آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - rulany - 18-10-2015

ممنون بابت پاسختون

کلا نظرتان در مقایسه آمریکا و اروپا(آلمان) چطوره. خودم شخصا حس میکنم با ویزای یک بار ورود آمریکا مشکل داشته باشم.آلمان مزیتش این که خیلی راحت و ارزان میشه رفت و برگشت.ممنون میشم در این مورد نظرتان را بدونم که آیا ارزش ریسک داره که یک سال خودمو عقب بندازم برای آمریکا.کلا مزیت های امریکا در مقایسه با جایی مثل المان به غیر از اینترنشنال بودن کشور چیه به نظرتان؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 18-10-2015

(18-10-2015, 12:27 PM)rulany نوشته: ممنون بابت پاسختون

کلا نظرتان در مقایسه آمریکا و اروپا(آلمان) چطوره. خودم شخصا حس میکنم با ویزای یک بار ورود آمریکا مشکل داشته باشم.آلمان مزیتش این که خیلی راحت و ارزان میشه رفت و برگشت.ممنون میشم در این مورد نظرتان را بدونم که آیا ارزش ریسک داره که یک سال خودمو عقب بندازم برای آمریکا.کلا مزیت های امریکا در مقایسه با جایی مثل المان به غیر از اینترنشنال بودن کشور چیه به نظرتان؟

درود

دوست من، سوالتون فکر کنم به اینجا مربوط نمیشه و واقعا برای جواب دادن به این سوالتون چندین و چند کتاب خوند و نوشت. به این سادگی ها یک  یک ایالت در یک کشور رو با ایالت دیگه در همون کشور یا یک شهر در یک ایالت رو با شهر دیگه در همون ایالت نمیشه مقایسه کرد چه برسه به کشور به کشور!
هدف نهاییتون چی هست دقیقا؟
اگر ویزای سینگل واقعا براتون مشکله خوب همون جای گرم و نرمتون در آلمان بمونین. به خصوص اگر از نظر نژادی و زبانی زیاد احساس مشکل نمیکنید. ولی خوب ریشه علم آمریکا هست و این رو نمیشه کتمان کرد. اگر واقعا به ریسرچ به اون معنای خاص علاقه دارید خوش آمدید به ایالات متحده.
البته به هیچ وجه آمریکا رو یک بهشت نبینید چون باز ایالت به ایالت فرقش زمین تا آسمون هست.
هدفتون چی هست؟ اگر این رو بگید راحت میشه انتخاب کرد.

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - rulany - 18-10-2015

(18-10-2015, 12:39 PM)Torkan نوشته: درود

دوست من، سوالتون فکر کنم به اینجا مربوط نمیشه و واقعا برای جواب دادن به این سوالتون چندین و چند کتاب خوند و نوشت. به این سادگی ها یک  یک ایالت در یک کشور رو با ایالت دیگه در همون کشور یا یک شهر در یک ایالت رو با شهر دیگه در همون ایالت نمیشه مقایسه کرد چه برسه به کشور به کشور!
هدف نهاییتون چی هست دقیقا؟
اگر ویزای سینگل واقعا براتون مشکله خوب همون جای گرم و نرمتون در آلمان بمونین. به خصوص اگر از نظر نژادی و زبانی زیاد احساس مشکل نمیکنید. ولی خوب ریشه علم آمریکا هست و این رو نمیشه کتمان کرد. اگر واقعا به ریسرچ به اون معنای خاص علاقه دارید خوش آمدید به ایالات متحده.
البته به هیچ وجه آمریکا رو یک بهشت نبینید چون باز ایالت به ایالت فرقش زمین تا آسمون هست.
هدفتون چی هست؟ اگر این رو بگید راحت میشه انتخاب کرد.

بااحترام،
ترکان

طبیعتا پیدا کردن کار و گرفتن اقامت یکی از اهداف میتونه باشه . اما من خودم شخصا کار آکادمیک و دانشگاهی را به هر کار دیگه ای ترجیح میدم.در واقع همون کار ریسرچ و پژوهش را به هر کار دیگه ای ترجیح میدم.من مشکلی از نظر زبان با آلمان یا از نظر برخورد مردم ندارم.چون بودم آلمان و دوست های آلمانی نسبتا زیادی هم دارم.چه در فنلاند چه در آلمان .حتی بهترین انسان های اروپایی بدون شک آلمانی ها هستند.
اما خوب آمریکا طبیعتا یه دنیای دیگست. من خودم با آمریکا هیچ مشکلی به غیر همین ویزای سینگل ندارم!! اما در مورد هدف ، گفتم دوست دارم در حالت ریسرچ و درس خواندن حتی از دنیا برم Big Grin  البته نه بخاطر اینکه شهید حساب بشم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 18-10-2015

(18-10-2015, 12:50 PM)rulany نوشته: طبیعتا پیدا کردن کار و گرفتن اقامت یکی از اهداف میتونه باشه . اما من خودم شخصا کار آکادمیک و دانشگاهی را به هر کار دیگه ای ترجیح میدم.در واقع همون کار ریسرچ و پژوهش را به هر کار دیگه ای ترجیح میدم.من مشکلی از نظر زبان با آلمان یا از نظر برخورد مردم ندارم.چون بودم آلمان و دوست های آلمانی نسبتا زیادی هم دارم.چه در فنلاند چه در آلمان .حتی بهترین انسان های اروپایی بدون شک آلمانی ها هستند.
اما خوب آمریکا طبیعتا یه دنیای دیگست. من خودم با آمریکا هیچ مشکلی به غیر همین ویزای سینگل ندارم!! اما در مورد هدف ، گفتم دوست دارم در حالت ریسرچ و درس خواندن حتی از دنیا برم Big Grin  البته نه بخاطر اینکه شهید حساب بشم

درود

در یک کلام میتونم بگم آمریکا! البته توجه کنید ویزای مالتی هم چیز خاصی نیست. بعد دو سال تبدیل میشه به همون سینگل. اگر واقعا و واقعا فکر میکنید فقط مشکلتون اونه، حداقل به امتحان گرفتن ویزاش یکبار می ارزه شاید هم مالتی بود. تحقیق کنید آرشیو سالیانه رو ببینید کدوم سال چه کسانی در کدوم سفارت با کدوم شرایط و با کدوم حیله ها تونستن مالتی بگیرن ! عجب جمله ای بود خداییش...

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - rulany - 19-10-2015

ممنون بابت نظرهاتون .
راستش من دانشگاه های رنک 21 به بالا را گشتم کاملا و همه ی اساتید مورد نظر خودمو پیدا کردم. با توجه به شرایط رزومه بالا ، و فرض اینکه خیلی خوشبینانه نگاه کنم به قضیه و بتونم GRE را در این 9 ماه باقیمانده تقریبا بالای 320 بگیرم ، برای چه رنجی از دانشگاه های زیر اقدام کنم؟ مثلا:
رنک 24 ، دانشگاه Virginia tech
رنک 32 ، دانشگاه Pennsylvania state university , university park
رنک 37 ، دانشگاه Univ of Colorado -Boulder
رنک 41 ، دانشگاه Univ of California -Irvine
رنک 52 ، دانشگاه  New York university -Brooklyn
رنک 52 ، دانشگاه University of Texas-Dallas
رنک 66 ، دانشگاه Colorado state university
رنک 76 ، دانشگاه Univ of Buffalo -SUNY
رنک 83 ، دانشگاه Texas tech univ
رنک 92 ، دانشگاه Florida A & M
رنک 105 ، دانشگاه University of North Carolina -Charlotte

البته خوب این تقریبا یک پنجم دانشگاه ها بودند .برای کوتاه بودن آوردم.
به نظرتون رو چه رنکی بیشتر سرمایه گذاری کنم با توجه به اینکه اپلای برای امریکا هزینه بر هم هست!واقعا هم بدون فاند نمیتونم برم،نهایتا 1 ترم. حالا چه ارشد چه دکترا مستقیم با فاند باشه فرقی نداره به اون شکل.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nasim1234 - 19-10-2015

(19-10-2015, 04:10 PM)rulany نوشته: ممنون بابت نظرهاتون .
راستش من دانشگاه های رنک 21 به بالا را گشتم کاملا و همه ی اساتید مورد نظر خودمو پیدا کردم. با توجه به شرایط رزومه بالا ، و فرض اینکه خیلی خوشبینانه نگاه کنم به قضیه و بتونم GRE را در این 9 ماه باقیمانده تقریبا بالای 320 بگیرم ، برای چه رنجی از دانشگاه های زیر اقدام کنم؟ مثلا:

به نظرتون رو چه رنکی بیشتر سرمایه گذاری کنم با توجه به اینکه اپلای برای امریکا هزینه بر هم هست!واقعا هم بدون فاند نمیتونم برم،نهایتا 1 ترم. حالا چه ارشد چه دکترا مستقیم با فاند باشه فرقی نداره به اون شکل.

در مورد ایمیل زدن که به هرجایی که کار استاد میخوره ایمیل بزنید چون هزینه ای نداره فقط زمان می بره که واقعا می ارزه.
بعد موقغ انتخاب لیست نهایی یه سری (۳-۴ تا) که جواب خوب دارید رو میزنید چند تا هم جاهایی که میدونید شانستون بالاست. مثل USC‌ 
واقع بینانش میشه رنک ۴۰ تا ۸۰. البته این خیلی دقیق نیستا. چون عوامل تاثیرگذار خیلی زیادن! مثلا ممکنه یه سالی یه دانشگاهی اینترنشنال کم بگیره یا یه استادی جواب خوب بده بعد کلا دانشجو نگیره و ...
اگر ارشد برید باید به پرداخت شهریه برای ۱ یا و سال فکر کنید. اگر فاند براتون مهمه از اول برای دکترا برنامه ریزی کنید. ضمنا اگه آب  هوا براتون مهمه جاهای بد آب و هوا رو حذف کنید که وقتتون در ایمیل زدن به اساتید کمتر گرفته بشه.

استونی بروک رنکش چنده؟ اونم یه نگاه بندازید.
ضمنا خیلی هم رنک گرا نباشید. استاد مهم تره در دکترا. البته دانشگاه هم مهمه اما استاد مهم تره. و بسته به هدفتون خوبیه استاد تعیین میشه. اگه میخواین استاد شین استاده باید کلی مقاله داده باشه هر سال و استاد فعالی باشه و نه خیلی جوون نه خیلی پیر. اگه میخواین برین تو صنعت باید پروژه هاش رو نگاه کنید و اینکه شاگردای قبلیش کجان الان؟ (بعضا تو سایتشون مینویسن اینارو)

کانادا هم یه گزینه خوبه. حالا اگه دربارش سوال داشتید تو تاپیکش بپرسید.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 19-10-2015

(19-10-2015, 04:10 PM)rulany نوشته: ممنون بابت نظرهاتون .

درود
با توجه به اینکه نظر من رو خواستید، یه توضیحی بدم چون گفته های سرکار نسیم درسته و نمیخوام تکرار مکررات کنم.
مهمتر از مساله رنک اینه که ببینید lab های کدوم دانشگاه واقعا به علاقه شما میخوره و استادای توانمند در زمینه مقالاتی که شما دادین در کجا تعدادش بیشتره. همچنین به نظر خود من البته در فوق لیسانس استاد مهم است و در دکترا بلاخره نمیشه از اسم و رسم دانشگاه گذشت. با این همه با فرض فاند کامل، من یک دانشگاه با رنک 40 با یه استاد خوب رو به دانشگاه رنک 20 با یک استاد نه چندان مطرح ترجیح میدم. واقعا در بسیاری از دانشگاههای حتی گمنام بعضا چنان استادایی پیدا میشه که وقتی google scholar رو نگاه میکنید باید ماوس رو اتوماتیک وار روی scroll down بذارید تا اینکه به ته برسید!
همچنین در usnews ببینید بودجه تحقیقاتی دانشگاهها رو ببینید کدومشون در رشته شما بیشتره. در این وبسایت هم هست. ممکنه دانشگاهی رنک 40 بودجه بسیار بیشتری از رنک 30 داشته باشه.
بازم میگم همه چیز رنک نیست. استاد و خود اون ایالت و شهر واقعا تعیین کنندس. انتخابهاتون خوبه ولی پیشنهاد میکنم بی خیال نیویورک بشید. ویرجینیا تک هم تو این چند سال اخیر حادثه کم نداشته! کالیفرنیا، پنسیلوانیا، فلوریدا و شارلوت انتخابهای خوبی هستن. متاسفانه البته یه گیزی که ماها داریم مساله فاند هست که واقعا تعیین کنندس. ممکنه مجبور بشیم از آمال هامون به خاطر مساله فاند، بگذریم.
اینکه در ارشد فاند کم هست درسته ولی خوب بنده ترم اول شهریه ندادم، و ترم دوم 14000 تا گرفتم و شهریه هم ویو شد ولی خوب احتمال فاند در دکترای مستقیم بیشتره.

پ.ن: توصیه نهایی یافتن استاد هست.

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - hesam.aero - 20-10-2015

1-رشته/مقطع 
لیسانس : هوافضا ، امیرکبیر، معدل 15.15
فوق: هوافضا، شریف ، 18.19، شاگرد اول (1/23)
2-نمره زبان
تافل 98 (R=27, L=28, S=22, W=21)
gre  هنوز نداده ام بیست روز دیگه  
3-تعداد مقالات
دو مقاله چاپ شده با ایمپکت (1.5, 2.2)
4-تعداد توصیه نامه ها
به مقدار کافی است

خواسته ها: (دکتری، فاند باشه خوبه )

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - RahimR - 21-10-2015

1-رشته/مقطع 
لیسانس : مهندسی مواد شاگرد اول
فوق: مواد - جوشکاری صنعتی اصفهان شاگرد اول
2-نمره زبان
حدود 90 می تونم بیارم
gre ندادم
3-تعداد مقالات
دو تا داخلی
یه ثبت اختراع
سه سال سابقه تدریس

4-تعداد توصیه نامه ها
به مقدار کافی

خواسته ها: (دکتری، فول فاند)
می خوام ببینم شانس پذیرش از کجا دارم؟
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nasim1234 - 21-10-2015

(20-10-2015, 02:10 AM)hesam.aero نوشته: 1-رشته/مقطع 
لیسانس : هوافضا ، امیرکبیر، معدل 15.15
فوق: هوافضا، شریف ، 18.19، شاگرد اول (1/23)
2-نمره زبان
تافل 98 (R=27, L=28, S=22, W=21)
gre  هنوز نداده ام بیست روز دیگه  
3-تعداد مقالات
دو مقاله چاپ شده با ایمپکت (1.5, 2.2)
4-تعداد توصیه نامه ها
به مقدار کافی است

خواسته ها: (دکتری، فاند باشه خوبه )

شانستون خوبه. خصوصا بابت ارشدتون که معدل و دانشگاه خوبه شانستون بالا میره.
دانشگاه خاصی مد نظرتونه؟ برای دانشگاه های خوب هم شانس دارید , البته با فاند Smile
 جزیی تر بپرسید بهتر میتونم کمک کنم.