آکادمیا کافه
Pejman: مجرب در اخذ پذیرش برای رشته های مکانیک و هوافضا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Pejman: مجرب در اخذ پذیرش برای رشته های مکانیک و هوافضا (/Thread-Pejman-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - hamid_sh - 29-10-2012

سلام پژمان جان
من یه سوال در مورد کنفرانس ASMEکه توش مقاله داری دارم
مدت زمانی که طول می کشه acceptکنن مقاله رو چه قدر معمولا؟
مقاله خودت موضوش چی هست؟
الان کجا داری phd می خونی و چه قدر مقاله رو accept شدنت تاثیر داشته؟

من یه مقاله اماده submit دارم چه طور میشه شانس accept شدنش بدونم؟

ژورنال که تو data base elseviere بهتر یا conference ASME؟

حساسیت منفی خاصی رو ایرانی ها ندارن ؟

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 29-10-2012

سلام،

مدت زمان پذیرفته شدن مقاله بستگی به ددلاین کنفرانس داره. فکر کنم یه دو ماهی طول کشید. خیلی یادم نیست.

کنفرانس ASME جزو کنفرانس های معتبر مکانیک هست و مقاله دادن در اون تاثیر مثبتی داره. ولی در کل مقالاتی که در ژورنال های معتبر چاپ می شن، مسلماً ارزش شون بیشتره. فکر می کنم یه دوره ای ASME سخت مقاله ایرانی ها رو قبول می کرد، ولی الان من مقاله ایرانی زیاد تو Proceedings اون می بینم. حالا دیگه نمی دونم تغییر رویه دادن یا موضوع چیز دیگری است.

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - hamid_sh - 01-11-2012

(29-10-2012, 10:11 AM)Pejman نوشته: سلام،

مدت زمان پذیرفته شدن مقاله بستگی به ددلاین کنفرانس داره. فکر کنم یه دو ماهی طول کشید. خیلی یادم نیست.

کنفرانس ASME جزو کنفرانس های معتبر مکانیک هست و مقاله دادن در اون تاثیر مثبتی داره. ولی در کل مقالاتی که در ژورنال های معتبر چاپ می شن، مسلماً ارزش شون بیشتره. فکر می کنم یه دوره ای ASME سخت مقاله ایرانی ها رو قبول می کرد، ولی الان من مقاله ایرانی زیاد تو Proceedings اون می بینم. حالا دیگه نمی دونم تغییر رویه دادن یا موضوع چیز دیگری است.

ممنون از راهنماییت
الان من رفتم تو سابت asme سوالم اینه که هر ژورنال برا گرایش خودش کنفرانس داره یا کنفرانسها جدا از ژورنالهاست؟
الان من مقالم درباره بهینه سازی ارتعاشی یه خودرو با یه الگوریتم ژتیک جدید هستش چه کنفرانسی بدم که deadline نزدیک باشه؟
ممنون

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - hamid_sh - 01-11-2012

(29-10-2012, 10:11 AM)Pejman نوشته: سلام،

وقتی که توی یه conference asme مقاله دادی شانسی accept شدن تو ژورنالی از همون asme هست؟
خود شما سعی کردی مقالت تو یه ژورنال asme چاپ کنی؟

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 01-11-2012

(01-11-2012, 04:34 PM)hamid_sh نوشته: ممنون از راهنماییت
الان من رفتم تو سابت asme سوالم اینه که هر ژورنال برا گرایش خودش کنفرانس داره یا کنفرانسها جدا از ژورنالهاست؟
الان من مقالم درباره بهینه سازی ارتعاشی یه خودرو با یه الگوریتم ژتیک جدید هستش چه کنفرانسی بدم که deadline نزدیک باشه؟
ممنون
حمید جان پیدا کردن کنفرانس رو خودتون باید انجام بدید. لیست کنفرانس ها رو می تونید اینجا پیدا کنید. کلاً کنفرانس های ASME جدا از ژورنالش هست. اما اگر شما در کنفرانس مقاله تون پذیرفته بشه، می تونید تکمیلش کنید و برای ژورنال های ASME بفرستید.

(01-11-2012, 04:46 PM)hamid_sh نوشته: وقتی که توی یه conference asme مقاله دادی شانسی accept شدن تو ژورنالی از همون asme هست؟
خود شما سعی کردی مقالت تو یه ژورنال asme چاپ کنی؟
پذیرفته شدن مقاله در ژورنال ASME مسلماً سخت تره. من برای ژورنال نفرستادمش.

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - hamid_sh - 21-11-2012

پژمان جان بازم مزاحمت شدم
نمره جی آز ای من اومد

Q=159 V=145 AW=2.5
خواستم بدونم با
ibt=90 bachelor GPA (semnan)=13.5 master GPA (guilan)=16.2 2 elsevier paper
شانس دارم برا امریکا در ضمن من الان 5000 دلار دارم این برا مراحل اپلای و ویزا سفر.... کافی یا باید بیشتر جمع کنم (سال دیگه)

رشتم هم که احتمالا بدونی مکانیک

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 21-11-2012

حمید جان شرایط شما کلاً متوسط ارزیابی می شه. شانس پذیرش از دانشگاه های نسبتاً خوب به پایین رو داری (مثلاً رنک 70-80 به بعد)، ولی در مورد فاند به نظرم در صورت پیدا کردن استاد شانس داری. نمره GRE زیاد خوبی نداری، مجموعش در سیستم قدیم می شه 1130، (Q 750 و V 380) که در کل معمولی هست. نکته بعدی اینه که نمرات Q و W چندان خوب نیست و این برای بعضی دانشگاه ها ممکنه مشکل ساز بشه. معدل لیسانست پایین محسوب می شه، ولی فوق لیسانست متوسط هست. نمره تافلت هم متوسط هست، ولی مینیمم بیشتر دانشگاه های آمریکا رو میاری.

نقطه قوت رزومه شما می تونه اون دو تا مقاله باشه که اگر کیفیت مقالات خیلی خوب باشه، احتمالاً بتونی نظر بعضی استادا رو جلب کنی و شانست رو افرایش بدی. وگرنه بدون استاد، به نظر من شانست برای فاند گرفتن کمه... به هر حال سعی کن به استادا در رنک های مختلف ایمیل بزنی... اگر هم بتونی یکی دو تا مقاله دیگه، حتی کنفرانسی خارجی، بدی به نظرم خوبه.

5000 دلار زیاد هم هست. فک نکنم بیشتر از 2-3 هزار دلار بشه کلش.

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - goodwin - 24-11-2012

سلام آقای پژمان,سوال من اینه که مناسبترین شهریه دانشگاه امریکا برای مستر مکانیک الان آیا میدونید چقدره?
من لیسانس مکانیک از فردوسی با معدل 13.5
یک مقاله isi
یک تالیف کتاب دونفره با پرفسور همون دانشگاه
شانس فاند واسه ارشد هست?
درکل با این قیمتا و صرف حدود 60 ملیون کجا واسه ارشد خوبه بریم که پذیرش دکترا تضمین شه

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - amirhossein.gh - 25-11-2012

(24-11-2012, 09:18 PM)goodwin نوشته: سلام آقای پژمان,سوال من اینه که مناسبترین شهریه دانشگاه امریکا برای مستر مکانیک الان آیا میدونید چقدره?
یک مقاله isi
شانس فاند واسه ارشد هست?
درکل با این قیمتا و صرف حدود 60 ملیون کجا واسه ارشد خوبه بریم که پذیرش دکترا تضمین شه
دوست خوبم
به طور میانگین ، هر سال باید بین 20 تا 30 هزار دلار خرج کنید(همه هزینه ها)
شما ضربدر دوش کن میشه دو سال !
بعد قیمت دلار هم در نظرم بگیر
ولی اگه بتونین سال اول رو بدون فاند برید به احتمال قوی سال دوم رو فاند میگیرین
هر چه قدر هم دانشگاه معتبر تر باشه ، قاعدتا دکترا جای بهتری میرید

RE: Pejman: مجرب در آزمون TOEFL iBT و رشته های مکانیک و هوافضا - Karim - 25-11-2012

(24-11-2012, 09:18 PM)goodwin نوشته: سلام آقای پژمان,سوال من اینه که مناسبترین شهریه دانشگاه امریکا برای مستر مکانیک الان آیا میدونید چقدره?
یک مقاله isi
شانس فاند واسه ارشد هست?

من با اجازه پژمان جان نظرمو راجع به این ارسال عرض کنم البته نظرم کلی هست و مرتبط با رشته مکانیک نیست
در مورد قسمت اخر سوالتون که کجا بروید و دکترا تضمبن بشه، ببینید شما اگر فوق لیسانس رو از هاروارد هم بگیرید اما حداقل های لازم رو واسه رفتن به دکتری نداشته باشید نمی تونید وارد دکترا شوید حداقل ها هم شامل معدل ، نمره زبان ، تافل ، جی اریی ،توصیه نامه خوب ، سابقه ریسرچ مناسب بسته به مینی مم های مورد نظر دانشگاه
شما ارشد رو امریکا هم بگیرید باز شرط جی اریی واسه شما باقی خواهد بود درسته ارشد رو امریکا یا کشور پیشرفته دیگری بخونید نکته بسیار مثبتی خواهید داشت اما چیزی رو تضمین نخواهد کرد.
یک مثال می زنم فرض کنیم دونفر یکی از ایران ویک دانشگاه متوسط ایران با جی اریی مثلا 1400 اپلای کنه در مقایسه با کسی که مثلا انگلستان ارشد گرفته ولی جی اریش 1050 هست شانسش به مراتب بیشتر خواهد بود مگر اینکه یک توصیه نامه بسیار قوی کمک نفر دوم بکنه وگرنه در حالت عادی نفر اول پیروز این رقابت خواهد بود.
پ.ن : اگروضع مالیتون خیلی خوب هست و یا خانواده ثروتمندی دارید توصیه می شود که این مبلغ و حتی بیشترشو صرف خواندن ارشد در خارج کنید اما اگر تقریبا همه سرمایه خودتون همین مبلغه یا از یک خانواده متوسط ایرانی هستید بنظرم ارشد رو ایران بخوانید و همه سرمایتون رو در راه خارج واسه ارشد صرف نکنید

موفق باشید