آکادمیا کافه
Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد (/Thread-Faraz-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - amirhossein.gh - 24-11-2011

سلام فراز جان
من برای ارشد آمریکا و آلمان ایشالا میخام اپلای کنم
یکی از دوستام بهم گفت برو سازمان سنجش و گواهی قبولی تو کنکور بگیر و ترجمه رسمی کن. کمک میکنه تو پذیرش(کنکور کارشناسی)
نظرت چیه؟
کلا به نظرت به جز رزومه و اس او پی و مقاله و اونایی که میخان، از این جور حرکات زدن کمک میکنه به پذیرش؟(مثل مهندسی حرفه ای ، انواع مدارک زبان مثل تولیمو.mche. اف سی ایی کمبریج و ....)

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 24-11-2011

درود
آلمان شناخت خیلی خوبی از دانشگاه های ایران و سیستم اموزشی ایران دارد.حتی برخی از دانشگاه های المان مثل ماینز این مدرک قبولی در کنکور و رتبه کنکور را به عنوان پیش شرط می خواهند.مخصوصا اگر سراسری بودید خیلی به دردتون می خورد
از نظر من این تصور که مدرک بیشتر ممکن است تاثیر منفی بگذارد غلط است.در بدترین حالت بی تاثیر خواهد بود.البته فکر نمی کنم تولیمو با توجه به مدرک تافل یا ایلتس شما کاربردی داشته باشد ولی بقیه مدارک،دوره هایی که گذرانده اید و همینطور لوح تقدیر هایی که از طرف دانشگاه اهدا می شود معمولا می تواند روی پرونده پذیرش تاثیر مثبت بگذارد.
موفق باشید

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - amirhossein.gh - 24-11-2011

فراز جان لوح تقدیرهای مقاله ها و مدارک کامپیوتر و اینا هم جزو صحبتت هست؟
راستی یه نکته علاوه بر گواهی کنکور(آیا توش رتبمو کنکورمو میزنه؟) گواهی گرفتن رتبه تو دانشگاه و رشته خودم هم می ارزه دنبالش باشیم و اگه آره از کجا باید بگیریم و به نظرت تا چندم بودن به درد میخوره که گواهی بگیریم ازش؟
متشکرم

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 25-11-2011

اون بخشی از صحبتم که درباره سایر مدارک بود شامل لوح تقدیر ها و مدارک کامپیوتر هم می شد.
درباره آلمان مدرکی که برخی دانشگاه ها می خواهند گواهی قبولی در کنکور است که معمولا توش رتبه دانشجو هم ذکر شده و اسم دانشگاهی که در اون قبول شدی.برای گرفتنش باید به سازمان سنجش مراجعه کنی.
رتبه در دانشگاه یعنی اینکه از نظر معدل شاگرد چندم ورودی های خودتون شدین؟این موضوع رو می تونید از دانشگاه نامه بگیرید.تو دانشگاه ما که برای رتبه های 1-3 می دادند.دردسر زیادی هم گرفتنش ندارد و می تونید در sop یا رزومه بهش اشاره کنید.

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - NimaK - 03-12-2011

سلام به همه!
آقا راسته كه مي گن با توجه به شرايط پيش اومده بين ايران و انگلستان بريتانيا ديگه دانشجو نمي گيره؟!

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Saeid - 03-12-2011

به نظر من انگلستان هیچ وخت همچین کاری نمیکنه با توجه به درآمدزایی دانشجوها برا دانشگاهای خصوصیش....ولی دولت ایران قصد داره اعزام دانشجوی بورسیه رو به انگلستان ممنوع کنه....اعزام شخصی ربطی به این قضیه نداره و آزاده فعلا....البته ممکنه بعضی دانشگاهای انگلستان رو تو ارزشیابی...وزارت علوم ارزشیابی نکنن...

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 03-12-2011

همونطور که سعید گفت احتمال اینکه انگلیس از ایران دانشجو نگیرد نزدیک به صفر است.دانشگاه ها همیشه سعی می کنند فارغ از مسائل سیاسی رفتار کنند و در عین حال به همه افراد با هر طرز فکری اجازه می دهند حضور داشته باشد و نظرش را ابراز کند به همین دلیل تغییری در پروسه پذیرش رخ نخواهد داد.تنها مشکل ممکن است کمی سخت گیری در رابطه با ویزا باشد(نه به این معنی که ویزا نمی دهند) و کمی هم در باز کردن حساب های بانکی سخت گیری بیشتری بکنند.

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Aleni32 - 23-12-2011

با سلام
من دارم واسه PHD اروپا اقدام می کنم.برای کانادا و آمریکا و استرالیا پروسه پذیرش اینطور بود که باید با یک استادی صحبت می کردیم و اگه ok می دادapply می کردیم. ولی مثل اینکه روند پذیرش تو اروپا فرق می کنه.باید دانشگاها پوزیشن های دانشجوی phd رو اعلام بکنند بعد با دانشگاه تماس بگیریم. به قولی نامه نگاری با اساتید زیاد جواب نمیده و تا اعلام پوزیشن نکردن بی فایده است. ضمنا پذیرش واسه phd اروپا فصل مشخصی نداره و هر موقع سال احتمال داره دانشجو بگیرن.
1. می خواستم بدونم اطلاعات بالا درست هست یا خیر؟
2. ایا برای باخبر شذن از پوزیشن ها باید به سایت دانشگاهها سر بزنیم یا اینکه سرزدن مرتب به سایتهایی مثل PHD Portal کافی هست؟
3. آیا سایت phd portal بطور کامل تمام پوزیشن های موجود در دانشگاههای اروپا(ایتالیا، آلمان،سوئد، انگلستان، اسپانیا) رو پوشش می دهد یا خیر. یعنی اگه پوزیشن جدیدی توی PHD portal اعلام نکرده یعنی خیالم راحت باشه که تو هیچ کدام از دانشگاههای اروپا پوزیشن دکترای جدیدی اعلام نکردند؟ یا اینکه من باید هفتگی به تمام دانشگاهها سربزنم؟
4. آیا سایت دیگه ای است که phd position ها رو مرتبا اعلام بکنه و قابل اعتماد باشه؟
5. آیا آلمان مستثتی هست یعنی اینکه برای پذیرش در آلمان باید مثل آمریکا و کانادا استادهایی که زمینه کاریشون می خوره پیدا کنیم و ایمیل بزنیم؟

با تشکر فراوان از اعضای سایت که تو این مدت خیلی بهم کمک کردند.

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 24-12-2011

(23-12-2011, 11:26 PM)Aleni32 نوشته: با سلام
من دارم واسه PHD اروپا اقدام می کنم.برای کانادا و آمریکا و استرالیا پروسه پذیرش اینطور بود که باید با یک استادی صحبت می کردیم و اگه ok می دادapply می کردیم. ولی مثل اینکه روند پذیرش تو اروپا فرق می کنه.باید دانشگاها پوزیشن های دانشجوی phd رو اعلام بکنند بعد با دانشگاه تماس بگیریم. به قولی نامه نگاری با اساتید زیاد جواب نمیده و تا اعلام پوزیشن نکردن بی فایده است. ضمنا پذیرش واسه phd اروپا فصل مشخصی نداره و هر موقع سال احتمال داره دانشجو بگیرن.
1. می خواستم بدونم اطلاعات بالا درست هست یا خیر؟
2. ایا برای باخبر شذن از پوزیشن ها باید به سایت دانشگاهها سر بزنیم یا اینکه سرزدن مرتب به سایتهایی مثل PHD Portal کافی هست؟
3. آیا سایت phd portal بطور کامل تمام پوزیشن های موجود در دانشگاههای اروپا(ایتالیا، آلمان،سوئد، انگلستان، اسپانیا) رو پوشش می دهد یا خیر. یعنی اگه پوزیشن جدیدی توی PHD portal اعلام نکرده یعنی خیالم راحت باشه که تو هیچ کدام از دانشگاههای اروپا پوزیشن دکترای جدیدی اعلام نکردند؟ یا اینکه من باید هفتگی به تمام دانشگاهها سربزنم؟
4. آیا سایت دیگه ای است که phd position ها رو مرتبا اعلام بکنه و قابل اعتماد باشه؟
5. آیا آلمان مستثتی هست یعنی اینکه برای پذیرش در آلمان باید مثل آمریکا و کانادا استادهایی که زمینه کاریشون می خوره پیدا کنیم و ایمیل بزنیم؟

با تشکر فراوان از اعضای سایت که تو این مدت خیلی بهم کمک کردند.
1-اروپا شامل چندین کشور است.این حرف شما برای برخی کشور ها صحیح و برای بعضی غلط می باشد.مثلا هلند اوپن پوزیشنی عمل می کند ولی در انگلستان با اینکه می توانید مستقیم از دانشگاه اقدام نمایید اولین چیزی که از شما می خواهند اسم ک سوپروایزر است پس بهتر است از قبل با استاد ها در تماس باشید
2- PhD portal سایت خوبی است ولی کامل نیست.اگر دانشگاه خاصی مد نظر شماست مرتب سایت خود دانشگاه را چک بفرمایید
3-همانطور که گفتم این سایت مانند تمام سایت ها کامل نمی باشد..پیشنهاد من به شما این است که یک لیست از دانشگاه هایی که به گرایش شما می خورند را داشته باشید و دائما سایتشان را چک کنید.البته منظور دانشگاه هایی است که اوپن پوزیشن اعلام می کنند.برخی کشور ها مثل انگلیس و آلمان از الان زمان پذیرش و فاند ها برای سال بعد را هم مشخص کرده اند و با یک بار چک کردن می توانید برنامه ریزی مناسبی برای اپلای کردن بنمایید
4-تعداد این سایت ها زیاد است.مثلا این سایت از نظر من خیلی خوب است و همیشه چکش می کنم:http://www.scholarships-links.com/
برخی سایت ها هم فقط برای کشور هایی خاص کار می کند.مثلا
http://www.academicpositions.co.uk/
یا :http://www.nuffic.nl/international-students/dutch-education/degrees/doing-your-phd-in-holland/finding-a-phd-position

5-درباره آلمان دانشگاه با دانشگاه متفاوت است.شرایط اپلای هر دانشگاه و کلا همه اطلاعاتی که نیاز دارید در سایت www.daad.de توضیح داده شده است.

بابت تاخیر در پاسخگویی عذر می خواهم.پستتون رو دیده بودم ولی یادم رفته بود پاسخ دهم

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - amirhossein.gh - 24-12-2011

سلام فراز جان
آقا میخاستم ببینم دوستان آمریکایی از کی میرن تعظیلات و تا کی هستن ؟ یعنی کی میان سر کار؟
به نظرت اگه وسط تعطیلات پست کنم مدارکو آمریکا ، میرسه دستشون یا نه باید بذارم هر وقت اومدن؟
ممنونم ازت دوست خوبم!