آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 25-11-2013

(25-11-2013, 12:18 PM)'mohammadrezaa' نوشته: با سلام وتشکر فراوان از مشاوره وراهنمایی جنابعالی, معیار  دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجوی فوق لیسانس  در رشته مکانیک چیست؟    یعنی چه چیز هایی می تواند باعث شود که بتوانیم تو یک دانشگاه سطح بالا درس بخوانیم؟   می تونم تو دانشگاه پلی تکنیک میلان درس بخونم؟   کدام دانشگاه ها  از نظر مکانیک توی ایتالیا قوی هستن؟  ممنون می شم راهنمایی کنید. تشکر.

با اجازه از دوست عزیزم spt، باید عرض کنم مهمترین ملاک برای دوره فوق در ایتالیا معدل بالا است 16! و همچنین نمره ایلتس شما امکان گرفتن بورس دانشگاه رو در صورتی که این 2 مورد رو بالا داشته باشی شانسش رو خواهی داشت. دانشگاههای صنعتی میلان، تورین، بولونیا، ساپینزا رم، ترنتو و سیه نا از قویترین های مکانیک هستن.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - mohammadrezaa - 25-11-2013

سلام. ممنوم از راهنمایی که کردید. آیا واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا (در رشته مکانیک) , هم ایتالیایی
باید دونست هم انگلیسی؟( منظورم واسه پذیرش دانشگاه هستش) یا ایلتس به تنهایی  جواب می ده؟  آیا با دونستن یکی از زبان های انگلیسی یا ایتالیایی هم می شه از دانشگاه های خوب مکانیک در ایتالیا پذیرش گرفت؟ با سپاس فراوان.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 25-11-2013

(25-11-2013, 03:02 PM)'mohammadrezaa' نوشته: سلام. ممنوم از راهنمایی که کردید. آیا واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا (در رشته مکانیک) , هم ایتالیایی
باید دونست هم انگلیسی؟( منظورم واسه پذیرش دانشگاه هستش) یا ایلتس به تنهایی  جواب می ده؟  آیا با دونستن یکی از زبان های انگلیسی یا ایتالیایی هم می شه از دانشگاه های خوب مکانیک در ایتالیا پذیرش گرفت؟ با سپاس فراوان.

شما اگر به زبان انگلیسی بخوای بخونی نیاز به دانستن دانش ایتالیایی نیست!!! با همون ایلتس کارت راه میوفته!
دانشگاه به دانشگاه متفاوته! مثلاً مکانیک بولونیا ارشدش به ایتالیاییه اما دکتری به انگلیسی!
یا ساپینزا ارشد مکانیکش ایتالیاییه! اما سیه نا ارشد به انگلیسی
باید دانشگاه به دانشگاه جستجو کنی. اما با همون مواردی که در پست بالا گفتم کارت حل میشه.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - mohammadrezaa - 28-11-2013

با سپاس. بنده از دوستان خود مطالب زیادی در مورد هزینه های تحصیل در ایتالیا(فوق لیسانس مکانیک) شنیدم. اما درست یا غلط شونو نمی دونم .دوستان میگن بعضی دانشگاه ها رایگان هستن وبعضی ها شهریه می گیرن واز این جور حرفا... اگر در این زمینه که خیلی هم مهم می تونه باشه یک توضیح جامع بفرمایید ممنون می شم.ببخشید که سوالاتم زیاد شده.با تقدیر وتشکر( حدنصاب هزینه در ماه یا سال)

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 28-11-2013

(28-11-2013, 06:53 PM)'mohammadrezaa' نوشته: با سپاس. بنده از دوستان خود مطالب زیادی در مورد هزینه های تحصیل در ایتالیا(فوق لیسانس مکانیک) شنیدم. اما درست یا غلط شونو نمی دونم .دوستان میگن بعضی دانشگاه ها رایگان هستن وبعضی ها شهریه می گیرن واز این جور حرفا... اگر در این زمینه که خیلی هم مهم می تونه باشه یک توضیح جامع بفرمایید ممنون می شم.ببخشید که سوالاتم زیاد شده.با تقدیر وتشکر( حدنصاب هزینه در ماه یا سال)

فرهیخته عزیز.
در رشته مهندسی مکانیک خیلی دوره های انگلیسی وجود نداره بنابراین بهتره مقدار هزینه در شهرهای بزرگ رو بیشتر مد نظر قرار بدهید چون گرایش و رشته شما در میلان، بولونیا، رم بیشتر ارائه میشه. ضمناً در این لینک به طور دقیق واست ارائه دادم.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ali89 - 04-02-2014

سلام
میشه نام چندتا از دانشگاههای ایتالیا که apply کاملا بصورت اینترنتیه رو بهم معرفی کنید؟ مثل پلی تکنیک تورین 

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 04-02-2014

(04-02-2014, 11:02 PM)'ali89' نوشته: سلام
میشه نام چندتا از دانشگاههای ایتالیا که apply کاملا بصورت اینترنتیه رو بهم معرفی کنید؟ مثل پلی تکنیک تورین 

من تا اونجا که اطلاع دارم دانشگاه Genova, Trento کلاً online هستن اما سایر دانشگاهها علاوه بر انلاین بودن باید یا مدارک ارسال پستی بشه یا از طریق coordinator رشته ایمیل بشه که باز هم چندان دشوار نیست. 

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - remo - 08-02-2014

سلام
من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ام رو 6 سال پیش گرفتم و الان می خوام برای کارشناسی معماری دانشگاه میلان اقدام کنم
می خواستم ببینم شرایطش برای من که 6 سال از گرفتن مدارک تحصیلیم می گذره فرق داره ؟ با مثل بقیه با امتحان ورودی و تافل و ایلتس یکسان است ؟
ممنون

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ARNAVAZ - 08-02-2014

درود
نه فرقی نمیکنه

(08-02-2014, 08:47 PM)'remo' نوشته: سلام
من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ام رو 6 سال پیش گرفتم و الان می خوام برای کارشناسی معماری دانشگاه میلان اقدام کنم
می خواستم ببینم شرایطش برای من که 6 سال از گرفتن مدارک تحصیلیم می گذره فرق داره ؟ با مثل بقیه با امتحان ورودی و تافل و ایلتس یکسان است ؟
ممنون

علاوه بر جنوا و تورینو، دانشگاه فلورانس هم آنلاین هستش>> براشون ایمیل میکنید و....
(04-02-2014, 11:02 PM)'ali89' نوشته: سلام

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - stifler - 08-02-2014

البته از امسال میشه برای دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی هم ویزا گرفت.... (قبلا فقط به دوره ایتالیایی در مقطع کارشناسی ویزا میدادن)....... 

دانشگاه تورین رو من چک کردم ، رشته های خوبی رو داره در مقطع کارشناسی ( به انگلیش).