آکادمیا کافه
سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - soilman - 30-07-2011

درود

یه سوال داشتم که من و دوستم داشتیم Big Grin

میخاستم بدونم اگه ما که دانشگاه ارشدمون انگلیسی خوندیم بخایم برای دکترا(حالا هر جا ولی به طور موردی آمریکا) اقدام کنیم باید از دوباره امتحان زبان ایلتس یا تافل بدیم؟

با فرض اینکه بخایم برای سال بعد اقدام کنیم و در ضمن مثلا اعتبار آیلتسم تا اخر امساله

سپاس Heart

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - layD - 30-07-2011

تا جایی که بنده می دانم در صورت حداقل دوسال تحصیل (مثل خواندن ارشد) در یک دانشگاه که زبان اصلی اش انگلیسی است شرط آزمون زبان (تافل یا هرچی) waive می شود. البته به خود دانشگاه هم بستگی دارد. یکی از بچه های دو سال جلوتر از ما، ارشد را رفت waterloo و بعد که آمریکا اپلای کرد دیگر امتحان تافل نداد، الان هم در UIUC مشغول PhD هست Smile البته GRE بحث دیگری است و برای همه لازم است.
فکر کنم نیازی به تاپیک نبوده باشد.

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - soilman - 30-07-2011

(30-07-2011, 10:17 PM)layD نوشته: تا جایی که بنده می دانم در صورت حداقل دوسال تحصیل (مثل خواندن ارشد) در یک دانشگاه که زبان اصلی اش انگلیسی است شرط آزمون زبان (تافل یا هرچی) waive می شود. البته به خود دانشگاه هم بستگی دارد. یکی از بچه های دو سال جلوتر از ما، ارشد را رفت waterloo و بعد که آمریکا اپلای کرد دیگر امتحان تافل نداد، الان هم در UIUC مشغول PhD هست Smile البته GRE بحث دیگری است و برای همه لازم است.
فکر کنم نیازی به تاپیک نبوده باشد.

با این حساب میشه امیدوار بود به زندگی Tongue

من هم از یکی از دوستان پرسیدم گفتن اکثرا نمیخان.....

زیاد مطمئن نبودم...چون جوابی اشاره ای براش پیدا نکرده بودم...

در مورد تاپیک زدن هم از مدیر مربوطه اجازه گرفتم دوست عزیز Undecided

شب خوش Angel

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - Pejman - 31-07-2011

به نظر من وجود چنین تاپیکی لازمه. ممکنه سوال خیلی‌ها باشه. خوبه که به یه جمع‌بندی دقیق در این مورد برسیم.
من خودم تا حالا فکر می‌کردم باید "کشور"ی که در اون فرد درس خونده انگلیسی زبان باشه، اما اینطور که گفتید اگر "دانشگاه" انگلیسی زبان باشه انگار کافیه.

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - Babak - 31-07-2011

راستش به دانشگاه‌ها خیلی بستگی داره و نمی‌شه یک قانون کلی براش درآورد. همون طور که layD هم گفت خیلی‌ از دانشگاه‌ها می‌گن که اگر حداقل دو سال در دانشگاه انگلیسی زبان درس خوندید و مدرک گرفتید احتیاجی به آزمون زبان ندارید، ولی بعضی‌ها هم قوانین خاص خودشون رو دارند. مثلا یکی از اقوام ما سه سالش که بوده از ایران رفته و کل دوران مدرسه رو در کانادا بوده و به سختی فارسی حرف می‌زنه، اما برای لیسانس که می‌خواست امریکا اقدام کنه دانشگاه ازش خواسته بود که TOEFL بده چون متولد ایران بود. به همین خاطر در مورد دانشگاه‌هایی که می‌خواهید اقدام کنید تحقیق کنید و ببینید که آیا نمره رو لازم دارند یا خیر.

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - soilman - 02-08-2011

درود

بابک جان درست میگه...مثلا در مورد دانشگاه ملبورن گفته:

2. For undergraduate applicants:

• within the last 2 years have satisfactorily completed at least the first year of a tertiary course taught and assessed entirely in English;
  • or within the last 5 years have satisfactorily completed at least a two year tertiary course taught and assessed entirely in English.
    3. For graduate applicants:

• within the last 2 years have satisfactorily completed either a postgraduate degree of at least two years duration or an undergraduate degree, where the degree was taught and assessed entirely in English. If the degree was completed within the last five years, applicants can provide evidence of sustained working in an English language environment and/or writing in English since completing the degree for consideration by the selection committee.
    • within the last 2 years have satisfactorily completed a postgraduate degree of at least one year duration, where this degree was taught and assessed entirely in English and the English language entry standard for this degree was at least IELTS (Academic) overall band score 6.5 or equivalent. If the degree was completed within the last five years applicants can provide evidence of sustained working in an English language environment and/or writing in English since completing the degree for consideration by the selection committee.
      Please provide formal advice from the institution to support your claim that you have satisfied this requirement.

با این حساب مثلا در مورد این دانشگاه برای کسانی که دو سال به انگلیسی درس خواندند نیازی نیست البته یه چک آپ لازمه Smile

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - soilman - 02-08-2011

در مورد دانشگاه کوئینز لند هم گفته شده:

5. International applicants — Postgraduate Coursework and Research Awards

5.1 International applicants whose first language is English will be deemed to have met English language proficiency requirement if they have graduated from a recognized degree program at an accredited university at which English is the primary language of instruction and assessment in the program undertaken.

5.2 Except where program rules require a higher standard, international applicants whose first language is not English and who have achieved at least 6.5 overall and 6.0 in the writing test of IELTS (or equivalent) will be accepted as having met the University's minimum English language proficiency requirements. The English Proficiency Standards Table (Appendix 1) provides details of test results that will be accepted as having met the University's minimum English language proficiency requirements for postgraduate coursework and research award students.

5.3 International applicants whose first language is not English may be deemed to have met the English language requirements if they can provide the University of Queensland with evidence of study in a recognized degree program undertaken for two years in the five years prior to commencement at UQ at an accredited University at which English is the primary language of instruction and assessment in the program undertaken. Applicants whose first language is not English and have been resident in a country for 10 years or more where English is the principal language or can provide evidence of work in an English speaking professional environment for a sustained period may be deemed to have fulfilled the University's English language proficiency requirements.

فقط یه سوال برام پیش اومده که ایا اون دو سال باید در اون 5 سالی که گفته باید پیوسته باشه یا نه؟

اگه درست برداشت کرده باشم خوب چون اکثرا ماها تو لیسانس ایران بودیم خوب پس با احتساب اینکه دو سال رو مثلا در خارج از کشور و به انگلیسی خوندیم مشکلی نباشه...

در مورد دانشگاه های امریکا من فعلا چیزی پیدا نکردم ولی فکر کنم روند مشابهی داشته باشند

خوش باشید

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - Pejman - 03-08-2011

تو سایت دانشگاه Worcester Polytechnic Institute بودم امروز، این رو نوشته:

Applicants who have completed two years of full-time study in a college or university in the U.S., the U.K., Ireland, Australia, New Zealand, or the Anglophone regions of Africa, Canada, or the Caribbean, within five years of matriculating at WPI are not required to submit TOEFL or IELTS scores

بنابراین همونطور که بابک گفت، حکم کلی نمی‌شه داد و این مورد کاملاً به دانشگاه مقصد برمی‌گرده و باید در سایت دانشگاه مورد نظر و یا با مسئولین اون دانشگاه، چک کرد.

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - m0h3n - 25-10-2011

(30-07-2011, 10:05 PM)soilman نوشته: میخاستم بدونم اگه ما که دانشگاه ارشدمون انگلیسی خوندیم بخایم برای دکترا(حالا هر جا ولی به طور موردی آمریکا) اقدام کنیم باید از دوباره امتحان زبان ایلتس یا تافل بدیم؟
ظاهرا این مسئله بستگی به دانشگاه مقصد داره و الزاما صادق نیست.

RE: سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - Faraz - 25-10-2011

فراموش نکنید حتی اگر دانشگاه هم ببخشد بعضی کشور ها مدرک زبان را به عنوان یکی از مدارک ویزای دانشجویی می خواهند