آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 16-06-2014

معدلتون رو سعی کنید تا پایان کارشناسی همین طور بالا نگه دارید و کمتر از 16 نشه در این صورت حداقل معدل اغلب دانشگاه ها رو برآورده خواهید کرد. نمره زبان تون رو هر سعی کنید در این مدت به حدود تافل 100 یا آیلتس آکادمیک 7.0 برسونید. همین طور در آزمون GRE هم سعی کنید نمره بالای حدود 310 بیارید. با همه اینها در اغلب اولویت کمک هزینه برای دانشجویان دکترا هست و رقابت بر سر کمک هزینه های ارشد بالاست و به همین دلیل ممکنه مجبور بشین ارشد رو هم در ایران بخونید و بعد برای دکترا اقدام کنید. اگر بتونید یکی دو مقاله هم در زمینه کاری استادتون داشته باشید احتمال اینکه به شما کمک هزینه بدن بیشتر میشه به همین دلیل اگر فرصت داشته باشین یکی دو تا از پروژه های درسی تون رو یک مقدار بهبود بدین و به شکل مقاله در بیارین در کل خوبه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sassss - 16-06-2014

سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
هم اکنون بنده درحال تحصیل در رشته مدیریت بیمه در مقطع  کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی  هستم معدلم  به نظر خودم خوبه  19 ‌(تا ترم پنج)  و هفت ترمه درسم تمام خواهد شد  برای ارشد میخوام مدیریت ترجیحاً مدیریت مالی از امریکا بورس بگیرم فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی تقریبا یک سال و نیم در آموزشگاه های بیرون زبان خوندم فقط مدرک ندارم که اون هم می تونم سریع بگیرم . مقاله ندارم
ممنون می شم جواب این سوالم رو هم بدین که آیا نداشتن مقاله برای گرفتن پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفاً با نمره زبان  و معدل خوب امکان پذیرش هست.
با سپاس

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - marykiyani1990 - 16-06-2014

سلام دوستان عزیز
1-رشته/مقطع:لیسانس روانشناسی بالین
[align=right]2-دانشگاه محل تحصیل:دانشگاه شاهد(دانشگاه دولتی در تهران ،درجه چهار اما قطب روانشناسی)
[align=right]3-معدل کل:16/96
[align=right]4-نمره زبان:آیلتس همه 6.5 فقط رایتینگ 6 شدم.متاسفانه جی آر ای  ندارم
[align=right]5-تعداد مقالات:یک مقاله که هنوز چاپ نشده ولی قرار بشه
[align=right]6-تعداد توصیه نامه ها:4عدد
[align=right]خواسته ها:دانشگاه در امریکا ترجیحا درجه یک باشه اما اگر درجه دو فاند بده هم میرم برای مستر رشته خودم یا دکتری دایرکت
به نظرتون شانسی دارم ک ترم اول 2015 در حال تحصیل تو این شرایط باشم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 19-06-2014

معدل تون خیلی خوبه. امکانش هست که فقط با معدل و نمره زبان خوب هم فاند بگیرین ولی با توجه به اینکه به طور معمول فاندهای دوره ارشد محدودتر از دکترا هست و یک مقدار رقابت روی اون بیشتر هست بهتره یکی دو تا مقاله هم داشته باشین وگرنه ممکنه در نهایت مجبور بشین ارشد رو هم در ایران بخونید و برای دکترا اقدام کنید.

برای اینکه شانس TA شدن تون زیاد بشه بهتره در نمره زبان به خصوص در قسمت مهارت گفتاری نمره خوبی بیارین. نمره حدود آیلتس 7.0 یا تافل 100 به بالا بگیرید خوبه. برای آمریکا و در رشته های مدریتی در اغلب موارد آزمون GMAT هم احتیاج میشه. گاهی هم ممکنه آزمون GRE رو به جای اون قبول داشته باشند و معادلسازی کنند. در این مورد بهتره نیازمندی های پذیرش سایت دانشگاه موردنظر رو نگاه کنید که مطمئن بشین کدوم یکی رو قبول می کنند ولی روال معمول اولی هست. اگر تجربه یا سابقه کارهای مدیریتی هم داشته باشین خوبه.

گزینه دکترای مستقیم رو می تونید جستجو کنید ببینید برای رشته تون وجود داره یا خیر. اگر وجود داشته باشه احتمال گرفتن فاند برای اون خیلی بیشتر از ارشد هست. دو تاپیکی که به دوست پایینی معرفی می کنم رو شما هم بخونید.

(16-06-2014, 08:57 AM)'sassss' نوشته: سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
هم اکنون بنده درحال تحصیل در رشته مدیریت بیمه در مقطع  کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی  هستم معدلم  به نظر خودم خوبه  19 ‌(تا ترم پنج)  و هفت ترمه درسم تمام خواهد شد  برای ارشد میخوام مدیریت ترجیحاً مدیریت مالی از امریکا بورس بگیرم فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی تقریبا یک سال و نیم در آموزشگاه های بیرون زبان خوندم فقط مدرک ندارم که اون هم می تونم سریع بگیرم . مقاله ندارم
ممنون می شم جواب این سوالم رو هم بدین که آیا نداشتن مقاله برای گرفتن پذیرش مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفاً با نمره زبان  و معدل خوب امکان پذیرش هست.
با سپاس

با توجه به اینکه معدل تون خوبه و یک مقاله هم خواهید داشت در کل شانس تون خوبه. با این حال نمره زبان تون زیاد جالب نیست و بهتره مهارت هاتون رو به سطح 7.0 برسونید و حالا اگر در یکی دو تا مهارت هم 6.5 شدین اشکالی نداره. سایت دانشگاهی که مدنظرتون هست رو چک کنید ببینید GRE هم نیاز دارند یا خیر. اگر نیاز داشتن در اونجا هم می بایست حدود 310 یا بهتر بیارین. برای گزینه دکترای مستقیم پیشنهاد می کنم دو تاپیک زیر رو هم مطالعه کنید:

پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکترا

اعتبار مدرک دکترای مستقیم در ایران

(16-06-2014, 11:11 AM)'marykiyani1990' نوشته: سلام دوستان عزیز

2-دانشگاه محل تحصیل:دانشگاه شاهد(دانشگاه دولتی در تهران ،درجه چهار اما قطب روانشناسی)

3-معدل کل:16/96

4-نمره زبان:آیلتس همه 6.5 فقط رایتینگ 6 شدم.متاسفانه جی آر ای  ندارم

5-تعداد مقالات:یک مقاله که هنوز چاپ نشده ولی قرار بشه

6-تعداد توصیه نامه ها:4عدد

خواسته ها:دانشگاه در امریکا ترجیحا درجه یک باشه اما اگر درجه دو فاند بده هم میرم برای مستر رشته خودم یا دکتری دایرکت

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - marykiyani1990 - 21-06-2014

چرا دوستان کسی جواب نمیده؟ انجمن فعاله؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 21-06-2014

پستی که من بالاتر نوشتم دو بخشی هست و بخش دومش پاسخ سوال شما بوده. اگر منظورتون ژانویه 2015 باشه که ددلاین بیشتر دانشگاه ها دیگه الان تقریبا گذشته ولی می تونید روی ترم پاییز 2015 برنامه ریزی کنید به طوری که تا حدود آبان ماه همین امسال که ددلاین بیشتر دانشگاه ها برای ترم پاییز سال بعد هست، نمره جی آر ای رو گرفته باشید، مقاله تون هم نهایی شده باشه و بقیه مراحل اپلای رو هم انجام داده باشید. تاپیک زمان های مهم در فرآیند اپلای هم رو علاوه بر دو تاپیکی که بالاتر معرفی کردم بخونید خوبه.

(21-06-2014, 10:53 AM)'marykiyani1990' نوشته: چرا دوستان کسی جواب نمیده؟ انجمن فعاله؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 21-06-2014

(16-06-2014, 11:11 AM)'marykiyani1990' نوشته: سلام دوستان عزیز

2-دانشگاه محل تحصیل:دانشگاه شاهد(دانشگاه دولتی در تهران ،درجه چهار اما قطب روانشناسی)

3-معدل کل:16/96

4-نمره زبان:آیلتس همه 6.5 فقط رایتینگ 6 شدم.متاسفانه جی آر ای  ندارم

5-تعداد مقالات:یک مقاله که هنوز چاپ نشده ولی قرار بشه

6-تعداد توصیه نامه ها:4عدد

خواسته ها:دانشگاه در امریکا ترجیحا درجه یک باشه اما اگر درجه دو فاند بده هم میرم برای مستر رشته خودم یا دکتری دایرکت

دوست عزیز راجع به رشته شما اطلاعی ندارم که آیا اصلا فاندی به انصورت میدن به این رشته ها یا نه. ولی یه نکته مهم این هست که هنوز وقت دارید برای اپلای واسه زمستان 2015. با احترام به نظر دوست خوبم M1KE ف بنده خودم واسه ترم زمستون که اپلای کردم بسیاری از دانشگاههای ایالات متحده ددلاینشون از اواسط مرداد بود تا حتی من مهر هم دیده بودم ولی:
آیا به جی ار ای میرسید؟
نکته مهم: بعضی از دانشگاههای خوب واسه ترم زمستان دکترا ندارن.

بااحترام

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 22-06-2014

رشته روانشناسی جزو رشته هایی هست که علاوه بر جی آر ای معمولی، GRE Subject هم داره. به ویژه برای روانشناسی بالینی احتمال اینکه ازتون GRE Subject هم بخوان بیشتر از گرایش هایی مثل روانشناسی اجتماعی و نوروساینس و رفتاری هست. هر چند اگر بتونید برای اونهایی که غیر اجباری هست هم نمره خوبی بگیرین در کل داشتنش شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه رو بیشتر می کنه. بنابراین اولین کاری که می بایست بکنید اینه که در GRE General که مهمتر هست و در صورت امکان GRE Phsycology Subject شرکت کنید. از جزئیات دومی اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم فقط سالی یک بار و در حوالی آوریل برگزار میشه که برای ترم پاییز همون سال یک مقدار دیر هست. خودتون در موردش تحقیق کنید. می تونید تاپیک های GRE General و GRE Subject رو هم نگاه کنید.

در مورد زمان ها نرم ددلاین ها برای دانشگاه های معروف حدود 9 ماه قبل از شروع ترم هست که تا اون زمان می بایست مدارک آماده شده باشه منتهی ممکنه برخی دانشگاه ها چند ماه بیشتر هم وقت داشته باشند. این رو درنظر بگیرید که اگر دیر پذیرش بگیرید مراحل فرستادن مدارک پذیرش مثل I20 و گفتن وقت سفارت به زمان شروع کلاس ها نزدیک میشه و اگر کلیرنس طولانی داشته باشید ممکنه کارها خیلی فشرده بشه یا به ترم نرسید. به همین دلیل به نظرم بهتره هدفگذاری تون برای همون ترم پاییز 2015 باشه که در چند ماه دست کم جی آر معمولی رو آماده بشین و برای دانشگاه هایی که سابجکت نمی خوان اقدام کنید حوالی آوریل (یا هر زمان زودتر دیگه ای) هم در آزمون ساجکت روانشناسی شرکت می کنید که اگر پذیرش نگرفته بودین دست تون بازتر باشه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - reza2020 - 23-06-2014

با سلام خدمت همه دوستان 
از جناب بابک خان وسایر دوستان سوالاتی داشتم که ممنون میشم پاسخ دهید
1)در مورد آزمون gre : اینجانب دارای دارای کارشناسی عمران با معدل 13.7 میباشم.براساس رنکینگ وبسایت (webometrics.info) بنده میتوانم از دانشگاههایی با رنک 700-1000 با این معدل با داشتن تافل 80 به بالا و  بدون داشتن مدرک gre پذیرش بگیرم حال 2 سوال پیش میاد :
1)بدون مدرک gre پذیرش گرفته و برای اخذ ویزا به کنسول مراجعه کنم که این سوال بزرگ پیش میاد که آیا ممکنه کنسول بگه چون gre نداری بهت ویزا نمیدیم؟ یا شایدم چون نمیخان ویزا بدن این مسئله رو بهونه کنن ویزا ندن و دلیل رد ویزا gre نباشه

2)یا اینکه با مطالعه خیلی کم و با اتکا به قسمت quant یه نمره متوسط رو به ضعیف 280 بگیرم و با این که اون دانشگاه gre نمیخاد اما برایشان بفرستم یا اینکه  نفرستم فقط این امتحانو بدم و روزی که میرم کنسول برای مصاحبه بگم gre دادم و دست خالی نباشم  
بنظر شما اصلا امتحان ندم بهتره یا یه امتحان بدم با نمره خیلی پایین؟

2)در صفحه اول این تاپیک جناب بابک خان اشاره کرده اند که اگر از دانشگاه با رنک بالاتر از 300 پذیرش بگیریم ممکنه ویزا ندن یعنی اگه از دانشگاه با رنک 700-1000 پذیرش بگیرم اووقت شانس گرفتن ویزا خیلی میاد پایین؟ بچه های این فروم چند درصدشون تونستن با گرفتن پذیرش از دانشگاهها با رنک 700-1000 ویزا هم بگیرن؟

3)تغییر رشته: در صورتی که مثلا بخام برای رشته ای مثل mba اقدام کنم چونکه تغییر رشته داده ام بهم ویزا نمیدن یا اینکه گرفتن ویزا برام سخت میشه؟ یا اینکه برای رشته خودم اقدام کرده و سپس بعد از اخذ ویزا تغییر رشته دهم؟ 

از ایکه وقت میگذارید و به سوالات بچه ها پاسخ میدهید بسیار ممنون و سپاسگزارم 
با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 23-06-2014

اول اینکه معدل کارشناسی تون خیلی پایین هست و محدوده رتبه ای که در نظر گرفتین تقریبا معقول هست. من زیاد شرایط پذیرش دانشگاه هایی که در اون رتبه ها قرار دارند رو نگاه نکردم ولی در کل تعداد دانشگاه هایی که برای آمریکا GRE نخوان کم هست و از این نظر اگر در این آزمون شرکت نکرده باشید خیلی گزینه هاتون پایین میاد.

افسر سفارت کاری به نمره GRE شما نداره بنابراین به این موضوع فکر نکنید. افرادی که بدون زبان (تافل یا آیلتس) پذیرش مشروط می گیرند در بیشتر موارد در مصاحبه به مشکل می خورند و شانس ویزای اونها پایین هست.

در مورد رتبه های بالاتر از 300 منظور رتبه دانشگاه ها در خود آمریکا بوده که تقریبا معادل رتبه های جهانی بالای 1000 میشه. از منوی بالای صفحه به نتایج پذیرش نگاه کنید تا ببینید شرایط گرفتن ویزای افراد مختلف برای دانشگاه های آمریکا چطور بوده.

در کل برای رشته خودتون باشه شانس تون بیشتره ولی اینطور هم نیست که تغییر رشته شانس شما رو به شکل قابل ملاحظه ای کاهش بده. حتی از یک جهاتی اگر بتونید خیلی خوب این موضوع رو توجیه کنید شاید شانس تون بیشتر هم بشه. این مورد بیشتر زمانی صدق می کنه که شما در ایران رشته چندان جالبی نمی خوندین ولی حالا در رشته پرطرفدارتری پذیرش گرفته باشید و بتونید توجیه کنید که این یک موقعیت خوبی هست ولی اگر برعکس باشه اینطور برداشت میشه که پذیرش رو فقط برای رفتن به آمریکا قبول کردین و می خواهید در آمریکا بمونید.