1 کنفرانس بین المللی داخلی دارم به همراه استادم به صورت ارائه که خلاصه ای از یکی از isi هام هستش!!! 2مقاله isi دارم که یکیش به زودی چاپ میشه!! هر دو ژورنال isi هستش و if دارن تو یکیشون نفر دوم هستم و تویکیشون نفر سوم که توانایی واقعیم در این کاری هست که نفر سوم هستم و بیش تر کارهاشو انجام دادم اسم نفر اول هم یک دکتر هستش که هیچ کاری در این مقاله نکرده!!!1 سابمیت isi در الزویر دارم که نفر سومم با همون دکتر!!!!و یک سابمیت دیگه هم دارم می کنم به همراه یکی از دوستانم که بازم نفر سومم!!!!فقط راستش تو 2 نا از این کارها من کار رو به اینگلیسی برگردوندم و یکسری کارهای کوچیک رو انجام دادم!!!! یعنی سهمم اینقدر هستش!!!همچنین یک کتاب هم در مورد بازاریابی بین الملل به همرا دوستان در حال آماده کردن هستیم که من اسمم به عنوان نفر سوم و همکار می یاد روی جلد که مدیریت کل کار به عهده ی من بوده و در واقع کتاب رو من جمع و جور کردم و گرد آوری و هر فصل از این کتاب 18 فصلی رو آماده کردم ولی سهمی در ترجمه ندارم!!!!!

و از خودم مطمئنم که تو مقالاتی که در مورد مدل های کسب و کار الکترونیک و تبلیغات اینترنتی هست توانایی کافی دارم!!! ولی اون 2 تا مقاله که در مورد رشته ی خودم هستش و فقط برگردوندموشون توانایی قابل توجهی ندارم ولی در حال کسب این توانایی هستم!!!چون اون دو تا مقاله با الگوریتم های متاهیوریستیک حل شده!!! و می خوام برنامه نویسی با matlab رو یاد بگیرم!!!کارت پایان خدمت دارم!! منتها هنوز gre و مدرک زبان ندارم که به دنبلی ielts هستم!!!!

دوره های جانبی دیگه هم گذروندم!!!

سابقه 2 ساله در مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه ازاد اسلامی رو دارم

می خواستم نظرتون رو چه در مورد اروپا و چه در مورد آمریکا بگین !!! آیا می تونم direct phd بگیرم از رنک زیر 100 در این صورت یه چه نمره های زبان و gre نیاز دارم!!!!
با فاند و بی فاند رو هم بگین ممنون میشم!!!

سلام
شما از نظر مقاله و تجربه کارهای تحقیقاتی شرایط خوبی دارید. نقطه ضعف رزومه شما معدل لیسانس و دانشگاه محل تحصیله. به نظر من با نمره‌های خوب GRE و زبان می‌تونید شانس خودتون رو تا حد زیادی بالا ببرید. اگر به دنبال دانشگاه‌های زیر ۱۰۰ امریکا هستید به نظرم GRE Quantitative نزدیک به ۸۰۰ و verbal بالای ۵۰۰ و Analytical نمره ۴.۵ به بالا و TOEFL اگر iBT رو در نظر بگیریم بالای ۱۰۰ احتیاج دارید تا شانس نسبتا خوبی برای دانشگاه‌های خوب امریکا داشته باشید. در مورد پذیرش، دانشگاه‌های امریکا که اجازه دکترا مستقیم می‌دند رو حتما دکترا اپلای کنید. این طوری هم شانس پذیرش و هم شانس فاند بیشتری خواهید داشت. در مورد اروپا هم به نظر من شانس دارید. اگر بتونید مدرک فوق لیسانس با معدل خوب از یک دانشگاه نسبتا خوب اروپایی بگیرید شانس گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه‌های خوب امریکا بعدا برای شما بسیار زیاد خواهد شد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mina_kh - 16-08-2011

سلام آقا بابک
امیدوارم حالتون خوب باشه
سپاسگزار میشم نظرتونو راجع به شرایط من بگید، من ساله ۳ برق دانشگاه شیرازم و ۱ سال دیگه تموم می‌کنم
رتبه اول مخابرات هستم با معدل 18.15، تا حالا مقاله ندادم تافل و جی‌ ر‌ای هم ندارم، ولی‌ دارم براشون می‌خونم،
مرددم واسه ارشد ایران بخونم یا اپلای‌ کنم. و حتما باید fund بگیرم.
نمی‌دونم چقد شانس با کارشناسی دارم و شاید شرایطم واسه ارشد بهتر بشه.
منتظر نظرتون هستم
با تشکر
مینا