آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - razeghi70 - 11-07-2012

سلام من هرچی توی انجمن ها گشتم راجع به رشته داروسازی و تحصیل در مقطع phd توی آمریکا چیزی پیدا نکردم.

من دانشجوی سال 4 داروسازی دانشگاه تهرن هستم.معدل حدود 15.5 .هنوز یک سال و نیم تا اتمام دوره دکتری عمومیم مونده.

برای گرفتن پذیرش از الان باید اقدام کنم؟ من هنوز مدرک رسمی ندارم و نمی دونم چه امتحان زبانی باید بدم.

ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-07-2012

سلام
به آکادمیا کافه خوش اومدید.
راستش من هم در مورد رشته شما اطلاعات زیادی ندارم، اما با توجه به این که شما برای پاییز سال آینده فارغ‌التحصیل نمی‌شید، امسال لازم نیست اقدام کنید و باید سال دیگه شروع کنید. امسال می‌تونید خودتون رو برای امتحانات آماده کنید و سعی کنید که معدل‌تون رو تا جایی که می‌شه بالا ببرید. امتحان زبان برای اغلب دانشگاه‌های امریکا همون TOEFL هست و فکر نمی‌کنم برای شما هم فرقی بکنه، ولی برای اطمینان به وب‌سایت چند تا دانشگاه مطرح امریکا مثل harvard و stanford مراجعه کنید ببینید چه شرایط و مدارکی رو برای رشته شما لازم داره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 12-07-2012

(11-07-2012, 07:16 PM)razeghi70 نوشته: سلام من هرچی توی انجمن ها گشتم راجع به رشته داروسازی و تحصیل در مقطع phd توی آمریکا چیزی پیدا نکردم.

من دانشجوی سال 4 داروسازی دانشگاه تهرن هستم.معدل حدود 15.5 .هنوز یک سال و نیم تا اتمام دوره دکتری عمومیم مونده.

برای گرفتن پذیرش از الان باید اقدام کنم؟ من هنوز مدرک رسمی ندارم و نمی دونم چه امتحان زبانی باید بدم.

ممنون

درود بر شما،
با اجازه جناب بابک

از آنجا که شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی یا PhD را دارید بنابراین شرایط شما با کسانی که فوق لیسانس در علوم پزشکی و زیستی دارند یکسان است در واقع دکترای عمومی شما معادل فوق لیسانس می باشد. بنابراین به منظور پذیرش در مقطع دکتری تخصصی شما باید می بایست همانطور که بابک جان گفتند 1- افزایش معدل تا حداکثر ممکن2- نمره تافل 3- جی آریی جنرال 4- مقاله در کنگره ها یا ژونال های معتبر( بدین منظور سعی نمایید پایان نامتون رو با اساتید خوب در ایران بردارید که هم خوب مقاله بدهید و هم توصیه نامه خوب بگیرید ازشون)5- همانطور که بابک عزیز هم گفتند بهترین مرجع برای اطلاع ازجزییات ریز و دقیق نحوه پذیرش و ارزیابی شرایط خودتون مراجعه به سایت چند دانشگاه معتبر است.6. از مرداد یا شهربور سال بعد هم شروع به تماس گرفتن به اساتیدی کنید که لاین تحقیقاتیشون به علایق پژوهشی شما نزدیکتر است و بگویید که در فلان موقع درستان تموم میشه7- و اینکه امتحان های مربوطه و آزاد سازی مدارک رو بویژه به دقیقه نود واگذار نفرمایید! بویژه که وزرات بهداشت کارهای مربوط به آزاد سازی مدارکش ممکنه بیشتر از حد انتظار نیاز به زمان داشته باشد.

شاد باشید

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - razeghi70 - 12-07-2012

(12-07-2012, 11:08 AM)Karim نوشته: درود بر شما،
با اجازه جناب بابک

از آنجا که شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی یا PhD را دارید بنابراین شرایط شما با کسانی که فوق لیسانس در علوم پزشکی و زیستی دارند یکسان است در واقع دکترای عمومی شما معادل فوق لیسانس می باشد. بنابراین به منظور پذیرش در مقطع دکتری تخصصی شما باید می بایست همانطور که بابک جان گفتند 1- افزایش معدل تا حداکثر ممکن2- نمره تافل 3- جی آریی جنرال 4- مقاله در کنگره ها یا ژونال های معتبر( بدین منظور سعی نمایید پایان نامتون رو با اساتید خوب در ایران بردارید که هم خوب مقاله بدهید و هم توصیه نامه خوب بگیرید ازشون)5- همانطور که بابک عزیز هم گفتند بهترین مرجع برای اطلاع ازجزییات ریز و دقیق نحوه پذیرش و ارزیابی شرایط خودتون مراجعه به سایت چند دانشگاه معتبر است.6. از مرداد یا شهربور سال بعد هم شروع به تماس گرفتن به اساتیدی کنید که لاین تحقیقاتیشون به علایق پژوهشی شما نزدیکتر است و بگویید که در فلان موقع درستان تموم میشه7- و اینکه امتحان های مربوطه و آزاد سازی مدارک رو بویژه به دقیقه نود واگذار نفرمایید! بویژه که وزرات بهداشت کارهای مربوط به آزاد سازی مدارکش ممکنه بیشتر از حد انتظار نیاز به زمان داشته باشد.

شاد باشید

ممنون از وقتی که گذاشتید Smile

سوال دیگه ای که داشتم اینه که به نظر شما شانس پذیرش توی دانشگاهایی مثل usc با توجه به معدل و دانشگاهی که من درس میخونم هست؟ و نمرات 2 سال اخر فقط تاثیر داره یا از همون اول حساب میشه؟ ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - razeghi70 - 12-07-2012

(12-07-2012, 02:50 AM)Babak نوشته: سلام
به آکادمیا کافه خوش اومدید.
راستش من هم در مورد رشته شما اطلاعات زیادی ندارم، اما با توجه به این که شما برای پاییز سال آینده فارغ‌التحصیل نمی‌شید، امسال لازم نیست اقدام کنید و باید سال دیگه شروع کنید. امسال می‌تونید خودتون رو برای امتحانات آماده کنید و سعی کنید که معدل‌تون رو تا جایی که می‌شه بالا ببرید. امتحان زبان برای اغلب دانشگاه‌های امریکا همون TOEFL هست و فکر نمی‌کنم برای شما هم فرقی بکنه، ولی برای اطمینان به وب‌سایت چند تا دانشگاه مطرح امریکا مثل harvard و stanford مراجعه کنید ببینید چه شرایط و مدارکی رو برای رشته شما لازم داره.

ممنون Smile دکمه تشکر پیدا نکردم!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-07-2012

(12-07-2012, 11:20 AM)razeghi70 نوشته: ممنون از وقتی که گذاشتید Smile

سوال دیگه ای که داشتم اینه که به نظر شما شانس پذیرش توی دانشگاهایی مثل usc با توجه به معدل و دانشگاهی که من درس میخونم هست؟ و نمرات 2 سال اخر فقط تاثیر داره یا از همون اول حساب میشه؟ ممنون
سیاست دانشگاه‌ها در این زمینه یکسان نیست و حتی یک دانشگاه ممکنه در طی سالیان مختلف سیاستش رو تغییر بده. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای این کار مراجعه به سایت دانشگاه و دیدن شرایط هست. اگر معدل دو سال آخرتون نسبت به قبل تغییر زیادی داشته، به این موضوع در SoP به صورت مثبت اشاره کنید تا کمیته پذیرش و استادها هم در جریان قرار بگیرند. همچنین در ایمیلی که به استادها می‌زنید می‌تونید بگید که نمرات درس‌های تخصصی‌تون خیلی خوبه تا اون‌ها هم با دقت بیشتری کارنامه شما رو نگاه کنند.
(12-07-2012, 11:22 AM)razeghi70 نوشته: ممنون Smile دکمه تشکر پیدا نکردم!
برای تشکر از کلید «امتیاز» در پایین پست‌ها استفاده کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M.A Dehghan - 17-07-2012

با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر آمریکا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد
2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان
3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic
5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.
6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.
7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.
8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:

1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی در آمریکا امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟
2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول آمریکا افزایش یابد؟
3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-07-2012

۱و ۲. شرایط شما بسیار عالیه و اگر پذیرش گرفتن در رشته شما مشابه رشته‌های فنی باشه، به نظر من شما شانس گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه‌های امریکا رو دارید، اما متاسفانه اطلاعات من در مورد رشته شما ناچیزه و نمی‌دونم معیارهای پذیرش دقیقا چه چیزهایی هستند. برای رشته‌های فنی GRE‌ امتحان خیلی مهمی محسوب می‌شه و نمره‌اش شانس پذیرش رو خیلی تغییر می‌ده. شما باید یک مقدار بیشتر تحقیق کنید ببینید که چه امتحان یا امتحاناتی برای رشته شما مهمه و روی اون‌ها وقت بذارید.
۳. من از سطح علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر ندارم و نمی‌دونم در مقیاس بین‌المللی و در مقایسه با دانشگاه‌های اول امریکا چه وضعیتی داره. وضعیت دانشگاه شریف در رشته‌های فنی حدود ۱۲ سال پیش برای مقاطع بالای لیسانس چندان مناسب و قابل مقایسه نبود و به نظر من گذروندن مقاطع بالا در اون دانشگاه اتلاف وقت و انرژی بود. اگر وضعیت دانشگاه علوم پزشکی هم بهتر نیست، به نظر من سعی کنید پذیرش بگیرید و در یک دانشگاه خوب ادامه تحصیل بدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - navid_h67 - 22-07-2012

با سلام

اقا بابک من یه سوال برام پیش اومده

رشته من برق-گرایش کنترل است.الان دارم کارشناسی ارشد می خونم
پایان نامه من بیشتر مربوط میشه به سیستم های اقتصادی(بازار بورس و اندازه گیری ریسک و ...) است که من به وسیله شبکه عصبی، سیستم فازی و الگوریتم های تکاملی(GA و PSO) دارم کار میکنم.

من توی این شک افتادم که چون من رشتم برقه و زیاد کار جدی(در حد پایان نامه و دادن مقاله ژورنال) در مورد سیستم های کنترلی و برقی انجام ندادم این می تونه یه نقص توی رزومم و جلب نظر اساتید برقی باشه

حالا سوالای من.

1.ایا واقعا این می تونه یک نقص باشه توی رزومم؟(توی ایران که هست.من به هر کس که میگم میگه چه ربطی به برق داره و2 ساعت باید حالیش کنم که کنترل اینجوریه و ..)

2.الان توی کارهای که انجام میشه ، پروژ های روی سیسیتم های اقتصادی و اندازه گیری ریسک چقدر بها داده میشه؟ایا جای کار داره؟

3.در پذیرش برای رشته برق اگر اقدام کنم این می تونه یه نقص باشه؟یا برعکس برای پذیرش برای رشته های اقتصاد و ...؟

4.ویک سوال کلی تر.الان شبکه عصبی، سیستم فازی و الگوریتم های تکاملی توی امریکا کار میشه؟اشباع نشده یعنی؟بها می دن به این کارها؟

ببخشید که طولانی شد.

ممنون از لطفتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ahmadpashaei - 22-07-2012

(22-07-2012, 06:25 PM)navid_h67 نوشته: با سلام

اقا بابک من یه سوال برام پیش اومده

رشته من برق-گرایش کنترل است.الان دارم کارشناسی ارشد می خونم
پایان نامه من بیشتر مربوط میشه به سیستم های اقتصادی(بازار بورس و اندازه گیری ریسک و ...) است که من به وسیله شبکه عصبی، سیستم فازی و الگوریتم های تکاملی(GA و PSO) دارم کار میکنم.

من توی این شک افتادم که چون من رشتم برقه و زیاد کار جدی(در حد پایان نامه و دادن مقاله ژورنال) در مورد سیستم های کنترلی و برقی انجام ندادم این می تونه یه نقص توی رزومم و جلب نظر اساتید برقی باشه

حالا سوالای من.

1.ایا واقعا این می تونه یک نقص باشه توی رزومم؟(توی ایران که هست.من به هر کس که میگم میگه چه ربطی به برق داره و2 ساعت باید حالیش کنم که کنترل اینجوریه و ..)

2.الان توی کارهای که انجام میشه ، پروژ های روی سیسیتم های اقتصادی و اندازه گیری ریسک چقدر بها داده میشه؟ایا جای کار داره؟

3.در پذیرش برای رشته برق اگر اقدام کنم این می تونه یه نقص باشه؟یا برعکس برای پذیرش برای رشته های اقتصاد و ...؟

4.ویک سوال کلی تر.الان شبکه عصبی، سیستم فازی و الگوریتم های تکاملی توی امریکا کار میشه؟اشباع نشده یعنی؟بها می دن به این کارها؟

ببخشید که طولانی شد.

ممنون از لطفتون
سوالتون از آقا بابک بود ولی من جسارتا جواب خودم رو میدم.اولا با جستجو در سایت دانشگاه های آمریکا و زمینه تحقیقات اساتید متوجه میشید که این موضوعات هنوز هم بسیار آپدیتن! دوم اینکه زمینه کاری شما بایدم در ایران و کشورهای جهان سومی عجیب باشه چون این اقتصاددانها و علوم اجتماعی و سیاسی دان ها نمیتونن این کارها رو بدون دانش کنترل انجام بدن و نمونه اینها در ایران به خوبی دیده میشه چون خوب از سیستم و در آوردن تابع تبدیل و مدل کردن سیستم ها و تشخیص پارامترهای تاثیرگذار و اینکه چه اهرمهایی رو میتونن برای کنترل رفتار سیستم در دست بگیرن سر در نمیارن و ریاضیات پیشرفته رو نمیدونن.این موضوع اگر اشتباه نکنم game theory هست که بسیار بسیار تو بورسه در دنیای امروز و تبریک میگم که شجاعت اینو دارید که از ایران این موضوع رو انتخاب کنید چون استادا هم چیزی ازش بلد نیستن و منبعی هم براش چندان نیست.
موفق باشید.