آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا - spt - 18-01-2011

در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور ایتالیا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - brotherhood - 14-09-2011

سلام ایا ایتالیا دیپلم هنرستان که 11 سالست رو قبول میکنه؟
من برا لیسانس میخام برم

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 13-07-2012

در این بخش در خصوص تحصیل در دوره کارشناسی در ایتالیا را نقد می کنیم.

برای کارشناسی باید دوره ۱۲ ساله رو گذرونده باشید. که حالا یا پیش دانشگاهی هست یه فوق دیپلم کاردانی.برای مقطع کارشناسی کنسولگری در شرایط فعلی سختگیرانه‌تر برخورد میکنه. تا جایی که من میدونم تنها راه برای گرفتن ویزا داشتن مدرک زبان ایتالیایی و اقدام برای رشته‌های ایتالیایی هست. بله رشته‌هایی هست که به صورت کامل به انگلیسی ارایه میشه. و خیلی از رشته‌ها هم هستن که فقط سال اولشون رو هم به انگلیسی و هم به ایتالیایی برگزار میکنن که خودتون یکیشون رو میتونید انتخاب کنید.

* این هم نمونه مدارک برای دانشگاه پلی تکنیک تورین

* در ضمن در بدو ورود به دوره لیسانس از دوستانی که به زبان ایتالیایی تحصیل میکنند ازمونی بنام الفا تست گرفته میشه، دوستانی که قصد دارند بیشتر راجع به امتحاناتی مثل آلفا تست بدونند حتما به وب سایت دانشگاه های مورد نظر خودشون سر بزنند و اونجا یکم سختی به خودشون بدند و چک کنند که آیا رشته ای که قصد انتخاب کردنش رو دارند امتحانی داره از طرف دانشگاه یا نه ، بهترین راه همینه چون بعضی از دانشگاه ها این امتحان رو دارند بعضی ها نه البته بعضی از رشته های مهندسی هم کلا با امتحان باید واردشون شد.به هر حال حالا که وقت زیاده برای ثبت نام برید ته و توش رو در بیارید.

*معمولا از درس زبان هستش .... و بستگی به رشته یه سری درسای دیگه !!‌ اگر مهندسی باشی به غیر از زبان . ریاضیات - فیزیک - شیمی هم توی آلفا تست هست
در ضمن شرط معدل دانشگاه پلی تکنیک میلان داره و اون هم شرط معدل بالای 14 هستش.میانگین پیش و دیپلمت هم نباید کمتر از 14 باشه اما سایر دانشگاهها از نمره و معدل صحبتی نکردند.

* اگه رشته‌تون انگلیسی باشه اگر امتحانی داشته باشید به انگلیسی خواهد بود. افرادی که برای کارشناسی به انگلیسی میرن دانشگاه‌های ایتالیا تعدادشون خیلی کم هست. چون احتمال اینکه سفارت هم برای ویزا مشکل ایجاد کنه هست زیرا سفارت برای رشته های انگلیسی زبان در مقطع لیسانس ویزا صادر نمیکنه. واسه همین خیلی‌ها ترجیح میدن که از طریق مدرسه اقدام کنن که از نظر ویزا اطمینان خاطر داشته باشند.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - idin_shafei_nia - 23-08-2012

سلام

ببخشید که سوال تکراری میپرسم منتها خیلی دنبال جواب گشتم اما متاسفانه پیدا نکردم !

زمان ثبت نام های دانشگاه های ایتالیا از چه زمان تا چه زمانی است ؟؟

پلی تکنیک میلان که در 2 نوبت پذیرش میده ، اگر لطف کنید زمان پذیرش های این دانشگاه رو هم بفرمایید ... متشکرم Smile

من سال آخر لیسانس هستم و احتمالا اگر مشکلی پیش نیاد تووی تیر ماه 92 تمام میکنم ، میخواستم ببینم چه زمانی باید شروع کنم !

ممنون

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 23-08-2012

(23-08-2012, 08:26 PM)idin_shafei_nia نوشته: سلام

ببخشید که سوال تکراری میپرسم منتها خیلی دنبال جواب گشتم اما متاسفانه پیدا نکردم !

زمان ثبت نام های دانشگاه های ایتالیا از چه زمان تا چه زمانی است ؟؟

پلی تکنیک میلان که در 2 نوبت پذیرش میده ، اگر لطف کنید زمان پذیرش های این دانشگاه رو هم بفرمایید ... متشکرم Smile

من سال آخر لیسانس هستم و احتمالا اگر مشکلی پیش نیاد تووی تیر ماه 92 تمام میکنم ، میخواستم ببینم چه زمانی باید شروع کنم !

ممنون
فرهیخته عزیز.
دانشگاههای ایتالیا تنها یک مرتبه در سال دانشجو جذب می کنند. که زمان ان معمولاً از Jan شروع شده تا April ادامه داره و به پایان میرسه. اما تنها استثنا برای دانشگاه میلان هست که در 2 نوبت پذیرش دانشجو انجام میده یکی در Nov. و یکی هم در march - april است. شما باید برای امسال اقدام نمایید.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - idin_shafei_nia - 23-08-2012

(23-08-2012, 10:26 PM)Mr-Voltage نوشته: فرهیخته عزیز.
دانشگاههای ایتالیا تنها یک مرتبه در سال دانشجو جذب می کنند. که زمان ان معمولاً از Jan شروع شده تا April ادامه داره و به پایان میرسه. اما تنها استثنا برای دانشگاه میلان هست که در 2 نوبت پذیرش دانشجو انجام میده یکی در Nov. و یکی هم در march - april است. شما باید برای امسال اقدام نمایید.
ممنون بابت جوابتون

آپریل تقریبا تووی ماه فروردین - اردیبهشت میوفته ! خوب اون موقع من ترم آخر هستم ،،، امکانش هست که من تا زمان ویزا که تووی آگوست مدارک خودمو تکمیل کنم ؟؟؟ یعنی مهلت میدن ؟ یا کلا توو این حالت باید برای نوامبر اقدام کنم ؟؟؟ که تنها شانس من برای سال بعدِ !

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 23-08-2012

(23-08-2012, 10:54 PM)idin_shafei_nia نوشته: ممنون بابت جوابتون

آپریل تقریبا تووی ماه فروردین - اردیبهشت میوفته ! خوب اون موقع من ترم آخر هستم ،،، امکانش هست که من تا زمان ویزا که تووی آگوست مدارک خودمو تکمیل کنم ؟؟؟ یعنی مهلت میدن ؟ یا کلا توو این حالت باید برای نوامبر اقدام کنم ؟؟؟ که تنها شانس من برای سال بعدِ !
خواهش میکنم.
بله همان زمان مورد نظر میشه. ملاحظه نمایید شما قبل از اینکه به ترم اخر برسید یه نمونه ریزنمرات کلی بگیرید که حداقل یک بخشی از مدارک دانشگاه را داشته باشید و انگاه برای اماده شدن دانشنامه اصلی خیلی نگران نباشید تا اگوست فرصت دارید البته میشه با یه ترجمه مشروط ان را پیوست کرد. امسال که سفارت با همه راه اومده.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Bloom - 20-10-2012

سلام. ايا رشته مديريت در مقطع ارشد در ايتاليا وجود داره؟ چه دانشگاههايي ؟ زبان انگيليسي تدريس ميشه؟

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 20-10-2012

(20-10-2012, 10:20 PM)Bloom نوشته: سلام. ايا رشته مديريت در مقطع ارشد در ايتاليا وجود داره؟ چه دانشگاههايي ؟ زبان انگيليسي تدريس ميشه؟
دروود بر شما فرهیخته عزیز.
بله بیشتر دانشگاهای ایتالیا این رشته رو به انگلیسی ارائه می کنند اما شما از گرایش مورد نظرتون صحبت نکردید. یکی از بهترین دانشگاههای اروپا دانشگاه بوکونی ایتالیاست که تخصصش در مدیریت و اقتصاد است. سایر دانشگاهها هم وجود دارند مانند دانشگاه میلان، رم، پارما، ونیز و بولونیا.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Bloom - 21-10-2012

سلام مجدد. گرايش من مديريت ريسك و بيمه اس. ايا رايگان هست اين دانشگاههايي ك گفتين؟ ممنون از راهنمايي خوبتوون