آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - reza_1st - 28-03-2014

پذیرش گرفتن از آمریکا برای لیسانس شدنی هست ولی شاید خیلی راحت نباشه. لازمه معدل خوبی داشته باشین و امتحان زبان TOEFL یا IELTS هم بدین، همینطور اگر بخواین دستتون بازتر باشه و شانستون بهتر بشه، لازمه امتحان‌های استاندارد سطح دبیرستان مثل SAT رو هم بدین، البته جدیداً داره یه تغییراتی تو این امتحان‌های استاندار اتفاق می‌افته و لازمه زمانی که آخر‌های دوره‌ی دبیرستان هستین پیگیر بشین و وضعیت رو بررسی کنید که دقیقاً چه امتحانی رو بدین. تفاوت پذیرش با پذیرش همراه با بورس هم اینه که اگر بورس نداشته باشین، با پذیرش شما اجازه درس خوندن تو اون دانشگاه رو دارین، اما باید هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه رو خودتون بدین، ولی بورس یا کمک‌هزینه تحصیلی، همه یا قسمتی از هزینه تحصیل و زندگی شما رو می‌ده. طبیعتاً پذیرش بدون کمک‌هزینه خیلی راحت‌تر از پذیزش با کمک‌هزینه است، مخصوصاً در دوره لیسانس تعداد کمک‌هزینه‌هایی که به غیر آمریکایی‌ها می‌دن خیلی کم و محدوده و نمی‌شه روش حساب کرد. اگر برای لیسانس می‌خواین برین، باید به فکر رفتن با هزینه خودتون باشین، جز اینکه شرایط خیلی ویژه‌ای باشه. بعلاوه گرفتن ویزا هم برای لیسانس مقداری سخت‌تره و این رو هم باید در نظر داشته باشین. با در نظر گرفتن همه‌ی اینها تصمیم بگیرین، کلاً در نظر داشته باشین که اگه 4 سال بیشتر ایران بمونین و لیسانس رو ایران بخونین و برای ارشد برین، از خیلی جهات وضعیت بهتر و ساده‌تر خواهد بود. البته این یه توصیه کلیه و خیلی چیزهای دیگه هم می‌تونه  تو این تصمیم تاثیرگذار باشه مثل اینکه کسی رو اونجا داشته باشین یا نه و ...
موفق باشین.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - marcopolo1347 - 31-03-2014

(06-10-2013, 11:23 AM)'marcopolo1347' نوشته:  با سلام و احترام
ضمن تشکر از راهنمایی های قبلی دختر من  دارای  شرایط زیر است لطف کنید .راهنمایی بفرمایید آیا میتواند پذیرش  همراه با  فاند بگیرد یا خیر:
1- دارای مدرک آیلتس با نمره 7.5
2- دارای مدال نقره المپیاد کشوری در سال دوم و  مدال طلای المپیاد کشوری در رشته زیست شناسی  در سال سوم
3-  معدل بالای 19.6 دیپلم
4- دیپلم تجربی
5-در حال حاضر فاقد مقاله اما قادر به  ارائه 
6- فاقد توصیه نامه اما قادر  به ارائه حداقل 3 توصیه نامه
7- ایشان متقاضی شروع تحصیلی دکترای پزشکی  از پایه در یک دانشگاه معتبر آمریکا به منظور ورود به حرفه پزشکی و در کنار آن انجام پژوهش و تحقیقات ( و نه رشته تحقیقاتی صرف مثل بیوتکنولوژي- بیو انفورماتیک و .....) میباشد.
راهنمایی  بفرمایید متشکر میشم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - immun - 31-03-2014

سلام من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي،مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد كرج با معدل 15:92 هستم.
[align=right]ميخوام واسه PhD ايمونولوژي مستقيم براي آمريكا اپلاي كنم.
[align=right]با چند نفر كه مشورت كردم گفتن چون CV قوي نداري بايد مقاله بدي.مقالم حدود 12 ميليون خرجش ميشه.البته تو يه ژورنال معتبر با impact حداقل 2.5
[align=right]ميخواستم ببينم اگه اين همه فقط واسه مقاله هزينه كنم، چقد احتمالش هست ك full fund بشم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ice - 31-03-2014

(31-03-2014, 01:54 PM)'immun' نوشته:
 سلام من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي،مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد كرج با معدل 15:92 هستم.

ميخوام واسه PhD ايمونولوژي مستقيم براي آمريكا اپلاي كنم.

با چند نفر كه مشورت كردم گفتن چون CV قوي نداري بايد مقاله بدي.مقالم حدود 12 ميليون خرجش ميشه.البته تو يه ژورنال معتبر با impact حداقل 2.5

ميخواستم ببينم اگه اين همه فقط واسه مقاله هزينه كنم، چقد احتمالش هست ك full fund بشم.

داشتن مقاله امتياز خوبي به حساب مياد ولي به نظر من در گرفتن فاند به تنهايي انقدر اثر مستقيم نداره. فاند آزمايشگاه هاي زيست بيشتر به بودجه خود استاد و پروژه هاش بستگي دارن. استاد هم اگر بخواد دانشجو بگيره همه توانايي هاش رو در نظر مي گيره. كسي كه كارشناسي گذرونده معمولا رزومه علمي خيلي قوي نسبت به فارغ التحصيلان ارشد نداره. گرفتن نمرات بالا در زبان و GRE مي تونن بهتون كمك كنند و اگر بتونيد مدتي به عنوان همكار طرح (حتي بدون حقوق) در مراكزي مثل پاستور كار كنيد رزومتون رو بهتر مي كنيد و ممكن در مقالات اونجا هم نامتون رو قرار بدن.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - immun - 31-03-2014

واسه تقويت رزومه مقاله نميتونه كاري كنه كه معدل زياد به چشم نياد؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ice - 31-03-2014

(31-03-2014, 03:41 PM)'immun' نوشته: واسه تقويت رزومه مقاله نميتونه كاري كنه كه معدل زياد به چشم نياد؟

متاسفانه معجزه نمي كنه. رزومه مجموعه همه كارهاي شما به حساب مياد و هيچ قسمتي ديگري رو پنهان نمي كنه ولي با تقويت قسمت هاي ديگه مثل مقاله مي تونيد شانستون رو ببريد بالا. از مهمترين امتيازات يك زيست شناس آشنايي با فنون آزمايشگاهي و تجربه كاري هست كه حتي دانشجويان قوي به دليل نداشتن يك يا چند توانايي ممكن رد بشن و برعكس افراد متوسط با تجربه پذيرش بگيرن. براي كمك به معدلتون مي تونيد GRE subject رو هم بديد تا نشون بده ضعف علمي نداريد. اگر اين امتحان رو داديد سعي كنيد نمره خيلي بالايي بگيريد تا كمك كنه.

از نظر کار تو آزمایشگاه تقریبا 1 سال سابقه دارم
Pcr الایزا الکتروفورزو کار کردم

(31-03-2014, 03:59 PM)'immun' نوشته: از نظر کار تو آزمایشگاه تقریبا 1 سال سابقه دارم
Pcr الایزا الکتروفورزو کار کردم

اين خودش خيلي كمك خوبيه، همون طور كه گفتم معدلتون رو پنهان نمي كنه ولي خودش امتياز بالايي داره. سعي كنيد از استادي كه در آزمايشگاش كار كرديد هم نامه بگيريد. به نظرم قسمت هاي ديگه رزومتون رو هم تقويت كنيد خيلي كمك مي كنه. از بخش كوانت GRE هم غافل نشيد چون اثر خيلي مهمي مي تونه داشته باشه و بچه هاي غير رياضي به دليل عدم تمرين نمرشون كم ميشه. حتما هم دنبال دكتراي مستقيم نباشيد و به گرفتن ارشد هم فكر كنيد و تو سايت دانشگاه ها شرايطش رو ببينيد.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - *Mohsen* - 02-04-2014

افرادى كه از طريق برنده شدن درلاتارى به امريكا وارد ميشن تاثير، در پذيرش دانشگاه داره؟ و هزينه تحصيل اين افراد نسبت به ديگر دامشجويان چگونه است؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 02-04-2014

به صورت رسمی تاثیر خاصی بر شانس پذیرش نداره. یعنی دانشگاه ها بر اساس شایستگی و لیاقت علمی افراد هست که پذیرش میدن اینکه یک استاد خاص به شکل دیگه ای فکر کنه بحثش جداست. در مورد کمک هزینه ها نوعش متفاوت از دانشجوهای بین المللی هست. برای نمونه به مقیم ها راحت تر وام تحصیلی داده میشه که بعد از پایان تحصیل اون رو می بایست به صورت قسط بندی شده برگردونند. همین طور به طور پیش فرض هزینه های تحصیل در دانشگاه برای مقیم ها معمولا 40-30 درصد هزینه های یک دانشجوی بین المللی هست. مثلن اگر برای یک دانشجوی بین المللی هزینه سالانه 17000+13000 باشه (اولی برای تحصیل دومی برای زندگی) برای یک مقیم ممکنه 6000+13000 تا بشه. برخی دانشگاه ها هزینه ها رو برای افرادی که مقیم همون ایالت باشند قدری کمتر از مقیم های بقیه ایالت ها در نظر می گیرند.