آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 01-11-2015

(01-11-2015, 12:14 AM)Amir ho نوشته: سلام خیلی ممنون
من امسال تقریبا تا به الان نصف منابع کنکور رو خوندم و شش ماه دیگر هم تا کنکور مهلت دارم. 
سطح زبانم هم متوسط به بالاست.
از ابتدای کارشناسی انگیزه وعلاقه بسیاری برای مطالعه ارشد در خارج کشور دارم.
نظرتون؟
با تشکر

درود

خودتون جواب خودتون رو دادین خوب در سطر پنجم!
هیچ کسی تا حالا با رفتن به سمت علاقش ضربه نخورده. این نظر منه!
همین

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - roia - 01-11-2015

@Torkan
سلام , وقتتون به خیر
من ارشد مهندسی صنایع دانشگاه علوم اقتصادی تهران درس خوندم.
معدل کارشناسی ارشد ام ١٧:٣٠ هست . مقاله هم یکی دارم isi . یکی دیگه هم باید از توی پایان نامه ام در بیارم .
اواسط آذر هم امتحان تافل امه . توی امتحان های آزمایشی تافل امو ١١٠ می زنم . خواستم بدونم که امکان گرفتن فاند رو دارم ؟ و اصلا به ددلاین ژانویه ٢٠١۵ می رسم فکر می کنید ؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 01-11-2015

(01-11-2015, 09:17 PM)roia نوشته: @Torkan
سلام , وقتتون به خیر
من ارشد مهندسی صنایع دانشگاه علوم اقتصادی تهران درس خوندم.
معدل کارشناسی ارشد ام ١٧:٣٠ هست . مقاله هم یکی دارم isi . یکی دیگه هم باید از توی پایان نامه ام در بیارم .
اواسط آذر هم امتحان تافل امه . توی امتحان های آزمایشی تافل امو ١١٠ می زنم . خواستم بدونم که امکان گرفتن فاند رو دارم ؟ و اصلا به ددلاین ژانویه ٢٠١۵ می رسم فکر می کنید ؟

درود

دوست من واسه چه رشته ای میخواین اپلای کنین؟ من دقیقا نمیدونم مهندسی صنایع در دانشگاه اقتصاد یعنی چی ولی احتمال میدم منظورتون supply chain management باشه!
معدل کارشناسیتون پس چی؟ اون مهمه ها!
دوست من نمیدونم میدونید یا نه ولی امتحان GRE رو چیکار میکنید؟! اون واسه آمریکا نقش کلیدی داره و تعیین کنندس.
اگر صرف بحثتون آمریکاست به نظرم عجله نکنید. ولی اگر نیم نگاهی به کانادا دارین یه ایمیلی به اساتید بزنین ببینین چی میگن ولی بازم امتحان TOEFL رو باید داده باشین.
متاسفانه خیر کمی سخت میشه براتون. میرسید واسه اپلای واسه دانشگاههای غیر از دانشگاههای آمریکا (به علت نبود GRE) ولی بازم به نظرم به خصوص اینکه فاند بخواید، سخت خواهد بود.

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - roia - 01-11-2015

(01-11-2015, 09:38 PM)Torkan نوشته: درود

دوست من واسه چه رشته ای میخواین اپلای کنین؟ من دقیقا نمیدونم مهندسی صنایع در دانشگاه اقتصاد یعنی چی ولی احتمال میدم منظورتون supply chain management باشه!
معدل کارشناسیتون پس چی؟ اون مهمه ها!
دوست من نمیدونم میدونید یا نه ولی امتحان GRE رو چیکار میکنید؟! اون واسه آمریکا نقش کلیدی داره و تعیین کنندس.
اگر صرف بحثتون آمریکاست به نظرم عجله نکنید. ولی اگر نیم نگاهی به کانادا دارین یه ایمیلی به اساتید بزنین ببینین چی میگن ولی بازم امتحان TOEFL رو باید داده باشین.
متاسفانه خیر کمی سخت میشه براتون. میرسید واسه اپلای واسه دانشگاههای غیر از دانشگاههای آمریکا (به علت نبود GRE) ولی بازم به نظرم به خصوص اینکه فاند بخواید، سخت خواهد بود.

بااحترام،
ترکان

من واسه ی دیتا ماینینگ و یا اینکه در حوزه ساپلای چین منیج منت می خوام اپلای کنم . بله جی آر ای رو هم بعدش میدم , معدل کارشناسیم ١۵ هست. دانشگاه علوم و فنون مازندران. آخه شنیده بودم که جی آر ای رو هم بعدش می شه فرستاد واسه شون , آیا این قضیه درسته ؟ مد نظرم هم امریکاس , اگر به این ترم نرسم واسه ترم دیگه چطور ؟ واسه ترم دوم آیا امکان گرفتن فاند هست واسه ام ؟

مرسی واقعا که این طور لطف دارید و کمک می کنید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - آتیلا - 02-11-2015

سلام دوستان گرامی 

من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 18.08 و کسب رتبه اول بین 120 نفر.
کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 17.94 و کسب رتبه اول بین هم ورودی ها .
دو کنفرانس در دانشگاه تهران . و دو مقاله نیمه تمام دارم که هنوز نوشته ارسال نشده.
2 ماه بعد هم تافل می خوام بدم .
شانس گرفتن فاند از دانشگاههای آمریکا هست ؟ و اگه هست آیا برا دانشگاههای تراز بالا هم هست
.
با تشکر فراوان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 02-11-2015

(02-11-2015, 07:22 PM)آتیلا نوشته: سلام دوستان گرامی 

من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 18.08 و کسب رتبه اول بین 120 نفر.
کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 17.94 و کسب رتبه اول بین هم ورودی ها .
دو کنفرانس در دانشگاه تهران . و دو مقاله نیمه تمام دارم که هنوز نوشته ارسال نشده.
2 ماه بعد هم تافل می خوام بدم .
شانس گرفتن فاند از دانشگاههای آمریکا هست ؟ و اگه هست آیا برا دانشگاههای تراز بالا هم هست
.
با تشکر فراوان

درود

فارغ از دانشگاه ازادی بودن معدلاتون خوبه
شما ظاهرا نمیدونید امتحان GRE هم لازمه واسه آمریکا. پس بشینید واسه تافل و جی ار ای بخونید که با نمرات خوب به نظرم شانس خوبی دارین واسه فاند. در ضمن فقط به مقاله ISI فکر کنین. بقیه رزومه پر کنه!

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - احمدآزاد - 02-11-2015

با سلام و درود
بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد تربیت بدنی عمومی (جنرال) از دانشگاه دولتی حکیم سبزواری با معدل های 17/25 و 15/88 دارم البته پایان نامه ارشدمو در زمینه مدیریت ورزش کار کردم. دو سه تا مقاله داخلی دارم ولی مقاله خارجی ندارم برای نمره زبان هم دارم آماده میشم. می خواستم بدونم شانس پذیرش و گرفتن فاند برای دکتری مدیریت ورزشی در دانشگاه های آمریا و اروپا را دارم و از کی باید برای اپلای و فرستادن مدارک اقدام کنم .
ممنون میشم پاسخ بدین

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - am-dey - 02-11-2015

با سلام. 
با شرایط زیر چقدر شانس گرفتن پذیرش + فاند از دانشگاه های امریکا. البته تو چه رنکی بر اساس US News؟

رشته مهندسی مکانیک.
1- کارشناسی: فردوسی مشهد، 15.76
2- کارشناسی ارشد: فردوسی مشهد، 18.02
3- تافل: 97، R25, L26, S22, W24
4- GRE ثبت تام برای 15 نوامبر (پیش بینی 3/3.5 رایتینگ و وربال+کوانت بالای 315)
5- مقاله: چهار تا ISI دو تا علمی پژوهش - چهار تا کنفرانس.

با تشکر.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 02-11-2015

(02-11-2015, 10:44 PM)am-dey نوشته: با سلام. 
با شرایط زیر چقدر شانس گرفتن پذیرش + فاند از دانشگاه های امریکا. البته تو چه رنکی بر اساس US News؟

رشته مهندسی مکانیک.
1- کارشناسی: فردوسی مشهد، 15.76
2- کارشناسی ارشد: فردوسی مشهد، 18.02
3- تافل: 97، R25, L26, S22, W24
4- GRE ثبت تام برای 15 نوامبر (پیش بینی 3/3.5 رایتینگ و وربال+کوانت بالای 315)
5- مقاله: چهار تا ISI دو تا علمی پژوهش - چهار تا کنفرانس.

با تشکر.

درود

وزنه ها به سمت مقالات سنگینی میکنه. اگر مقالات درست حسابی هست حتما از الان با اساتید ارتباط برقرار کنید. البته شرط لازم نیست به هیچ وجه ولی به نظرم میتونید RA بگیرید. در ضمن اگر GRE رو بتونید اون نمره رو بگیرید بین رنکهای 30 تا 50 شانس دارید. حتی با کمی تخفیف 20 به بعد.
البته رنک بازم میگم مهم نیست. شما ببین کدوم دانشگاه بودجه زیادی داره در USNEWS. در این سایت رنکها هست با اطلاعات اضافی مربوطه.
همچنین ببین کدوم دانشگاهها روی خوشی به ایرانی ها نشون دادن و همچنین اساتید زیادی در زمینه مکانیک که شما کار میکنین دارن.
اینها بسیار مهمتر از رنک هست در این مساله شک نکنید. مگر اینکه برید TOP 10 که بحثش جداست.

پ.ن: این رو واسه دوستانی که در آینده میخونن میگم باور کنید رنک آنچنان مهم نیست. TOP 10 رفتید رفتید (اپلای کنید) ولی حتی بعد پذیرش بین دانشگاه رنک 20 رنک 40 ببینید واقعا کدوم استادای خوبی داره و ایالتش خوبه و در اینده بهتر میتونید لینک کنین خودتون رو.
مثلا من دانشگاهی با رنک 30 در ایالت یوتا قبول بشم با فاند و از دانشگاهی با رنک 60 در کالیفرنیا بدون ذره ای فکر میرم کالیفرنیا!
من اساتیدی در دانشگاههای گمنام آمریکا میتونم به شما نشون بدم که واقعا یه سر و گردن حتی از اساتید MIT هم بالاترن! از کجا میگم:
1- کلاساشون رو کامل آنلاین دیدم.
2- مقالاتشون رو جز به جز بررسی کردیم.

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - am-dey - 02-11-2015

(02-11-2015, 10:56 PM)Torkan نوشته: درود

وزنه ها به سمت مقالات سنگینی میکنه. اگر مقالات درست حسابی هست حتما از الان با اساتید ارتباط برقرار کنید. البته شرط لازم نیست به هیچ وجه ولی به نظرم میتونید RA بگیرید. در ضمن اگر GRE رو بتونید اون نمره رو بگیرید بین رنکهای 30 تا 50 شانس دارید. حتی با کمی تخفیف 20 به بعد.
البته رنک بازم میگم مهم نیست. شما ببین کدوم دانشگاه بودجه زیادی داره در USNEWS. در این سایت رنکها هست با اطلاعات اضافی مربوطه.
همچنین ببین کدوم دانشگاهها روی خوشی به ایرانی ها نشون دادن و همچنین اساتید زیادی در زمینه مکانیک که شما کار میکنین دارن.
اینها بسیار مهمتر از رنک هست در این مساله شک نکنید. مگر اینکه برید TOP 10 که بحثش جداست.

پ.ن: این رو واسه دوستانی که در آینده میخونن میگم باور کنید رنک آنچنان مهم نیست. TOP 10 رفتید رفتید (اپلای کنید) ولی حتی بعد پذیرش بین دانشگاه رنک 20 رنک 40 ببینید واقعا کدوم استادای خوبی داره و ایالتش خوبه و در اینده بهتر میتونید لینک کنین خودتون رو.
مثلا من دانشگاهی با رنک 30 در ایالت یوتا قبول بشم با فاند و از دانشگاهی با رنک 60 در کالیفرنیا بدون ذره ای فکر میرم کالیفرنیا!
من اساتیدی در دانشگاههای گمنام آمریکا میتونم به شما نشون بدم که واقعا یه سر و گردن حتی از اساتید MIT هم بالاترن! از کجا میگم:
1- کلاساشون رو کامل آنلاین دیدم.
2- مقالاتشون رو جز به جز بررسی کردیم.

بااحترام،
ترکان

با سلام مجدد 
از راهنمایی و پاسخ کاملتون نهایت تشکر رو دارم. بله من هم با شما در رابطه با رنک کاملا هم عقیده ام. به جزء top 10، که یه سر و گردن بالاترن، در مورد سایر دانشگاه ها بهتره که دنبال اساتید با زمینه کاری مورد علاقه ملاک باشه و خیلی 10-20 رنک بالا پایین تفاوت عظیمی ایجاد نمیکنه. 

با احترام فراوان.