آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - xlusive - 02-06-2014

سلام به همه دوستان (به ویژه بابک عزیز)
ببخشید سوالم مربوط به یک مرحله بعد از اخذ پذیرش هست اما چون رشتم کامپیوتر و یک تصمیم مهم برای انتخاب بین امریکا و کانادا اینجا مطرح کردم:
من بین این 2 انتخاب گیر کردم
1- مستر از University of Calgary
2- دکتری مستقیم از Florida International University
بحث مالی مهم نیست هر 2 هزینه تحصیل و زندگی رو کامل ساپورت می کنن.
نکته1: علاقه ای به خوندن PhD ندارم (بحث Over Qualify شدن و عدم نیاز به مدرک دکتری با توجه به گرایشم) و ترجیح می دم یه مستر بگیرم و وارد صنعت شم. توی بحث مقایسه رنکینگ کلگری قطعاً بهتره، اما بازار امریکا در زمینه کامپیوتر از کانادا بهتر هستش ... الان تردیدم بیشتر بین انتخاب کانادا و امریکاست و بازار کار بعدش.
نکته2: اگر دوستان اطلاعی در خصوص امکان یا نحوه گرفتن MSc en route در حال خوندن PhD دارن و کار شدنی هست ممنون می شم راهنمایی کنن.
با سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Torkan - 03-06-2014

درود بابک جان
دو تا سوال مهم دارم: (البته اولی رو یه جور دیگه قبلا جواب داده بودین)
1- اینکه میگن دکترا رو فقط به هدف ماندن در دانشگاه بخون وگرنه وقتت رو هدر نده دقیقا مفهومش چیه؟( اینجا بحثی بود که دوستان میگفتن در ازای کاری که در دکترا میکنی و زبونم لال کمرت دولا میشه اگر به هدفی غیر از موندن در دانشگاه و صرف کار آکادمیک هست ارزش داره و گرنه آب در هاون کوبیدنه!!)
2- رک و پوست کنده اگر یک نفر بعد ارشد بخواد بره کار اصولا که اول خیلی زرنگ باشه یه OPT میگیره که مدتش هم البته متفاوته واسه افراد مختلف. میخواستم ببینم چه فاکتورهایی مهم هستش واسه یک نفر بدون تجربه کاری یا اصلا با تجربه کاری اون تازه فرد غیرآمریکایی و به قولی غیر انگلیسی زبان بگیم همسایمون ناراحت نشه! که بتونه کار پیدا کنه. مثلا یکی از دوستان من در یکی از دانشگاههای تگزاس خودش میگفت که 28 نفر ارشد افراد بین الملل واسه کار اقدام کردن که فقط 2 نفر تازه موفق شدن کار پیدا گنن اونم معلوم نیست چطور؟!
اخرین سوالم اینه که فردی که حالا میخواد دکترا رو بره یه دانشگاه دیگه اصولا باید کی اقدام کنه؟ ایا منی که اقدام میکنم فرد بین الملل حساب میشم از نظر ددلاین میگم؟! مثلا واسه پاییز باید از 8 ماه قبلش طبق معمول مدارک رو بفرستیم و ...؟ یا اصولا باید بعد اتمام ارشد و حین OPT که فرضا یکساله هستش مدارکمون رو بفرستیم واسه اپلای؟
ببخشید سوالات زیاد شد.[img]images/smilies/dodgy.gif[/img]

بااحترام

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-06-2014

(02-06-2014, 03:18 PM)'xlusive' نوشته: سلام به همه دوستان (به ویژه بابک عزیز)
ببخشید سوالم مربوط به یک مرحله بعد از اخذ پذیرش هست اما چون رشتم کامپیوتر و یک تصمیم مهم برای انتخاب بین امریکا و کانادا اینجا مطرح کردم:
من بین این 2 انتخاب گیر کردم
1- مستر از University of Calgary
2- دکتری مستقیم از Florida International University
بحث مالی مهم نیست هر 2 هزینه تحصیل و زندگی رو کامل ساپورت می کنن.
نکته1: علاقه ای به خوندن PhD ندارم (بحث Over Qualify شدن و عدم نیاز به مدرک دکتری با توجه به گرایشم) و ترجیح می دم یه مستر بگیرم و وارد صنعت شم. توی بحث مقایسه رنکینگ کلگری قطعاً بهتره، اما بازار امریکا در زمینه کامپیوتر از کانادا بهتر هستش ... الان تردیدم بیشتر بین انتخاب کانادا و امریکاست و بازار کار بعدش.
نکته2: اگر دوستان اطلاعی در خصوص امکان یا نحوه گرفتن MSc en route در حال خوندن PhD دارن و کار شدنی هست ممنون می شم راهنمایی کنن.
با سپاس

سوال شما رو در انجمن پاسخ دادم.
(03-06-2014, 06:48 AM)'Charming' نوشته: درود بابک جان
دو تا سوال مهم دارم: (البته اولی رو یه جور دیگه قبلا جواب داده بودین)
1- اینکه میگن دکترا رو فقط به هدف ماندن در دانشگاه بخون وگرنه وقتت رو هدر نده دقیقا مفهومش چیه؟( اینجا بحثی بود که دوستان میگفتن در ازای کاری که در دکترا میکنی و زبونم لال کمرت دولا میشه اگر به هدفی غیر از موندن در دانشگاه و صرف کار آکادمیک هست ارزش داره و گرنه آب در هاون کوبیدنه!!)
2- رک و پوست کنده اگر یک نفر بعد ارشد بخواد بره کار اصولا که اول خیلی زرنگ باشه یه OPT میگیره که مدتش هم البته متفاوته واسه افراد مختلف. میخواستم ببینم چه فاکتورهایی مهم هستش واسه یک نفر بدون تجربه کاری یا اصلا با تجربه کاری اون تازه فرد غیرآمریکایی و به قولی غیر انگلیسی زبان بگیم همسایمون ناراحت نشه! که بتونه کار پیدا کنه. مثلا یکی از دوستان من در یکی از دانشگاههای تگزاس خودش میگفت که 28 نفر ارشد افراد بین الملل واسه کار اقدام کردن که فقط 2 نفر تازه موفق شدن کار پیدا گنن اونم معلوم نیست چطور؟!
اخرین سوالم اینه که فردی که حالا میخواد دکترا رو بره یه دانشگاه دیگه اصولا باید کی اقدام کنه؟ ایا منی که اقدام میکنم فرد بین الملل حساب میشم از نظر ددلاین میگم؟! مثلا واسه پاییز باید از 8 ماه قبلش طبق معمول مدارک رو بفرستیم و ...؟ یا اصولا باید بعد اتمام ارشد و حین OPT که فرضا یکساله هستش مدارکمون رو بفرستیم واسه اپلای؟
ببخشید سوالات زیاد شد.[img]images/smilies/dodgy.gif[/img]

بااحترام

درود بر شما
در مورد سوال‌ها:
۱. این مساله که دکترا بخونید یا نخونید صرفا به علاقه‌مندی‌ها و ترجیحات شما بستگی داره. اگر صرفا دکترا رو دارید می‌خونید به این خاطر که بعد از فارغ‌التحصیلی کار بهتری در صنعت پیدا کنید، به نظر من هم کار اشتباهیه، اما اگر خودتون علاقه دارید که از نظر علمی پیشرفت کنید و روش تحقیق یاد بگیرید و حالا شاید در صنعت کار تحقیقاتی پیدا کنید، اون وقت دکترا خوندن می‌تونه ارزش داشته باشه.
۲. من دوستان ایرانی زیادی دارم که در رشته‌های مختلف فنی از دانشگاه‌های مختلف امریکا فارغ‌التحصیل شده‌اند و حداقل در ۹۰٪ مواقع بیکار نمونده‌اند. البته قطعا این طور نیست که تا شما فارغ‌التحصیل بشید، ۱۰ تا پیشنهاد کار جلوتون باشه و باید تلاش کنید تا کار مناسبی پیدا کنید، اما کار پیدا کردن کاملا امکان‌پذیره و اگر کار بلد باشید حتما کار پیدا می‌کنید.
۳. برای پذیرش دکترا گرفتن، شما دانشجوی بین‌المللی محسوب می‌شید و باید مثل قبل مطابق ددلاین دانشجویان بین‌المللی برای دکترا اقدام کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - starry_eyed - 04-06-2014

(02-06-2014, 04:09 AM)'M1KE' نوشته: علاوه بر مواردی که Leopold عزیز به خوبی اشاره کردن، به نظرم توزیع نمرات مهارت های مختلف تون در آزمون آیلتس زیاد جالب نشده.

(02-06-2014, 11:25 AM)'Babak' نوشته:
نمره GRE تون هم با این که در دو قسمت وربال و کوانت خوب شدید، اما در آنالیتیکال نمره‌اتون یک کم پایینه.

خیلی ممنونم از 3 دوست عزیزی که لطف کردن و من را راهنمایی کردن. یکی از نکاتی که بهش اشاره شده نمره زبان و همچنین آنالیتیکال GRE هست. راستش من الان نسبت به پارسال زمانم خیلی کمتره و نمیدونم اگه دوباره امتحان بدم میتونم نتیجه‌ای بگیرم یا نه از طرف دیگه میتونم بجای زمان گذاشتن برای این دو امتحان مثلا در نوشتن یه مقاله همکاری کنم و اونو به رزومه‌ام اضافه کنم. به نظرتون کدوم کار بهتره؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Torkan - 04-06-2014

(31-05-2014, 01:07 AM)'starry_eyed' نوشته: سلام و خسته نباشید.
من برای دکترای کامپیوتر فال 2014 اپلای کردم و نتیجه نگرفتم. میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید که کجای کارم اشتباه بوده و آیا اگه با همین رزومه فعلی مجددا برای ترم بهار اقدام کنم نتیجه ای میگیرم یا نه. رزومه من اینطوریه:
معدل کارشناسی 15.4
معدل ارشد 17.75
یک مقاله ISI نویسنده اول
جی آر ای: وربال=152 و کوانت=168 و رایتینگ=3
آیلتس=7.5 ( اسپیکینگ=6.5، رایتینگ=6.5 ، ریدینگ=8.5 و لیستنینگ=8)
دانشگاههایی که اپلای کردم:
University of Central Florida: ادمیشن بدون فاند
Univercity of Ilinois -Chicago: ادمیشن بدون فاند
poly of NYU     و   University of California-Santa Cruz    و    Texas A&M    و   Northeastern   : ریجکت
با اساتید هم ارتباط نداشتم و برای همه دانشگاهها بدون اینکه جوابی از استاد داشته باشم اقدام کردم.

یک نکته هم من بگم(نظر من هست و تجربه)
دوست عزیز اولا دانشگاههای لیسانس و ارشد رو هم کاش اضافه میکردید. هرچند آنچنان تفاوتی نمیکرد ولی خوب دیگه. دوست عزیز این نکته رو در نظر بگیرید. ببینید واقعیتش برای بعضی از دانشگاههایی که اپلای کردید معدل لیسانستون کمه این یک واقعیت هستش. من الان که ایالات متحده هستم مثلا برای یک دانشگاه خودم به عینه دیدم که فقط فرض کن فقط از چین حداقل دیگه حداقل 10 نفر اپلای کردن واسه یه دانشگاه. حالا فرض بگیر 100 تا کشور مختلف و 1000نفر متقاضی یه دانشگاه(باور کنید حداقل رو گفتم) البته خوب تقریبا اینطوریه. ظرفیت دکترای دانشگاه 20 نفر. معدلهای بالا و جی ار ای بعضی از چینی ها و مقالات هندوها! و تجارب تدریس بعضی از این اروپایی ها و زبانشون. حالا شما اپلای کردی بین اینها و خود بخوان حدیث محمل را.
راجع به بهار من توصیه نمیکنم ترم بهار رو یعنی فرقی به حال شما نخواهد کرد. جی ار ای بعید میدونم بتونید مثلا وربال رو بکشید 160 به بالا چون میگید یادم رفته به خصوص اگر واسه بهار میخواید که دیگه نهایت باید 3 ماه جمعش کنید. میشه ها ولی خوب از اون میشه هاست...
نکته مهم:
هدفتون چیه؟ دانشگاه رنک 20 یا 30 براتون فرقی داره؟ ببینید شما حتما سعی کنید بازه های رنکی مختلف اپلای کنید. من مطمین هستم مثلا شما به یه دانشگاه رنک 80 در USNEWSتقریبا اپلای کنید شانس فاند به راحتی دارید ولی خوب باید به جیب هم نگاه کرد. ایا حاضرید بدون فاند در MIT (مثلا میگم) با 70000دلار سالی درس بخونید(البته این دانشگاه پذیرش با فاند میده) یا حاضرید در دانشگاه رنک 50 فول فاند بشید. این خیلی مهمه باور کنید.
اگر دانشگاهتون مصرید تاپ بشه زیاد در اومدن عجله نکنید. بشینید قشنگ مقاله کار کنید حتی یکسال اضافی. فشرده تا بهمن که باز وقت کمه! به اساتید ایمیل بزنید این هم مهمه البته واسه فاند نه پذیرش(معمولا)
بازم میگم به نظر من علت اصلی حالا فاند نگرفتن شما معدل لیسانس شما بوده که با مقاله میشه تقریبا جبران کرد ولی زمان براتون مهمه.

بااحترام

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-06-2014

(04-06-2014, 03:16 PM)'starry_eyed' نوشته: خیلی ممنونم از 3 دوست عزیزی که لطف کردن و من را راهنمایی کردن. یکی از نکاتی که بهش اشاره شده نمره زبان و همچنین آنالیتیکال GRE هست. راستش من الان نسبت به پارسال زمانم خیلی کمتره و نمیدونم اگه دوباره امتحان بدم میتونم نتیجه‌ای بگیرم یا نه از طرف دیگه میتونم بجای زمان گذاشتن برای این دو امتحان مثلا در نوشتن یه مقاله همکاری کنم و اونو به رزومه‌ام اضافه کنم. به نظرتون کدوم کار بهتره؟

اگر فکر می‌کنید نمی‌تونید نمره بهتری در امتحانات بگیرید، بهتره زمان‌تون رو صرف بهتر کردن رزومه‌اتون کنید که راهش هم همون طور که گفتید نوشتن مقاله است. نمره امتحانات شما در کل نسبتا خوبه و احتمالا با داشتن مقاله و مکاتبه با استادها و یک مقدار شانس بهتر می‌تونید پذیرش بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - pooriya2014 - 06-06-2014

سلام بابک جان من فوق لیسانسمو میخوام امریکا در شهر نیویورک بگیرم رشتم مهندسی مکانیک جامدات هست من سالیانه چقدر میتونم درامد داشته باشم؟ اگر دکترام و بگیرم چطور؟ بطور تخمینی بگی ممنون میشم..... میشه 150 تا 200 هزار دلار سالیانه گرفت؟

یه سوال دیگه ام دارم اونم اینه که من اسممو تو سایت ای تی اس pooriya زدم ولی تو پاسپورتم poorya اشکالی ایجاد میکنه؟ یه ای زیاده فقط! اگه اشکال داره راه حلش چیه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - maryam_n - 07-06-2014

سلام آقای بابک
منم از شما و دوستان با تجربه راهنمایی میخوام
اطلاعات من تا به حال اینا هست
رشته: مهندسی کامپیوتر
معدل کارشناسی: 14.91
دانشگاه کارشناسی: شهید چمران اهواز(جندی شاپوره قدیم)
سابقه کار: در حال انجام یک پروژه در دانشگاه هستم همراه استادم
یک طرح و ایده پژوهشی خوب دارم که البته کاربرد تکنیک های هوش مصنوعی در مکانیک هست، ولی تا به حال وقت نشده روش کار کنم.

امتحانای زبان رو فعلا ندادم و برای سال بعد برنامه ریزی کردم.

من قصدم اینه که برای مقطع دکتری در یک دانشگاه عالی آمریکا باشم. مقطع ارشد هم ایران نمیتونم باشم چون با توجه به سیستم پذیرش مبتنی بر کنکورمون و ضعفی که من در زمینه کنکور دارم نمیتونم موفق  در دانشگاهای برتر باشم. و نهایتا دانشگاهای درجه 2 رو میتونم بیارم.
برای پذیرش در مقطع ارشد میدونم که معدل پایینی دارم و البته پول هم ندارم و نیاز به فاند دارم و فاند مقطع ارشد خیلی سخت هست. اما با توجه به اینکه من رنک دانشگاه ارشد برام مهم نیست خیلی، به نظرتون میتونم دو سال آینده رزوممو قوی کنم و اقدام کنم برای ارشد دانشگاهای آمریکا و یا اروپا؟
چه چیزایی در رزومم این دو سال ایجاد کنم که ضعف معدل و دانشگاه منو پوشش بده؟ من روحیه تحقیقاتی بالایی دارم و اساتیدم توصیه نامه های خوبی در این زمینه به من میدن.
فقط هدفم اینه که ارشد جایی باشم که بتونم برای دکتری یه دانشگاه رنک خوب یعنی زیره 30 اقدام کنم. و الان دارم برنامه ی این چند سالمو میبندم.

ممکنه منو در این زمینه راهنمایی بفرمایید؟ آیا اصلا چنین چیزی ممکنه؟ یا بمونم و باز هم کنکور بدم و وقتمو صرفه کنکور کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-06-2014

(06-06-2014, 05:38 PM)'pooriya2014' نوشته: سلام بابک جان من فوق لیسانسمو میخوام امریکا در شهر نیویورک بگیرم رشتم مهندسی مکانیک جامدات هست من سالیانه چقدر میتونم درامد داشته باشم؟ اگر دکترام و بگیرم چطور؟ بطور تخمینی بگی ممنون میشم..... میشه 150 تا 200 هزار دلار سالیانه گرفت؟
یه سوال دیگه ام دارم اونم اینه که من اسممو تو سایت ای تی اس pooriya زدم ولی تو پاسپورتم poorya اشکالی ایجاد میکنه؟ یه ای زیاده فقط! اگه اشکال داره راه حلش چیه؟

درود

با فوق مهندسی مکانیک جامدات در امریکا احتمالا حدود ۱۰۰ هزار دلار در سال می‌تونید درآمد داشته باشید. وقتی که سابقه و تجربه‌اتون بیشتر بشه، ممکنه بتونید بیشتر هم بگیرید. البته توجه داشته باشید که یک سوم این درآمد هم به عنوان مالیات و غیره کم خواهد شد و عملا چیزی که دست شما رو می‌گیره، چیزی حدود ۶۵ هزار دلار در سال خواهد بود.

در مورد ثبت‌نام در سایت ETS، من ترجیح می‌دم راهنمایی نکنم، چون تجربیاتم مربوط به سال‌ها پیشه. لطفا سوال‌تون رو در این موضوع بپرسید یا پست‌های مشابه سوال‌تون رو ببینید تا پاسخ بهتری دریافت کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-06-2014

(07-06-2014, 04:36 AM)'maryam_n' نوشته: سلام آقای بابک
منم از شما و دوستان با تجربه راهنمایی میخوام
اطلاعات من تا به حال اینا هست
رشته: مهندسی کامپیوتر
معدل کارشناسی: 14.91
دانشگاه کارشناسی: شهید چمران اهواز(جندی شاپوره قدیم)
سابقه کار: در حال انجام یک پروژه در دانشگاه هستم همراه استادم
یک طرح و ایده پژوهشی خوب دارم که البته کاربرد تکنیک های هوش مصنوعی در مکانیک هست، ولی تا به حال وقت نشده روش کار کنم.
امتحانای زبان رو فعلا ندادم و برای سال بعد برنامه ریزی کردم.
من قصدم اینه که برای مقطع دکتری در یک دانشگاه عالی آمریکا باشم. مقطع ارشد هم ایران نمیتونم باشم چون با توجه به سیستم پذیرش مبتنی بر کنکورمون و ضعفی که من در زمینه کنکور دارم نمیتونم موفق  در دانشگاهای برتر باشم. و نهایتا دانشگاهای درجه 2 رو میتونم بیارم.
برای پذیرش در مقطع ارشد میدونم که معدل پایینی دارم و البته پول هم ندارم و نیاز به فاند دارم و فاند مقطع ارشد خیلی سخت هست. اما با توجه به اینکه من رنک دانشگاه ارشد برام مهم نیست خیلی، به نظرتون میتونم دو سال آینده رزوممو قوی کنم و اقدام کنم برای ارشد دانشگاهای آمریکا و یا اروپا؟
چه چیزایی در رزومم این دو سال ایجاد کنم که ضعف معدل و دانشگاه منو پوشش بده؟ من روحیه تحقیقاتی بالایی دارم و اساتیدم توصیه نامه های خوبی در این زمینه به من میدن.
فقط هدفم اینه که ارشد جایی باشم که بتونم برای دکتری یه دانشگاه رنک خوب یعنی زیره 30 اقدام کنم. و الان دارم برنامه ی این چند سالمو میبندم.
ممکنه منو در این زمینه راهنمایی بفرمایید؟ آیا اصلا چنین چیزی ممکنه؟ یا بمونم و باز هم کنکور بدم و وقتمو صرفه کنکور کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

درود بر شما

دانشگاه‌های امریکا، به خصوص دانشگاه‌های برتر امریکا، برای پذیرش به معدل و نمره GRE اهمیت خیلی زیادی می‌دند. همون طور که خودتون هم در جریان هستید، معدل کارشناسی شما برای دانشگاه‌های خوب امریکا پایینه و با توجه به این که به فاند احتیاج دارید رفتن به دانشگاه‌های معمولی امریکا در مقطع ارشد هم از این جهت که احتمالا گرفتن فاند ازشون پایین هست خیلی توصیه نمی‌شه.
راستش رو بخواهید، به نظر من عملی‌ترین راه به نظر من اینه که در ایران از یک دانشگاه خوب فوق رو با معدل بالا بگیرید و سعی کنید که در این مدت یک مقاله خوب هم بدید تا بتونید بعد با آوردن نمره GRE بالا از یک دانشگاه خوب امریکا برای دکترا پذیرش و فاند بگیرید.