آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 14-07-2015

(14-07-2015, 10:59 AM)mehrdad.editor نوشته: ممنون از راهنماییتون بابک جان....
یه سوال دیگه من هنوز امتحان  IELTS و TOEFL ندادم و امکانش هست این پروسه 6 ماه آینده طول بکشه.
امکانش هست برای پذیرش و گرفتن فرم i20 اقدام کنم و بعدش نمرات TOEFL یا IELTS ارائه بدم که زمان کم نیارم برای انجام کارای پذیرش و درخواست ویزا ؟!

من این کار رو توصیه نمی‌کنم چون اغلب دانشگاه‌ها قبول نمی‌کنند و از شما می‌خوان که نمره TOEFL یا IELTS رو همراه سایر مدارک بفرستید تا بهتون پذیرش بدند. اگر چه ممکنه تعداد کمی دانشگاه پیدا کنید که قبول کنند این کار رو بکنند، اما با این کار به شدت شانس شما برای گرفتن پذیرش کم خواهد شد. همچنین اگر بهتون پذیرش بدند، پذیرش مشروط خواهند داد و این مساله خیلی اوقات کار گرفتن ویزا رو با مشکل مواجه می‌کنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mehrdad.editor - 14-07-2015

پس با این تفاسیر پیشنهاد شما اینه که اول مدارک زبانمو تکمیل کنم و بعدش شروع کنم به انجام پروسه پذیرش و درخواست ویزا ؟
بابک جان سوال دیگه ای که از حضورتون داشتم اینه که به نظر شما با این وضعیتی که من دارم برای لیسانس اقدام کنم و پذیرش بگیرم یا اینکه حدود 3ترم دیگه دانشگاه خودمو ادامه بدم و برای ارشد برم آمریکا؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - kamranrostami - 14-07-2015

سلام بابک خان ممنون که اینقدر برای ما وقت گذاشتین.
من دانشجوی ترم 4  رشته ی کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه ارومیه هستم معدل الانم 13.34 هستش و یه ترم مشروطی داشته م.
می خوام از شروع ترم 5 دیگه برای معدل با لا ی 16 در س بخونم و اگه بشه برای ارشد از دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرم (یورسیه ای که تمام هزینه های زندگی و تحصیل من رو شامل بشه)....
اگه بتونم معدلم رو بالای 16 برسونم و نمره ی تافل و ج ار ای قابل قبولی کسب کنم (که به احتمال زیاد خواهم توانست) شانس بنده در گرفتن بورسیه چقدر خواهد بود؟(دانشگاه های 1 - 50 امریکا)

کدوم یک بهتره اینکه برای ارشد اقدام کنم یا مستقیما برای دکترا؟
تینکه میگن مستقیما برای دکترا منظور چیه؟چه فرقی داره با کسی که اول ارشد می خونه و بعد دکترا ؟
و سوال آخر مشخصات مثلا (معدل و نمره ی تافل و ...) باید تا چه حدی باشه که بشه بورسیه ی  کامل  ارشد گرفت؟
آگر هم میشه لینک رنکینگ دانشگاه های برتر آمریکا رو در شاخه ی فنی یا به خصوص در مورد کامپیوتر؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-07-2015

(14-07-2015, 11:51 AM)mehrdad.editor نوشته: پس با این تفاسیر پیشنهاد شما اینه که اول مدارک زبانمو تکمیل کنم و بعدش شروع کنم به انجام پروسه پذیرش و درخواست ویزا ؟

بابک جان سوال دیگه ای که از حضورتون داشتم اینه که به نظر شما با این وضعیتی که من دارم برای لیسانس اقدام کنم و پذیرش بگیرم یا اینکه حدود 3ترم دیگه دانشگاه خودمو ادامه بدم و برای ارشد برم آمریکا؟

۱. بله، به نظر من بهتره که موقع درخواست پذیرش مدرک زبان‌تون رو داشته باشید.
۲. بهتره که برای ارشد به امریکا برید. به این ترتیب احتمالا تعداد بیشتری از واحدهاتون رو قبول خواهند کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-07-2015

(14-07-2015, 06:34 PM)kamranrostami نوشته: سلام بابک خان ممنون که اینقدر برای ما وقت گذاشتین.
من دانشجوی ترم 4  رشته ی کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه ارومیه هستم معدل الانم 13.34 هستش و یه ترم مشروطی داشته م.
می خوام از شروع ترم 5 دیگه برای معدل با لا ی 16 در س بخونم و اگه بشه برای ارشد از دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرم (یورسیه ای که تمام هزینه های زندگی و تحصیل من رو شامل بشه)....
اگه بتونم معدلم رو بالای 16 برسونم و نمره ی تافل و ج ار ای قابل قبولی کسب کنم (که به احتمال زیاد خواهم توانست) شانس بنده در گرفتن بورسیه چقدر خواهد بود؟(دانشگاه های 1 - 50 امریکا)

کدوم یک بهتره اینکه برای ارشد اقدام کنم یا مستقیما برای دکترا؟
تینکه میگن مستقیما برای دکترا منظور چیه؟چه فرقی داره با کسی که اول ارشد می خونه و بعد دکترا ؟
و سوال آخر مشخصات مثلا (معدل و نمره ی تافل و ...) باید تا چه حدی باشه که بشه بورسیه ی  کامل  ارشد گرفت؟
آگر هم میشه لینک رنکینگ دانشگاه های برتر آمریکا رو در شاخه ی فنی یا به خصوص در مورد کامپیوتر؟

راستش مشروطی و احتمالا واحدهایی که پاس نکردید، براتون مشکل ایجاد خواهد کرد و به همین خاطر به نظر من شانس شما برای گرفتن پذیرش و فاند از ۵۰ تا دانشگاه اول امریکا کمه، حتی اگر معدل‌تون رو به بالای ۱۶ برسونید. ولی این رو هم مدنظر داشته باشید که در پذیرش شانس هم مطرحه. شما تلاش خودتون رو بکنید، شاید موفق شدید. ضمن این که حالا اگر از ۱ تا ۵۰ نشه و مثلا ۵۰ تا ۱۰۰ بشه هم اصلا بد نیست.

پاسخ سوال‌های دیگه رو در فروم می‌تونید پیدا کنید.
به طور خلاصه، شانس گرفتن فاند برای دانشجویان دکترا در امریکا بیشتر از دانشجویان ارشده. به همین خاطر اگر به جای این که برای ارشد اقدام کنید، بتونید مستقیم پذیرش دکترا بگیرید، شانس بیشتری برای گرفتن فاند خواهید داشت.

برای شرایط معدل و تافل و غیره، هر دانشگاهی استانداردها و ضوابط خودش رو داره. برای این که یک آمار تخمینی داشته باشید، بهترین کار اینه که به نتایج پذیرش افرادی که قبلا پذیرش گرفته‌اند مراجعه کنید. برای این کار می‌تونید به قسمت «نتایج پذیرش» که لینکش در بالای صفحه وجود داره مراجعه کنید.

برای پیدا کردن رنکینگ دانشگاه‌های امریکا به این موضوع مراجعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mehrdad.editor - 15-07-2015

بابک جان واقعا ممنونم از راهنماییت...
پس من طبق پیشنهاد شما مدارک زبان کامل میکنم و برای ارشد اقدام میکنم.
برای ارشد حتما باید GRE هم داشته باشم یا اینکه امکانش هست بدون GRE و با داشتن TOEFL یا IELTS پذیرش بگیرم برای ارشد!

(15-07-2015, 12:24 PM)mehrdad.editor نوشته: بابک جان واقعا ممنونم از راهنماییت...
پس من طبق پیشنهاد شما مدارک زبان کامل میکنم و برای ارشد اقدام میکنم.
برای ارشد حتما باید GRE هم داشته باشم یا اینکه امکانش هست بدون GRE و با داشتن TOEFL یا IELTS پذیرش بگیرم برای ارشد!

اغلب دانشگاه‌های امریکا به GRE هم نیاز دارند و نمره GRE یکی از معیارهای مهم برای گرفتن پذیرش از امریکاست.
بد نیست که وب‌سایت تعدادی از دانشگاه‌ها رو چک کنید و شرایط و ملزومات پذیرش رو ببینید تا بیشتر در جریان مراحل و مدارک مورد نیاز قرار بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - salehi.j - 18-07-2015

(12-07-2015, 01:05 AM)Babak مرسی بابک جانمن چطوری باید بفهمم که شامل دو سال ترک امریکا میشم یا نه؟ تا اونجایی که میدونم اگه فوند از طرف امریکا باشه شامل این قانون نخواهم شد.سوال بعدیم اینه که چنانچه شامل این قانون نشم بازهم حتما باید بعد از شش ماه امریکا رو ترک کنم؟ نوشته: اول این که در مورد ویزای J-1 یک مقدار باید مراقب بود، چون گاهی ویزای J-1 شامل قانون دو سال اقامت در کشور مبدا می‌شه. در اون صورت شما ناچارید که بعد از تموم شدن ویزاتون دو سال خارج از امریکا باشید.
اگر ویزای شما شامل این قانون نشه، یکی از راه‌هایی که می‌تونید مدت بیشتری بمونید گرفتن postdoc هست. نمی‌دونم رشته تحصیلی شما دقیقا چیه، اما اگر بتونید در امریکا کار پیدا کنید، یک راه دیگه‌اش اینه که کار بگیرید و ویزاتون رو به H1B تغییر بدید. حتی این امکان وجود داره که پذیرش تحصیلی بگیرید و ویزاتون رو به F-1 تغییر بدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 18-07-2015

@salehi.j
من دقیقا نمی‌دونم که چطور می‌شه متوجه شد، ولی این قانون به بند 212e معروفه. اگر در ویزاتون جایی چنین چیزی رو می‌بینید احتمالا شامل این قانون می‌شید. در غیر این صورت می‌تونید از دانشگاه بپرسید تا مطمئن بشید چنین محدودیتی وجود نداره.

شما چه شامل این قانون بشید یا نشید، به هر حال اگر مدت ویزاتون تموم بشه باید خاک امریکا رو ترک کنید، مگر این که بتونید ویزاتون رو به ویزای دیگه‌ای تبدیل کنید تا مدت اعتبار یزاتون رو تمدید کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Ali.ch.since - 18-07-2015

سلام.برای گرفتن فول فاند برای مقطع دکترای مستقیم از داشنگاه امریکا ب ای رشته مهندسی عمران آیا با تافل و greبالا میشه امیدوار بود.من الان دارم یخونم و یک سال وقت دارم.ممنون