آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-05-2011

مدرک کارشناسی: مهندسی کامپیوتر از شریف در سال ۱۹۹۸ (۱۳۷۷)
مدرک کارشناسی ارشد: مهندسی کامپیوتر از شریف در سال ۲۰۰۱ (۱۳۷۹)
دریافت پذیرش: از دانشگاه University of California, Irvine در ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۰۵ با فاند در رشته علوم کامپیوتر
مدرک دکترا: علوم کامپیوتر از UCI در سال ۲۰۰۹

در حال حاضر: مشغول به کار به عنوان متخصص نرم‌افزار در شرکت Google در Silicon Valley/ایالت کالیفورنیا

من می‌تونم سوالات شما در زمینه‌ی گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا رو پاسخ بدم. همچنین اگر سوالی در زمینه رشته کامپیوتر یا مسائل مرتبط با کشور امریکا، از جمله گرفتن ویزا و غیره، دارید می‌تونید با پاسخ به همین موضوع از من بپرسید.

-------------

لطفا سوال‌هاتون رو در موضوعات مناسب در داخل فروم مطرح کنید و چنانچه مایلید که من به‌شون پاسخ بدم @Babak رو در ابتدا یا انتهای پست‌تون قرار بدید.
لطفا @Babak رو خودتون تایپ کنید و کپی/پیست نکنید. در غیر این صورت کاراکترهای اضافی که قابل دیدن نیستند برای قابل‌بندی متن به نوشته شما اضافه خواهد شد و در نتیجه من آگاه‌سازی‌ای دریافت نخواهم کرد.

به عنوان مثال:

@Babak
با معدل ۱۶ از دانشگاه علم صنعت در رشته برق و ...

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - maryam4312 - 22-09-2011

ممنونم از جوابتون
با روزی 6ساعت خوندن چقدر زمان میبره که برای جی آر ای آماده بشم؟البته میدونم که نمیشه جواب دقیقی بهش داد و بستگی به سطح زبانم داره.شما یه سطح متوسط رو در نظر بگیرید.برای تافل چقدر؟
ممکنه با دیدن این لینک نظرتونو راجب تفاوت سطح دانشگاههای امریکا و اروپا بگین؟
http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2011/subject-rankings/natural-sciences/physics

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-09-2011

(22-09-2011, 10:49 AM)raha نوشته: ممنونم از جوابتون
با روزی 6ساعت خوندن چقدر زمان میبره که برای جی آر ای آماده بشم؟البته میدونم که نمیشه جواب دقیقی بهش داد و بستگی به سطح زبانم داره.شما یه سطح متوسط رو در نظر بگیرید.برای تافل چقدر؟
ممکنه با دیدن این لینک نظرتونو راجب تفاوت سطح دانشگاههای امریکا و اروپا بگین؟
http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2011/subject-rankings/natural-sciences/physics
راستش در مورد این که چقدر زمان می‌بره و چقدر مطالعه لازمه، اصلا اظهارنظر نمی‌کنم. این رو لطفا در انجمن GRE بپرسید. من بیشتر از ۱۰ سال پیش GRE امتحان دادم و اطلاعاتم اصلا به روز نیست.

اگر فرض رو بر این بگذاریم که این رتبه‌بندی‌ای که شما ارسال کردید معتبر هست، به نظرم فرق زیادی بین امریکا و اروپا در رشته فیزیک نیست. شاید بد نباشه در انجمن کشورهای اروپایی و همچنین از دوستانی که تجربه در مورد میزان فاند در دانشگاه‌های اروپا برای رشته فیزیک وجود داره هم یک پرس و جویی بکنید تا از این جهت هم خیال‌تون راحت باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-09-2011

این که با گرفتن این فاند از شهریه معاف می‌شید یا خیر، بستگی به نوع فاند داره و باید از دانشگاه بپرسید که شرایط فاندی که می‌دن به چه صورته، اما حدس من اینه که این فاندی که گفتن باعث لغو شهریه نمی‌شه.
منظور از فول فاند این نیست. فول فاند معمولا به فاندی گفته می‌شه که شهریه رو لغو می‌کنه و مبلغی به شما پرداخت می‌شه که برای زندگی مجردی دانشجویی کافی هست. این مبلغ معمولا بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه متغیره و بسته به دانشگاه و شهر و ... داره.
در مورد فاند‌های دیگه‌ای که بهتون گفته شده من اطلاعاتی ندارم، ولی یک نگاهی به بعضی از این فاند‌ها که انداختم دیدم که شرایط هر کدوم رو نوشته و یک سری‌شون فرم تقاضا داره. طبیعتا برای اقدام باید اطلاعات گفته در هر کدوم از اون‌ها رو دنبال کنید و فرمی اگر هست رو پر کنید و بفرستید.

برای ترجمه ریزنمرات، معمولا شما باید همون مقیاسی که نمره داده شده رو حفظ کنید، یعنی از همون ۲۰ باید باشه، مگر این که دانشگاه دستورالعمل خاصی گفته باشه.

در مورد توصیه‌نامه بسیاری از دانشگاه‌ها ایمیل استادی که توصیه‌نامه رو نوشته می‌خوان و بعضا با استاد چک می‌کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - maryam4312 - 24-09-2011

شانس گرفتن فاند برای بهار خیلی کمه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-09-2011

بله، معمولا شانس گرفتن فاند برای بهار خیلی کمتر از ترم پاییزه، چون معمولا استادها در پاییز سعی می‌کنند که برای پروژه‌هاشون دانشجو استخدام کنند و احتمال این که شما بتونید RA برای ترم بهار پیدا کنید کم می‌شه. برای TA هم تقریبا همیشه رقابت هست و معمولا دانشجویان باتجربه‌تر اولویت بیشتری دارند. در نتیجه به طور کلی شانس گرفتن فاند در بهار کمتره، اما غیرممکن نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ehsan - 27-09-2011

بابک جان با این اوضاع scholarship به نظرت چه خاکی به سر بریزم ؟ آخه من یکسال دارم زحمت میکشم راستی میگم خود شهریه رو وام نمیدم بعد از فارغ التحصیلی قسطی بگیرن یا از اینجور کارا؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-09-2011

احسان جان
وضعیت گرفتن فاند همینه و اصولا تضمین خاصی درش نیست. راهش همینه که برای تعدادی از دانشگاه‌ها اقدام کنید و امیدوار باشید که حداقل از یکی بتونید فاند کامل بگیرید. با دانشگاه‌های دیگه‌ای که در لیست‌تون بود هیچ تماسی داشتید؟
به نظر من برای امریکا هم اقدام کنید. احتمال این که بتونید از دانشگاه‌های امریکایی فاند بگیرید شاید بیشتر باشه.
در مورد وام تحصیلی هم باید بگم که می‌شه وام گرفت ولی برای دانشجویان خارجی و به خصوص برای سال اول سخته، مگر این که آشنا یا فامیلی در کشور مقصد داشته باشید که اعتبار داشته باشه و به جای شما تضمین بده که شما وام رو باز پرداخت خواهید کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ehsan - 29-09-2011

بابک جان با دانشگاه بریتیش کلمبیا صحبت کرده تو فایلی که برام فرستاده نوشته شهریه 25 هزار دلار هست و
In general there is no financial assistance available to students in this
program,
این یعنی اینکه برای این رشته اصلا SCHOLARSHIP وجود نداره که در ثبت آنلاین مشخصش کنیم درسته؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-09-2011

وقتی گفته "In general" معنیش اینه که ممکنه فاند پیدا کنید ولی احتمالش خیلی کمه، ولی لزوما به این معنی نیست که شما نمی‌تونید در ثبت‌نام آنلاین درخواست فاند کنید.