آکادمیا کافه
مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Cortex - 12-07-2011

دوستان عزیز:
من از بسیاری از دوستان با تجربه در امر پذیرش پرسیدم در مورد اسم و مدرک دانشگاه و گفتند اونقدرها دانشگاه های ما قابل توجه اونها نیست و براشون فرقی نداره...

اما سوال من اینه: عموماً دانشگاه های دولتی سخت گیرتر ار دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی هستند؛ و به اصطلاح نمره بده نیستند؛ آیا معدل 16 کسی که از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده با معدل 17 دانشجوی دانشگاه سطح پایین تر یکیست از دید اونها؟!

ممنون

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - Faraz - 12-07-2011

امید جان بستگی به کشور و دانشگاه مقصد دارد.مثلا آلمان شناخت خوبی روی دانشگاه های ایران دارد و دانشجویان دانشگاه های سراسری را در اولویت قرار می دهد حتی اگر معدل آنها پایین تر باشد.برای مثال خیلی از دانشگاه های آلمان علاوه بر مدارک متداول گواهی قبولی در کنکور و رتبه کسب شده در کنکور سراسری را که سازمان سنجش صادر می کنند می خواهند.طبیعی است که در چنین حالتی اسم دانشگاه و رتبه ای که دانشجو با آن به دانشگاه اومده حرف اول را می زند.
نقطه مقابل این داستان دانشگاه های سوئد است که فقط و فقط به معدل نگاه می کنند و کاری ندارند که این شخص فلان دانشگاه آزاد شهرستان بوده یا دانشگاه صنعتی شریف
در دانشگاه هایی هم که ایرانی زیاد است معمولا شناخت روی دانشگاه ها بیشتر می شود.مثلا بیرمنگام به دلیل اینکه تعداد زیادی ایرانی دارد به دانشجویان دانشگاه های سراسری تهران به راحتی پذیرش می دهد حتی اگر معدلی بسیار پایین داشته باشند.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - Pejman - 12-07-2011

امید جان سوال خیلی خوبی رو پرسیدی.
این مساله خیلی به کشور مقصد و دانشگاه ها بستگی داره. هر چی دانشجوی ایرانی در اون دانشگاه یا کشور بیشتر باشه شناخت اونها از دانشگاه های ایرانی بیشتر هست و مسلماً بین معدل ها تمایز قائل خواهند شد.
با این حال تا جایی که من می دونم اکثراً به جز چند دانشگاه مطرح ایران مثل شریف و دانشگاه تهران، بقیه دانشگاه ها زیاد شناخته شده نیستند. و در نتیجه خیلی فرقی با هم نمی کنند. اما از طرفی کشوری مثل آلمان رو داریم که تفاوت دانشگاه آزاد و سراسری رو به خوبی می دونه و دانشجویان سراسری براش ارجح هستند.

البته همیشه این احتمال وجود داره که استاد یا مسئول پذیرش دانشگاه از دانشجویان ایرانی اون دانشگاه سوال بکنه و در مورد سطح دانشگاه ها اطلاعات کسب کنه.
مورد بعدی هم اهمیت نمرات آزمونهای استاندارد مثل GRE هست که بهش اهمیت زیادی داده می شه. چون این آزمونها استاندارد و در شرایط یکسان برای همه برگزار می شند معیار خوبی برای سنجش توانایی ها و استعدادهای فرد هستند.
همینطور موردی که برای بعضی دانشگاه ها مهمه رتبه شما در بین همکلاسی هاست. اینطوری میانگین معدل ها و رتبه شما در بین اونها نشون می ده که وضعیت شما به چه صورت بوده.

در نهایت یادت باشه که اونها فقط معدل رو نگاه نمی کنند. کسی که معدل بالایی داره اما در بقیه زمینه ها ضعیف هست، مسلماً معدل بالاش نشون می ده که دانشگاه خوب نمره می داده. بر عکس این موضوع هم صادقه.

مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - rise - 08-12-2012

دوستان کسی در مورد دانشگاه های بین المللی در ایران اطلاعی داره؟ مثلا دانشگاه بین المللی تهران کمپوس ارس
آیا مدرک این دانشگاه اعتبارش همون برابر دانشگاه تهران هست؟
کلا تحصیل مقطع ارشد رو در این دانشگاه برای تحصیل دکترای خارج از ایران صلاح میدونین یا خیر؟

RE: تاثیر رنکینگ(رتبه بندی) دانشگاه ها بر روی پذیرش - MaMi - 08-12-2012

(08-12-2012, 06:02 PM)rise نوشته: دوستان کسی در مورد دانشگاه های بین المللی در ایران اطلاعی داره؟ مثلا دانشگاه بین المللی تهران کمپوس ارس
آیا مدرک این دانشگاه اعتبارش همون برابر دانشگاه تهران هست؟
کلا تحصیل مقطع ارشد رو در این دانشگاه برای تحصیل دکترای خارج از ایران صلاح میدونین یا خیر؟
دوست من، تا جایی که من اطلاع دارم، از لحاظ اعتبار، این پردیس ها (کیش، ارس و البرز) همون مدرک دانشگاه تهران هستند. فقط در مدرک تحصیلی شما، مثل همه پردیس های دیگر دانشگاه تهران (فنی، ابوریحان، کشاورزی، هنرهای زیبا، علوم و قم) ذکر میشود که در سال تحصیلی X از پردیس (کیش/ارس/البرز) و با معدل Y فارغ التحصیل شده اید. البته همونطور که میدونید برای تحصیل در این سه پردیس (ارس، کیش و البرز) شما باید مبلغی رو به عنوان شهریه پرداخت کنید (با توجه به رشته و مقطع تحصیلی).

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - bita2013 - 04-08-2013

آیا مدرک کارشناسی دانشگاه مدیریت صنعتی رو جایی پدیرش میده

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - Pejman - 05-08-2013

(04-08-2013, 08:29 PM)'bita2013' نوشته: آیا مدرک کارشناسی دانشگاه مدیریت صنعتی رو جایی پدیرش میده

دوست عزیز اگر این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه و تحت نظر وزارت علوم باشه، مشکلی برای گرفتن پذیرش براتون نخواهد بود.

دانشگاه آزاد و پذیرش ... - nimasaf - 28-08-2013

سلام به همگی.
میخواستم ببینم کسی میدونه میشه با ارشد آزاد از دانشگاههای اروپا پذیرش دکترا گرفت یا نه؟
کلا وضعیت دانشگاه آزاد چطوره؟ هم کارشناسی هم ارشد.
کلا کسی اونور آب واسه آزاد تره خرد میمنه یا نه؟
آخه شنیده های من خیلی ضد و نقیضه.
فقط میدونم که آزاد بهتر از غیرانتفاعیه.درسته؟؟؟؟؟؟؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - Pejman - 28-08-2013

دوست عزیز خیلی ها رو من می شناسم با مدرک دانشگاه آزاد دارن تو دانشگاه های خوب سراسر دنیا در مقاطع دکترا و فوق درس می خونن. اصلاً نگران این موضوع نباشید. البته بعضی دانشگاه ها در بعضی کشورها مثل آلمان فکر می کنم هنوز روی مدرک سراسری حساس هستند ولی در کل تعداد اینجور دانشگاه ها خیلی کمه و ارزش نگرانی نداره. نظر شخصی من اینه که دانشگاه آزاد (بخصوص در تهران) سطح علمی بهتری نسبت به اکثر غیر انتفاعی ها داره.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - mismoh - 01-09-2013

سلام
دوستان میخواستم بدونم میشه با مدرک کارشناسی فقه و حقوق از یه کشور خارجی واسه ارشد یه رشته ی دیگه پذیرش گرفت؟
واسه بورس چی؟
حتی اگه  معدل بالا از یه دانشگاه دولتی و مدرک زبان داشته باشی و مقاله  چاپ کرده باشی فقط بخاطر اینکه رشته ی خاصی بودی مشکلی واست پیش نمیاد؟