آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - aderakhshan - 02-10-2015

1-رشته/مقطع
Bachelor of Science in Information Technology Engineering 

2-دانشگاه محل تحصیل
Isfahan University of Technology
3-معدل کل
16.3/20 (3.22/4)
4-نمره زبان
TOEFL: upper than 100
GRE: upper than 320
5-تعداد مقالات
0
6-تعداد توصیه نامه ها
2
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند)
Master, full fund

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nasim1234 - 02-10-2015

(02-10-2015, 12:19 AM)aderakhshan نوشته: 1-رشته/مقطع
Bachelor of Science in Information Technology Engineering 

2-دانشگاه محل تحصیل
Isfahan University of Technology
3-معدل کل
16.3/20 (3.22/4)
4-نمره زبان
TOEFL: upper than 100
GRE: upper than 320
5-تعداد مقالات
0
6-تعداد توصیه نامه ها
2
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند)
Master, full fund

تعداد مستر های فول فاند در آمریکا محدود هست و به افراد با رزومه خیلی خوب تعلق میگیره یا گاها استاد میده. اگر کانادا هم مد نظرتون هست برای مستر با فاند کانادا شانستون بد نیست. البته سه عدد توصیه نامه لازمه کلا.

معدل هم مطمئنید ۳.۲۲ میشه؟ به نظرم ۱۶ بیشتر باید بشه مثلا ۳.۴۵ البته شما همه جا معدلتون رو از ۲۰ میگید. سوال رو در فروم کانادا هم بپرسید. اما سر انگشتی بخوام بگم برای کلگری و SFU‌ آلبرتا شانستون خوبه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - مهمان - 02-10-2015

باسلام وخسته نباشید بابت سایت مفیدتون ممنونیم
من کارشنایی برق قدرت با معدل 13 دانشگاه ازاد و کاردانی امور زراعی و باغی با معدل 13 ازاد .میخوام ایلتس بگیرم نمره 6.5 یا هفت. دو یا سه مقاله دارم و دنبال پذیرش و چاپشونم isi . سن 23 سال بدون سابقه ی کار
شانس پذیرش تو چه کشورهایی و دانشگاه های هست اولویت من. گرفتن هزینه کمک تحصیلی اسکولرشیب من زیاد از اینا اطلاع ندام ممنون میشم

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - مهمان - 04-10-2015

1-رشته/مقطع : مهندسی مکانیک/ کارشناسی ارشد
2-دانشگاه محل تحصیل : کارشناسی دانشگاه تبریز/ کارشناسی ترشد دانشگاه خواجه نصیر تهران
3-معدل کل : معدل کارشناسی 16.20 / معدل ارشد 17.83
4-نمره زبان : در حال خواندن
5-تعداد مقالات : 1 مقاله کنفراس بین المللی / 1 مقاله کنفرانس داخلی/ 1مقاله ژرنال داخلی / 1 مقاله سابمیت شده در ژرنال خارجی در مرحله Review
6-تعداد توصیه نامه ها : می تونم 3 تا بگیرم
من 3 سال میشه فارغ التحصیل شدم و از اون زمان کار می کنم. متاهل هستم. زمینه کاریم طراحی و ساخت قطعات مکانیکی هست و (برای خودم کار میکنم. شرکت شخصی) ولی زمینه پایان نامه (و مقالات) و زمینه مورد علاقه ادامه تحصیلم بیو مکانیک هستش.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند) : دکترا آمریکا و کانادا و حتما فاند

لطفا میزان شانس من برای پذیرش و اقدامات لازم و پیشنهاداتتون رو بگید ممنون می شم. با تشکر فراوان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 04-10-2015

(04-10-2015, 12:30 PM)مهمان نوشته: 1-رشته/مقطع : مهندسی مکانیک/ کارشناسی ارشد
2-دانشگاه محل تحصیل : کارشناسی دانشگاه تبریز/ کارشناسی ترشد دانشگاه خواجه نصیر تهران
3-معدل کل : معدل کارشناسی 16.20 / معدل ارشد 17.83
4-نمره زبان : در حال خواندن
5-تعداد مقالات : 1 مقاله کنفراس بین المللی / 1 مقاله کنفرانس داخلی/ 1مقاله ژرنال داخلی / 1 مقاله سابمیت شده در ژرنال خارجی در مرحله Review
6-تعداد توصیه نامه ها : می تونم 3 تا بگیرم
من 3 سال میشه فارغ التحصیل شدم و از اون زمان کار می کنم. متاهل هستم. زمینه کاریم طراحی و ساخت قطعات مکانیکی هست و (برای خودم کار میکنم. شرکت شخصی) ولی زمینه پایان نامه (و مقالات) و زمینه مورد علاقه ادامه تحصیلم بیو مکانیک هستش.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند) : دکترا آمریکا و کانادا و حتما فاند

لطفا میزان شانس من برای پذیرش و اقدامات لازم و پیشنهاداتتون رو بگید ممنون می شم. با تشکر فراوان

معدلتون به نسبت خوبه.
متاسفانه بدون toefl , gre نمیشه هیچ نظری داد چرا که این نمرات ممکنه ادم رو از عرش به فرش یا بالعکس ببره چه برسه به رتبه دانشگاهیSmile
سعی کنید تمرکزتون رو بدید به این دو امتحان. ژورنال داخلی متاسفانه اهمیتی نداره. اون isi رو بچسبین!

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Rubina - 06-10-2015

سلام دوستان
من رشته تجربی بودم و نتونستم کنکور ریاضی بدم بخاطر همین اومدم دانشگاه آزاد... سال دوم رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار هستم از دانشگاه آزاد شیراز... زبانم خیلی خوبه و منابع انگلیسی رو به راحتی مطالعه می کنم... قصد دارم بعد از اتمام دوره لیسانس برای دانشگاه های آمریکا یا کانادا اقدام کنم و حتما هم فاند کامل و یا نزدیک به کامل رو بگیرم... می خواستم بپرسم اولا اگه معدلم رو بالا ببرم (بالای 17) و از حالا برای GRE و TOFEL شروع کنم به خوندن و نمراتم در این دو آزمون بالا باشه، چقدر احتمال فول فاند گرفتن از یکی از دانشگاه های خوب یا متوسط آمریکا وجود داره؟
در ضمن من شنیدم برای مسترز میشه از رشته کامپیوتر به رشته Biomedical Engineering رفت، حقیقت داره؟ 
با تشکر.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nasim1234 - 06-10-2015

(06-10-2015, 12:54 AM)Rubina نوشته: سلام دوستان
من رشته تجربی بودم و نتونستم کنکور ریاضی بدم بخاطر همین اومدم دانشگاه آزاد... سال دوم رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار هستم از دانشگاه آزاد شیراز... زبانم خیلی خوبه و منابع انگلیسی رو به راحتی مطالعه می کنم... قصد دارم بعد از اتمام دوره لیسانس برای دانشگاه های آمریکا یا کانادا اقدام کنم و حتما هم فاند کامل و یا نزدیک به کامل رو بگیرم... می خواستم بپرسم اولا اگه معدلم رو بالا ببرم (بالای 17) و از حالا برای GRE و TOFEL شروع کنم به خوندن و نمراتم در این دو آزمون بالا باشه، چقدر احتمال فول فاند گرفتن از یکی از دانشگاه های خوب یا متوسط آمریکا وجود داره؟
در ضمن من شنیدم برای مسترز میشه از رشته کامپیوتر به رشته Biomedical Engineering رفت، حقیقت داره؟ 
با تشکر.

با نمرات زبان خوب و معدلی که گفتین اگر توصیه نامه هم بگیرید و کار ریسرچ هم در این مدت باقی مونده بکنید بله چرا که نه؟ برای دانشگاه های خوب هم شانس دارید.

سوالتون درباره biomedical Eng رو درست متوجه نشدم. یعنی از لیسانس برید مستر بیومدیکال؟ کلا که مستر وضعیت فاند جالب نیست اکثرا بی فانده در آمریکا اما اگر از لیسانس برای دکتراش اقدام کنید خب مثل همه متقاضیان پروندتون بررسی میشه اما اینکه بگیرن یا ه بستگی به خیلی عوامل داره که یکیش سابقه ریسرچ در زمینه مرتبط هست اگر در زمینه مربوطه ریسرچ نکرده باشید شانستون کم خواهد بود.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Rubina - 06-10-2015

(06-10-2015, 03:11 AM)nasim1234 نوشته: با نمرات زبان خوب و معدلی که گفتین اگر توصیه نامه هم بگیرید و کار ریسرچ هم در این مدت باقی مونده بکنید بله چرا که نه؟ برای دانشگاه های خوب هم شانس دارید.

سوالتون درباره biomedical Eng رو درست متوجه نشدم. یعنی از لیسانس برید مستر بیومدیکال؟ کلا که مستر وضعیت فاند جالب نیست اکثرا بی فانده در آمریکا اما اگر از لیسانس برای دکتراش اقدام کنید خب مثل همه متقاضیان پروندتون بررسی میشه اما اینکه بگیرن یا ه بستگی به خیلی عوامل داره که یکیش سابقه ریسرچ در زمینه مرتبط هست اگر در زمینه مربوطه ریسرچ نکرده باشید شانستون کم خواهد بود.

منظورتون از ریسرچ همون مقالات SI هست؟ 
در مورد اقدام از لیسانس برای دکترا، چه شرایطی داره و چند ساله هست؟ 

اگر به دانشگاه های مورد نظر ایمیل بزنم و در مورد این موارد سوال کنم کار درستیه و جواب می دن؟
ممنونم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - nasim1234 - 06-10-2015

(06-10-2015, 11:54 AM)Rubina نوشته: منظورتون از ریسرچ همون مقالات SI هست؟ 
در مورد اقدام از لیسانس برای دکترا، چه شرایطی داره و چند ساله هست؟ 

اگر به دانشگاه های مورد نظر ایمیل بزنم و در مورد این موارد سوال کنم کار درستیه و جواب می دن؟
ممنونم.

بله میتونید ایمیل بزنید. ممکن هست جواب بدن.
ببینید شما برای اینکه پذیرش بگیرید اگر رشته یا گرایشی میرید که تجربه خاصی توش ندارید خب طبیعیه که احتمال پذیرشتون کم میشه. اگر از الان به فکرش باشید و کار ریسرچ بکنید میتونید تو رزومه بنویسید و در SOP‌اشاره کنید. لازم نیست حتما پیپر بدید همین که کار کرده باشید خوبه پیپر بدید که دیگه عالیه اما بدون این دو تا تغییر رشته و گرایش سخت میشه

(06-10-2015, 09:46 PM)nasim1234 نوشته: بله میتونید ایمیل بزنید. ممکن هست جواب بدن.
ببینید شما برای اینکه پذیرش بگیرید اگر رشته یا گرایشی میرید که تجربه خاصی توش ندارید خب طبیعیه که احتمال پذیرشتون کم میشه. اگر از الان به فکرش باشید و کار ریسرچ بکنید میتونید تو رزومه بنویسید و در SOP‌اشاره کنید. لازم نیست حتما پیپر بدید همین که کار کرده باشید خوبه پیپر بدید که دیگه عالیه اما بدون این دو تا تغییر رشته و گرایش سخت میشه

ممنون، برای امتحان GRE از حالا باید چه آمادگی هایی رو کسب کرد؟ 
آیا شرکت در IELTS علاوه بر TOFEL و نمره خوب در اون شانس رو بالاتر می بره؟ یا یکیش کافیه؟
در مورد SOP که فرمودین متوجه نشدم منظورتون رو از "پیپر دادن" ولی در رزومه نوشتن ...؟ 

ببخشید سوالاتم زیاد شد.