آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 01-11-2014

(28-10-2014, 10:41 PM)'farsijaniehsan' نوشته: سلام
من لیسانس مهندسی تکنولوژی معماری از دانشگاه ازاد تهران شرق دارم با معدل 16/56 و در حال حاضر توی مدرسه ایتالیایی مشغول گذرندون ترم یک زبان ایتالیایی هستم.
رزومه خواصی ندارم اما مسلط به نرم افزار های مرتبط با رشته نظیر ( AutoCAD - 3D MAX - Photoshop - Revit) هستم و برای نرم افزار
( 3D MAX - Revit ) از مجتمع فنی تهران مدرک دارم.
با توجه به این شرایط کدوم دانشگاه ها میتونم اقدام کنم و گرفتن بورسیه برام مهمه.
مرسی

دروود.
چون داری به زبان ایتالیایی میخونی بنابراین گرفتن بورس برای دانشگاهها خوب هم فرصت وجود داره. اما برای پلی تکنیک میلان خیلی شانس نداری. اما واسه باقی احتمالش وجود داره ضمن اینکه بورس ایدزو هم در برخی ایالتها (استانها) وجود داره. 

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - amirmasoud_ati - 23-11-2014

دوستان عزیز سلام
نمی دونم سوالم رو جای درستی می پرسم یا نه ؟ اگر نیست لطفا راهنماییم کنید
من کاردانی حقوق از دانشگاه علمی کاربردی رو دارم
می خوام بدونم برای رشته پزشکی در مقطع کارشناسی می تونم اقدام کنم یا حتما می بایست رشته مرتبط داشته باشم؟
اگر نمی شود می تونم با اخذ پیش ریاضی یا تجربی این کار رو انجام بدم یا خیر؟

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 23-11-2014

دروود بر شما.
نه مشکلی نداره. شما به هر حال برای شروع باید از صفر بخونی (پزشکی در ایتالیا) بنابراین باید زبان ایتالیایی هم بدونی چون بیشتر دانشگاههای پزشکی به زبان ایتالیایی تدریس میکنند. البته اخیراً شنیدم برخی دانشگاههای به انگلیسی هم اضافه شدن اما تعدادشون زیاد نیست. بهتره اینجا رو هم ببینی و بیشتر سوالاتت رو اونجا بپرسی.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - reyhaneh_s - 29-11-2014

سلام دوستان. چند تا سوال در رابطه با خودم و خواهر کوچکترم  داشتم برای تحصیل در ایتالیا ممنون میشم جواب بدید:

1- کارشناسی ناپیوسته مرمت و احیای بناهای تاریخی خوندم. توی پروژه های مختلفی کار یا کارآموزی کردم، ارزیابی قدمت بناهای تاریخی یه محور برای شرکتی که برای زیباسازی شهری کارمیکنه، مرمت کاشی کاخ گلستان، مرمت خانه ای در اصفهان و طراحی معماری برای شرکتی در اصفهان. اما فقط برای مورد آخر مدرک کتبی دارم و برای اولی هم یه نامه کتبی خطاب به زیباسازی شهری که من برای این شرکت کار میکنم در طول فلان پروژه. آیا میتونم بدون داشتن مدرک این موارد رو توی رزومه م وارد کنم؟ و دیگه اینکه آیا کار داوطلبانه فعال در یه انجمن میتونه نقشی در گرفتن پذیرش داشته باشه؟

2- من با زبان و نوشتار پهلوی آشنایی دارم و قصد دارم بصورت خودآموز این زبان رو پیشرفته یاد بگیرم و کلاس زبان لاتین برم. به نظرتون اثری در پذیرش داره و با این دانش میتونم یک کار پژوهشی دانشجویی در دانشگاه یا در موزه انجام بدم؟

3- خواهر من سال دیگه(1394ه.ش) دیپلمش رو از رشته تجربی میگیره اما به رشته معماری علاقمنده. آیا امکانش هست که با مدرک دیپلم از طریق مدرسه ایتالیایی اقدام کنه برای ویزای دانشجویی یا باید حتما پیش دانشگاهی هم بخونه؟

4- آیا معدل برای پذیرش در دوره لیسانس مهم هست یا نه؟ مثلا با معدل 15 فکر میکنید میشه پذیرش گرفت؟

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 29-11-2014

(29-11-2014, 01:33 PM)'reyhaneh_s' نوشته: سلام دوستان. چند تا سوال در رابطه با خودم و خواهر کوچکترم  داشتم برای تحصیل در ایتالیا ممنون میشم جواب بدید:
1- کارشناسی ناپیوسته مرمت و احیای بناهای تاریخی خوندم. توی پروژه های مختلفی کار یا کارآموزی کردم، ارزیابی قدمت بناهای تاریخی یه محور برای شرکتی که برای زیباسازی شهری کارمیکنه، مرمت کاشی کاخ گلستان، مرمت خانه ای در اصفهان و طراحی معماری برای شرکتی در اصفهان. اما فقط برای مورد آخر مدرک کتبی دارم و برای اولی هم یه نامه کتبی خطاب به زیباسازی شهری که من برای این شرکت کار میکنم در طول فلان پروژه. آیا میتونم بدون داشتن مدرک این موارد رو توی رزومه م وارد کنم؟ و دیگه اینکه آیا کار داوطلبانه فعال در یه انجمن میتونه نقشی در گرفتن پذیرش داشته باشه؟
2- من با زبان و نوشتار پهلوی آشنایی دارم و قصد دارم بصورت خودآموز این زبان رو پیشرفته یاد بگیرم و کلاس زبان لاتین برم. به نظرتون اثری در پذیرش داره و با این دانش میتونم یک کار پژوهشی دانشجویی در دانشگاه یا در موزه انجام بدم؟
3- خواهر من سال دیگه(1394ه.ش) دیپلمش رو از رشته تجربی میگیره اما به رشته معماری علاقمنده. آیا امکانش هست که با مدرک دیپلم از طریق مدرسه ایتالیایی اقدام کنه برای ویزای دانشجویی یا باید حتما پیش دانشگاهی هم بخونه؟
4- آیا معدل برای پذیرش در دوره لیسانس مهم هست یا نه؟ مثلا با معدل 15 فکر میکنید میشه پذیرش گرفت؟

1- اطلاعی ندارم. معدل خودتون رو نفرمودی؟!!!
2- باید وقتی دانشگاه رفتی با استادت در این مورد صحبت کنی ، کسی نمیتونه کمک کنه. در حال حاضر!!!
3- نه نیاز نیست. ایتالیا کمی راحت تر برخورد میکنه.
4- بله. هر چه بهتر باشه شانس پذیرش در دانشگاههای بهتر.

[برش] تحصیل در پلی تکنیک تورین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد - یکتا - 10-02-2015

سلام به دوستان عزیز
من لیسانس شیمی کاربردی دارم از دانشگاه آزاد با معدل۱۶/۱۰وتاچند ماه دیگه مدرک آیلتس میگیرم
میخواستم بدونم ازکدوم یک از دانشگاه ها برای ارشد میتونم پذیرش بگیرم؟؟ امکان بورس شدن یا تحصیلات رایگان برای من هست؟؟

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - BEHI1992 - 13-02-2015

سلام خسته نباشید
میخواستم ببینم اگر من از طریق سفارت اقدام کنم برای مدرک زبان ایتالیایی و مدرکم از سفارت بگیرم برای رشته معماری کدوم دانشگاه ها برای مقطع ارشد پذیرش میدن؟؟؟
واینکه فقط یادگیری زبان ایتالیایی کافیه یا باید دو زبان ایتالیایی و انگلیسی بلد باشم؟؟؟
و1چیز دیگ اینکه کدوم یک از دانشگاه های ایتالیا در مقطع ارشد برای رشته معماری در رده بالاتری قرار داره؟؟؟
ممنون

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 14-02-2015

(13-02-2015, 09:52 PM)'BEHI1992' نوشته: سلام خسته نباشید
میخواستم ببینم اگر من از طریق سفارت اقدام کنم برای مدرک زبان ایتالیایی و مدرکم از سفارت بگیرم برای رشته معماری کدوم دانشگاه ها برای مقطع ارشد پذیرش میدن؟؟؟
واینکه فقط یادگیری زبان ایتالیایی کافیه یا باید دو زبان ایتالیایی و انگلیسی بلد باشم؟؟؟
و1چیز دیگ اینکه کدوم یک از دانشگاه های ایتالیا در مقطع ارشد برای رشته معماری در رده بالاتری قرار داره؟؟؟
ممنون

سلام اگر واسه دوره ایتالیایی تشریف میبرید نیاز به انگلیسی‌ دانستن نیست. اگر هم واسه رشته معماری اقدام می‌کنید دانشگاه پلیتکنیک میلان بهترین می‌باشد. درکل با ایتالیایی خوندن شانست بالاتره

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 16-02-2015

(10-02-2015, 06:29 PM)'یکتا' نوشته: سلام به دوستان عزیز
من لیسانس شیمی کاربردی دارم از دانشگاه آزاد با معدل۱۶/۱۰وتاچند ماه دیگه مدرک آیلتس میگیرم
میخواستم بدونم ازکدوم یک از دانشگاه ها برای ارشد میتونم پذیرش بگیرم؟؟ امکان بورس شدن یا تحصیلات رایگان برای من هست؟؟

بله شانست خوبه. شانست برای داشتن بورس با داشتن نمره زبان بالا میسر خواهد شد. اما بهتره روی دانشگاههای خوب تمرکز کنی

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - mahsa.htht - 17-02-2015

Salam man karshenasi hoghogh khundam ama moadele lisansam ziad bala nist va az daneshgahe azade aya agar nomreye IELTSAM bala bashe emkane paziresh dar daneshgahaye raygan dar maghtae karshenasi arshad hast?