آکادمیا کافه
خرید وسایل الکترونیکی و کامپیوتری در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خرید وسایل الکترونیکی و کامپیوتری در امریکا (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

خرید وسایل الکترونیکی و کامپیوتری در امریکا - mahyarelc - 01-08-2011

درود
ممنون میشم دوستان توضیح کاملی در مورد خرید وسایل کامپیوتری مورد نیاز در امریکا بدن
وسایلی مثل Laptop، I Pad، eBook reader و ...
اصلا این وسایل در امریکا خریداری بشن؟

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - Babak - 02-08-2011

به نظر من حتما این وسائل رو در امریکا بخرید. در امریکا معمولا قیمت‌ها پایین‌تره و در بسیاری مواقع تخفیف‌های زیادی هم پیدا می‌شه، البته تخفیف‌ها در مورد محصولات Apple به ندرت وجود داره، اما در مورد بسیاری از مارک‌های دیگه کم نیست. یکی از جاهای متداول برای خرید لوازم الکترونیک وب‌سایت Amazon هست که معمولا قیمت‌های خوبی داره، ولی بسیاری از وب‌سایت‌های دیگه هم هستند. وب‌سایت‌هایی مثل Fatwallet.com یا slickdeals.net هستند که کوپن‌ها یا تخفیف‌های زیادی رو لیست می‌کنند و از طریق‌شون می‌شه deal های خوبی پیدا کرد.
یکی دیگه از مزایای خریداری در امریکا این هست که احتمال این که مشکلی برای گارانتی پیدا کنید بسیار کمه، در صورتی که اگر در خارج از امریکا بخرید احتمال مشکل پیدا کردن با گارانتی وجود داره.

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - mahyarelc - 02-08-2011

ممنون بابک جان
حالا یکم سوالا رو ریزتر بپرسم
وقتی که من فرضا وارد امریکا بشم، شما میگی اینترنتی خرید کنم...ولی خب با چه وسیله ای و به چه صورتی؟!
منظورم اینه که منی که اونجا اول سر نه لپتاپ دارم و نه موبایل و ...، به چه وسیله ای اینترنتی خرید کنم؟
بعد اینکه تا اینکه حساب اونجا باز کنم (که اونم فکر کنم یک تاپیک بخواد!)، فکر کنم مدتی طول بکشه. و فکر میکنم اینترنت از همون روز اول مورد نیازمه (برای همه چیز)...با این حساب خرید اینترنتی منتفی نیست؟

سوال بعدی در مورد نوع لپتاپه
برای کسی که ویندوز کاره! مک پیشنهاد میشه؟...کلا بهتره یه لپتاپ معمولی بگیریم یا یه لپتاپ با پروسسور قدرتمند (برای محاسبات و غیره)...اگه مدل مشخصی از لپتاپ هم برای پیشنهاد هست ممنون میشم بگین

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - Babak - 04-08-2011

خوب قضیه یک مقدار فرق کرد. شما اگر هیچ لپ‌تاپی ندارید یا فکر می‌کنید که به هیچ کامپیوتری دسترسی نخواهید داشت، می‌تونید از یکی از مغازه‌ها یا از فروشگاه کامپیوتر دانشگاه خرید کنید. اغلب دانشگاه‌ها فروشگاه کامپیوتر دارند و بعضا قیمت‌هاشون از فروشگاه‌ها عادی برای دانشجوها بهتره.
به هر حال همون طور که خودتون هم گفتید تا زمانی که حساب باز کنید نمی‌تونید اینترنتی خرید کنید.

در مورد نوع لپ‌تاپ، من کلا مک رو ترجیح می‌دهم، نه تنها به این خاطر که معمولا کیفیت سخت‌افزارش بهتره، بلکه بیشتر برای این که نرم‌افزارهای بهتر و کم دردسرتری داره و همه چیزش اون طوری که باید کار می‌کنه. برای کسی هم که ویندوز کار کرده استفاده از مک چندان مشکل نیست و ظرف یک هفته تمام کارهای روتین رو باهاش می‌تونید انجام بدید. تنها چیزی که باید مدنظر داشته باشید اینه که اگر از نرم‌افزار خاصی استفاده می‌کنید که نسخه‌ای برای مک نداره و فقط روی ویندوز اجرا می‌شه، اون وقت خریدن مک می‌تونه مشکل ایجاد کنه.
مساله‌ی دیگه هم این که آخرین و قدرتمندترین مدل لپ‌تاپ رو نخرید، چون معمولا قیمت‌های این جور لپ‌تاپ‌ها بی‌دلیل زیاده. سعی کنید تا اونجا که می‌تونید مشخصات خوبی رو انتخاب کنید ولی حواس‌تون به این باشه که اختلاف قیمتش با مدلی که فقط یک کم ضعیف‌تره خیلی زیاد نباشه. اگر هست، مدلی که کمی ضعیف‌تر هست رو بگیرید.

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - mahyarelc - 05-08-2011

ممنون از اطلاعات
در مورد تبلت چی؟
اصلا میخواستم ببینم ملت تو امریکا چجوری میرن دانشگاه!...یعنی از کاغذ استفاده میکنن یا تبلت یا نت بوک؟
اگه مدل مناسبی از تبلت که برای نوشتن کارش خوب باشه هست ممنون میشم اعلام کنین

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - Babak - 06-08-2011

Tablet PC چندان مرسوم نیست و کمتر می‌بینید کسی داشته باشه، چون معمولا قیمت‌هاشون زیادی گرونه و کاراییش اون قدرها زیاد نیست.
دانشگاه رفتن هم مثل ایرانه. بیشتر بچه‌ها از کاغذ و قلم استفاده می‌کنند و بعضی‌ها هم لپ‌تاپ میارن.

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - lavender - 01-04-2013

براي خريد لپ تاپ  ([ به طور کل وسایل الکتریکی حتی اتو) ميتونيد به فروشگاههاي زنجيره اي FRYS مراجعه كنيد.
هر هفته تعداد زيادي از وسايل الكترونيكي را بصورت Ad با تخفيف زياد در سايتش ميزنه.[عکس: 56719_128fs318181.gif]

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - lavender - 05-05-2013

این سایت برای لوازمی نظیر گوشی و تبلت و.... خیلی عالیه. از آمازون هم ارزون تره
http://szpurchase.org

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - armince - 05-05-2013

به نظر من تبلت ها هیچ وقت نمیتونن برای یادداشت برداری ( به جز مدل N8000 سامسونگ) مناسب باشن (غیر از مشکل بودن تایپ قابلیت بازکردن 2 صفحه کنار هم رو ندارن که خیلی مشکل میشه مرتب با مالتی تسک سوئیچ کرد! البته این بحث تخصصی و آف تاپیکه ولی به شدت توصیه  میکنم برای سر کلاسها از اولترابوکهای Acer که ویندوز 8 دارن و صفحه لمسی( چون واسه ویندوز 8 و استفاده از حالت نوت روی Acrobat به شدت لازمه) داره استفاده کنند

فوق العاده سبک بدنه آلومینیومی فوق العاده باریک و شیک و مصرف باطری عالی با حافظه خیلی خوب.

RE: خرید وسایل الکترونیکی/کامپیوتری در امریکا - armince - 05-05-2013

(04-08-2011, 11:09 AM)'Babak' نوشته: در مورد نوع لپ‌تاپ، من کلا مک رو ترجیح می‌دهم، نه تنها به این خاطر که معمولا کیفیت سخت‌افزارش بهتره، بلکه بیشتر برای این که نرم‌افزارهای بهتر و کم دردسرتری داره و همه چیزش اون طوری که باید کار می‌کنه. برای کسی هم که ویندوز کار کرده استفاده از مک چندان مشکل نیست و ظرف یک هفته تمام کارهای روتین رو باهاش می‌تونید انجام بدید. تنها چیزی که باید مدنظر داشته باشید اینه که اگر از نرم‌افزار خاصی استفاده می‌کنید که نسخه‌ای برای مک نداره و فقط روی ویندوز اجرا می‌شه، اون وقت خریدن مک می‌تونه مشکل ایجاد کنه.
مساله‌ی دیگه هم این که آخرین و قدرتمندترین مدل لپ‌تاپ رو نخرید، چون معمولا قیمت‌های این جور لپ‌تاپ‌ها بی‌دلیل زیاده. سعی کنید تا اونجا که می‌تونید مشخصات خوبی رو انتخاب کنید ولی حواس‌تون به این باشه که اختلاف قیمتش با مدلی که فقط یک کم ضعیف‌تره خیلی زیاد نباشه. اگر هست، مدلی که کمی ضعیف‌تر هست رو بگیرید.

بابک جان با VM میشه ویندوز 7 رو روی مک هم اجرا کرد واسه اجرای نرم افزارهای تحت ویندوز که نسخه مک ندارن. مثل Automation Studio یا ePlan یا Step7 یا ....