آکادمیا کافه
مقایسه دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: مقایسه دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

مقایسه دانشگاه های آمریکا - Cortex - 03-06-2011

در این تاپیک دانشگاه های آمریکا با هم مقایسه می شوند.
برای شروع سایت تازه تاسیس http://colleges.findthebest.com پیشنهاد می شود. سایت خوبی است دانشگاه های آمریکا را مقایسه می کند و با رنکینگ USnews مغایرت دارد اما از لحاظ کارایی باگ دارد.
http://collegesearch.collegeboard.com این هم سایت خوبی برای مقایسه است.
لطفاً نظرات خود را دراین مورد بنویسید.
موفق باشید

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Pejman - 08-11-2011

علاوه بر سایتهایی که امید معرفی کرده، و همینطور سایت معروف USNEWS که اطلاعات خیلی خوبی داره، من سه تا سایت دیگه رو معرفی می کنم که می تونه در انتخاب دانشگاه ها کمک کنه.

سایت studentsreview.com که حاوی نظرات دانشجویان در مورد دانشگاه ها هست و البته از نظر آماری قابل اتکا نیست. ولی می شه تو این سایت نظرات دانشجوها و امتیازهایی که در زمینه های مختلف به هر دانشگاهی داده شده رو دید و اینطوری یه دید کلی نسبت به دانشگاه به دست آورد. البته همونطور که گفتم چون نظرات صرفاً از طرف کاربران داده شده، خیلی هم قابل اعتماد نیست.
در قسمت Search for University اسم دانشگاه رو جستجو کنید. برای مثال این لینک در مورد WPI هست.

سایت phds.org اطلاعات و آمارهای خیلی خوبی در مورد دانشگاه ها می ده، و از بعضی از لحاظ ها این آمار بیشتر و بهتر از USNEWS هست. مثلاً در مورد هر رشته ای آمار فاندها، آمار دانشجویانی که شهریه شون حذف یا کم شده، آمار وضعیت کاری دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی، میانگین مدت زمان اتمام دوره دکترا، و یه سری اطلاعات از تعداد و نژاد دانشجویان و غیره رو می ده. تنها مشکلش اینه که اطلاعاتش جدید نیست.
در قسمت search اسم دانشگاه رو جستجو کنید. دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کنید. در قسمت Graduate Programs رشته مورد نظرتون رو انتخاب کنید. مثلاً این لینک در مورد رشته مکانیک دانشگاه MIT هست.

سایت petersons.com هم اطلاعات خوبی در مورد دانشگاه ها به تفکیک هر رشته یا دپارتمان ارائه می ده. برای مثال درصد پذیرفته شده ها در هر رشته، تعداد دانشجویان در حال تحصیل، و فاندهای داده شده رو می ده.
در قسمت Search اسم دانشگاه مورد نظر رو جستجو کنید. دانشگاه رو انتخاب کنید، رشته یا دپارتمان رو هم انتخاب کنید. می تونید اطلاعات مربوطه رو برای اون رشته یا دانشگاه پیدا کنید. برای مثال اطلاعات رشته مکانیک دانشگاه آریزونا رو می تونید اینجا ببینید.

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Pejman - 07-12-2011

تو سایت PhD.org یکی از مواردی که برای رشته ها در دانشگاه ها ذکر شده اینه:
Fraction of students completing a doctorate in 6 years
اونطوری که من دیدم این درصد اغلب زیر 60 هست. حتی برای بعضی دانشگاه ها به 20 هم می رسه! در دانشگاه های خیلی تاپ هم حدود 50-60 هست.

سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا واقعاً درصد کسانی که دکترا رو تموم می کنند در آمریکا انقدر کمه؟ اگر آره، دلیلش چیه؟ ممکنه یه دلیل این باشه که خیلی ها تغییر دانشگاه می دند و در نتیجه تو لیست درصد رو پایین میارند؟

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Babak - 09-12-2011

دلیلش تغییر دانشگاه نیست. دوره PhD طولانیه و زندگی دانشجویی محدودیت‌های خاص خودش رو داره. به همین خاطر خیلی‌ها اواسط کار خسته می‌شن یا کارهای تحقیقاتی‌شون خوب پیش نمی‌ره یا شرایط زندگی‌شون تغییر می‌کنه (مثلا ازدواج می‌کنند یا بچه‌دار می‌شن) و نمی‌تونند تحصیل رو ادامه بدن. من حتی از استاد خودم شنیدم که می‌گفت تعداد دانشجویان دکترا که تمام کارهاشون رو پیش می‌برن و فقط به خاطر این که تزشون رو نمی‌نویسن نمی‌تونند مدرک دکترا بگیرند قابل توجهه.

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Pejman - 07-01-2012

دوستان عزیز، بین دانشگاه های زیر که همگی رنک بالای 100 هستند، اگر بخواهید 2 تا دانشگاه رو انتخاب کنید کدومها هستند (با اولویت فاند و اعتبار نسبی دانشگاه)؟ البته دلیلتون رو هم بگید ممنون می شم.

Wyoming
Tulsa
Akron
Toledo
Louisville
Old Dominion

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Saeid - 07-01-2012

منم سوال مشابهی دارم.......از بین دانشگاهای زیر کدامیک رو با توجه به بودجشون و رنک پیشنهاد میکنید؟2 تا
FLORIDA TECH
FLORIDA STATE UNI
WESTERN MICHIGAN UNI
UNIVERSITY OF NEVADA RENO
UNIVERSITY OF NEVADA LAS VEGAS
UNIVERSITY OF CENTRAL FLORIDA
UNIVERSITY OF OHIO
با تشکر از جواب شما دوستان عزیز

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - amirhossein.gh - 08-01-2012

(07-01-2012, 11:48 AM)Pejman نوشته: دوستان عزیز، بین دانشگاه های زیر که همگی رنک بالای 100 هستند، اگر بخواهید 2 تا دانشگاه رو انتخاب کنید کدومها هستند (با اولویت فاند و اعتبار نسبی دانشگاه)؟ البته دلیلتون رو هم بگید ممنون می شم.

Wyoming
Tulsa
Akron
Toledo
Louisville
Old Dominion
سلام
من سخصا تولسا و تولدو رو بیشتر میپسندم ! چون شرایط زندگی در بقیه جاها البته به غیر از آخری واقعا بده . مثلا وایومینگ در حد جهان سومه!!
تازبه این دو تا دانشگاه واقعا تو بعضی رشته ها قوی هستن و اسشمون خوب در رفته!
Smile
فاندهاشون هم به خاطر رشته های معروفشون قاعدتا باید بیشتر باشه!

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Pejman - 08-01-2012

سعید جان من از Nevada, Reno پذیرش برای ترم بهار گرفتم. با یه استادش هم مصاحبه شدم ولی فاند بهم تعلق نگرفت. استاد بهم گفت باهام در تماس باش و احتمال داره برای ترم بعد پروژه بگیرم و بهت فاند بدم. اگر فکر می کنی استاداش زمینه کاریشون بهت می خوره به نظرم گزینه خوبیه. چون دیدم استاداش فاند زیاد بهشون تعلق می گیره و مرتب پروژه های جدید براشون تعریف می شه. دانشگاه Nevada, Las Vegas فکر کنم به خاطر موقعیت شهرش فاند گرفتن ازش راحت نباشه.
در مورد بقیه دانشگاه ها اطلاع خاصی ندارم.

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - Pejman - 08-01-2012

(08-01-2012, 01:31 AM)amirhossein.gh نوشته: سلام
من سخصا تولسا و تولدو رو بیشتر میپسندم ! چون شرایط زندگی در بقیه جاها البته به غیر از آخری واقعا بده . مثلا وایومینگ در حد جهان سومه!!
تازبه این دو تا دانشگاه واقعا تو بعضی رشته ها قوی هستن و اسشمون خوب در رفته!
Smile
فاندهاشون هم به خاطر رشته های معروفشون قاعدتا باید بیشتر باشه!
سلام امیر حسین جان. ممنون از نظرت. تو چه رشته هایی قوی هستند و فاند دارند اینهایی که گفتی؟ من برای مکانیک می خوام اقدام کنم.

در مورد بقیه جاها هم از نظر فاند و اعتبار دانشگاه بیشتر مد نظرم بود، ولی به هر حال مرسی. Smile

RE: مقایسه دانشگاه های آمریکا - amirhossein.gh - 08-01-2012

(08-01-2012, 01:41 AM)Pejman نوشته: سلام امیر حسین جان. ممنون از نظرت. تو چه رشته هایی قوی هستند و فاند دارند اینهایی که گفتی؟ من برای مکانیک می خوام اقدام کنم.

در مورد بقیه جاها هم از نظر فاند و اعتبار دانشگاه بیشتر مد نظرم بود، ولی به هر حال مرسی. Smile
پژمان جان !
راستش میدونم در مهندسی نفت و شیمی تو دنیا حرف واسه گفتن دارن
حالا بذار من برم یه چکی بکنم سایت یو اس نیوز رو بعدا بهت دقیق تر میگم!
و اتز طرف دیگر من آدمای بیشتری رو میشناسم که برای این دوتا اقدام کرده باشن نسبت به جاهای دیگه!
ولی همینجوری میگم: شنیدم وایومینگ واقعا از لحاظ زندگی فاجعه وار است